1-1

• Roginić (11)

GKS Tychy: Jałocha - Paprzycki (57. Biel), Mańka, Nedić, Grzeszczyk (66. Piątek), Wachowiak (74. Kozina), Steblecki (57. Malec), Rumin, Żytek, Czyżycki, Połap.

GKS Katowice: Kudła - Woźniak, Jędrych, Jaroszek, Sadowski, Pavlas (46. Wojciechowski) - Błąd (84. Sanocki), Repka (73. Urynowicz), Figiel, Roginić (73. Szwedzik) - Szymczak (84. Kozłowski).

Derbowe mecze to szczególne wydarzenia dla każdego kibica. W niedzielę 24 maja na stadionie w Tychach zmierzyły się ze sobą drużyny trenerów Jarosława Zadylaka i Rafała Góraka. Spotkanie było poprzedzone minutą ciszy ku pamięci poległych górników z kopalni KWK Pniówek oraz KWK Zofiówka. Piłkarze GieKSy wystąpili w tym meczu w czarnych opaskach na ramieniu. Trener Górak został zmuszony do jednej zmiany w składzie względem poprzedniego spotkania. Michał Kołodziejski nie mógł zagrać z uwagi na nadmiar żółtych kartek. Jego miejsce zajął Hubert Sadowski. Plan GieKSy zarysował się już w pierwszych minutach. Celem było wpuszczenie rywala na naszą połowę i cierpliwe wyczekiwanie na błąd. W 11. minucie goście ruszyli z kontrą. Piłkę w polu karnym otrzymał Marko Roginić i strzałem obok słupka otworzył wynik meczu.

Minutę później mogło być 2:0, gdy Roginić podawał w polu karnym do Filipa Szymczaka. Ten jednak przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. W kolejnych minutach uaktywnili się tyszanie, którzy szukali swoich szans głównie prawą stroną boiska. Sporo pracy miał więc Danian Pavlas, bowiem Dominik Połap często wchodził z nim w pojedynki jeden na jeden. Gospodarze kilka razy testowali czujność Dawida Kudły, m.in. po strzałach sprzed pola karnego Krystiana Wachowiaka. W 26. minucie kolejną okazję miał jednak Szymczak, tym razem po podaniu Rafał Figla. Napastnik GieKSy za długo jednak zbierał się do strzału i obrońcy zdążyli zareagować. Kolejne minuty należały do przeciwnika, który co chwilę groził ze stałych fragmentów. W 39. minucie piłka po rzucie rożnym spadła przed Macieja Mańkę. Ten dołożył nogę i trafił z najbliższej odległości doprowadzając do remisu.

Ostatnie minuty pierwszej połowy także należały do tyszan, lecz wynik nie uległ zmianie. Po przerwie wracaliśmy z remisem 1:1. Trener Górak zdecydował się na jedną zmianę w przerwie. Daniana Pavlasa zastąpił Zbigniew Wojciechowski. W 60. minucie katowiczanie ruszyli z kontrą. Po podaniu Szymczaka do Zbigniewa Wojciechowskiego, strzał tego drugiego został zatrzymany przez obrońcę na linii bramkowej. Chwilę później sprzed szesnastki strzelał Filip Szymczak. Konrad Jałocha sparował strzał, do którego dopadł Błąd. Ten podawał do Figla, który był jednak na pozycji spalonej. W 75. minucie Patryk Szwedzik wygrał wyścig po piłkę i przy próbie podcinki trafił w Jałochę. Pokazał jednak namiastkę swoich szybkościowych możliwości. Następnie zaatakowali gospodarze. Marcin Kozina po rzucie rożnym znalazł piłkę na 10 metrze. Dawid Kudła wyciągnął się jak długi i wybronił groźny strzał rywala.

Jeszcze przed ostatnim gwizdkiem doskonałą okazję miał Marcin Urynowicz po podaniu Filipa Kozłowskiego. Próbował na wślizgu wbić piłkę do bramki, ale ta niestety wpadła prosto pod nogi rywala. Więcej okazji żadna z drużyn nie miała. GKS Katowice zdobył pierwszy punkt w Tychach, odkąd gospodarze grają na nowym stadionie.

