• Hanousek (41)
  • Kita (84)

GKS Katowice: Kudła - Woźniak, Jędrych, Jaroszek, Sadowski, Pavlas (74. Wojciechowski) - Błąd (85. Sanocki), Stromecki (46. Urynowicz), Figiel, Szwedzik (46. Roginić) - Szymczak (84. Karbownik).

Widzew Łódź: Henrich - Danielak, Terpiłowski (68. Kita), Guzdek (68. Gołębiowski), Pawłowski (58. Hansen), Lipski (87. Nowak), Kun, Hanousek, Kreuzriegler, Nunes (68. Nunes), Stępiński.

Mecz pomiędzy GKS-em Katowice i Widzewem Łódź to zawsze starcia po dużym ciężarze gatunkowym. Tym razem zespoły spotkały się przy Bukowej, by nadrobić zaległości z 25. kolejki spotkań Fortuna 1 Ligi. Obecność kibiców obu zespołów zwiastowała naprawdę gorące widowisko. Trener Rafał Górak dokonał czterech zmian względem poprzedniego meczu. Na boisku w pierwszym składzie zameldowali się Bartosz Jaroszek, Danian Pavlas, Marcin Stromecki oraz Patryk Szwedzik. Spotkanie od samego początku toczyło się głównie w środkowej strefie boiska. Żadna z drużyn nie stwarzała poważnego zagrożenia, choć Widzew aktywnie szukał swoich szans prawą stroną boiska.

W 22. minucie piłkę w polu karnym dostał Filip Szymczak. Jego uderzenie z woleja przeleciało jednak nad poprzeczką bramki Ravasa Henricha. Kluczowy moment pierwszej części miał miejsce w 34. minucie, gdy w polu karnym przewrócił się Bartłomiej Pawłowski. Sędzia początkowo uznał, że nie było kontaktu pomiędzy nim i nogą defensora. Dostał jednak sygnał z wozu VAR, by sprawdzić sytuację na monitorze. Po długiej analizie wskazał na jedenastkę, którą pewnym strzałem wykorzystał Marek Hanousek. Od 40. minuty łodzianie prowadzili 1:0 i ten wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Katowiczanie byli aktywni i szukali wyrównania. W 60. minucie piłka w polu karnym spadła na nogę Arkadiusza Woźniaka, który przymierzył z pierwszej piłki. Futbolówka otarła się o poprzeczkę i wypadła poza boisko, było naprawdę blisko. Ta sytuacja GKS ożywiła. Chwilę później rajd Daniana Pavlasa zakończył się uderzeniem obok słupka bramki gości. Niestety w 70. minucie mecz został przerwany przez wydarzenia pozaboiskowe. Na szczęście sędzia po kilkunastu minutach wznowił grę. W 81. minucie fantastyczną interwencją uratował nas przed stratą gola Dawid Kudła po strzale Mateusza Michalskiego. Niestety w 84. minucie Przemysław Kita wykorzystał niefrasobliwość naszej defensywy i podwyższył prowadzenie Widzewa strzałem tuż pod poprzeczką.

Katowiczanie mieli okazję złapać kontakt, gdy w 88. minucie Marko Roginić wyprzedził obrońcę i stanął przed stuprocentową sytuacją. Niestety napastnik GKS-u nie trafił w światło bramki. Wynik do końca spotkania nie uległ zmianie.

Koniec spotkania.

Doliczone 4 minuty.

Hanousek wpadł w nasze pole karne i wywalczył rzut rożny.

Stuprocentowa sytuacja Roginica, który wyprzedził obrońców. Niestety nie trafił w światło bramki.

Nowak za Lipskiego.

Karbownik za Szymczaka i Sanocki za Błąda.

Niestety tracimy bramkę po błędzie naszej defensywy. Strzelcem Kita.

Strzał głową Urynowicza, niestety prosto w ręce Henricha.

Faulowany Roginić, 30 metrów do bramki Widzewa.

Kudła ratuje nas przed utratą bramki. Rzut rożny dla gości.

Długa akcja Widzewa na naszej połowie.

Piłka spadła na szesnasty metr, ale uderzenie Błąda nieprecyzyjne.

