• Poznar (48)
  • Pietraszkiewicz (90)

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski (77. Wojciechowski), Jaroszek, Jędrych, Kołodziejski, Rogala - Błąd (67. Szwedzik), Repka, Figiel (44. Urynowicz), Bród (67. Dudziński) - Roginić (77. Arak).

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Loska - Tekijaski, Mesanović (77. Śpiewak), Poliarus, Zaviiskyi, Błachewicz, Hubinek (77. Pietraszkiewicz), Putivtsev, Poznar, Dombrovskyi, Biedrzycki (83. Kadlec).

W pierwszym meczu sezonu 2022/23 przy Bukowej, GKS Katowice podejmował Bruk-Bet Termalikę Nieciecza. Trener Rafał Górak nie zdecydował się na żadną zmianę w pierwszym składzie względem poprzedniego meczu. Spotkanie rozpoczęło się z korzyścią dla GieKSy. Wynik w 9. minucie otworzył Arkadiusz Jędrych, który wykorzystał rzut karny. Boisko musiał opuścić Nemanja Tekijaski, który interweniował ręką przy strzale na pustą bramkę Adriana Błąda i zobaczył za to czerwoną kartkę. Chwilę później mogło być już 2:0, gdy Alan Bród dostał piłkę w pole karne, ale uderzył prosto w dobrze ustawionego Tomasza Loskę. Zadziałała jednak zasada, że co się jednak odwlecze, to nie uciecze. W 16. minucie Bartosz Jaroszek wpadł w pole karne i zagrał przed bramkę do Adriana Błąda. Ten dołożył nogę i katowiczanie prowadzili już 2:0. Goście mieli wyraźne problemy, ale to nie powstrzymywało ich od ataków.

W 34. minucie Bruk-Bet Termalika wyprowadził szybką akcję. Muris Mesanović wpadł w pole karne, ale Dawid Kudła zatrzymał jego strzał nogą. Piłka jednak spadła prosto pod nogi Tomasa Poznara, któremu wystarczyło dołożyć nogę do pustej bramki. W ten sposób niecieczanie odrobili część strat. Tuż pod koniec pierwszej części zmiany potrzebował Rafał Figiel. Nasz doświadczony pomocnik wskazał na problem z plecami i w jego miejsce zameldował się Marcin Urynowicz. Wynik przed przerwą nie uległ zmianie. Niestety źle zaczęliśmy drugą część. W 48. minucie do remisu doprowadził Poznar poraz drugi wpisując się na listę strzelców. Zmieścił piłkę w siatce strzałem na długi słupek.

GieKSa nie spuściła głów i odpowiedziała w 54. minucie za sprawą Marcina Urynowicza, który wykorzystał dośrodkowanie w pole karne i pokonał Tomasza Loskę uderzeniem głową. Wszystko wskazywało na to, że przed nami bardzo interesująca druga część, bowiem goście pomimo gry w dziesiątkę, ani na moment nie odpuszczali. W 73. minucie Marko Roginić dobrze podawał w polu karnym do Oskar Repki. Ten strzelał wślizgiem, ale piłka zatrzymała się na Tomaszu Losce. W jednej z kolejnych akcji do remisu mógł doprowadzić Muris Mesanović, ale od próby przelobowania powstrzymał go dobrze reagujący Kudła. W 85. minucie to Loska uratował swój zespół przed utratą czwartego gola, gdy wybił piłkę po strzal głową Jakuba Araka. Za moment ruszyła kontra Daniela Dudzińskiego z Patrykem Szwedzikiem. Ten drugi w dogodnej sytuacji trafił prosto w bramkarza. Zemściło się to na GieKSie, bo w ostatniej akcji na 3:3 strzelił Daniel Pietraszkiewicz.

Niestety tracimy bramkę. Gol Pietraszkiewicza.

Potężne zamieszanie w naszym polu karnym. Oddalamy i przejmuje Arak, ale przegrał walkę jeden na jednego.

Doliczone 3 minuty.

VAR sprawdził potencjalny faul w naszym polu karnym. Sędzia nakazuje kontynuować grę.

Rzut rożny dla gości.

Żółta kartka dla Urynowicza za przerwanie kontry.

Kontra GKS-u trzech na dwóch. Dudziński trafił prosto w Loskę!

Rzut wolny dla gości.

Aj, znów mógł ukłuć Arak! Był chyba zaskoczony, że nie jest na spalonym i oddał sytuacyjny strzał głową. Niestety trafił prosto w bramkarza gości.

Blisko gola Arak po przedłużeniu Kołodziejskiego. Jeszcze rzut rożny dla GieKSy po interwencji Loski.

Kadlec za Biedrzyckiego.

Oddalamy zagrożenie.

Faul na Radwańskim. Szansa dla gości na dośrodkowanie w pole karne.

Kudła łapie próbę dośrodkowania.

Strzał Urynowicza sprzed pola karnego, ale nie sprawił Losce problemów.

Wojciechowski za Wasielewskiego i Arak za Roginicia.

Śpiewak za Mesanovicia i Pietraszkiewicz za Hubinka.

Mesanović miał piłkę na 3:3, na szczęście Dawid Kudła na posterunku.

Dobra akcja Roginicia z Repką, ten oddawał strzał wślizgiem, ale Losce udało się go zatrzymać. Mamy jeszcze rzut rożny.

