• Domínguez (73)
1-0

ŁKS Łódź: Kozioł - Sobociński, Koprowski, Bąkowicz, Rozwandowicz (60. Tosik), Szeliga, Dominguez (83. Nowacki), Ricardinho (90. Ibe-Tori), Pirulo, Javi (83. Corral), Radaszkiewicz.

GKS Katowice: Królczyk - Wojciechowski, Jędrych, Janiszewski, Sadowski (27. Kołodziejski), Rogala - Błąd (64. Sanocki), Jaroszek (27. Urynowicz), Figiel, Szwedzik (83. Samiec-Talar) - Szymczak (64. Kozłowski).

Na okazale się prezentującym stadionie w Łodzi, GKS Katowice w ramach 17. kolejki Fortuna 1 ligi zmierzył się z ŁKS-em, który przed rozpoczęciem tego meczu wyprzedzał nas w tabeli o 3 punkty. Trener Rafał Górak zdecydował się na dwie zmiany względem poprzedniego spotkania. W pierwszej jedenastce zameldowali się Grzegorz Rogala oraz Adrian Błąd. GKS oddał miejsce rywalowi i czaił się na szybkie ataki po błędach w rozegraniu. W 18. minucie meczu GieKSa domagała się ręki w polu karnym po rzucie rożnym. Sędzia sprawdził całą sytuacją na VARze, ale zamiast karnego dopatrzył się faulu naszego zawodnika. Chwilę później boisko opuszczali Hubert Sadowski i Bartosz Jaroszek. Ten pierwszy doznał urazu, a ten drugi miał już na koncie żółtą kartkę, więc trener Górak nie chciał ryzykować.

Katowiczanie próbowali swoich sił głównie w kontrach. Brakowało jednak precyzji w wykończeniu szybkich akcji. Piłka zatrzymywała się na nogach defensorów ŁKS-u. W 30. minucie strzał Filipa Szymczaka nieznacznie minął słupek bramki rywala. Tuż przed przerwą swoją najlepszą szansę mieli gospodarze, gdy po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu rywal uderzał głową na pustą bramkę, z której wcześniej wyszedł Patryk Królczyk. Koniec końców piłka przeleciała nad poprzeczką. Przed zejściem na przerwę próbował jeszcze Grzegorz Rogala, ale jego strzał z 16 metrów wylądował prosto w rękach Marka Kozioła. To oznaczało, że na drugą połowę wracaliśmy z bezbramkowym remisem.

Na starcie drugiej części okazję miał Adrian Błąd po błędzie defensywy rywala. Jego strzał sprzed pola karnego przeleciał jednak nad poprzeczką bramki ŁKS-u. Chwilę później piłka znalazła się w naszym polu karnym, ale zdołaliśmy zablokować techniczny strzał rywala i piłkę przechwycił Patryk Królczyk. Łodzianie wyszli z dużym animuszem. Coraz bardziej wpuszczaliśmy gospodarzy na naszą połowę. W 70. minucie przewracał się w polu karnym Mateusz Bąkowicz i sędzia podyktował rzut karny. VAR sprawdzał, ale decyzję podtrzymał i jedenastkę na gola zamienił Antonio Dominguez. GKS wiedział, że musi bardziej zaryzykować i się otworzyć. Próbowaliśmy, ale się nie udało i z Łodzi wracamy bez punktów.

• 90+6 min

• 90+5 min

Rogala zgrywał głową w pole karne, ale łapie Kozioł.

Dośrodkowanie Kołodziejskiego niestety za głębokie.

Sanocki do Rogali, ale przerywa obrońca.

Faul Janiszewskiego i szansa dla ŁKS-u na dośrodkowanie ze stałego fragmentu.

Ibe-Tori za Riciardinho.

Wrzutka Sanockiego nie znalazła adresata.

Doliczone aż 6 minut.

Wojciechowski strzelał z pola karnego, ale bez zagrożenia bramce rywala.

Samiec-Talar z piłką w polu karnym po błędzie obrońców, ale nie wiedział, co zrobić z futbolówką.

Piąstkuje Kozioł po wrzutce Rogali.

Zamieszanie przed naszym polem karnym, na moment tylko oddalamy.

Zamieszanie pod bramką ŁKS-u, nie byliśmy jednak w stanie skierować piłki do bramki.

Corral za Moreno i Nowacki za Domingueza.

Samiec-Talar zastąpił Szwedzika.

Zablokowany strzał Sanockiego.

Faulowany Szwedzik, pokusimy się o wrzutkę.

Przytomnie Kołodziejski odgrywał głową do Królczyka. Jego długie podanie do Kozłowskiego jednak bardzo niecelne.

ŁKS znów przed naszym polem karnym.

Wrzutka Figla za głęboka, bez problemów łapie Kozioł.

Faulowany Rogala, szansa na wrzutkę w szesnastkę ŁKS-u.

Pozostało nam 15 minut regulaminowego czasu i to moment, w którym musimy przycisnąć.

Bramka Domingueza.

Decyzja podtrzymana.

VAR sprawdza...

Przewracany Bąkowicz i gospodarze stają przed szansą na objęcie prowadzenia.

Niestety, rzut karny dla ŁKS-u.

Jędrych blokuje strzał... dużo szczęścia, dobrze ustawiony nasz defensor.

GKS głęboko cofnięty, zapraszamy ŁKS na naszą połowę.

Figiel ze stałego fragmentu, ale zdecydowanie za mocne podanie do Kołodziejskiego.

