• Błąd (43)
  • Szwedzik (48)

Korona Kielce: Forenc - Podgórski (83. Corral), Frączczak, Koj (59. Łukowski), Błanik (68. Zarandia), Szpakowski, Danek, Oliveira (59. Takac), Petrov, Zebić, Shikavka (68. Kiełb).

GKS Katowice: Kudła - Woźniak, Jaroszek, Jędrych, Kołodziejski, Rogala - Błąd (80. Kozłowski), Repka (80. Urynowicz), Figiel (88. Stromecki), Szwedzik (88. Karbownik) - Szymczak (65. Roginić).

W przedostatnim meczu sezonu 2021/22, GKS Katowice zagrał spotkanie 33. kolejki z Koroną Kielce. Goście przyjechali na mecz już po zapewnieniu sobie utrzymania w Fortuna 1 Lidze, z kolei gospodarze ciągle mieli nadzieję na bezpośredni awans, musieli tylko odnieść dwa zwycięstwa w dwóch ostatnich meczach. Trener Rafał Górak zdecydował się na jedną zmianę względem poprzedniego meczu. Miejsce Marcina Urynowicza zajął w pierwszym składzie Oskar Repka. W 4. minucie mecz dobrze mogła otworzyć Korona. Po strzale Michała Koja piłka odbiła się od słupka, choć zaraz obok stał Dawid Kudła, który mógł odbić strzał, gdyby ten leciał w światło bramki. W okolicach 20 minuty wzmogły się ataki gospodarzy, ale skutecznie na wszystko reagowała nasza defensywa. Za to w 27. minucie Patryk Szwedzik dopadł do podania Adriana Błąda i oddał groźny strzał sprzed pola karnego. Konrad Forenc wybił piłkę przed siebie i dobijać próbowali Filip Szymczak oraz Rafał Figiel, ale oba strzały zablokowała obrona Korony.

W 41. minucie dobrą dwójkową akcję wyprowadzili Szwedzik i Błąd. Ten drugi odegrał do kolegi, ale Szwedzik źle przyjął piłkę w polu karnym i zdążył do niej dopaść rywal. Co się odwlecze, to nie uciecze, bo w 43. minucie GieKSa otworzyła wynik meczu. Grzegorz Rogala znakomicie z lewej strony wpadł w pole karne i odegrał piłkę do nabiegającego Błąda. Ten dobrze przymierzył i wyprowadził katowiczan na prowadzenie, z którym wracaliśmy na kolejne 45 minut. Podopieczni trenera Góraka mieli piorunujące wejście w drugą połowę. Filip Szymczak wypracował miejsce w polu karnym i podawał przed bramkę do Patryka Szwedzika, który dołożył nogę i podwyższył prowadzenie GKS-u. Kolejną okazję mieli gospodarze. Piłka po dośrodkowaniu spadła pod nogi Dawida Błanika, który miał przed sobą tylko Kudłę, ale nie zdołał opanować futbolówki.

Kilka minut później rywal strzelał sprzed pola karnego. Piłka odbiła się jeszcze od Arkadiusza Jędrycha i o centymetry minęła słupek naszej bramki. W 75. minucie na 3:0 podwyższyć mógł Oskar Repka, który po wrzutce znalazł się przed Forencem, ale oddał strzał prosto w jego nogi. Kilkanaście sekund później w nasze pole karne wpadł Adam Frączczak, ale dobrą interwencją po mocnym strzale popisał się Kudła. W 87. minucie oko w oko z Forencem znalazł się Szwedzik, który miał okazję na dublet. Niestety jego strzał przeleciał nad poprzeczką. Jeszcze przed końcem głową strzelał Frączczak, ale fantastycznie zareagował w bramce Kudła. Gol dla Korony padł w ostatniej minucie. Po strzale Luki Zarandi piłka odbiła się od obrońcy i piłka wtoczyła się do bramki bezradnego Kudły. Po tym golu wynik w Kielcach nie uległ już zmianie.

Koniec meczu. Trzy punkty zabieramy do Katowic!

Gol kontaktowy. Strzelcem Zarandia.

Żółta kartka dla Roginicia.

Gra toczy się na naszej połowie.

Doliczone 4 minuty.

Fantastyczna obrona Kudły po strzale głową rywala!

Karbownik za Szwedzika i Stromecki za Figla.

Szwedzik z szansą na dublet. W okazji sam na sam strzela nad bramką Forenca.

Zablokowany strzał Frączczaka. Problemy Szwedzika, który był bardzo bliski wygrania wyścigu po piłkę. Na szczęście nie stało się nic poważnego.

Faulowany Zarandia, szansa dla Korony na dośrodkowanie w pole karne.

Dośrodkowanie w nasze pole karne, ale dobrze zareagował Jędrych.

Corral zmienił Podgórskiego.

Urynowicz za Repkę i Kozłowski za Błąda.

Ruszył Figiel z kontrą, ale dobrze powstrzymywany przez Podgórskiego.

Frączczak w naszym polu karnym, mocne uderzenie, ale Kudła wybija na rzut rożny.

Forenc ratuje Koronę przed stratą trzeciego gola. Doskonałej szansy nie wykorzystał Oskar Repka.

Żółta kartka dla Dalibora Takaca za faul na Rafale Figlu.

W odpowiedzi kontra gospodarzy. Po raz kolejny próba z ostrego kąta, ale nieskuteczna.

Woźniak podawał w pole karne do Szwedzika, zabrakło centymetrów, by nasz młodzieżowiec przejął podanie i znalazł się w dogodnej pozycji do strzału.

Zaraz przed zmianą groźny strzał z ostrego kąta Korony. Piłka przeleciała przed naszą bramką, nikt z graczy gospodarzy nie dopadł do futbolówki.

