• Repka (8)
  • Roginić (24)

ŁKS Łódź: Arndt - Monsalve, Dąbrowski, Okhronchuk (70. Kowalczyk), Balongo (70. Radaszkiewicz), Kort (83. Moreno), Trąbka, Pirulo, Biel (60. Dankowski), Szeliga, Wszołek (60. Ibe-Torti).

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski, Jaroszek, Jędrych, Kołodziejski, Rogala - Błąd (75. Szwedzik), Repka, Figiel (90. Urynowicz), Bród (85. Dudziński) - Roginić (46. Arak).

W pierwszym meczu nowego sezonu Fortuna 1 Ligi GKS Katowice zmierzył się na wyjeździe z ŁKS-em Łódź. Z tym samym zespołem graliśmy na zakończenie poprzednich rozgrywek i tamten mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla katowiczan. Trener Rafał Górak jako młodzieżowca desygnował do gry wychowanka akademii “Młoda GieKSa” - Alana Bróda. ŁKS już w 1. minucie spotkania wysłał nam ostrzeżenie, gdy strzał Pirulo zablokował Oskar Repka. Gospodarze chcieli przejąć inicjatywę, ale to GieKSa otworzyła wynik, gdy w 8. minucie po strzale Marko Roginicia piłka odbiła się od Oskara Repki i zaskoczyła Dawida Arndta. W 16. minucie niebezpiecznie zrobiło się w naszym polu karnym, gdy Nelson Balongo zawahał się przy próbie strzału i w ostatnim momencie wybiliśmy mu piłkę spod nóg. Następny akcent tego meczu to ostrzeżenie wysłane przez Adriana Błąda po strzale głową, a chwilę później precyzyjny strzał Marko Roginicia, który wyskoczył po spadającą na 5 metr piłkę i podwyższył prowadzenie katowiczan.

ŁKS znokautowany, ale od razu wziął się do pracy, bo zmusił GKS do obrony całym składem na własnej połowie. Łodzianie próbowali sforsować dobrze ustawioną defensywę gości. Momentami gracze trenera Góraka musieli zagrać agresywniej, co poskutkowało żółtymi kartkami dla Rafała Figla i Michała Kołodziejskiego. Tuż przed końcem pierwszej połowy nieprzyjemne podanie od Arkadiusza Jędrycha dostał Dawid Kudła. Bramkarza GKS-u skiksował, ale na całe szczęście asekurował go Bartosz Jaroszek, który dopilnował, by futbolówka nie znalazła się w siatce naszej drużyny. Na drugą połowę wracaliśmy z dwubramkowym prowadzeniem. Od 46. minuty na boisku zameldował się Jakub Arak zmieniając Roginicia. Chorwat najwyraźniej ucierpiał w pierwszej połowie na tyle, że nie mógł kontynuować gry.

Po dynamicznej akcji lewą stroną Grzegorz Rogala dobrze dogrywał do wchodzącego na 5 metr Araka. Temu skutecznie przeszkadzał obrońca i piłka minęła światło bramki. Katowiczanie nie chcieli się wyłącznie bronić. Gdy mieli okazję, szukali miejsca pomiędzy defensorami łodzian. W 70. minucie kąśliwie na bramkę Dawida Kudły uderzał Pirulo, ale mimo kozłującej piłki bramkarz GKS-u był w stanie bez problemów ją złapać. Inicjatywa należała do łodzian, jednak katowiczanie skutecznie zamykali drogę do bramki. Czekaliśmy na swoje okazje z kontry i ta przydarzyła się w 76. minucie, gdy piłkę w polu karnym dostał Alan Bród i zmusił bramkarza do wybicia futbolówki na rzut rożny. W 88. minucie swoją najlepszą okazję w tej połowie mieli gospodarzy, gdy Kelechukwu Ibe-Torti wypracował sobie miejsce w polu karnym i strzelił centymetry nad poprzeczką. W samej końcówce szansę na trzeciego gola dla gości miał Daniel Dudziński, ale Arndt fantastyczną interwencją uratował swoją drużynę. Ostatecznie katowiczanie zabrali do domu komplet punktów!

