3-0

Skra Częstochowa

GKS Katowice: Kudła - Woźniak, Jaroszek, Jędrych, Kołodziejski (46. Sadowski), Rogala (79. Wojciechowski) - Błąd (82. Karbownik), Repka, Figiel, Roginić (74. Szwedzik) - Szymczak (82. Kozłowski).

Skra Częstochowa: Kos - Mesjasz, Paluszek, Brusiło (74. Winiarczyk), Mas (74. Ropski), Pyrdoł (30. Sujecki), Kwietniewski (62. Malec), Lukoszek, Szymański, Sajdak, Burman (62. Napora).

W środowy chłodny wieczór GKS Katowice rozegrał ostatni kwietniowy mecz Fortuna 1 Ligi. Podopieczni trenera Rafała Góraka podejmowali przy Bukowej Skrę Częstochowa. Spotkanie odbyło się bez udziału publiczności. W składzie GieKSy doszło do jednej zmiany względem poprzedniego meczu. W pierwszej jedenastce wybiegł Michał Kołodziejski, który przy okazji starcia w Tychach pauzował za nadmiar żółtych kartek. Katowiczanie weszli mecz mocnym pressingiem, ale po chwili cofnęli się i czekali na ruch rywala. Szukaliśmy swoich szans długimi podaniami za linię obrony. W 14. minucie Oskar Repka posłał długą piłkę do Marko Roginica, ten zgrał do Filipa Szymczaka, który ograł defensora i płaskim strzałem umieścił futbolówkę w siatce. Skra po utracie bramki wyszła nieco wyżej. Jednak kolejny cios przyszedł w 26. minucie, gdy Mateusz Kos faulował wychodzącego sam na sam Marko Roginicia i obejrzał czerwoną kartkę.

Od tego momentu Skra grała w dziesiątkę. Szansę na strzał z linii szesnastego metra miał Rafał Figiel, ale jego próba przeleciała nad poprzeczką bramki, do której zameldował się młodzieżowiec Nikodem Sujecki. Obraz gry się zmienił, teraz to GKS był częściej przy piłce, a Skra czekała na moment, w którym mogłaby zaskoczyć rywala skokiem pressingowym. Dobrą okazję na podwyższenie prowadzenia tuż w końcówce miał Filip Szymczak. Otrzymał w polu karnym podanie od Roginicia i po przyjęciu obrócił się z piłką, lecz przy próbie strzału zdołała zareagować obrona gości. Chwilę później odpowiedzieć mogła Skra. Po dobrym dośrodkowaniu z prawej strony, piłka spadła pod nogi Kamila Lukoszka, który stanął oko w oko z Dawidem Kudłą. Tym razem GKS-owi dopisało szczęście, bo piłka zatrzymała się na bocznej siatce.

Na drugą połowę wracaliśmy z jednobramkowym prowadzeniem. W 50. minucie na listę strzelców mógł się wpisać Adrian Błąd. Jego strzał sprzed pola karnego otarł się o poprzeczkę bramki Skry. W 60. minucie katowiczanie mieli dwie okazje. Najpierw Woźniak zagrywał do Błąda i ten odgrywał do Rogali, który źle trafił w piłkę na 5 metrze, a chwilę później Błąd sam ruszył na bramkę w kontrataku. Niestety przeniósł strzał nad poprzeczką. Gospodarze stwarzali więcej sytuacji, ale musieli uważać na wyjścia Skry do szybkiego ataku. Sytuacja uspokoiła się w 78. minucie. Filip Szymczak popisał się znakomitą indywidualną akcją. Minął czterech obrońców i strzelił w długi róg podwyższając prowadzenie GieKSy. Dzieła w 88. minucie dopełnił Jakub Karbownik, który popędził z kontrą i zdobył swojego pierwszego gola w barwach GKS-u.

Koniec meczu, TRZY PUNKTY ZOSTAJĄ W KATOWICACH!

Sujecki ratuje Skrę przed utratą czwartego gola.

Szwedzik wywalczył rzut rożny.

Doliczone trzy minuty.

TRZECI GOL! Jakub Karbownik strzela swojego pierwszego gola w barwach GKS-u Katowice!

Dominacja GieKSy. Strzał Szwedzika nad bramką. Skra wyraźnie straciła już energię do walki.

Wrzutka Wojciechowskiego, łapie Sujecki.

Najpierw uderzenie Szwedzika, dobrze broni Sujecki. Potem strzał Jędrycha po stałym fragmencie i centymetry obok słupka.

Kozłowski za Szymczaka i Karbownik za Błąda.

Grzegorza Rogala schodzi, w jego miejsce Zbigniew Wojciechowski.

Czapki z głów przed młodym napastnikiem GKS-u...

CO ZA AKCJA SZYMCZAKA! Drugie trafienie naszego napastnika.

Rogala w pole karne... znów nie znalazł adresata.

Po chwili oddalamy zagrożenie.

Rzut rożny dla Skry.

Strzał Szymczaka obok słupka.

Winiarczyk i Ropski meldują się na boisku.

Szwedzik w miejsce Roginicia.

Potężne zamieszanie w polu karnym Skry. Błąd szukał miejsca na oddanie strzał. Sujecki łapie...

