1-1

• Kołodziejski (55)

Górnik Polkowice: Szymański - Magdziak, Ratajczak, Kucharczyk, Szmyt (77. Sypek), Żołądź, Radziemski, Purzycki (62. Wacławczyk), Bancewicz (62. Sobków), Szuszkiewicz (82. Pałaszewski), Piątkowski.

GKS Katowice: Królczyk - Wojciechowski (90. Sanocki), Jędrych, Kołodziejski, Pavlas - Woźniak, Błąd (90. Urynowicz), Jaroszek, Figiel, Kiebzak (78. Kozłowski) - Szwedzik (63. Szymczak).

GKS Katowice meczem w Polkowicach zamykał 9. kolejkę spotkań Fortuna 1 Ligi. Naprzeciw siebie stanęło dwóch beniaminków. Obaj życzyliby sobie, by sezon rozpoczął się dla nich lepiej, więc spodziewaliśmy się naprawdę zaciętej rywalizacji. W pierwszej jedenastce GKS-u kilka zmian. W bramce Dawida Kudłę zastąpił Patryk Królczyk, natomiast do bloku defensywnego wrócił Arkadiusz Jędrych. W ataku z kolei Filipa Szymczaka zastąpił inny młodzieżowiec - Patryk Szwedzik. Spotkanie od początku było żywe. Drużyny napędzały swoje akcje skrzydłami próbując swoich sił w pojedynkach jeden na jeden. W 13. minucie GieKSa dzięki udanemu pressingowi doprowadziła do sytuacji, w której sprzed pola karnego strzelał Adrian Błąd. Pomocnik GKS-u nie trafił jednak w światło bramki.

Katowiczanie w całej pierwszej części mieli duże problemy z tym, by kierować próby w bramkę i zmusić Jakuba Szymańskiego do pracy. W międzyczasie najgroźniejsza sytuacja polkowiczan. Po interwencji Królczyka do piłki dopadł Mateusz Piątkowski. Uderzył z pierwszej piłki, lecz futbolówka przeleciała nad poprzeczką. Gospodarze domagali się rzutu karnego po zagraniu ręką, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia. GKS swoje najlepsze szanse miał po grze z kontry. W 32. minucie Szwedzik dostał podanie na 10. metr od Woźniaka. Nasz napastnik źle jednak złożył się do strzału i nie był w stanie zaskoczyć bramkarza. Przed przerwą dobrą okazję miał jeszcze Danian Pavlas, który otrzymał piłkę w polu karnym od Adriana Błąda. On także jednak w dogodnej sytuacji nie potrafił skierować piłki w światło bramki.

Na przerwę zespoły schodziły z bezbramkowym remisem. W 53. minucie w polu karnym przewracany był Pavlas, ale sędzia uznał, że do przekroczenia przepisów nie doszło. Już dwie minuty później sytuacja była jasna. Michał Kołodziejski przymierzył głową po rzucie rożnym i otworzył wynik meczu w Polkowicach. Niestety nie cieszyliśmy się długo z prowadzenia. W 58. minucie Mateusz Piątkowski doprowadził do remisu po tym, jak sędzia podyktował jedenastkę po zagraniu ręką w polu karnym Pavlasa. Wraz z upływem czasu to Górnik organizował coraz groźniejsze akcje przed naszym polem karnym. Katowiczanie mieli jednak swoje szanse. W 85. minucie Błąd dostał podanie od Filipa Szymczaka, lecz z trudnej pozycji nie był w stanie skierować strzału w światło bramki. Chwilę później Błąd po szybkiej akcji lewą stroną uderzył w słupek! Ostatecznie wynik nie uległ zmianie.

Oddalamy zagrożenie.

Rzut rożny dla gospodarzy.

Szymczak przed polem karnym, ale rywal zdołał odebrać mu piłkę.

Jędrych kasuje groźne podanie w pole karne.

Doliczone 4 minuty.

Sanocki za Wojciechowskiego i Urynowicz za Błąda.

W polu karnym leży Wojciechowski.

Wracamy na naszą połowę.

Słupek po strzale Błąda! Rzut rożny dla GKS-u.

Odpowiedź GKS-u, Błąd dostaje podanie od Szymczaka i oddaje strzał, lecz nie był w stanie skierować piłki w światło bramki, szkoda.

Strzał po ziemi Sobkowa, ale bez problemów dla Królczyka.

Wrzutka ze stałego fragmentu GKS-u, ale za wysoko podniesiona noga Jędrycha w walce o drugą piłkę.

Pałaszewski za Szuszkiewicza.

Coraz więcej błędów GieKSy. Szuszkiewicz prosto w ręce Królczyka po akcji jeden na jeden z Kołodziejskim.

Kozłowski za Kiebzaka.

Za Szmyta wchodzi Sypek.

Szuszkiewicz nad poprzeczką, Górnik organizuje coraz groźniejsze akcje przed naszą szesnastką.

Kiebzak zszedł ze skrzydła do środka i zagrywał przed pole karne, niestety nie znalazł adresata podania.

Uff, bezpańska piłka w naszym polu karnym. Na szczęście pierwszy dopadł do niej Figiel.

Dobrze ustawiony Kołodziejski wybija piłkę dogrywaną w pole karne.

Woźniak zgrywał na piąty metr po podaniu Błąda, zabrakło tylko trzeciego gracza GKS-u, który dopadłby do tej piłki.

Gospodarze przed naszym polem karnym, lecz ich dośrodkowanie zdecydowanie za mocne.

Dośrodkowanie Wojciechowskiego zatrzymuje się na poprzeczce, nie wiemy, czy bramkarz Górnika na pewno kontrolował lot piłki po nieudanej wrzutce.

