Sparing, Sparing

GKS Katowice

  • Kościelniak (80)
1-0

Górnik Polkowice

GKS Katowice: Pierwsza połowa: Szczuka (30. Kukulski) - Wojciechowski, Jaroszek, Jędrych, Kołodziejski, Rogala - Błąd, Repka, Figiel, Wasielewski - Arak. Druga połowa: Kukulski (60. Kudła) - Wojciechowski (70. Kościelniak), Jaroszek (70. Tanżyna), Janiszewski, Kołodziejski (70. Warmuz), Wasielewski (59. Brzozowski), Bród, Stromecki, Urynowicz, Dudziński - Szwedzik.

Górnik Polkowice:

W sobotnie południe GKS Katowice przy Bukowej zmierzył się sparingowo z Górnikiem Polkowice, który kolejny sezon rozegra w 2 lidze. Trener Rafał Górak ponownie skorzystał z możliwości wystawienia dwóch jedenastek w obu połowach. GieKSa miała wyraźną przewagę, kontrolując grę na połowie rywala. Najlepszą okazję do strzelenia bramki miał Jakub Arak, który w 29. minucie przymierzył z główki po podaniu Rafała Figla i piłka o centymetry minęła słupek bramki gości. W pierwszej połowie bramek nie oglądaliśmy. 

W drugiej części katowiczanie od razu ruszyli do ataku. Dobrą okazję miał Zbigniew Wojciechowski, ale wpadł w pole karne i źle wycofał do nabiegającego kolegi. Chwilę później oko w oko z bramkarzem stanął Patryk Szwedzik. Napastnik GKS-u trafił w nogę bramkarza, a przy dobitce pomylił się Marcin Stromecki strzelając nad poprzeczką. W 68. minucie jeden z rywali otrzymał czerwoną kartkę za faul na wychodzącym przed bramkarza Szwedziku. Trenerzy ustalili jednak, że dokończą spotkanie po jedenastu.

W 70. minucie po raz pierwszy na boisku w barwach GieKSy zameldował się Daniel Tanżyna. Kolejna szansa GKS-u przyszła w 73. minucie, gdy po dośrodkowaniu Marcina Urynowicza piłkę zgrywał Patryk Szwedzik. Uderzający na bramkę Grzegorz Janiszewski niestety nie trafił w światło bramki. W końcu w 80. minucie wynik otworzył Dominik Kościelniak, który wykorzystał podanie Alana Bróda i strzelił głową. Chwilę później Dawid Kudła uratował nas przed utratą gola po szczęśliwym rykoszecie rywala. Więcej bramek nie padło. 

Partner strategiczny
Partner Kluczowy
Partner Wiodący
Klub Biznesu
Partner techniczny
Partnerzy
Fortuna 1 Liga