Błąd głową po wrzutce Woźniaka. Piłka nie leciała w światło bramki.

Kudła niweluje zagrożenie, łapie piłkę i szuka partnerów do gry.

Lukoszek faulowany na naszej połowie. 30 metrów do bramki Dawida Kudły.

Jędrych próbował dograć do Rogali, ten faulował rywala przy walce o piłkę.

Zablokowany strzał sprzed pola karnego. Kudła łapie i uspokaja.

Woźniak zgrał w polu karnym do Szymczaka, jego strzał niestety zablokowany.

Znów Błąd, tym razem obok słupka.

Malec za Kwietniewskiego i Napora za Burmana.

Kontra GieKSy... Błąd uderzał, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Woźniak wybija groźną wrzutkę w nasze pole karne.

Rogala i Mesjasz będą kontynuować grę.

Rogala i jeden z rywali leżą na boisku. Domagaliśmy się rzutu karnego.

Dobry przerzut Woźniaka, Błąd zgrał do Rogali, ten z kolei próbował uderzać, choć wyszło z tego podanie do Szymczaka. Zabrakło centymetrów, by nasz napastnik dosięgnął piłki.

Teraz Błąd próbował uderzać, ale oszczędzimy naszemu pomocnikowi oceny tego strzału.

Jędrych przerywa podanie w pole karne.

Bardzo nieudany strzał sprzed pola karnego Kwietniewskiego.

Strzał Błąda otarł poprzeczkę!

Rogala wzdłuż bramki, niestety za plecy Szymczaka.

Rogala dośrodkował w pole karne, przerywa obrona. Kontra Skry, wrzutka w nasze pole karne, na szczęście rywal źle przyjmuje.

Strzał sprzed naszego pole karnego, ale bardzo niecelny.

Hubert Sadowski zastąpił Michała Kołodziejskiego.

Wracamy, do boju GKS!

• 45+5 min

• 45+3 min

Dużo szczęścia GKS-u. Lukoszek z piłką przy nodze tuż przed Kudłą. Dopisało nam szczęście, bo nie trafił w bramkę.

Szymczak z piłką w polu karnym, jego strzał niestety zablokowany. Szkoda, to była dobra akcja GieKSy.

Groźne podanie w nasze pole karne, na szczęście Lukoszek nie zdążył dobiec do piłki.

Żółta kartka dla Michała Kołodziejskiego.

Doliczone 5 minut.

Szymczak dośrodkowywał w pole, niestety nie znalazł adresata.

Kolejna próba dośrodkowania, ale nad głową Masa. Zacznie Kudła.

Dwa dośrodkowania w nasze pole karne. Dwa razy wybijają nasi obrońcy. Teraz aut dla Skry na wysokości naszej jedenastki.

Strzał Rogali. Sujecki niepewnie, ale przejmuje obrona Skry.

Kołodziejski uderzał głową, ale zabrakło precyzji.

Błąd wpadł w pole karne. Nabił rywala i mamy rzut rożny.

GKS długo rozgrywa na swojej połowie.

Strzał Rafała Figla nad poprzeczką.

Sujecki wchodzi do bramki. Schodzi Pyrdoł.

Marko Roginić potrzebował chwili. Na szczęście wszystko z napastnikiem GKS-u w porządku.

Czekamy na zmianę bramkarza w drużynie z Częstochowy.

Faul nastąpił tuż przed polem karnym.

Czerwona kartka dla Mateusza Kosa za faul na Roginiciu.

Teraz Skra aktywnie na naszej połowie, ale dobrze reagujemy w obronie. Mamy jednak problem z wyprowadzeniem piłki.

Oddalamy zagrożenie i mogliśmy wyjść z kontrą, Figiel nabił rywala przy próbie podania do uciekającego Błąda.

Rogala faulował przed polem karnym. Skra z szansą na groźnie dośrodkowanie.

Kontra GKS-u. Błąd próbował grać z Woźniakiem, ten drugi podawał na dośrodkowanie, ale Adrian wiedział, że jest na spalonym i puścił piłkę.

Repka zagrywał do Roginicia, ten zgrał piłkę do Szymczaka. Filip ograł obrońcę i pewnie wykończył akcję.

GOOOOL! FILIP SZYMCZAK!

Wrzutka w pole karne. Błąd zgrywał głową, ale nie udało się oddać strzału na bramkę.

Żółta kartka dla Burmana.

Faulowany Roginić, 30 metrów do bramki Skry.

Teraz pressing rywala zmusza nas do prób zagrywania dalekich piłek.

Podanie w nasze pole karne. Woźniak faulowany w walce o piłkę.

Dośrodkowanie na bramkę Kudły, ten oddala piłkę. Rogala nabija rywala i zaczniemy z piątki.

Skra zacznie z autu na wysokości naszego pola karnego.

GieKSa aktywnie na połowie Skry.

• Przed meczem minuta ciszy za zmarłego kibica GKS-u Katowice - Ireneusza Męczyńskiego.

• Obie drużyny już na murawie. Za moment rozpoczynamy spotkanie.

• W składzie GieKSy doszło do jednej zmiany względem poprzedniego meczu. W pierwszej jedenastce wybiegnie Michał Kołodziejski, który przy okazji starcia w Tychach pauzował za nadmiar żółtych kartek.