Koniec spotkania. Podział punktów w Tychach.

Piłka spadła na głowę Jaroszka, ale jego uderzenie nad poprzeczką.

Jeszcze szansa z rzutu rożnego.

Faul na Sanockim, szansa dla katowiczan na dośrodkowanie w pole karne.

Doliczone 3 minuty.

Żółta kartka dla Wojciechowskiego.

Urynowicz miał niemalże pustą bramkę... próbował na wślizgu, ale piłka wpadła pod nogi rywala.

Aut dla GieKSy na wysokości pola karnego.

Podanie w nasze pole karne z prawego skrzydła, ale Kudła kontrolował sytuację.

Jędrych czyści groźne podanie w naszym polu karnym. Następnie Sanocki faulowany przy próbie kontry.

Kozłowski za Szymczaka i Sanocki za Błąda.

Urynowicz sprzed pola karnego, ale obok słupka.

Urynowicz mógł uruchomić kontrę, ale źle podawał do Szymczaka.

Fantastyczna interwencja Kudły ratuje nas po strzale Koziny.

A teraz przenosimy się na połowę katowiczan. Rumin wywalczył rzut rożny.

Głęboka wrzutka Figla ze stałego fragmentu, za głęboka.

Znów akcja GieKSy przed polem karnym. Błąd wrzucał i Szwedzik próbował zgrywać, ale piłka ostatecznie ląduje w rękach bramkarza.

Ajjj, Jałocha zatrzymuje próbę podcinki Szwedzika.

Kozina za Wachowiaka.

Szwedzik za Roginicia i Urynowicz za Repkę.

Kontra tyszan, ale przeciągnięte dośrodkowanie.

Dobra praca Wojciechowskiego w obronie. Faulowany przez rywala przy próbie odbioru piłki.

Piątek za Grzeszczyka.

Strzał Malca, łapie Kudła.

Teraz groźnie w naszym polu karnym. Wojciechowski wybija piłkę spod nóg rywala.

Teraz bomba Repki. Jałocha z problemami, ale ostatecznie łapie.

Kolejna okazja katowiczan. Mocny strzał Szymczaka sprzed pola karnego, Jałocha odbija w bok, do piłki dopada Błąd i podaje do Figla, który był na spalonym.

W odpowiedzi bomba Grzeszczyka, ale prosto w Kudłę.

Kontra GieKSy. Strzał Wojciechowskiego zablokowany na linii bramkowej.

Jeszcze jeden po nabiciu Woźniaka.

Jaroszek asekuruje i wybija na rzut rożny.

Faul na naszej połowie. 30 metrów do bramki Dawida Kudły.

Biel za Paprzyckiego i Malec za Stebleckiego.

Faul Repki przy próbie wyprowadzeniu kontry przez gospodarzy.

Kolejny rzut rożny dla gości.

Piłka spadła w polu karnym pod nogi Szymczaka, nie był jednak w stanie jej opanować i z piątki zaczną tyszanie.

Zbyt głębokie dośrodkowanie Błąda.

Faul na Wojciechowskim, kolejna szansa dla GieKSy na dośrodkowanie w pole karne rywala.

Jałocha wybija piłkę.

Pierwszy w tej połowie rzut rożny dla katowiczan.

Kudła najpierw piąstkuje, a potem łapie zbyt głęboką wrzutkę.

Rzut rożny dla tyszan.

Dwie niepotrzebne straty Filipa Szymczaka, szkoda, bo Arkadiusz Woźniak rozprowadził groźną akcję.

Zbigniew Wojciechowski zmienił Daniana Pavlasa.

Wracamy na drugą połowę. Do boju GKS!

Doliczona minuta.

Ratuje nas przytomna interwencja Woźniaka.

Tym razem Jaroszek oddala na moment zagrożenie.

Kolejny rzut rożny dla tyszan.

Błąd wpadł w pole karne, przy próbie podania piłka odbiła się od nóg rywala i następnie od ręki Błąda.

Głową Nedić, ale łapie Kudła.

Aut dla gospodarzy na wysokości naszego pola karnego.

Akcja GieKSy, ale Pavlas zatrzymany przez Połapa.

