3-1

• Repka (90)

Widzew Łódź: Reszka - Zieliński, Nowak, Stępiński (86. Grudniewski), Tanżyna, Kun, Danielak (84. Villanueva), Hanousek, Letniowski (79. Mucha), Michalski (79. Becht), Guzdek (79. Montini).

GKS Katowice: Kudła - Wojciechowski, Janiszewski, Kołodziejski, Rogala - Sanocki (61. Szwedzik), Błąd (80. Samiec-Talar), Jaroszek (80. Repka), Figiel, Pavlas (69. Woźniak) - Szymczak (69. Kozłowski).

Na trybunach stadionu Widzewa Łódź zasiadło około szesnastu tysięcy kibiców. Katowiczanie od dawna nie grali przy tak licznej publiczności. To zapowiadało ogromne emocje w hitowym starciu GieKSy z Widzewem. Z uwagi na kontuzję Dominika Kościelniaka, trener Rafał Górak był zmuszony dokonać kilku zmian w składzie. Do pierwszej jedenastki wrócili Zbigniew Wojciechowski, Grzegorz Rogala, Rafał Figiel oraz Michał Kołodziejski. Początek spotkania był bardzo nerwowy. W grę obu drużyn wkradało się sporo niedokładności. W 12. minucie Filip Szymczak otrzymał podanie na jedenasty metr i próbował przygotować sobie strzał. W ostatnim momencie został jednak zablokowany przez obrońcę. Dziesięć minut później Bartosz Jaroszek uderzał groźnie głową po stałym fragmencie. Piłka o centymetry minęła słupek bramki gospodarzy.

W kolejnych minutach łodzianie zaczynali dochodzić do głosu, coraz częściej goszcząc na naszej połowie. Wysoki pressing rywala sprawiał, że trudno nam było zapanować nad futbolówką. Mogliśmy jednak wyprowadzać szybkie ataki. W 28. minucie kolejną okazję miał Szymczak, lecz jego strzał z powietrza wylądował w rękach Konrada Reszki. W odpowiedzi akcja Widzewa. Po strzale jednego z rywala gospodarze domagali się odgwizdania ręki w polu karnym, lecz sędzia niczego się nie dopatrzył. Końcówka pierwszej części przyniosła jeszcze dwie szanse katowiczanom. Najpierw Danian Pavlas dostał podanie jeden na jednego z bramkarzem. Niestety przewrócił się w polu karnym próbując wymanewrować goniącego go obrońcę. Następnie Rafał Figiel po samotnym rajdzie uderzył tak, że bramkarz Widzewa z trudem sparował na rzut rożny.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się tuż przed końcem pierwszej części. Bartosz Guzdek oddał strzał sprzed pola karnego, piłka po drodze odbiła się jeszcze od zawodnika GKS-u i całkowicie zmyliła bezradnego w tej sytuacji Dawida Kudłę. Widzew zatem tuż przed przerwą objął prowadzenie. Do remisu w 53. minucie mógł doprowadzić Adrian Błąd, który dostał piłkę na 15 metr, lecz po przygotowaniu strzału trafił tylko w nogi defensora. Niestety chwilę później było już 0:2. Zasłonięty Dawid Kudła nie widział, jak piłka zmierza w długi róg jego bramki po uderzeniu Juliusza Letniowskiego. Po chwili mogło być już 0:3, ale Karol Danielak był na spalonym. Przewaga Widzewa była duża, co w 67. minucie potwierdził Mateusz Michalski strzelając na 3:0 pięknym uderzeniem z 20 metrów. Na pocieszenie dla GieKSy w 90. minucie swojego pierwszego gola w barwach zespołu z Katowic strzelił Oskar Repka.

• 90+5 min

Koniec spotkania.

• 90+5 min

Piłka na nodze Woźniaka, lecz mija światło bramki.

Jeszcze rzut rożny dla GKS-u.

Kozłowski dostał podanie w pole karne, ale jego strzał zablokowany.

Rozpoczęliśmy czas doliczony.

Gol Oskara Repki.

Szwedzik w polu karnym, jego strzał zablokowany.

Grudniewski za Stępińskiego.

Fantastyczna akcja Widzewa. Montini strzelał w nogi Kudły.

Villanueva za Danielaka.

Kudła zatrzymuje strzał Montiniego.

Repka za Jaroszka i Samiec-Talar za Błąda.

Becht za Michalskiego, Mucha za Letniowskiego i Montini za Guzdka.

Próbowaliśmy rozegrać przed polem karnym, ale podanie Błąda w szesnastkę nie zaskoczyło obrony Widzewa.

Dośrodkowanie Rogali, ale nad głowami kolegów.

Kudła ratuje nas przed utratą kolejnej bramki po strzale głową rywala.

Figiel ze stałego fragmentu, ale za mocno. Łapie Reszka.

Wrzutka Figla przerwana przez obrońcę. Szkoda, bo na piłkę czekał Woźniak.

Długie podanie do Błąda, lecz ten faulował w walce o piłkę.

Woźniak za Pavlasa i Kozłowski za Szymczaka.

Michalski na 3:0.

Po raz kolejny Kudła, w ostatnich minutach duża przewaga Widzewa.

Kudła broni strzał Kuna.

Szwedzik mógł mieć wejście smoka, niestety przegrał wyścig po piłkę z Reszką.

Gramy dalej, był spalony.

VAR sprawdza bramkę dla Widzewa.

