• Szymczak (16)
  • Szymczak (45)

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Polaczek - Wypych (56. Scalet), Kowalski-Haberek, Biliński, Bieroński (46. Frelek), Merebashvili (75. Polkowski), Gach (85. Wełniak), Roman, Rodriguez, Gutowski (56. Janota), Mikołajewski.

GKS Katowice: Kudła - Wojciechowski, Jędrych, Janiszewski, Sadowski, Rogala - Woźniak (82. Kozłowski), Jaroszek (62. Urynowicz), Figiel, Szwedzik (62. Błąd) - Szymczak (77. Samiec-Talar).

Na ostatni mecz w tym roku udaliśmy się do Bielska-Białej, by zmierzyć się z trzecim w tabeli Fortuna 1 ligi Podbeskidziem Bielsko-Biała. W pierwszym meczu sezonu pomiędzy tymi drużynami padł remis, pierwszy w historii rywalizacji drużyn. Trener Rafał Górak zdecydował się na jedną zmianę względem poprzedniego spotkania. Miejsce Daniana Pavlasa zajął Grzegorz Rogala. Pierwsza połowa miała naprawdę emocjonujący przebieg. Obie drużyny prezentowały naprawdę wysoki poziom piłkarski. W 16. minucie wynik otworzył Filip Szymczak dobrze dokładając nogę do piłki zagrywanej przed bramkę Martina Polaczka. Ale już 3 minuty później przyszła odpowiedź najlepszego strzelca w tym sezonie - Kamila Bilińskiego. Ten otrzymał podanie na 10 metr i zdjął pajęczynę z okienka bramki strzeżonej przez Dawida Kudłę.

Emocje jednak dopiero się zaczęły, bo w kolejnych minutach obie drużyny dochodziły do dogodnych sytuacji. W 29. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisać mógł się Szymczak po podaniu Patryka Szwedzika. W ostatniej chwili piłkę spod nóg wybił mu jednak defensor. Następnie do ataku przystąpili gospodarze. Swoją najlepszą okazję mieli w 41. minucie, gdy katowiczanie stracili piłkę na własnej połowie. Biliński podał do osamotnionego Giorgiego Merebashviliego i ten wyszedł sam na sam z Kudłą. Tę rywalizację jednak przegrał, ku uciesze ponad tysiąca kibiców GKS-u dopingujących naszą drużynę za plecami Kudły. Ostatni akcent pierwszej połowy miał miejsce w 45. minucie, gdy Filip Szymczak obrócił się mając obok siebie trzech obrońców i oddał precyzyjny strzał na bramkę. Piłka odbiła się od poprzeczki i przekroczyła linię bramkową. Fantastyczne trafienie naszego napastnika przywróciło nas na prowadzenie tuż przed przerwą.

Zatem na drugie 45 minut GieKSa wracała z wynikiem 2:1. Bielszczanie częściej gościli na naszej połowie. GKS Katowice czekał na swoje szanse z kontrataku. W 62. minucie konieczna była zmiana dla Bartosza Jaroszka, który ucierpiał w starciu z rywalem. W jego miejsce na boisku zameldował się Marcin Urynowicz. W międzyczasie efektowną oprawę prezentowali na sektorze gości kibice GKS-u. Była oczywiście poświęcona Dniu Świętej Barbary. W 75. minucie Grzegorz Rogala mógł wyjść sam na sam z bramkarzem. Niestety nasz wahadłowy źle przyjął piłkę. Za to w 83. minucie Hubert Sadowski dobrą reakcją przed bramką zatrzymał rywala nacierającego na piłkę. Wynik nie uległ już zmianie mimo usilnych prób Podbeskidzia. To pierwsze wyjazdowe zwycięstwo GieKSy w sezonie 2021/22.

• 90+5 min

KONIEC! TRZY PUNKTY DLA GKS-U!

Próba dośrodkowania, ale Kudła zacznie z piątki.

Żółta kartka dla Kozłowskiego.

Doliczone 5 minut.

Rywal domagał się karnego... Na szczęście wcześniej spalony.

Urynowicz zatrzymuje strzał głową.

Żółta kartka dla Frelka.

Błąd wpadł w pole karne, ale jego podanie nie znalazło adresata.

Wełniak za Gacha.

Kudła niepewnie po rzucie rożnym, wybijamy na aut.

Sadowski zatrzymuje rywala tuż przed bramką... Rzut rożny dla gospodarzy.

Kozłowski zmienia Woźniaka.

Wywalczyliśmy rzut rożny.

Szansa na wrzutkę w pole karne Podbeskidzia.

