0-0

Chrobry Głogów

GKS Katowice: Kudła - Woźniak, Jędrych, Janiszewski, Sadowski, Rogala - Błąd (65. Wojciechowski), Repka (69. Urynowicz), Figiel (69. Stromecki), Szwedzik (86. Karbownik) - Szymczak (65. Roginić).

Chrobry Głogów: Leszczyński - Bougaidis, Bochnak, Bochnak, Kolenc (76. Dziąbek), Lebedyński, Ilków-Gołąb, Ziemann, Rzuchowski, Praznovsky, Piła, Machaj (76 Mandrysz).

Po serii czterech ligowych wyjazdach z rzędu, GKS Katowice w ramach 23. kolejki Fortuna 1 Ligi wrócił na Bukową, by zmierzyć się z Chrobrym Głogów. Był to pierwszy domowy mecz GieKSy w 2022 roku. Trener Rafał Górak zdecydował się na jedną zmianę względem poprzedniego spotkania. Arkadiusz Woźniak zastąpił na prawej stronie Zbigniewa Wojciechowskiego. Już w pierwszej akcji meczu Adrian Błąd mocno dogrywał do Patryka Szwedzika, ale tego w ostatnim momencie uprzedził defensor. W kolejnych minutach oglądaliśmy klasyczne piłkarskie szachy. Obie ekipy czekały na swoje szanse głównie po błędach rywala.

W 34. minucie Woźniak zgrał głową do Rafała Figla i ten ustawiony w polu karnym oddał strzał. Rafał Leszczyński z wielkim trudem, ale próbę zatrzymał. Piłkarzy GKS-u chcieli piłkę dobić, ale sędzia dopatrzył się przewinienia na bramkarzu. Goście mieli swoją szansę w ostatniej minucie pierwszej połowy, gdy po rzucie rożnym jeden z rywali uderzał z 10 metra. Na nasze szczęście futbolówka leciała prosto w Dawida Kudłę. W 53. minucie świetnie z lewej strony wpadł w pole karne Grzegorz Rogala. Dograł do Filipa Szymczaka, ale tego zaskoczyła siła podania i nie był w stanie oddać precyzyjnego strzału.

W pierwszych fragmentach drugiej części to GieKSa częściej dochodziła do głosu, grożąc głównie lewą stroną boiska. Chrobry odpowiedział w 64. minucie. Mateusz Bochnak wpadł w pole karne z prawej strony i uderzał po ziemi. Na szczęście Dawid Kudła był w stanie wybić strzał na rzut rożny. Kolejną szansę miał Arkadiusz Jędrych, który w 72. minucie uderzał głową po wrzutce Marcina Stromeckiego. Niestety trafił prosto w bramkarza Chrobrego. W 88. minucie znakomitą interwencją popisał się Dawid Kudła po mocnym podaniu w pole karne zakończonym kąśliwym strzałem. Ratowaliśmy się wybiciem na rzut rożny, ale zagrożenie oddaliliśmy. Bramek ostatecznie nie oglądaliśmy.

Koniec spotkania.

Chrobry oddala, wyprowadza kontrę, ale Sadowski przerywa.

Teraz faul Tupaja. Szansa dla GKS-u na wrzutkę w pole karne.

Akcja przed polem karnym Chrobrego, Woźniak fauluje i dostaje żółtą kartkę.

Doliczone 4 minuty.

Faulujemy rywala na środku boiska.

Ratuje nas Kudła, potem wybijamy na rzut rożny.

Karbownik zmieni Szymczaka.

Jędrych blokuje niegroźną próbę strzału.

A teraz rzut rożny dla gości.

Rzut z autu dla Chrobrego na wysokości naszego pola karnego.

Dużo gry w środku pola.

Wrzutka Wojciechowskiego prosto w ręce Leszczyńskiego.

Mandrysz i Dziąbek za Machaja i Kolenca.

Strzał Urynowicza głową, ale daleko od celu.

Rogala wywalczył rzut rożny dla gospodarzy.

Jędrych głową! Niestety prosto w Leszczyńskiego...

Żółta kartka dla Jaki Kolenca. Szansa dla GieKSy na wrzutkę w pole karne.

Woźniak zgrywał głową po wrzutce z autu w pole karne Chrobrego, ale Leszczyński przejął piłkę.

Stromecki za Figla i Urynowicz za Repkę.

Roginić faulował przy walce o piłkę, szkoda, bo Szwedzik mógł przejąć piłkę i agresywnie wpaść w pole karne.