Maciej Mańka strzela na remis.

Groźnie z prawej strony boiska. Wachowiak wpadł w pole karne, przy próbie podania nabił Jędrycha i kolejny rzut rożny dla gospodarzy.

Żółta kartka dla Rafała Figla.

Wrzutka Pavlasa, nie dotarła jednak do Szymczaka.

Rzadki obrazek, akcja pozycyjna katowiczan.

Składna akcja tyszan. Wachowiak wypracował pozycję i uderzał sprzed pola karnego. Ponownie dobrze ustawiony Kudła.

Rywal uderzał głową, ale piłka przeleciała nad poprzeczką naszej bramki.

Wachowiak niespodziewanie dostał podanie w pole karne. Nie zdołał opanować futbolówki i kolejna szansa z rzutu rożnego dla tyszan.

Sporo szczęścia. Piłka spadła na nogę Żytka, który uderzał. Odbiła się od obrońcy GieKSy i tyszanie mają rzut rożny.

Faul Pavlasa, szansa dla gospodarzy na wrzutkę w pole karne.

Dwa dośrodkowania w nasze pole karne, oba za mocne i z piątki zacznie... Jędrych, który przejął w tym meczu obowiązki z wykopywaniem piłki.

Żółta kartka dla Daniana Pavlasa.

Znakomita okazja Szymczaka... niemalże stuprocentowa sytuacja po podaniu Figla, ostatecznie nie oddał nawet strzału.

Strzał z 30 metrów Repki, odbił się jeszcze od nogi rywala, ale Jałocha łapie.

Coraz śmielsze ataki rywala, testują szczelność naszej defensywy.

Strzał z 25 metrów Figla w kontrze, zablokowany przez obrońcę.

Pressing tyszan. Strata GKS-u przed polem karnym i dogranie na jedenasty metr, na szczęście nasza obrona dobrze reaguje i blokuje strzał.

Dobre dogranie na głowę Nedicia, na szczęście dobrze ustawiony Kudła łapie piłkę.

Kontra katowiczan, Błąd odgrywał do Szymczaka, ale niestety ten nie znalazł miejsca na strzał.

Strzał Wachowiaka sprzed pola karnego, łapie Kudła.

Piłka spadła na nogę Woźniaka, ale ten nie uderzył wystarczająco precyzyjnie.

Strata tyszan na własnej połowie, rywal po dośrodkowaniu wybija na rzut rożny.

Kontra GieKSy. Szymczak dostał podanie od Roginica, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką... szkoda.

GieKSie już w pierwszej akcji udaje się wpakować piłkę do siatki. Gramy dalej!

GOOOOOL! Marko Roginić pakuje piłkę do siatki.

Dośrodkowanie w nasze pole karne, Wachowiak sięgał po piłkę, ale był na pozycji spalonej.

Roginić szukał Szymczaka na lewym skrzydle, ale podanie przerwane.

GieKSa cofnięta, próbuje wpuścić rywala na własną połowę i czeka na jego błąd.

Grzeszczyk miał trochę miejsca przed polem karnym, ale źle uderzył w piłkę.

Oddalamy piłkę ze strefy naszego pola karnego.

Strzał z 25 metrów tyszan. Rywal nabił jednego z naszych zawodników, co oznacza rzut rożny dla gospodarzy.

Jeszcze przed meczem doszło do zmiany w składzie. Hubert Sadowski zmienił Grzegorza Janiszewskiego.

• Mecz poprzedzony minutą ciszy ku pamięci poległych górników z KWK Pniówek i KWK Zofiówka.

• Obie ekipy już na boisku, za moment rozpoczynamy mecz.

• Przed nami mecz 29. kolejki Fortuna 1 Ligi. Piłkarze GieKSy wystąpią w tym meczu w czarnych opaskach na ramieniu ku pamięci zmarłych górników z kopani KWK Wujek i KWK Zofiówka. Trener Rafał Górak został zmuszony do jednej zmiany w składzie względem poprzedniego meczu. Michał Kołodziejski nie może zagrać z uwagi na nadmiar żółtych kartek. Jego miejsce zajmie Grzegorz Janiszewski.