GKS Jastrzębie

0-0

GKS Jastrzębie: Reclaf - Słodowy, Zalewski, Bojdys, Kuczałek, Kamiński (69. Niewiadomski), Witkowski, Balboa (46. Feruga), Handzlik (86. Łukasik), Borkała (66. Zejdler), Rumin.

GKS Katowice: Kudła - Wojciechowski, Jędrych, Janiszewski, Kołodziejski (90. Sadowski), Rogala (66. Pavlas) - Błąd (90. Woźniak), Jaroszek, Figiel, Szwedzik (73. Sanocki) - Kozłowski (66. Szymczak).

W słoneczne sobotnie popołudnie, GKS Katowice rozpoczął spotkanie z GKS-em Jastrzębie na stadionie przy ulicy Harcerskiej. Starcia pomiędzy tymi drużynami mają bogatą historię, więc spodziewaliśmy się naprawdę interesującego meczu. W składzie GieKSy parę zmian - Grzegorz Rogala zastąpił Daniana Pavlasa natomiast Oskar Repka w środku pomocy Marcina Urynowicza. Ostatecznie jednak Repka nie wybiegł na boisko, ponieważ tuż przed meczem zgłosił uraz. Zastąpił go Bartosz Jaroszek. Spotkanie toczyło się w szarpanym tempie. Katowiczanie skupili się na szybkiej grze, próbując zmusić rywala do błędu w ataku pozycyjnym. Obu drużynom brakowało jednak precyzji i oglądaliśmy prawdziwy festiwal nieudanych zagrań.

W 16. minucie Patryk Szwedzik strzelał głową po doskonałym podaniu w pole karne Adriana Błąda, jego próba przeleciała tuż nad poprzeczką. Szwedzik był najaktywniejszym graczem GieKSy i to głównie dzięki niemu kreowaliśmy okazje bramkowe. Po jego podaniu przed szansą stanął Grzegorz Rogala, ale tuż przed strzałem zatrzymał go obrońca. Najlepsza okazja gości przyszła tuż przed przerwą, gdy Szwedzik doskonale wypracował sobie miejsce w polu karnym i mając czas i miejsce przymierzył tylko w słupek bramki strzeżonej przez Mikołaja Reclafa. Jeszcze przed przerwą Zbigniew Wojciechowski uderzał głową po wrzutce Rafała Figla, ale futbolówka o włos minęła słupek bramki gospodarzy.

Na drugie 45 minut wracaliśmy więc z bezbramkowym remisem. Lepiej po przerwie zaczęli jastrzębianie, goszcząc na naszej połowie i aktywnie szukając gola otwierającego wynik. Gdy do piłki dochodzili podopieczni trenera Rafała Góraka, brakowało pomysłu na to, jak przebić się przez defensywę z Jastrzębia. W 68. minucie Daniel Rumin dostał podanie na 5 metr, ale defensywie GieKSy udało się wybić próbę na rzut rożny. Kolejna dobra okazja to także akcja gospodarzy. Daniel Feruga dostał podanie na 16 metr i tylko fantastyczna interwencja Grzegorza Janiszewskiego uratowała nas przed utratą gola. Pierwsza okazja dla katowiczan to 85. minuta i strzał Filipa Szymczaka po podaniu Rafała Figla. Nasz napastnik wpadł w pole karne, ale z ostrego kąta uderzył w boczną siatkę. Chwilę później uderzał Błąd po błędzie defensywy rywala, ale uderzenie było zbyt lekkie, by zaskoczyć Reclafa. Ostatecznie w Jastrzębiu bramek nie oglądaliśmy.

Koniec meczu. Bez bramek w Jastrzębiu.

Staramy się oddalić zagrożenie.

Doliczone 3 minuty.

Sadowski za Kołodziejskiego i Woźniak za Błąda.

Przed nami ostatnie minuty spotkania.

To mogła być kosztowna strata Pavlasa, na szczęście Wojciechowski czyści.

Jeszcze rzut z autu na wysokości pola karnego gospodarzy.

Błąd defensywy GKS-u Jastrzębie, przed szansą Błąd, ale źle uderzył.

Łukasik za Handzlika.

Dobrze wyszedł Szymczak! Szkoda, że nie udało mu się skierować piłki w kierunku bramki po podaniu Figla.

Znów faulujemy i znów szansa na dośrodkowanie w nasze pole karne.

Znów groźnie w naszym polu karnym. Rywal źle przyjmuje i piłkę łapie Kudła, ale robi się coraz bardziej gorąco.

Centymetry od bramki samobójczej Janiszewskiego.

Stały fragment dla jastrzębian, szansa na wrzutkę w nasze pole karne.

Na moment oddalamy zagrożenie.

Decyzja podtrzymana, rzut rożny dla gospodarzy.

Sędzia sprawdza sytuację na VARze.

Fantastyczna interwencja Janiszewskiego! Feruga miał idealny strzał, ale nasz defensor go zablokował i w tej sytuacji tylko rzut rożny.

Sanocki za Szwedzika.

Znów rajd Szwedzika, popychany przez obrońcę, lecz sędzia niczego się nie dopatrzył.

Rzut rożny dla gospodarzy po dynamicznej akcji prawą stroną.

Figiel dośrodkowywał po stałym fragmencie, piłka wylądowała poza boiskiem i aut dla gości na wysokości pola karnego.

Niewiadomski za Kamińskiego.

Zejdler przerwał rajd Szwedzika, który wcześniej wyprzedził obrońcę.

Rumin z pozycją do strzału, na nasze szczęście udało nam się próbę zablokować. Rzut rożny dla gospodarzy.

Kudła łapie piłkę po głębokim dośrodkowaniu.

Zejdler za Borkałę.

