0-1

• Kozłowski (49)

Olimpia Zambrów: Gralik - Ciborowski, Mackiewicz, Zalewski, Paczkowski, Mateusz Jastrzębski (67. Przemysław Jastrzębski), Radecki, Gołaszewski, Kalinowski (71. Grocholski), Dawidowicz, Gużewski.

GKS Katowice: Królczyk - Wojciechowski (46. Gierach), Sadowski, Jędrych, Janiszewski, Rogala - Sanocki (68. Samiec-Talar), Urynowicz, Repka, Kiebzak (46. Błąd) - Kozłowski (82. Szwedzik).

GieKSę przywitał wietrzny Zambrów, gdzie w ramach 1/32 Finału Fortuna Pucharu Polski mierzyliśmy się z miejscową Olimpią. W składzie znaczące zmiany względem ligowego meczu w Opolu. Trener Rafał Górak postanowił od początku dać szansę Oskarowi Repce czy Hubertowi Sadowskiemu. GieKSa od samego początku narzuciła rytm i gościła na połowie Olimpii. Rywal został zepchnięty do defensywy, ale czekał na nasze błędy, by wyprowadzać szybkie ataki.

Goście szukali swoich szans po zagraniach ze skrzydeł. W 9. minucie Arkadiusz Jędrych przedłużył podanie po rzucie rożnym, do piłki dopadł Hubert Sadowski, lecz strzałem głową nie był w stanie skierować piłki w światło bramki. 10 minut później najlepsza w tej połowie okazja GKS-u, czyli strzał z woleja Szymona Kiebzaka. Tutaj refleksem popisał się bramkarz Olimpii Bartosz Gralik. W końcowych minutach pierwszej części okazję miał jeszcze Krystian Sanocki. Bramkarz wybił jego strzał przed siebie, lecz zabrakło dobitki. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W końcu w 49. minucie Adrian Błąd dobrze dostrzegł Marcina Urynowicza, a ten obsłużył w polu karnym Filipa Kozłowskiego, który pewnym strzałem dał GKS-owi prowadzenie. Olimpia w tej sytuacji wiedziała, że musi zmienić styl gry. Zaczęła częściej gościć na naszej połowie. Nie zmieniło to jednak obrazu gry. Katowiczanie aktywnie szukali bramki numer dwa. Blisko był Kozłowski, lecz po jego strzale znakomitym refleksem popisał się bramkarz gospodarzy wybijając strzał na rzut rożny.

Sporo szczęścia dopisało nam w 81. minucie, gdy gracze Olimpii wpadli w nasze pole karne i jeden z nich przewrócił się w walce z naszym obrońcą. Sędzia nie zdecydował się na użycie gwizdka, co spotkało się z dużym protestem gospodarzy. Chwilę później akcja GKS-u, w której słupek obił Adrian Błąd. Wynik ostatecznie nie uległ zmianie.

Koniec meczu, GieKSa awansowała do kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski.

Jeszcze próba Olimpii sprzed pola karnego, ale Królczyk asekurował lot piłki.

Doliczone 3 minuty.

Żółta kartka dla Sadowskiego za zatrzymywanie rywala.

Żółta kartka za symulowanie dla Patryka Szwedzika, ale naszym zdaniem ten po prostu chciał uniknąć zderzenia z rywalem.

Żółta kartka dla Dawidowicza.

Teraz próba rywali sprzed pola karnego, ale piłka zatrzymała się na nogach jednego z zawodników w polu karnym.

Słupek po strzale Błąda.

Szwedzik zmieni Kozłowskiego.

Żółta kartka dla Mackiewicza za dyskusję z sędzią.

Gospodarze domagali się rzutu karnego. Sędzia niczego się nie dopatrzył.

Sadowski wybija groźną wrzutkę na piąty metr.

Mocna piłka Rogali w pole karne, ale nasz obrońca nie znalazł adresata.

Nieudany strzał Gieracha uruchomił kontrę Olimpii. Rywal oddał strzał, lecz ten nawet po rykoszecie nie sprawił Królczykowi problemów.

Faulowany Rogala, szansa na dośrodkowanie w pole karne gospodarzy.

Strzał sprzed pola karnego bardzo niecelny, zacznie z piątki Królczyk.

Stały fragment dla Olimpii na wysokości pola karnego.

Przeciągnięte dośrodkowanie Rogali, Gierach zdołał przerwać próbę kontry rywala.

Grocholski za Kalinowskiego.

Dośrodkowanie Gieracha przerwane przez defensywę.

Samiec-Talar powalony w polu karnym, lecz sędzia powtarza, że bez przewinienia.

Piotr Samiec-Talar zastępuje Krystiana Sanockiego.

Mateusz Jastrzębski zastępuje Przemysława Jastrzębskiego.

Królczykowi wypadła piłka z rąk po wrzutce rywala. Na szczęście szybko się poprawia i wypuszcza kontrę GKS-u, która kończy się za mocnym podaniem Sanockiego.

Sadowski zgrywał na piąty metr po dobrym przedłużeniu Kozłowskiego, ale pierwszy do piłki dopadł obrońca.

Gralik fantastycznie sparował uderzenie Kozłowskiego. Jeszcze jedna szansa z rzutu rożnego.

W odpowiedzi strzał Repki, ale piłka po plecach obrońcy wypadła za boisko.

Potężna bomba sprzed pola karnego GKS-u. Na całe szczęście obok bramki strzeżonej przez Królczyka.