Koniec meczu. GIEKSA WYGRYWA!

Dudziński blisko! Arndt fantastyczną interwencją ratuje swój zespół przed utratą trzeciej bramki.

Dośrodkowanie Rogali, wybijają jednak rywale.

Kontra Ibe-Tortiego. Jędrych nabił rywala i zacznie Kudła.

Sędzia doliczył 4 minuty.

Urynowicz za Figla.

Najlepsza okazja ŁKS-u. Strzał Ibe-Tortiego centymetry nad poprzeczką naszej bramki.

Wybijamy piłkę z pola karnego.

Faul Repki, szansa dla ŁKS-u na wrzutkę w pole karne.

Dudziński za Bróda.

Strzał głową Radaszkiewicza, ale łapie pewnie Kudła.

Kowalczyk wpadł w pole karne, ostatecznie Rogala wybija na aut.

Moreno za Korta.

Dużo walki w środku pola, GieKSa aktywna i także próbuje swoich sił na połowie ŁKS-u.

Uderzał głową Kowalczyk, ale piłka nad poprzeczką naszej bramki.

Dobra interwencja Wasielewskiego, który wybiciem piłki na rzut rożny uniemożliwił Kortowi uderzenie głową.

Alan Bród! Zmusił bramkarza do interwencji. GieKSa miała rzut rożny, ale Bartek Jaroszek źle trafił w piłkę.

Patryk Szwedzik zmieni Adriana Błąda.

Repka blokuje strzał Radaszkiewicza. Ostatnie minuty z wyraźnym wskazaniem na ŁKS.

Ibe-Torti ponownie wywalczył rzut rożny nabijając Jaroszka.

Radaszkiewicz za Balongo i Kowalczyk za Okhronchuka.

Strzał z 20 metrów Korta. Kudła kontrolował lot piłki.

Ibe-Torti nabił Wasielewskiego, rzut rożny dla ŁKS-u, ale bez zagrożenia dla bramki GKS-u.

Wasielewski wygrał pojedynek przed polem karnym zatrzymując potencjalnie groźną okazję ŁKS-u.

Żółta kartka dla Korta za faul na wychodzącym na wolną pozycję Bródzie.

Rzut rożny dla gospodarzy.

Piłka zagrana w nasze pole karne, dobrą interwencją popisał się Jędrych.

Ibe-Torti za Wszołka i Dankowski za Biela.

Zamieszanie w środku pola, złe podanie Kołodziejskiego ratował Błąd. Potem świetnie wyprzedził rywala Jaroszek, ale Wasielewski przerwał akcję, bo na boisku leżał Arak.

Szybka akcja Wasielewskiego. Chciał pograć w duecie z Bródem, ale ten nie miał miejsca, by mu odegrać.

Kołodziejski czyści kontrę wyprowadzoną przez Pirulo.

Biel wszedł w nasze pole karne. Dogrywał do kolegów, ale znacząco się pomylił i zacznie Kudła.

Mogła wyjść szybka akcja lewą stroną GKS-u, za daleko jednak piłkę wyrzucił sobie Rogala.

Dobra piłka Rogali do Araka! Temu przeszkadzał jednak obrońca i po jego strzale piłka przeleciała obok słupka.

Piłka w pole karne łodzian. Repka próbował dojść do piłki, ale otoczony dwójką rywali.

Kontynuujemy grę.

Krótka przerwa, sprawdzamy VAR po sytuacji w polu karnym ŁKS-u.

Jakub Arak zmienił Marko Roginicia.

Wracamy na drugą połowę meczu. Do boju GKS!

• 45+3 min

Koniec pierwszej części meczu.

Kiks Kudły... na szczęście asekurował go Jaroszek.

Sędzia doliczył 3 minuty.

A teraz żółta kartka dla Michała Kolodziejskiego za przeszkadzanie Pirulo, który wybiegał na czystą pozycję.

Przewinienie Kołodziejskiego i zacznie ŁKS.

