1-0

Korona Kielce

GKS Katowice: Królczyk - Wojciechowski, Jędrych, Janiszewski, Sadowski, Pavlas (53, Rogala) - Sanocki (70. Samiec-Talar), Figiel, Jaroszek, Szwedzik (90. Woźniak) - Szymczak (70. Kozłowski).

Korona Kielce: Forenc - Malarczyk, Podgórski, Łukowski, Sierpina, Błanik (80. Zebić), Szpakowski (70. Strzeboński), Danek, Gąsior, Zebić (80. Pervan), Szarek.

Kolejna ligowa sobota i po raz kolejny mecz w samo południe. GKS Katowice przy Bukowej podejmował 3. drużynę w tabeli Fortuna 1 Ligi - Koronę Kielce. W składzie GKS-u kilka zmian względem spotkania 15. kolejki. Do pierwszej jedenastki wrócili Danian Pavlas, Krystian Sanocki i Filip Szymczak. Natomiast w ligowym pojedynku zadebiutował Hubert Sadowski zastępując na środku obrony Michała Kołodziejskiego. Już w pierwszych sekundach stuprocentową sytuację miał Szymczak. Wyszedł sam na sam z Konradem Forencem i tylko on wie, jak to się stało, że nie trafił w bramkę. GKS był ustawiony na grę z kontry. To Korona była częściej przy piłce i stwarzała zagrożenie pod naszym polem karnym.

W 22. minucie sędzia podyktował rzut karny po rzekomym faulu Grzegorza Janiszewskiego. Zawodnicy GieKSy upierali się jednak, że o żadnym przewinieniu nie może być mowy. Sędzia Paweł Pskit podszedł do systemu VAR i po analizie zmienił swoją decyzję. GieKSę sytuacja napędziła. Chwilę później Filip Szymczak pokonał defensora w walce jeden na jeden i wpadł w pole karne oddając potężny strzał pod poprzeczkę. Napastnik GieKSy zrehabilitował się za sytuację z początku meczu i otworzył wynik spotkania. Niedługo później podwyższyć mógł Krystian Sanocki, ale podanie w pole karne Patryk Szwedzika było odrobinę za mocne.

Korona w ostatnich fragmentach pierwszej połowy miała wyraźną przewagę, ale nie udało jej się doprowadzić do remisu, m.in. dzięki Hubertowi Sadowskiemu, który zablokował strzał z jedenastu metrów rywala. Na drugą połowę wracaliśmy z jednobramkowym prowadzeniem. Korona bardzo szybko mogła doprowadzić do remisu, ale po raz kolejny na drodze do bramki stanął Sadowski, który znakomicie zablokował uderzenie głową Adriana Danka. Korona cały czas naciskała, często grając całym zespołem na naszej połowie. W 82. minucie dobrą okazję miał za to Filip Kozłowski, ale przeniósł strzał nad poprzeczką po dobrym podaniu Patryka Szwedzika. Tuż przed końcem kielczanie mieli znakomitą sytuację po stałym fragmencie. Piłka najpierw odbiła się od poprzeczki, a następnie strzał rywala wpadł prosto w ręce dobrze ustawionego Królczyka. Na tym zakończyliśmy, GieKSa wygrała ważny mecz.

KONIEC MECZU! GIEKSA WYGRYWA MECZ!

Bardzo nieudany strzał rywala, zacznie Królczyk.

Jeszcze rzut rożny dla Korony.

Woźniak na spalonym po podaniu Kozłowskiego.

Mecz przedłużony o 3 minuty.

Woźniak za Szwedzika.

Nieudane dośrodkowanie w nasze pole karne.

Znów groźnie w naszym polu karnym, powstrzymujemy rywala tuż przed strzałem.

Goście domagali się zagrania ręką w polu karnym, ale sędzia niczego się nie dopatrzył. Trwa oblężenie... Robimy co możemy.

NIEWIARYGODNE... Poprzeczka, a potem dobitka prosto w ręce Królczyka.

Kolejny faul przy polu karnym, tym razem znacznie bliżej bramki Królczyka.

I znów faul i znów szansa dla gości... ale znów łapie Królczyk.

Królczyk łapie.

Kolejny faul na naszej połowie i szansa dla gości z rzutu wolnego. Będzie wrzutka.

Ładnie Szwedzik wystawił piłkę Samcowi-Talarowi. Ten jednak przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Strzał głową pół metra nad bramką.

Wracamy na naszą połowę. Rzut rożny dla Korony.

Górski za Błanika i Pervan za Zebicia.

Piłka leciała na głowę Janiszewskiego, ubiegł go jednak obrońca.