Samiec-Talar zmienił Szymczaka.

Polkowski za Merebashviliego.

Rogala mógł wyjść sam na sam, niestety źle przyjął piłkę.

Biliński zatrzymany tuż przed naszą bramką...

Groźna wrzutka w nasze pole karne, dobrze zareagował Wojciechowski blokując rywala przed strzałem.

Szymczak celował w hat-tricka, na jego drodze stanął obrońca Podbeskidzia.

Nerwowe chwile dla GKS-u. Podbeskidzie cały czas na naszej połowie.

Jaroszek nie może kontynuować gry. W jego miejsce Urynowicz. Natomiast Błąd zastąpi Szwedzika.

Strzał głową rywala nad poprzeczką bramki GKS-u.

Jaroszek leży na boisku, mamy nadzieję, że z naszym pomocnikiem wszystko w porządku.

Blokujemy strzał, rzut rożny dla gospodarzy.

Kudła łapie po próbie rywala z woleja.

Janota za Gutowskiego i Scalet za Wypycha.

Kudła broni strzał rywala w kontrze.

Żółta kartka dla Jaroszka.

Kontra GKS-u, Jaroszek szukał w polu karnym Szymczaka, piłkę zatrzymał obrońca.

Rogala dobrze wybiegał, ale po podaniu Woźniaka był na spalonym.

Jędrych wybija dośrodkowanie w pole karne.

Frelek zmienił Bierońskiego.

Wracamy i walczymy dalej GIEKSA!

Doliczona minuta.

GOOOOOL! PIĘKNE UDERZENIE SZYMCZAKA!

Piłka na głowie Bilińskiego, mieliśmy sporo szczęścia.

Jaroszek ofiarnie broni próbę, która zmierzała w stronę bramki.

Stuprocentowa sytuacja gospodarzy. Kudła broni strzał sam na sam Merebashviliego.

Strzał sprzed pola karnego minimalnie obok słupka naszej bramki.

Faul Jaroszka przed polem karnym, teraz z kolei dobra okazja dla gospodarzy.

Wrzutka ze stałego fragmentu, ale Podbeskidzie oddala zagrożenie.

Zablokowany strzał Szymczaka.

Rogala przerywa groźną akcję wybiciem na rzut rożny.

Żółta kartka dla Bierońskiego za faul na Jaroszku.

Szwedzik do Szymczaka, ten miał doskonałą okazję... w ostatniej chwili piłkę wybił mu obrońca.

Problemy jednego z graczy Podbeskidzia, Rogala wybija piłkę poza boisko.

Rzut rożny dla GKS-u, dobrze jednak w bramce Polaczek.

Szwedzik zagrywał przed bramkę, nikt jednak nie wykończył strzałem.

Woźniak na spalonym po podaniu Figla.

Szwedzik z piłką na prawym skrzydle, ale przegrał rywalizację z obrońcą.

Biliński doprowadza do remisu.

Faul Rogali, szansa dla Podbeskidzia na dośrodkowanie w pole karne.

Piłka mocno zagrywana przed bramkę i nasz napastnik dobrze dołożył nogę.

GOOOOL! FILIP SZYMCZAK!

Ratuje nas słupek.

Strzał z rzutu wolnego Jędrycha trafia w obrońcę.

A teraz Woźniak faulowany na 25 metrów przed bramką Polaczka.

Woźniak sprzed pola karnego... niestety strzał zablokowany.

Kudła łapie strzał Bilińskiego.

Faul na naszej połowie. 30 metrów do bramki strzeżonej przez Kudłę.

Nie pozwoliliśmy rywalowi dośrodkować, zacznie Kudła.

Strzał Gutowskiego zablokowany, rzut rożny dla gospodarzy.

Żółta karta dla Zbigniewa Wojciechowskiego.

Niewiele zabrakło, by do piłki wrzucanej w pole karne dopadł Woźniak.

Faul na Szymczaku, szansa dla GKS-u na wrzutkę w pole karne.

Figiel szukał w polu karnym urywającego się Rogalę, ale defensywa przerwała podanie.

Szansa na kontrę dla GieKSy, ale Szwedzik za mocno wyprowadził sobie piłkę.

• Obie drużyny już na boisku. Za moment rozpoczynamy mecz.

• W wyjściowym składzie GKS-u jedna zmiana względem poprzedniego spotkania. Daniana Pavlasa w jedenastce zastąpił Grzegorz Rogala. Początek meczu o godz. 12:40. Transmisja na Polsat Sport oraz na platformie Polsat Box Go.