Adrian Błąd powalczył i wywalczył rzut rożny dla GieKSy.

Figiel szukał kolegi w polu karnym, podanie jednak wylądowało pod nogami rywala.

Kudła piąstkuje i jeszcze aut dla ŁKS-u na wysokości naszego pola karnego.

Kolejny rzut rożny dla gospodarzy.

Wszystko wskazuje na to, że Marko będzie kontynuował grę.

Roginić źle spadł po wyjściu w powietrze. Z impetem uderzył o ziemię i potrzebuje pomocy. Mamy nadzieję, że Chorwat będzie mógł kontynuować grę.

Groźna akcja ŁKS-u w naszym polu karnym. Uderzał jeden z rywali, ale piłka przeleciała nad poprzeczką bramki GKS-u.

Rywal strzelał prosto z rożnego, czujnie Kudła. Po chwili Kołodziejski oddala zagrożenie.

Interwencja Jaroszka i rzut rożny dla łodzian.

Zamieszanie na środku boiska. Gracze GieKSy nie zgadzają się z decyzją sędziego.

Żółta kartka dla Rafała Figla za faul w środku pola.

Kontra ŁKS-u po złym podaniu Rogali. Na szczęście rywal źle dośrodkowuje i Kudła zacznie z piątki.

Zablokowana próba dośrodkowania Rogali.

Bardzo nieudany strzał Marcela Wszołka.

GieKSa całym składem na swojej połowie. Próbujemy odciąć ŁKS od rozegrania akcji pozycyjnej.

Wrzutka Błąda wybita w okolice 5 metra, Roginić wyskoczył najwyżej i trafił do bramki ŁKS-u.

GOOOOOL! MARKO ROGINIĆ!

AJJJ! BŁĄD głowa! Niewiele zabrakło! Rzut rożny dla GKS-u.

Błąd wywalczył piłkę przed polem karnym, dogrywał na 11 metr, ale tam podanie przeciął rywal.

Świetna wrzutka Rogali. Po piłkę sięgali Roginic i Bród, ale żaden z nich niestety nie trafił.

Będzie rzut rożny dla gospodarzy po wybiciu Kołodziejskiego.

ŁKS aktywnie próbuje sforsować naszą defensywę. W pole karne co chwilę wbiega Balongo szukając miejsca pomiędzy obrońcami.

Niebezpiecznie w naszej szesnastce. Balongo miał szansę na strzał, ale zawahał się i na szczęście oddalamy zagrożenie.

Wasielewski kręcił rywalem w polu karnym, jego strzał ostatecznie ląduje w rękach bramkarza po rykoszecie.

Walczył Roginić o piłkę po podaniu Kołodziejskiego, niewiele zabrakło, by zyskał piłkę w dogodnej sytuacji na połowie rywala.

Biel uderzał głową po podaniu Pirulo, nie był jednak w stanie skierować piłki w światło bramki GKS-u.

Marko Roginić mierzył na długi słupek, ale piłka po drodze odbiła się do Repki i zaskoczyła Dawida Arndta.

GOOOL! Piłka odbija się od Oskara Repki i wpadła do bramki!

Faulowany Rogala, szansa dla GKS-u na dośrodkowanie w pole karne.

Rogala wpadł w pole karne, odrobinę za mocno wypuścił sobie piłkę i Arndt zacznie od bramki.

Teraz to GKS z piłką na połowie łodzian.

ŁKS próbuje konstruować akcje na naszej połowie.

Dośrodkowanie w nasze pole karne, pewnie łapie Kudła.

Repka zatrzymuje strzał po kontrze ŁKS-u.

• Obie ekipy już na murawie, za moment rozpoczynamy spotkanie!

• W składzie GKS-u Katowice mamy debiutanta. Od pierwszej minuty na boisko wyjdzie Alan Bród, czyli wychowanek akademii "Młoda GieKSa". Spotkanie 1. kolejki pomiędzy zespołami z Katowic i Łodzi rozpocznie się o godz. 20:00.