Roginić za Szymczaka i Wojciechowski za Błąda.

Kudła zatrzymuje strzał Bochnaka, rzut rożne dla Chrobrego.

Wrzutka w nasze pole karne, ale dobrze blokujemy rywala.

Kudła zacznie z piątki.

Chrobry wywalczył rzut rożny.

Samotny rajd Rogali, zatrzymany na Praznovskym.

Leszczyński łapie głębokie dośrodkowanie Figla.

Faulowany Rogala, szansa dla GKS-u na wrzutkę z lewej strony boiska.

Rogala do Szymczaka, ale ten zaskoczony siłą podania i nie był w stanie oddać strzału.

Błąd wypuścił Rogalę, zabrakło dwóch metrów, by ten dopadł do piłki.

Błąd próbował głową po wrzutce Rogali, ale zabrakło centymetrów.

Nabity przy strzale Woźniak i zacznie Leszczyński.

Rogala wywalczył rzut rożny dla GKS-u.

Wracamy na drugą część, do boju GKS!

• 45+5 min

• 45+5 min

Kudla łapie strzał z 10 metrów.

• 45+4 min

Jeszcze rzut rożny dla Chrobrego.

Rogala chciał wrzucić, niestety nabił rywala. Ten otrzymał cios w głowę i potrzebna jest pomoc.

Leszczyński łapie wrzutkę Błąda.

Błąd w pole karne, rywal przeciął podanie i rzut rożny dla GieKSy.

Doliczone aż 4 minuty.

Rzut z autu GieKSy na wysokości pola karnego gości.

Teraz żółty kartonik obejrzał Filip Szymczak.

Żółta kartka dla Grzegorza Rogali.

Uderzenie Jędrycha, ale bardzo niecelne.

Faulowany Rogala, tym razem 25 metrów do bramki Leszczyńskiego.

Dobre dośrodkowanie Błąda, przegrywamy jednak pojedynek główkowy.

Wrzutka Rogali, niestety nie znalazł adresata. Potem faul na Woźniaku i szansa na wrzutkę w pole karne.

Woźniak zgrał głową do Figla, ten uderzył mocno, ale Leszczyński łapie piłkę. Próba dobitki kończy się faulem na bramkarzu głogowian.

Teraz Błąd dobrze dogrywał do Szymczaka. Ten przewracany w polu karnym, ale sędzia niczego się nie dopatrzył. Chwilę później faulowany Figiel, 35 metrów do bramki Leszczyńskiego.

Groźnie Chrobry, który wpadł w nasze pole karne. Ucierpiał jeden z zawodników gości i konieczna będzie pomoc medyczna. Wcześniej Kudła wybija piłkę po ostrym dośrodowaniu.

Akcja Chrobrego lewą stroną, Figiel przerywa podanie w pole karne.

Uderzenie Machaja wysoko nad poprzeczką.

Błąd oddala zagrożenie.

Rzut rożny dla Chrobrego. Janiszewski wybił piłkę spod nóg Piły.

Szymczak podawał do Rogali przed pole karne. Ten szukał miejsca do strzału, w końcu znalazł, ale trafił prosto w obrońcę.

Sporo szczęścia po uderzenie Praznovsky'ego. Kudła zacznie z piątki.

Piła uderzał z ostrego kąta. Kudła wybija na rzut rożny.

Rozpędzał się lewą stroną Błąd, dobrze jednak zablokował jego rajd Praznovsky.

Akcja GKS-u przed szesnastką Chrobrego. Niestety zabrakło precyzji w rozegraniu.

Próba mocnego dośrodkowania Woźniaka. Niestety nad głowami wszystkich.

Michał Ilków-Gołąb schodzi z urazem. W jego miejsce Paweł Tupaj.

Niecelny strzał Piły.

Walka głównie w środku pola. Przed chwilą faulowany Woźniak.

Wrzutka do Woźniaka, ale zawodnik GKS-u uprzedzony przez obrońców.

Faulowany Szwedzik, szansa na wrzutkę w pole karne.

Jeden z zawodników Chrobrego potrzebuje pomocy medycznej.

Od razu sytuacja dla GKS-u. Błąd podawał do Szwedzika, ale ten uprzedzony przez obrońcę.

• Obie drużyny na boisku, za moment rozpoczynamy mecz!

• W składzie GKS-u Katowice jedna zmiana względem poprzedniego meczu. Arkadiusz Woźniak zmienił Zbigniewa Wojciechowskiego. Początek meczu o godz. 18:00. Transmisja PPV na platformie STATSCORE.