Dla odmiany, rzut rożny dla GieKSy.

Jaroszek wybija głową, rywal przymierzył z 30 metrów, ale wysoko nad bramką Królczyka.

Żółta kartka dla Rogali. Szansa dla Korony na wrzutkę w pole karne.

Teraz obserwujemy dużo walki w środku pola.

Szymczak za Kozłowskiego i Samiec-Talar za Sanockiego.

Strzeboński za Szpakowskiego.

Faulowany w polu karnym GKS-u Jędrych.

Rozpędzony w kontrze Szwedzik, ale zatrzymał się na defensorze.

Ostre dośrodkowanie Podgórskiego, ale nie znalazł adresata.

Dogranie w nasze pole karne, obrona nabija rywala i zacznie Królczyk.

Żółta kartka dla Sierpiny za powstrzymanie kontry.

Korona całym zespołem na naszej połowie.

Sanocki w polu karnym, ale źle podawał do kolegi, łapie Forenc.

Niegroźny strzał zza pola karnego Podgórskiego.

Aj, Sanocki przegrał wyścig o piłkę z bramkarzem, zabrakło centymetrów.

Strzał Wojciechowskiego zza pola karnego, ale za lekki, by sprawić Forencowi problem.

Rogala zmieni Pavlasa.

Wojciechowski wybija z linii bramkowej po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

Rzut rożny dla Korony po interwencji Jaroszka.

Stały fragment dla gości, szansa na dośrodkowanie.

Królczyk łapie dośrodkowanie. Korona nie chce czekać, próbuje jak najszybciej doprowadzić do wyrównania.

Jakimś cudem piłka nie wpadła do naszej bramki po strzale głową rywala. Dobrze ustawiony Sadowski.

Wracamy do gry i walczymy dalej GIEKSA!

Sadowski wybija i jeszcze jedna szansa dla Korony.

Jeszcze rzut rożny dla gości.

Doliczone 2 minuty.

Sadowski przyjął na siebie uderzenie z 11 metrów... ogromne szczęście GKS-u.

Korona znowu na naszej połowie.

Szwedzik do Sanockiego, podanie odrobinę za mocne, a była szansa na akcję sam na sam.

GKS próbuje prostymi środkami zagrać piłkę za linię obrony gości.

Figiel podawał do Jędrycha, ale za mocno.

Faulowany Szymczak w środku pola.

Teraz dużo przypadkowości w grze obu drużyn.

Korona wyszła z kontra, rywal na szczęście źle podaje i zaczniemy z autu.

Szwedzik w znakomitej sytuacji. Uderzenie jednak nieczyste, Forenc wybija na rzut rożny.

Sadowski wybija piłkę z naszego pola karnego.

Strzał Podgórskiego, będzie rzut rożny dla Korony.

Napastnik GKS-u wpadł w pole karne i z ostrego kąta wpakował piłkę do bramki.

GOOOOL! FILIP SZYMCZAK!

Dośrodkowanie w kierunku Błanika, duże szczęście, że nie trafił w piłkę.

VAR odwołał rzut karny.

Rzut karny dla Korony.

Rzut rożny dla gości.

Po raz kolejny musimy oddalać zagrożenie po dośrodkowaniu w nasze pole karne.

Piłka spadła na nogę Łukowskiego, ale jego strzał nie zagroził bramce Królczyka.

Błanik w polu karnym, powalony przez naszego defensora, ale odbiór był czysty. Teraz Korona zadomowiła się na naszej połowie.

Strzał Sierpina, broni jednak Królczyk.

Jaroszek blokuje strzał Błanika.

Jaroszek wybija piłkę z naszej szesnastki po zamieszaniu spowodowanym niefrasobliwym wybiciem Pavlasa.

Jeden z rywali faulowany w walce o piłkę, zacznie Forenc.

Szwedzik wpadł w pole karne i wywalczył rzut rożny.

Piłka zagrywana w nasze pole karne, Jędrych wbija na aut.

Janiszewski szukał Sanockiego, odrobinę za mocne podanie w pole karne.

Sanocki wpadł w pole karne, jego strzał niestety zablokowany.

Janiszewski wyjaśnia zamieszanie w naszym polu karnym.

Szymczak marnuje idealną okazję. Wielka szkoda.

• Obie drużyny już na murawie.

• W składzie GKS-u kilka zmian. Do pierwszej jedenastki wracają Danian Pavlas, Krystian Sanocki i Filip Szymczak. Natomiast w ligowym pojedynku zadebiutuje Hubert Sadowski. Początek meczu o godz. 12:40. Transmisja w Polsat Sport oraz na platformie Polsat Box Go.