Aut dla GKS-u na wysokości pola karnego.

Strzał prosto w Kudłę.

Żółta kartka dla Urynowicza. 25 metrów do bramki Kudły.

Wojciechowski zmieni Pavlasa.

Szymczak próbował wpaść w pole karne, w ostatnim momencie zatrzymany przez obrońcę.

Jędrych przerywa akcję, w której w pole karne wpadał Michalski.

Obie drużyny zeszły do szatni.

Mecz przerwany z uwagi na zajścia na trybunach.

Gołębiowski za Guzdka, Kita za Terpiłowskiego i Michalski za Nunesa.

Złe podanie Roginicia, szkoda, bo mogła wyjść z tego ciekawa kontra.

Strzał głową Woźniaka daleko od celu.

Dośrodkowanie Błąda, przerywa obrońca i będzie szansa z rzutu rożnego.

Kudła piąstkuje i Widzew wycofuje piłkę do obrony.

Rzut rożny dla Widzewa.

Rajd Pavlasa... oddaje strzał, ale obok słupka bramki Henricha.

Strzał Woźniaka otarł poprzeczkę!

Hansen za Pawłowskiego.

Strzał sprzed naszej szesnastki, ale bardzo niecelny.

Dośrodkowanie na głowę Szymczaka, ten oddaje strzał, ale nie trafia w światło bramki.

Długie podanie Urynowicza do Pavlasa. Ten zgrywa z pierwszej piłki w pole karne, ale przerywa obrońca.

Szymczak dostał podanie w pole karne od Błąda, ale źle przyjął piłkę.

Marcin Urynowicz za Marcina Stromeckiego i Marko Roginić za Patryka Szwedzika.

Zaczynamy drugą połowę. Do boju GKS!

• 45+5 min

• 45+5 min

Stromecki dostał podanie w pole karne. Przyjął, obrócił się i niestety stracił futbolówkę.

• 45+3 min

Dośrodkowanie Pawłowskiego, uderzenie przeleciało wzdłuż bramki Kudły.

Żółta kartka dla Janusza Niedźwiedzia za dyskusję z sędzią.

Pierwsza połowa przedłużona o pięć minut.

Jaroszek głową, niestety nad poprzeczką bramki gości.

Zamieszanie w polu karnym Widzewa, rzut rożny dla GieKSy.

Żółta kartka dla Danielaka. Rzut wolny dla GKS-u.

Gol dla gości. Karnego wykorzystuje Hanousek.

Niestety rzut karny dla Widzewa.

Sędzia sprawdzi VAR.

Pawłowski potrzebuje wsparcia sztabu medycznego, chwila przerwy w grze.

Pawłowski przewrócił się w polu karnym, sędzia nakazuje grać dalej.

Szymczak w kontrze wpadł w pole karne, ale zatrzymany przez obrońcę.

Głęboka wrzutka w pole karne i Henrich łapie bez większych problemów.

Danielak wybija na rzut rożny. Szansa dla GieKSy.

Strzał głową Dominika Kuna, obok słupka bramki strzeżonej przez Dawida Kudłę.

Strzał Figla prosto w mur. Potem szansa Szymczaka, ale jego wolej nad poprzeczką.

Faulowany Błąd. 20 metrów do bramki. Żółtą kartkę zobaczył Marek Hanousek.

Faulowany Jędrych na połowie Widzewa.

Wrzutka w pole karne Widzewa, łapie Henrich.

W ostatnich minutach gra toczy się w środkowej części boiska.

Kolejny rzut rożny dla Widzewa, piłka przelatuje nad głowami wszystkich.

Widzew próbuje konstruować akcje prawą stroną boiska.

Figiel blokuje strzał sprzed szesnastki.

GieKSa na połowie gości.

Pierwsze minuty spokojne. Dużo niedokładności po obu stronach.

• Obie drużyny na boisku, za moment rozpoczynamy mecz.

• W składzie GKS-u Katowice cztery zmiany względem poprzedniego meczu. W pierwszej jedenastce meldują się Bartosz Jaroszek, Danian Pavlas, Marcin Stromecki oraz Patryk Szwedzik. Początek spotkania o godz. 20:30.