Błąd gości. Roginić w wyścigu po piłkę z Loską, ten wślizgiem wybił ją na aut.

Długie podanie Kudły do Marko Roginicia. Ten był jednak na spalonym.

Daniel Dudziński za Alana Bróda i Patryk Szwedzik w miejsce Adriana Błąda.

Goście przez moment na naszej połowie. Szukają luk pomiędzy naszmi obrońcami.

Błąd podawał do Roginicia, ale ten przegrał wyścig o piłkę z Loską.

Powalczył o piłkę Urynowicz. Podał do Błąda, ale ten przy próbie dryblingu za daleko wyrzucił futbolówkę i obrońca zdążył zareagować.

Strzał głową na długi słupek. Kudła odprowadził piłkę wzrokiem, ale ta na szczęście nie leciała w światło bramki.

Żółta kartka dla Andrieja Dombrovsky'ego.

Wrzutka w pole karne, piłka spadła na piąty metr i Marcin Urynowicz wykorzystał okazję.

GOOOOL! Odpowiadamy! MARCIN URYNOWICZ!

Alan Bród wyprowadził kontrę, za długo jednak czekał z podaniem i stracił futbolówkę.

Faulowany rywal, szansa dla Bruk-Betu na wrzutkę w pole karne.

Faulowaliśmy rywala i zacznie z pola karnego Loska.

Nie mamy dobrych wieści. Poznar doprowadza do remisu.

Wracamy na drugą połowę. Do boju GKS!

• 45+4 min

• 45+3 min

Jeszcze szansa z rzutu rożnego.

Piłka w polu karnym spadła na nogę Roginicia, ale ten źle przymierzył.

Pierwsza połowa przedłużona o 4 minuty.

Także żółta kartka dla trenera gości - Radoslava Latala.

Żółta kartka dla Błąda za kontakt z Loską.

Marcin Urynowicz w miejsce Rafała Figla.

Faulowany Figiel, potrzebna jest pomoc naszych fizjoterapeutów. Niestety sygnalizują potrzebę zmiany.

Dwie groźne wrzutki w pole karne gości. Dwa razy górą obrońcy. Chwilę później Błąd wyprowadził kontrę, ale odrobinę za późno podawał do uciekającego Bróda.

Jaroszek zatrzymał rywala, który próbował wpaść z piłką w pole karne.

Dośrodkowanie w naszą szesnastkę, ale łapie Kudła.

Tomas Poznar strzela po kontrze. Wcześniej fantastyczna interwencja Kudły, ale dobitki nie był w stanie złapać.

Nieudane dośrodkowanie z lewej strony Radwańskiego.

Rywal zdjął piłkę z głowy Michała Kołodziejskiego w ostatnim momencie.

Świetnie powalczyliśmy o piłkę na prawej stronie. Faulowany Wasielewski i GieKSa będzie miała szansę na wrzutkę w pole karne.

Przerwa na wodę.

Dwie zmiany w drużynie gości. Radwański zmienił Poliarusa natomiast Farbiszewski zameldował się za Błachewicza.

Akcja GieKSy przed polem karnym Bruk-Betu Termaliki. Kołodziejski niestety źle podawał do Rogali.

Hubinek podawał prostopadle w pole karne, ale łapie Kudła.

Rywal na naszej połowie, szuka możliwości rozegrania w ataku pozycyjnym.

Dobra kontra rywala. Mesanović w dobrej pozycji do strzału, ale ostatecznie nasza obrona blokuje jego próbę strzału.

Dośrodkowanie w nasze pole karne. Poliarus uderzał głową, na szczęście nie trafił w światło bramki.

Marko Roginić w polu karnym. Próbował strzelać, ale w ostatnim momencie przeszkodził mu obrońca.

Przez moment groźnie przed naszym polem karnym. Rywal uderzał, ale oddalamy zagrożenie.

Znakomicie wpadliśmy w pole karne. Jaroszek zagrywał do Błąda i ten podwyższa nasze prowadzenie.

GOOOOOOL! ADRIAN BŁĄD!

Rogala próbował dośrodkować z lewej strony, ale źle trafił w piłkę i zacznie Loska.

Alan Bród prosto w Loskę! To mogła być druga bramka dla GieKSy.

Jaroszek atakował pole karne, ale piłka opuściła boisko i zacznie z piątki Loska.

Kapitan GKS-u pewnie wykorzystuje jedenastkę i wychodzimy w mecz na prowadzenie.

GOL! ARKADIUSZ JĘDRYCH!

Czerwonka kartka dla Nemanji Tekijaskiego. Goście grają w dziesiątkę.

Karny dla GKS-u.

AJJJ! Rywal zablokował strzał Błąda na pustą bramkę! Sędzia sprawdza VAR, bo mogło być dotknięcie piłki ręką.

Loska łapie dośrodkowanie Figla.

Najpierw wrzutka Wasielewskiego, potem Jaroszek wpadł w pole karne, nie oddał jednak strzału powstrzymywany przez obrońcę.

Błąd próbował wykorzystać błąd rywala. Ten ratował się wybiciem piłki na aut.

• Obie drużyny już na murawie. Za moment rozpoczynamy mecz.

• Trener Rafał Górak nie zdecydował się na żadne zmiany w składzie względem poprzedniego meczu. Początek meczu 2. kolejki z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza o godz. 18:00. Transmisja na platformie Polsat Box Go oraz w centrum meczowym STATSCORE.