Pavlas za Rogalę i Szymczak za Kozłowskiego.

Jędrych dobrze powstrzymuje Rumina.

Zablokowana próba dośrodkowania.

Faulowany Figiel, szansa dla GieKSy na wrzutkę w pole karne.

Kontra wyprowadzona przez Błąda, niestety nasz pomocnik źle podawał i futbolówka w rękach Reclafa.

Rogala szukał w polu karnym Szwedzika, przerywa obrońca. Jeszcze przez chwilę piłka w polu karnym gospodarzy, ale nie udało nam się oddać strzału.

Rumin z piłką w polu karnym, jego strzał jednak zablokowany.

Gospodarze mają dużo miejsca na naszej połowie, musimy być bardzo uważni w poczynaniach defensywnych.

Dobra okazja gospodarzy. Handzlik w polu karnym, ale jego strzał mija bramkę GieKSy.

Sprytne podanie Ferugi, ale Kudła pierwszy dopada do piłki.

Błąd ścigał się z bramkarzem, niewiele zabrakło.

Rywal wpadł w pole karne, ale dobrze zareagowała nasza obrona i zacznie Kudła.

Nasz obrońca się podnosi i będzie kontynuował grę.

Problemy Jędrycha, mamy nadzieję, że to nic poważnego.

Feruga zastąpił Balboe.

Wracamy, walczymy GIEKSA!

Wojciechowski głową obok słupka! Kolejna doskonała okazja gości.

Strzał nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Kudłę.

Teraz dobra szansa dla gospodarzy. Ręka Jaroszka przed polem karnym i rzut wolny.

Najlepsza okazja katowiczan. Szwedzik wypracował sobie pozycję, ale uderzył w słupek będąc na wprost bramki.

Szwedzik w słupek!

Starcie w polu karnym rywala, ucierpiał jeden z zawodników gospodarzy.

Ostatecznie jastrzębianom nie udało się nawet dośrodkować piłki.

Rzut rożny dla gospodarzy.

Kozłowski mógł wyjść sam na sam, ale w walce o piłkę odpychał rywala.

Strzał Handzlika bardzo nieudany.

Wojciechowski podawał w pole karne, ale koledzy nie zrozumieli jego intencji.

Staramy się wykorzystywać błędy rywala w rozegraniu, ale naszym zagraniom brakuje na razie precyzji.

Gospodarze oddalają zagrożenie.

Rzut rożny dla GieKSy po dośrodkowaniu Błąda.

Kołodziejski czekał na ruch Rogali, ale podanie za mocne i z piłką bramkarz miejscowych.

Problemy jednego z zawodników gospodarzy, ale już wracamy do gry.

Szwedzik świetnie wpadł w pole karne... odgrywał piłkę do kolegi, ale nie znalazł adresata.

Rogala wpadł w pole karne, tuż przed strzałem zatrzymał go defensor, szkoda tej okazji.

Kozłowski próbował uruchomić kontrę, ale źle podawał do Wojciechowskiego.

Teraz gospodarze na naszej połowie, próbujemy odeprzeć ich ataki pozycyjne.

Teraz to GKS Jastrzębie będzie miał szansę na wrzutkę ze stałego fragmentu.

Dwóch zawodników gospodarzy przymierzało się do strzału po dośrodkowaniu, piłka na szczęście zatrzymana na jednym z naszych obrońców.

Figiel szukał Błąda, lecz ten nie dosięgnął podania. Zacznie Reclaf.

Szansa na wrzutkę ze stałego fragmentu dla gości.

Wjechał w nasze pole karne Zalewski, ale jego uderzenie nieprecyzyjne.

Kontra GieKSy, lecz strzał Szwedzika zablokowany.

AJJJ! Blisko Szwedzik, strzelał głową po doskonałym podaniu Błąda, ale jego uderzenie przeleciało nad bramką gospodarzy.

Bardzo nieudane dośrodkowanie Kołodziejskiego.

Kozłowski przedłużył głową do Szwedzika, ten walczył z obrońcą, ale piłka ostatecznie wylądowała rękach Reclafa.

Bomba rywala z 30 metrów, Kudła wybija na rzut rożny.

Dobra interwencja Kołodziejskiego po groźnej akcji gospodarzy prawą stroną.

Zamieszanie w polu karnym, uderzał Kołodziejski, ale bramkarza wyręczył obrońca, który wybił piłkę zmierzającą do bramki.

Dośrodkowanie Rogali, rywal wybija na rzut rożny.

Szwedzik próbował się uwolnić po dobrym podaniu Rogali. Niestety poślizgnął się rozpoczynając bieg.

Podanie do Rumina, ten nie opanował i zacznie Kudła.

GieKSa na połowie rywala. Błąd za mocno zagrywał do Rogali, który wybiegał na pozycję do dośrodkowania.

Szwedzik próbował się urwać rywalowi, ale piłka ostatecznie wylądowała za boiskiem.

Staramy się oddalić grę sprzed naszej szesnastki.

• Obie drużyny już na boisku, za moment rozpoczynamy.

• Zmiana w drużynie GKS-u Katowice tuż przed meczem. Uraz wykluczył z gry Oskara Repkę. Zastąpi go Bartosz Jaroszek.

• Parę zmian w wyjściowym składzie. Od pierwszych minut spotkanie rozpoczną Grzegorz Rogala oraz Oskar Repka. Przed nami 13. rywalizacja w historii ligowych starć między ekipami z Katowic i Jastrzębia.

• Trzy dni po meczu Fortuna Pucharu Polski, GKS Katowice czeka wyjazdowa przeprawa w Jastrzębiu. Początek meczu 15. kolejki Fortuna 1 ligi o godz. 12:40. Transmisja na antenie Polsat Sport.