Stadion Miejski , Katowice, Bukowa 1A
Mecz przyjaźni
Widzów: 4161

GKS Katowice

0-2

Banik Ostrava

 • Juroska (29)
 • Granecny (15)

GKS Katowice: Królczyk - Wojciechowski, Sadowski, Kołodziejski, Gierach - Kiebzak, Błąd, Repka, Figiel, Rogala - Szwedzik. W drugiej połowie: Kudła - Woźniak, Repka, Janiszewski, Pavlas - Sanocki, Kiebzak (61. Kozłowski), Jaroszek, Urynowicz, Samiec-Talar - Szwedzik.

Banik Ostrava: Budinsky - Juroska, Pokorny, Harustak, Janos, Budinsky, Potocny, Klima, Sor, Azevedo, Granecny. Ponadto wystąpili: Murin, Zalesak, Kulig, Smekal, Jaron, Bohac.

To było wielkie święto przy Bukowej! Z okazji 25-lecia przyjaźni pomiędzy kibicami GKS-u i Banika  rozegrano mecz pomiędzy klubami z Katowic i Ostrawy. Najważniejsze było to, co działo się na trybunach Stadionu Miejskiego. Licznie przybyli kibice obu klubów jeszcze przed meczem rozpoczęli wspólną zabawę. Doping prowadzony z obu stron obiektu robił niesamowite wrażenie. W drugiej połowie kibice połączyli siły i z Blaszoka popłynął jeszcze głośniejszy śpiew.

Wielka wsparcie dla obu drużyn płynęło też z sektora drugiego Trybuny Głównej. Młodzi kibice na reaktywowanym sektorze rodzinnym bawili równie dobrze, co ich starsi koledzy.

A sam mecz? Tym razem wydarzenia boiskowe były nieco w tle. Dla trenerów obu drużyn sparing był oczywiście okazją, by przyjrzeć się zawodnikom z szerokich kadr zespołów. To sprawiło, że spotkanie było otwarte i nie brakowało okazji bramkowych. Goście z Czech byli skuteczniejsi i trochę bardziej dopisywało im szczęście, jak przy sytuacji z 15. minuty, gdy gola zdobył Denis Granecny. Jeszcze w pierwszej połowie drugie trafienie uderzeniem z dystansu dołożył Jan Juroska.

W drugiej części to GieKSa była stroną dominującą. Kilkoma znakomitymi paradami popisał się jednak bramkarz Banika. Z kolei po strzale Piotra Samca-Talara piłkę z linii bramkowej wybijał jeden z obrońców. Ostatecznie górą w meczu przyjaźni byli więc goście.

Dziękujemy wszystkim za obecność na Bukowej i stworzenie znakomitej atmosfery. Zapraszamy na kolejne mecze GieKSy!

 • 90 min

  Koniec meczu. Dziękujemy za obecność na Bukowej i oglądanie naszej transmisji. Do zobaczenia na Bukowej!

 • 46 min

  Rozpoczynamy drugą część meczu. Na GIEKSA TV trwa transmisja spotkania.

 • 45 min

  Koniec pierwszej połowy.

 • 29 min

  Drugi gol dla Banika. Trafienia Juroska.

 • 15 min

  Granecny zdobywa bramkę dla Banika pięknym centrostrzałem.

 • 1. min

  Początek spotkania.

 • Zachęcamy do obejrzenia transmisji meczu w GIEKSA TV.

 • Od godz. 16.00 na stadionie strefa dla dzieci oraz strefa gastronomiczna.

 • Bramy stadionu otwieramy o godz. 16.00. Bilety wciąż do kupienia. Przypominamy, że na ten mecz nie obowiązują karnety.

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Partner premium
Partner
Złoty
Partner srebrny
Partner motoryzacyjny
Partner techniczny
Partnerzy
Fortuna 1 Liga