Kiełb za Shikavkę i Zarandia za Błanika.

Jaroszek zablokował groźne podanie i zdążył jeszcze uchronić nas przed rzutem rożnym wybijając piłkę na aut.

Roginić zmieni Szymczaka.

Nieudany strzał Takaca sprzed pola karnego.

Woźniak zgrywał głową do Repki w polu karnym, ale piłkę przejął Forenc.

Łukowski za Koja i Takac za Oliveire.

Żółta kartka dla Szymczaka za przerwanie kontry.

Kołodziejski oddala na moment zagrożenie.

Strzał sprzed pola karnego GKS-u, piłka odbiła się od głowy Jędrycha i mogła Kudłę zmylić. Ostatecznie rzut rożny dla Korony.

Podanie w pole karne Oliveiry, ale piłka przeleciała nad głowami wszystkich.

Dośrodkowanie w nasze pole karne. Piłka spadła prosto pod nogi Błanika, ale ten nie potrafił jej opanować i Kudła zacznie z piątki.

Faulowany Błąd i szansa dla GieKSy na wrzutkę w pole karne.

Wrzutka Woźniaka, szukał w polu karnym Szymczaka, ale ten uprzedzony przez obrońcę.

W odpowiedzi strzał Shikavki, ale bardzo niecelny.

GOL! Druga bramka dla GKS-u! Szymczak podawał przed bramkę i Szwedzik tylko dołożył nogę.

Błąd podawał w pole karne. Szwedzik wygrał walkę w powietrzu, ale przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

Od razu strata GKS-u. Shikavka jednak nie trafił w piłkę przy próbie strzału sprzed pola karnego.

Wracamy na drugą połowę.

Koj leżał w naszym polu karnym, teraz dyskutuje z sędzia, zapewne domagał się przewinienia.

Doliczona minuta.

Przerwany rajd Błanika, Korona z szansą na wrzutkę.

Korona szybko chciała się odkuć. Szpakowski wpadł w pole karne i dostał podanie przed Jaroszka. Ostatecznie nie był w stanie oddać strzału.

Znakomicie wpadł w pole karne Rogala, dograł do Bląda i ten pewnym strzałem pokonuje Forenca.

GOOOOOOL! ADRIAN BŁĄD!

Akcja Szwedzik - Błąd. Ten drugi dograł do Patryka w polu karnym, lecz naszemu młodemu zawodnikowi odskoczyła piłka zaraz po przyjęciu.

Błąd w przyjęciu Jędrycha, ale nasz obrońca szybko naprawia po tym, gdy do piłki dopadł Frączczak.

Rogala przerywa podanie na prawe skrzydło.

Koj mógł zamknąć podanie, ale piłka przeleciała za jego plecami.

Kołodziejski faulował Błanika w kontrze. Szansa dla gospodarzy na wrzutkę w pole karne.

Szymczak chciał wyjść do podania Błąda, ale ten nie zrozumiał do końca jego intencji i podał tak, że do piłki pierwszy dopadł Forenc.

Strata Figla, ruszyła kontra Korony, którą przerywamy. Gospodarze będą mieli aut na wysokości naszego pola karnego.

Długie podanie do Podgórskiego, piłki po drodze dotknął jeszcze Błanik i sędzia dopatrzył się spalonego.

Na szczęście nasz piłkarz wraca do gry.

Arkadiusz Woźniak musiał opuścić boisko po uderzeniu w okolice pachwiny...

Szwedzik wypracował miejsce przed polem karny po podaniu Błąda. Oddał strzał, który Forenc zmuszony był wybić przed siebie. Poprawka Szymczaka i Figla, ale oba strzały zatrzymały się na obrońcach.

Dośrodkowanie Korony, piłka przeleciała nad głowami wszystkich.

Szymczak walczył z dwoma rywalami na prawym skrzydle. Ostatecznie obrońcy udało się naszego napastnika nabić i Korona zacznie z autu.

W ostatnich minutach mocniejsze naciski ze strony gospodarzy.

Błanik w naszym polu karnym, ale przegrał walkę z Woźniakiem.

A teraz Jędrych blokuje strzał sprzed szesnastki.

Kudła pewnie łapie piłkę.

Faul Rogali, szansa dla Korony na dośrodkowanie w szesnastkę.

Wyścig po piłkę Kołodziejskiego i Frączczaka, w ostatnim momencie nasz obrońca naprawia błąd obrony GKS-u.

Kontra GKS-u. Rogala podawał w pole karne, ale Szwedzika uprzedził obrońca.

Jaroszek odbił głową i piłkę łapie Kudła.

Faulowany Błanik, szansa dla Korony na wrzutkę w pole karne.

Błanik szukał wrzutką Frączczaka, piłka przeleciała nad głową napastnika Korony.

Zamieszanie w polu karnym, piłka odbiła się od Repki, ale łapie Forenc.

Kołodziejski wypuścił Rogalę, ten zagrywał w pole karne do Szymczaka, piłkę wybija Forenc. W konsekwencji rzut rożny dla GKS-u.

Korona przycisnęła, akcja przed naszym polem karnym, ale dobrze reagujemy w obronie.

Koj uderzał głową, uratował nas słupek, ale dobrze ustawiony był Kudła, który mógł ten strzał obronić.

Aut dla Korony na wysokości naszego pola karnego.

Rogala przegrał walkę o piłkę, ruszył szybko atak Korony, ale bez zagrożenia dla Dawida Kudły.

Gra toczy się głównie w środku pola.

• Obie drużyny już na boisku, za moment rozpoczynamy mecz.

• W składzie GKS-u Katowice jedna zmiana względem poprzedniego meczu. Do wyjściowego składu wraca Oskar Repka w miejsce Marcina Urynowicza. Spotkanie rozpoczynamy o godz. 12:40.