Urynowicz próbował przewrotką! Nie udało się trafić w piłkę, a to mogła być efektowna bramka.

Sanocki z szansą po podaniu z lewego skrzydła, zabrakło centymetrów, by skierował piłkę do bramki rywala.

Jędrych potknął się przed podaniem, na szczęście szybko naprawił swój błąd, bo mogło być groźnie.

Dobre dośrodkowanie i dobre wybicie Jędrycha. Olimpia jednak cały czas na naszej połowie.

Faul Janiszewskiego, szansa dla Olimpii na wrzutkę w nasze pole karne.

Ponownie Urynowicz do Kozłowskiego, ale odrobinę za mocne podanie naszego pomocnika.

Najlepsza jak dotąd okazja gospodarzy. Podanie w pole karne przerywa Sadowski.

Dobre podanie Błąda do Urynowicza, a ten świetnie uruchomił Kozłowskiego, który pewnym strzałem pokonuje bramkarza.

GOOL! Filip Kozłowski daje nam prowadzenie.

Dośrodkowanie w nasze pole karne, wybijamy prosto pod nogi rywala, ale jego próba strzału bardzo nieudana.

Gierach próbował uruchomić Sanockiego, ale jego podanie za mocne.

Błąd za Kiebzaka i Gierach za Wojciechowskiego.

Wracamy na drugą połowę. Do boju GKS!

Koniec pierwszej połowy. Na koniec jeszcze dobry wślizg Janiszewskiego, bo rywal wychodził na dobrą pozycję do strzału sprzed szesnastki.

Bramkarz Olimpii zacznie z piątki.

Rzut rożny dla GieKSy z drugiej strony boiska.

Strzał Sanockiego, Gralik wybija przed siebie, lecz nikt do tej piłki nie dopadł.

... i jeszcze jeden.

Rzut rożny dla GKS-u po akcji Wojciechowskiego.

Niepewna interwencja Janiszewskiego, na szczęście zaasekurował Królczyka i ten złapał futbolówkę przed napastnikiem Olimpii.

Kontra Olimpii, lecz pewnie przerywamy. Następnie próba podania na lewe skrzydło do Rogali, lecz ten nie opanował piłki i zacznie z piątki Gralik.

Domagaliśmy się zagania ręką w polu karnym, ale sędzia nie użył gwizdka.

Cały czas szukamy miejsca między 10-osobowym murem postawionym przez Olimpię.

Rogala kasuje kontrę, gdyby nie to rywal mógł wyjść sam na sam.

Strzał Kozłowskiego centymetry obok słupka...

Olimpia także stara się stosować pressing na naszych obrońcach.

W odpowiedzi strzał Kiebzaka z 16 metrów, ale ta próba także nie zmierzała w światło bramki.

Strzał Kalinowskiego, ale wysoko nad naszą bramką.

Podanie Wojciechowskiego wzdłuż linii, ale łapie Gralik.

Olimpia na naszej połowie. Podanie w pole karne, ale Sadowski oddala i rozpoczyna kontrę.

Próbował głową Repka, lecz podanie ze stałego fragmentu odrobinę za mocne.

Faulowany Kiebzak, szansa na wrzutkę w pole karne.

Kozłowski przewracany w polu karnym po dobrym dośrodkowaniu Urynowicza. Sędzia niczego się nie dopatrzył.

Kozłowski wycofał do Kiebzaka na 16 metrz, jednak uderzenie naszego zawodnika nieudane.

Najlepsza okazja GKS-u. Sanocki podaje na 11 metr do Kiebzaka, ten uderza z woleja, lecz trafia prosto w bramkarza Olimpii.

Sanocki do Kozłowskiego, lecz ten uprzedzony przez obrońcę.

Strata z prawej strony boiska napędziła kontrę gospodarzy, lecz długie podanie rywala niecelne i GKS zacznie z autu.

Silny wiatr nie pomaga żadnej z drużyn w dokładności zagrań.

Akcja Sanocki - Urynowicz. Ten pierwszy podawał do kolegi w pole karne, ale obrońca zdołał nabić Urynowicza i piłka opuściła boisko.

GKS stara się stosować pressing i odbierać piłkę na połowie Olimpii.

Długie podanie za naszą linię obrony, ale pewnie łapie Królczyk.

Aj! Jędrych przedłużył podanie, piłka na głowie Sadowskiego, lecz ten nie trafił w światło bramki.

Dobre podanie Sanockiego, który dostrzegł w polu karnym Wojciechowskiego. Ten uderzał na wślizgu, ale bramkarz zdołał wybić na rzut rożny.

Kozłowski bliski wykorzystania błędu bramkarza, który nie widział nabiegającego napastnika GKS-u.

Kiebzak w polu karnym, ale skutecznie powstrzymywany. Potem podanie Repki na jedenasty metr, lecz przerwane przez obrońcę.

Olimpia pozwala nam rozgrywać i czeka na szansę z kontrataku.

Dośrodkowanie Rogali, lecz rywale wybijają z szesnastki.

• Drużyny już na murawie, za moment rozpoczynamy mecz.

• Przed nami spotkanie w ramach 1/32 Finału Pucharu Polski. GKS Katowice w Zambrowie zmierzy się z tutejszą Olimpią, która jest liderem 4 ligi grupy podlaskiej. W składzie katowiczan gruntowne zmiany względem ostatniego meczu ligowego. Zaczynamy o 15:30!