Szymczak wpadł w pole karne, podawał na 10 metr, ale tam nie było żadnego z jego kolegów.

Wybijamy piłkę z pola karnego po groźnej akcji gospodarzy.

Szymczak zmienia Szwedzika.

Dobra akcja GKS-u prawą stroną i mamy rzut rożny.

Purzyckiego zmieni Wacławczyk, a Sobków Bancewicza.

Żółta kartka dla Purzyckiego za próbę wymuszenia rzutu karnego.

Piątkowski doprowadza do remisu.

Co za pech! Karny dla Górnika po zagraniu ręką w polu karnym Pavlasa.

Walczymy dalej GieKSa.

GOOOOL! Michał Kołodziejski głową pokonuje bramkarza Górnika.

Kiebzak dogrywał po szybkiej akcji lewą stroną, ale Kucharczyk wybija na rzut rożny.

Teraz GKS domagał się karnego po przewróceniu Pavlasa, lecz sędzia niczego się nie dopatrzył.

Dobry powrót Kołodziejskiego, który kasuje potencjalną kontrę rywala.

Szwedzik strzelał po podaniu Pavlasa, za lekko by zaskoczyć Szymańskiego.

Blisko bramki samobójczej Górnika, Szymański wybija końcówką palców.

Rzut rożny dla GKS-u po strzale Wojciechowskiego.

Wracamy na drugą połowę, do boju GKS!

Groźnie GKS w kontrze, ale sędzia przy podaniu Szwedzika dopatrzył się spalonego.

Doliczona minuta.

Dobra interwencja Kołodziejskiego, który wybija piłkę po groźnej wrzutce Szuszkiewicza.

Niestety złe dośrodkowanie Figla.

Rzut rożny dla GieKSy.

Dwa dośrodkowania GKS-u w pole karne Górnika, ale oba za mocne.

Najpierw Kołodziejski potem Jaroszek, dwa ważne wybicia po tym, jak rywal szukał miejsca w polu karnym.

Polkowice przed naszym polem karnym, długa akcja gospodarzy.

Znakomita akcja GKS-u, Błąd w polu karnym wystawił piłkę Pavlasowi, ale ten nie trafił w bramkę.

Królczyk łapie.

Teraz rzut rożny dla gospodarzy po szybkiej akcji prawą stroną boiska.

Błąd strzał zza szesnastki po kontrze, ale piłka nie leciała w światło bramki.

Całe szczęście, że Szuszkiewicz się poślizgnął... błąd GKS-u na własnej połowie i rywale ruszyli z kontrą, lecz ostatecznie bez konsekwencji.

Kucharczyk zaasekurował Szwedzika, który mógł wyjść sam na sam po podaniu Woźniaka.

Szwedzik dostał świetne podanie od Woźniaka, niestety źle uderzył i piłka przeleciała obok bramki strzeżonej przez Szymańskiego.

Pavlas przerywa w naszym polu karnym szybką akcję Górnika.

Błąd szukał w polu karnym Szwedzika. Podanie ostatecznie za mocne.

Pavlas odegrał na 16 metr do Kiebzaka, ten uderzał, ale niestety nie trafił w światło bramki.

Uderzenie głową Piątkowskiego, ale obok bramki GieKSy.

Zmuszamy obrońcę Górnika do błędu dobrym pressingiem i aut dla GKS-u na wysokości pola karnego.

Teraz nieudane dośrodkowanie Kiebzaka.

Kontra GKS-u, Pavlas dogrywał w pole karne do Błąda i niewiele brakowało, by nasz pomocnik sięgnął piłki.

Figiel z pierwszej piłki podawał na piąty metr do Szwedzika, ale ten niestety nie był się w stanie złożyć do strzału pilnowany szczelnie przez obrońcę.

Figiel szukał w kontrze Błąda, lecz w ostatniej chwili przeszkadzał obrońca.

Królczyk wybija piłkę z pola karnego, ale Górnik nadal na naszej połowie.

Blisko bramki dla gospodarzy. Ostatecznie rzut rożny, choć rywale domagali się zagrania ręką w polu karnym.

Rywal wpadł w nasze pole karne, na szczęście zgubił się przy próbie dryblingu i Królczyk złapał.

Nieudane dośrodkowanie Błąda po krótkim rozegraniu rożnego.

Udany pressing GKS-u, Błąd strzelał, ale obok słupka. Sędzia jednak wskazuje na rzut rożny dla GieKSy.

Strzał Kołodziejskiego, ale za lekki, by zaskoczył Szymańskiego.

Bramkarz Górnika wygrał wyścig po piłkę ze Szwedzikiem.

Piłka dograna na głowę Żółądzia, ale ten nie był w stanie złożyć się do strzału i zacznie z piątki Królczyk.

Dwie straty GKS-u w środku pola, potem zamieszanie w polu karnym i Wojciechowski wybija na rzut rożny.

Jędrych na spalonym po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu.

Zamieszanie w polu karnym gospodarzy. Jędrych strzelał, ale trafił prosto w rywala.

Dogranie Kiebzaka w pole karne, obrona Górnika zdołała przejąć piłkę.

Początek spotkania toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

• Obie drużyny już na murawie, za moment rozpoczynamy mecz.

• W pierwszej jedenastce GKS-u kilka zmian. W bramce Dawida Kudłę zastąpił Patryk Królczyk, natomiast do bloku defensywnego wraca Arkadiusz Jędrych. Natomiast w ataku Filipa Szymczaka zastąpił inny młodzieżowiec - Patryk Szwedzik. Zaczynamy o godz. 20:30, transmisja w Poslat Box Go.