Sanocki za Błąda i Kozłowski za Szymczaka.

Faul Sobocińskiego na Szymczaku. Wcześniej dobra interwencja Kołodziejskiego, który uprzedził rywala przed strzałem.

Żółta kartka także dla Sobocińskiego.

Żółta kartka dla Szymczaka.

Tosik za Rozwandowicza.

Niebezpieczna strata Janiszewskiego. Strzał Radaszkiewicza prosto w ręce Królczyka.

Była szansa na kontrę, ale Błąd nie do końca zrozumiał się z Szymczakiem.

Dobra interwencja Urynowicza tuż przed próbą strzału sprzed pola karnego.

Rogala próbował ograć rywala na skrzydle. Niestety piłka ostatecznie wylądowała poza boiskiem.

Dośrodkowanie Figla, ale piąstkuje Kozioł.

Kolejna groźna sytuacja. Zawodnik ŁKS-u zgrywał do kolegi na 5 metr, na szczęście dobrze był ustawiony Jędrych.

Dośrodkowanie w pole karne GieKSy, nasi obrońcy wygrywają walkę w powietrzu.

ŁKS w naszym polu karnym. Blokujemy próbę rywala i łapie Królczyk.

Rogala wraca do gry.

Teraz Błąd uderzał sprzed szesnastki po pomyłce rywala. Niewiele zabrakło!

W międzyczasie wrzutka Figla, uderzał głową Jędrych, ale przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

Groźny faul na Rogali. Mamy nadzieję, że nic poważnego się naszemu obrońcy nie stało.

Wracamy na drugą połowę i walczymy GIEKSA!

• 45+4 min

Koniec pierwszej części meczu.

• 45+3 min

Aj Szwedzik wpadł w pole karne, ale nie udało mu się opanować piłki, szkoda.

Nad poprzeczką, zacznie Królczyk.

Znów faul przed naszym polem karnym, kolejna szansa na bezpośredni strzał dla ŁKS-u.

Doliczone 4 minuty.

Kontra GKS-u zakończona strzałem Rogali. Piłka jednak prosto w ręce Kozioła.

Wojciechowski na głowę Szwedzika. Ten oddał strzał, ale piłka nie leciała w światło bramki.

Szwedzik szukał Błąda. Szeliga wybija na aut.

Prawą stroną GKS, ale podanie Błąda przerwane.

Dużo szczęścia, bo rywal źle trafił w piłkę. Królczyk wyszedł z bramki, więc mogło być niebezpiecznie.

Faulujemy Ricardinho, gospodarze z okazją na dośrodkowanie.

GKS rozgrywa na swojej połowie i szuka luki w obronie ŁKS-u.

Ricardinho strzelał sprzed pola karnego, ale bez zagrożenia dla bramki Królczyka.

ŁKS na naszej połowie, staramy się napędzać kontry.

Strzał Szymczaka tuż obok słupka. Dobra próba naszego napastnika.

Janiszewski wybija wrzutkę z rzutu rożnego.

Podwójna zmiana. Urynowicz za Jaroszka i Kołodziejski za Sadowskiego.

Wygląda na to, że uraz Sadowskiego. Nie wiemy, czy będzie mógł kontynuować grę.

Sadowski blokuje groźny strzał po tym, jak ŁKS wpadł w nasze pole karne. Rzut rożny dla gospodarzy.

Szwedzik napędzał kontrę, ale tuż przed podaniem stracił piłkę.

Zza pola karnego strzelał Dominguez, ale daleko od celu.

Sędzia na VARze dopatrzył się faulu w polu karnym ŁKS-u, ale faulował zawodnik GKS-u, więc gramy dalej.

A teraz tuż przed polem karnym faulowany Szwedzik. Szansa na groźną wrzutkę w pole karne.

Piłkarze GKS-u domagali się ręki w polu karnym.

Groźnie podawał w pole karne Wojciechowski. Piłka zatrzymana przez obrońcę. Potem strzał Szwedzika i rzut rożny dla GKS-u.

Szwedzik ścigał się z dwójką obrońców, dzielnie walczył, ale ostatecznie przegrał.

Strzał Pirulo nad poprzeczką.

17 metrów do bramki Królczyka.

Po raz kolejny faul Jaroszka. Tym razem będzie już żółta kartka dla naszego zawodnika.

Dośrodkowanie Rogali, ale przerwane przez obrońcę. Potem Błąd wpadł w pole karne i szukał Szymczaka. Piłkę złapał jednak Kozioł.

Radaszkiewicz szukał uderzenia po dośrodkowaniu kolegi, ale nie potrafił się złożyć do strzału.

Akcja ŁKS-u prawą stroną, ale piłka opuściła boisko przed podaniem na 10 metr i zacznie Królczyk.

Figiel przerywa akcję rywala przed polem karnym.

Bomba z 30 metrów, ale prosto w dobrze ustawionego Królczyka.

Faul Jaroszka, szansa dla gospodarzy na wrzutkę w pole karne.

• Odśpiewaliśmy jeszcze wszystkie zwrotki hymnu Polski.

• Obie ekipy już na murawie. Za moment rozpoczynamy mecz.

• Dwie zmiany w pierwszej jedenastce GKS-u względem poprzedniego meczu. Na boisku od początku meldują się Grzegorz Rogala oraz Adrian Błąd. Spotkanie 17. kolejki Fortuna 1 ligi rozpoczynamy o 18:00. Transmisja w Polsat Box Go!