Szwedzik zmieni Sanockiego.

Piłka ponownie w naszej siatce, ale sędzia dopatrzył się spalonego.

Rogala szukał Wojciechowskiego w polu karnym, w walce o piłkę przeszkadzał mu obrońca.

Zasłonięty Kudła. Druga bramka dla Widzewa. Gol Letniowskiego.

Uruchomiony w kontrze Szymczak, lecz przegrał wyścig o piłkę.

Faul Sanockiego, szansa dla Widzewa na wrzutkę ze stałego fragmentu.

Błąd szukał sobie miejsca po otrzymaniu podania w polu karnym. Jego strzał zatrzymał się jednak na nogach defensora.

Gospodarzom udaje się oddalić zagrożenie.

Żółtą kartką upomniany trener Janusz Niedźwiedź.

Rzut rożny dla GieKSy.

Wybita wrzutka Pavlasa.

Widzew domagał się karnego, ale sędzia wskazał na piłkę.

Próbowaliśmy wyprowadzić kontrę, lecz Błąd przegrał walkę o piłkę.

Janiszewski zatrzymuje strzał Guzdka.

Pavlas próbował przebić się w pole karne, zatrzymany przez obrońcę.

Wracamy i walczymy do końca GIEKSA!

Gol dla gospodarzy. Kudła zmylony po rykoszecie. Bramka zapisana Guzdkowi.

Przewinienie w szesnastce, zacznie bramkarz łodzian.

Długi rajd Figla zakończony strzałem. Reszka paruje na rzut rożny.

W ataku pozycyjnym nie wiemy, jak sforsować zasieki Widzewa.

Strzał Kuna prosto w Kudłę.

Doskonała sytuacja Pavlasa... przewrócił się w kluczowym momencie.

Znów piłka w naszej szesnastce, ale nie dopuściliśmy do oddania strzału.

Wysoki pressing gospodarzy. Nie jest nam łatwo zapanować nad piłką.

Wyścig po piłkę Pavlasa z defensorem. Nasz pomocnik faulował.

Strzał Letniowskiego, ale Kudła kontrolował lot piłki.

Problemy Wojciechowskiego. Na szczęście nasz zawodnik może kontynuować grę.

Bardzo niebezpiecznie w naszym polu karnym. Widzew z dobrą okazją, rywal po strzale domagał się odgwizdania ręki, ale sędzia puścił grę.

Pavlas na spalonym, agresywnie walczył o piłkę z Tanżyną, ale sędzia ostatecznie podniósł chorągiewkę.

Danielak z 30 metrów, ale piłka wysoko nad bramką GKS-u.

Groźna wrzutka, wybijamy. Widzew przed naszym polem karnym.

Janiszewski oddala zagrożenie po podaniu na jedenasty metr.

Szymczak! Niestety prosto w ręce bramkarza po wrzutce Błąda.

Groźnie Widzew w naszym polu karnym. Dobra interwencja obrońcy sprawia, że zacznie Kudła.

Strzał Letniowskiego. Tylko boczna siatka.

Widzew buduje akcje na naszej połowie.

Ależ blisko był Jaroszek! Piłka po jego strzale głową o centymetry mija bramkę Reszki.

Szansa dla GKS-u na wrzutkę w pole karne ze stałego fragmentu.

Tym razem Błąd przedobrzył i próba dośrodkowania przeleciała nad wszystkimi zawodnikami w polu karnym.

Reszka faulowany po wrzutce Błąda.

Szymczak zgrywał piłkę do Błąda, ten jednak nie był w stanie jej opanować. Szkoda, bo mogła wyjść dobra akcja prawą stroną boiska.

Błąd blokuje piłkę wychodzącą poza boisko i zacznie z piątki Kudła.

Kolejna szansa dla Widzewa z rzutu rożnego.

Kudła łapie próbę strzału głową.

Guzdek w polu karnym. Oddał strzał, ale blokujemy. Rzut rożny dla gospodarzy.

Szymczak z piłką w polu karnym. Wypracował pozycję na strzał, ale w ostatnim momencie powstrzymał go defensor.

Jak na razie bardzo nerwowo. Dużo niedokładności w grze obu ekip.

Figiel szukał podania w pole karne do Błąda, ale przerwał je ostatni obrońca.

Żółta kartka dla trenera Rafała Góraka.

Widzew domagał się karnego po tym, jak Kun upadł w polu karnym. Sędzia nakazuje kontynuować grę.

Niestety już na początku meczu żółta kartka dla Jaroszka

Jaroszek głową, lecz piłka mija światło bramki.

Błąd próbował podawać w środek pola karnego, Widzew wybija na rzut rożny.

Jaroszek nabił rywala, Kudła rozpocznie z bramki.

Ostra walka w środku pola. Jaroszek upomniany przez sędziego.

• Obie ekipy już na boisku, za moment rozpoczynamy spotkanie!

• Hokeiści GKS-u Katowice wygrali swój pierwszy mecz sezonu 2021/22 PHL pokonując na wyjeździe TAURON Podhale Nowy Targ 5:2. BRAWO!

• Do pierwszej jedenastki GKS-u Katowice wracają Zbigniew Wojciechowski, Grzegorz Rogala, Rafał Figiel oraz Michał Kołodziejski. Początek spotkania w Łodzi o godz. 20:30. Transmisja na Polsacie Sport oraz na platformie Polsat Box Go.