GKS Jastrzębie

• Bondarenko (90)

GKS Katowice: Kudła - Woźniak (72. Wojciechowski), Jaroszek, Jędrych, Kołodziejski, Rogala - Błąd (72. Karbownik), Urynowicz, Figiel (79. Stromecki), Szwedzik (84. Roginić) - Szymczak (79. Kozłowski).

GKS Jastrzębie: Neugebauer - Bondarenko, Słodowy, Okhronchuk (84. Gulczyński), Łaski, Fabry, Kuczałek (72. Wybraniec), Kamiński, Podhorin, Handzlik (72. Misala), Borkała (83. Szkudlarek).

Do meczu z GKS-em Jastrzębie podopieczni trenera Rafała Góraka przystępowali już pewni utrzymania w Fortuna 1 Lidze na kolejny sezon. To jednak nie zwalniało piłkarzy GieKSy z obowiązku walki w derbowym pojedynku. W wyjściowej jedenastce doszło do trzech zmian względem poprzedniego meczu. Szansę od pierwszej minuty dostał Marcin Urynowicz, a powroty zaliczyli Grzegorz Rogala i Patryk Szwedzik. Mecz otworzył się dla katowiczan znakomicie. W 5. minucie Arkadiusz Woźniak zagrał piłkę na piąty metr do Arkadiusza Jędrycha i ten pewnym strzałem otworzył wynik meczu. Miejscowi mieli wyraźną przewagę i dążyli do strzelenia kolejnego gola. W 12. minucie Jędrych był bliski dubletu, ale jego strzał głową złapał dobrze ustawiony Bartosz Neugebauer.

Po upływie 30 minut na tablicy wyników nadal było 1:0, ale to się miało wkrótce zmienić. W polu karnym faulowany był Patryk Szwedzik. Do piłki podszedł Filip Szymczak i bardzo dobrym strzałem podwyższył prowadzenie GieKSy. W 36. minucie Bartosz Neugebauer mógł skapitulować po raz trzeci, gdy Rafał Figiel zagrał doskonałą piłkę do Grzegorza Rogali. Ten podał wzdłuż pola karnego i tuż przed strzałem obrońca zdołał wybić piłkę spod nóg Szwedzika. Jeszcze jedną szansę miał Adrian Błąd, gdy wyszedł sam na sam po podaniu Szymczaka. Doświadczony pomocnik GKS-u za długo jednak zwlekał i tuż przed próbą strzału defensor wybił piłkę na rzut rożny. Po 45 minutach gospodarze prowadzili 2:0.

W 56. minucie ponownie próbował Błąd. Jego strzał z 25 metrów o centymetry minął słupek bramki jastrzębian. Przez moment jednak GieKSa za bardzo się rozluźniła. W 62. minucie poważny błąd popełnił Dawid Kudła, który podał prosto pod nogi rywala. Ten zdołał oddać strzał, ale z linii bramkowej piłkę wybił Jędrych. Następnie dobitka Vladyslava Okhronchuka, ale bramkarz GKS-u zdążył wrócić na miejsce i złapał uderzenie. W kolejnych minutach katowiczanie odzyskali kontrolę, czego potwierdzeniem była druga bramka Arkadiusza Jędrycha w 70. minucie spotkania. Obrońca GKS-u wykorzystał podanie Marcina Urynowicza i przypieczętował wygraną swojej drużyny. W 81. minucie fantastycznie sprzed pola karnego uderzał Urynowicz, ale piłka o milimetry minęła słupek bramki jastrzębian. Tuż przed końcem gola dla jastrzębian strzelił Mateusz Bondarenko, gdy w polu karnym GieKSy powstało zamieszanie po wrzutce z rzutu rożnego. Trzy punkty zostały jednak w Katowicach.

Koniec spotkania. Trzy punkty zostają w Katowicach.

Zamieszanie w polu karnym. Gola strzela Bondarenko.

Doliczone dwie minuty.

Bez zagrożenia bramce Kudły. Nasz bramkarz zacznie z piątki.

Rzut rożny dla gości.

Kontra Stromeckiego. Strzał zza pola karnego prosto w ręce bramkarza.

Urynowicz szukał Roginica, podanie jednak za plecy.

Roginić zmienił Szwedzika.

Gulczyński za Okhronchuka i Szkudlarek za Borkałę.

Rogala wyszedł oko w oko z bramkarzem, jego próba podania dobrze jednak przecięta przez Neugebauera.

Fantastyczne uderzenie Urynowicza. Piłka o centymetry minęła bramkę jastrzębian.

Kozłowski za Szymczaka i Stromecki za Figla.

Szymczak podawał do Karbownika, odrobinę za wysokie podanie.

Natomiast w GKS-ie Karbownik za Błąda i Wojciechowski za Woźniaka.

