Stadion Miejski , Katowice, Bukowa 1A
Sparing

GKS Katowice

0-0

Skra Częstochowa

GKS Katowice: Pierwsza połowa: Kukulski - Wasielewski, Jaroszek, Jędrych, Kołodziejski, Rogala - Błąd, Repka, Figiel (30. Bród), Dudziński - Arak. Druga połowa: Szczuka - Brzozowski, Janiszewski, Jędrych (75. Warmuz), Kołodziejski (60. Pavlas), Wojciechowski - Grzebieluch (75. Bród), Stromecki, Urynowicz, Szwedzik - Roginić.

Skra Częstochowa:

Starcie pierwszoligowców zainaugurowało dla obu ekip okres sparingowy. Trener Rafał Górak w pierwszym meczu kontrolnym w ramach przygotowań do sezonu 2022/23 desygnował do gry dwie jedenastki. Pierwsze minuty w barwach GieKSy zanotowali Marcin Wasielewski, Dawid Brzozowski oraz Jakub Arak. Obaj rozpoczęli mecz od początku. W pierwszej połowie gra toczyła się w środkowej części spotkaniu. Najlepszą szansę miał Jakub Arak, który dostał podanie w pole karne, wypracował sobie miejsce i uderzył w długi róg. Nowy napastnik GKS-u nieznacznie się pomylił. ostatecznie w pierwszej połowie gole nie padły. 

W drugiej części mecz się nieco ożywił, co wynikało z pressingowej gry obu zespołów. Parę razy w bramce wykazać się musiał Patryk Szczuka, który zastąpił Patryka Kukulskiego. Na boisku po zmianach pojawili się także młodzi gracze z akademii - Alan Bród oraz Norbert Warmuz. W ostatnich minutach dobrą okazję miał Bród, gdy po dobrym wrzuceniu piłki przez Marcina Urynowicza ta znalazła się w polu karnym. Uderzenie młodego piłkarza przeleciało jednak obok słupka bramki Skry. Ostatecznie bramek jednak nie oglądaliśmy.

Partner strategiczny
Partner Kluczowy
Partner Wiodący
Klub Biznesu
Partner techniczny
Partnerzy
Fortuna 1 Liga