• Purzycki (21)
  • Szuszkiewicz (90)

GKS Katowice: Kudła - Woźniak, Jędrych, Janiszewski, Sadowski, Rogala (46. Wojciechowski) - Błąd (80. Sanocki), Repka (71. Stromecki), Figiel, Szymczak (58. Szwedzik) - Roginić (58. Kozłowski).

Górnik Polkowice: Szymański - Ratajczak, Hafez (76. Baranowski), Radziemski (87. Opałacz), Purzycki, Sobków (60. Szuszkiewicz), Fryzowicz, Makuch, Piątkowski, Kozubal, Bojdys.

W zimowy początek kwietnia GKS Katowice rozpoczął trzymeczowy maraton przy Bukowej od starcia z Górnikiem Polkowice, czyli drużyną zamykającą tabelę Fortuna 1 Liga. Naprzeciw siebie stanęli zatem beniaminkowie w sezonie 2021/22. W wyjściowym składzie gospodarzy jedna zmiana względem poprzedniego meczu. W ataku Patryka Szwedzika zastąpił Marko Roginić. GieKSa zaczęła z animuszem, w 6. minucie Jakub Szymański zatrzymał strzał Rafała Figla. Niestety w kolejnych minutach do głosu zaczęli dochodzić goście, którzy zadomowili się na połowie katowiczan. W 21. minucie znakomicie na lewej stronie zachował się Abdallah Hafez, który dograł w pole karne i tam Adrian Purzycki uderzył prosto w okienko wyprowadzając gości na prowadzenie.

Trafienie dodało Górnikowi skrzydeł. Bardzo bliski podwyższenia wyniku był Eryk Sobków, który po interwencji Dawida Kudły uderzył głową, ale piłka odbiła się od poprzeczki i wypadła na rzut rożny. GieKSa musiała bardzo szybko pozbierać swoją grę w jedną całość. Podopieczni trenera Rafała Góraka szukali swoich szans poprzez Filipa Szymczaka, który przyjmował długie piłki i szukał gry z kolegami na połowie Górnika. Najlepsza okazja dla GieKSy przyszła w 38. minucie, gdy Marko Roginić ograł w polu karnym obrońcę i dograł Adrianowi Błądowi. Ten w bramce widział tylko ustawionego na linii defensora. Niestety nasz pomocnik źle przymierzył i trafił prosto w nogę przeciwnika. W pierwszej połowie wynik meczu nie uległ zmianie.

Drugą część zaczęliśmy bez Grzegorza Rogali, którego zastąpił Zbigniew Wojciechowski. Od razu szansę miał Błąd, ale po jego strzale głową futbolówka minęła słupek bramki drużyny z Polkowic. GieKSa miała inicjatywę i znacznie częściej stwarzała zagrożenie pod bramką Górnika. Brakowało jedynie skutecznego wykończenia akcji. W 75. minucie piłkę na strzał w polu karnym miał Patryk Szwedzik po zgraniu od Arkadiusza Woźniaka. W ostatniej chwili jednak strzał zablokował obrońca, który ofiarnie rzucił się pod piłkę. W 81. minucie jeden z naszych graczy faulował rywala w polu karnym. Wykazał się jednak Dawid Kudła, który zatrzymał strzał z jedenastu metrów Mateusza Piątkowskiego. Odpowiedź katowiczan była piorunująca. Po rzucie rożnym Rafała Figla na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Woźniak, który pokonał bramkarza strzałem głową.

Niestety GieKSie ostatecznie nie udało się zdobyć nawet punktu. Po nieporozumieniu w polu karnym w 90. minucie drugą bramkę dla gości zdobył Mariusz Szuszkiewicz. Na to gospodarze odpowiedzi już niestety nie mieli.

• 90+6 min

Dogranie w pole karne, niestety dobra interwencja Górnika.

Strzał z dystansu Sadowskiego zablokowany.

Nieporozumienie w polu karnym i tracimy gola. Strzelcem Szuszkiewicz.

Jeszcze jeden rzut rożny dla Górnika, który powoli stawia wszystko na jedną kartę.

Woźniak podcinką w pole karne, ale łapie bramkarz Górnika.

Żółta kartka dla Piątkowskiego.

Znów ratuje nas Kudła! Rzut rożny dla gości.

Opałacz za Radziemskiego.

Oddalamy zagrożenie i zacznie z piątki Kudła.

Rzut rożny dla gości.

Woźniak wykorzystał wrzutkę i pokonał Szymańskiego strzałem głową.

GOOOOOL! ARKADIUSZ WOŹNIAK!

Faulowany Kozłowski, szansa na dośrodkowanie.

Dawid Kudła broni rzut karny!

VAR potwierdza rzut karny.

Sanocki za Błąda.

Rzut karny dla Górnika.