Wybraniec za Kuczałka i Misala za Handzlika.

Marcin Urynowicz zgrał głową, a Arek Jędrych dołożył nogę.

Druga bramka Arkadiusza Jędrycha!

Przez kilka minut wrzucaliśmy piłkę w pole karne rywala, ale bez rezultatu w postaci trzeciego gola.

Ostatecznie piłka w rękach bramkarza gości.

Rogala wywalczył rzut rożny.

Odrobinę za bardzo się rozluźniliśmy, musimy wrócić do swojej gry.

Błąd Kudły, Jędrych wybija z linii bramkowej po strzale rywala. Potem jeszcze jedna próba i strzał prosto w ustawionego w bramce Kudłę.

Pewnie łapie Kudła.

Szansa dla GKS-u Jastrzębie na wrzutkę ze stałego fragmentu.

Groźna wrzutka w nasze pole karne, strzał głową obok bramki Dawida Kudły.

Bomba z 25 metrów Błąda, tuż obok słupka bramki Neugebauera.

Żółta kartka dla Bartosza Jaroszka. Wcześniej domagaliśmy się rzutu karnego po faulu na Michale Kołodziejskim.

Dwa dośrodkowania Błąda, w obu przypadkach obrona oddala zagrożenie.

Kombinacyjna akcja GKS-u w kontrze, Rogala strzelał, ale jego próbę zablokował obrońca.

Dośrodkowanie Błąda z lewej strony, lecz piłka nie znalazła adresata.

Strzał głową Marka Fabrego po naszej stracie przed polem karnym. Łapie Kudła.

Przed szansą Błąd po błędzie bramkarza, znów jednak uprzedził go obrońca.

Wracamy na drugą połowę meczu.

Strata GieKSy na własnej połowie. Strzał Łaski z 20 metrów, ale bardzo niecelny.

Rywal ruszył z szybką akcją i wywalczył rzut rożny.

Trwa oblężenie na połowie jastrzębian.

Strzał głową Jędrycha tuż nad poprzeczką.

Stuprocentowa sytuacja GieKSy po podaniu Szymczaka do Błąda, ten jednak przeciągnął akcję i obrona zdołała wybić na rzut rożny.

Błąd wpadł w pole karne, zatrzymał go jednak obrońca.

Fantastyczne podanie w pole karne Figla, piłkę przyjmuje Rogala i odgrywa do napastnika, ale ten w ostatnim momencie został wyprzedzony przez obrońcę.

Uderzenie głową Urynowicza, ale bez zagrożenia bramce rywala.

Żółta kartka dla Bondarenki.

Precyzyjne uderzenie Filipa Szymczaka!

Żółta kartka dla Oliviera Podhorina.

Rzut karny dla GieKSy.

Strzał Bondarenki głową, bez problemów łapie Kudła.

Jaroszek zatrzymuje rozpędzonego rywala. Sędzia dopatrzył się przewinienia.

Błąd szukał Szymczaka, tuż przed nim wyrósł w polu karnym obrońca, który zablokował podanie.

Kontra jastrzębian zatrzymana przez Jędrycha.

Dobra wrzutka Błąda. Prosto na głowę Szwedzika, ale ten przegrał walkę o piłkę.

Strzał sprzed pola karnego GieKSy, ale wysoko nad bramką.

Dobra akcja lewą stroną GieKSy. Wywalczyliśmy rzut rożny.

Wrzutka Jaroszka, rywal dopadł do piłki jako pierwszy.

Szwedzik dobiegł do piłki zagrywanej przez Błąda, próbował podciąć piłkę, ale bramkarz przeciął jej lot.

Faulowany w walce o piłkę jeden z obrońców GieKSy. Zacznie Kudła.

Faulowany Łaski, szansa dla gości na groźną wrzutkę w pole karne.

Jędrych blisko gola numer dwa. Neugebauer łapie jego strzał głową.

Faulowany Szwedzik, 30 metrów do bramki rywala.

Strzał Szymczaka sprzed pola karnego, wysoko nad poprzeczką.

Nasz obrońca wykorzystał podanie Woźniaka i pewnym uderzeniem skierował piłkę do bramki.

GOOOOL! Arkadiusz Jędrych otwiera wynik spotkania.

Dawid Kudła zacznie z piątki po nieudanym strzale głową.

Jastrzębie wywalczyło rzut rożny.

• Obie drużyny na murawie, za moment rozpoczynamy spotkanie.

• W składzie GKS-u Katowice kilka zmian względem poprzedniego meczu. Na środku pomocy Oskara Repkę zastąpił Marcin Urynowicz, natomiast do wyjściowego składu wracają Grzegorz Rogala oraz Patryk Szwedzik.