Piłka zgrywana w nasze pole karne z autu. Makuch nie trafił w futbolówkę. Jedna z nielicznych akcji gości w tej połowie.

Baranowski za Hafeza.

Dobra okazja GKS-u, strzał Szwedzika w polu karnym niestety zablokowany. Rzut rożny dla gospodarzy.

Stromecki zmieni Repkę.

Żółta kartka dla Kozłowskiego za starcie w polu karnym gości.

Wojciechowski dogrywał w pole karne, ale nie zdołaliśmy wygrać pojedynku w powietrzu.

Kozłowski przewracany przed polem karnym, sędzia nie dopatrzył się przewinienia.

Strzał z pola karnego Górnika, ale prosto w ręce bramkarza.

Próba dośrodkowania Woźniaka zatrzymana przez obrońcę.

Dośrodkowanie Wojciechowskiego, niestety prosto w ręce Szymańskiego.

Szuszkiewicz zmieni Sobkowa.

Szwedzik za Szymczaka i Kozłowski za Roginica.

Wybijamy piłkę zagrywaną w nasze pole karne.

Błąd z piłką w polu karnym. Podanie odrobinę za plecy, dlatego mieliśmy problem z przyjęciem. Ostatecznie wybija obrona Górnika.

Zablokowany strzał Szymczaka, następnie dobitka Roginica, lecz Szymański na posterunku.

GieKSa aktywnie na połowie Górnika.

Błąd głową, niestety nie trafił w bramkę. Szkoda, bo to była dobra okazja dla gospodarzy.

Zbigniew Wojciechowski zmienił Grzegorza Rogalę.

Zaczynamy drugą połowę, do boju GKS!

Nie było, gramy dalej.

System VAR sprawdza, czy było zagranie ręką w polu karnym.

Odbity strzał, jeszcze rzut rożny dla gospodarzy.

Faulowany Szymczak tuż przed polem karnym, GieKSa będzie miała szansę na dośrodkowanie.

Piłka sytuacyjna w polu karnym. Roginić strzela obok słupka.

Piłka wybita przez obrońcę.

Rzut rożny dla GieKSy.

Kudła łapie strzał Sobkowa.

Szymczak fauluje Hafeza, około 25 metrów do bramki Kudły.

Długa akcja GKS-u przed polem karnym rywala, niestety nie udaje nam się przygotować pozycji do strzału.

Błąd miał niemalże pustą bramkę. Trafił w obrońcę ustawionego na linii i rzut rożny dla GKS-u.

Szymczak wpadł w pole karne, chciał sobie przygotować piłkę do strzału, ale odebrał mu ją obrońca, którego następnie Szymczak faulował.

Faulowany Szymczak, szansa dla GKS-u na wrzutkę w pole karne.

GieKSa próbuje konstruować akcje, niestety brakuje nam dokładności.

Błąd wpadł w pole karne. Niestety zablokowany przez dwójkę defensorów.

Strzelał Kozubal, na szczęście nie trafił w światło bramki.

Żółta kartka dla Janiszewskiego.

Piątkowski wpadł w pole karne, zupełnie niepilnowany, na szczęście zatrzymaliśmy go tuż przed strzałem.

Błąd naszej defensywy, Sobków w poprzeczkę po interwencji Kudły.

Obrona Górnika dobrze reaguje na nasze próby dośrodkowania.

Tym razem faulowany Rogala i spróbujemy wrzutki z drugiej strony boiska.

Gol dla Górnika. Strzelcem Purzycki.

Błąd niefortunnie nabił piłką Hafeza. Ten otrzymał mocny cios w twarz, ale najprawdopodobniej będzie kontynuował grę.

Łapie Kudła.

Górnik przejął inicjatywę. Ostatnie minuty głównie na naszej połowie boiska.

Strzał z ostrego kąta na bramkę Kudły. Ten nie bez problemów łapie futbolówkę.

Długa akcja rywala przed naszym polem karnym. Ostatecznie blokujemy wszystkie próby strzału.

Nieudane dośrodkowanie Górnika, zacznie z piątki Kudła.

Kudła broni potężny strzał Hafeza. Następnie na wszelki wypadek wybijamy na rzut rożny.

Znów Rogala w pole karne, piłkę wybija defensor.

Strzał Figla, odbija Szymański.

Próba bezpośredniego podania w pole karne Woźniaka, zatrzymuje jednak obrońca.

Rzut rożny dla GKS-u po kolejnej próbie wrzutki Rogali.

Dośrodkowanie Rogali, wybija Bojdys.

• Obie ekipy na boisku, za moment rozpoczynamy mecz.

• Naprzeciw siebie staną beniaminkowie sezonu 2021/22 Fortuna 1 Ligi. W wyjściowym składzie gospodarzy jedna zmiana względem poprzedniego meczu. W ataku Patryka Szwedzika zastąpił Marko Roginić. Początek meczu o godz. 18:00.