• Ambrosiewicz (31)
  • Szumilas (45)

GKS Katowice: Kudła - Woźniak (73. Wojciechowski), Jędrych, Janiszewski, Rogala (80. Kozłowski) - Kiebzak (46. Sanocki), Błąd, Jaroszek (76. Repka), Figiel (46. Urynowicz), Pavlas - Szymczak.

Zagłębie Sosnowiec: Bielikow - Galić (84. Machała), Bryła (69. Banaszewski), Sobczak (59. Tanque), Kamiński (84. Oliveira), Dalić, Seedorf (84. Troć), Ambrosiewicz, Jończy, Gojny, Szumilas.

Po raz trzeci z rzędu GKS Katowice mierzył się na własnym boisku. W ramach 5. kolejki piłkarze trenera Rafała Góraka przy Bukowej podejmowali Zagłębie Sosnowiec, był to więc mecz szczególny, bowiem z rywalem zza miedzy. W składzie katowiczan dwie zmiany względem poprzedniego meczu. Na środek obrony powrócił Grzegorz Janiszewski, natomiast swój debiut w rozgrywkach 2021/22 zanotował Szymon Kiebzak. Spotkanie miało bardzo intensywny początek, bowiem obie drużyny dogrywały piłkę tuż przed bramkarzy i zabrakło jedynie więcej szczęścia. Nieprzygotowane strzały zatrzymywały się na nogach rywali. W 16. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Danian Pavlas po długim podaniu Arkadiusza Jędrycha. Stał oko w oko z bramkarzem, lecz w ostatniej chwili rywal wybił mu piłkę spod nóg.

W 26. minucie Jędrych faulował w polu karnym rywala. Sędzia nie miał wątpliwości i do piłki podszedł Szymon Sobczak. Jego strzał sytuacji jednak nie rozstrzygnął, bo pozostała niejasność, czy piłka po sparowaniu strzału przez Dawida Kudłę przekroczyła linię bramkową. Ostatecznie sędzia zdecydował się na powtórkę jedenastki, ponieważ Kudła ruszył jeszcze przed strzałem napastnika Zagłębia. W drugiej próbie do piłki podszedł Maciej Ambrosiewicz i dał Zagłębiu prowadzenie. Te tuż przed końcem pierwszej części podwyższył Wojciech Szumilas. Zawodnik rywala znalazł się z piłką na 16 metrze i pewnym strzałem w lewy róg bramki pokonał Kudłę.

Na drugą połowę katowiczanie wracali więc ze stratą dwóch bramek, ale już w 53. minucie udało się złapać kontakt za sprawą trafienia Arkadiusza Woźniaka, który wykończył dobre dośrodkowanie z lewej strony boiska. Zaledwie 9 minut później było już 2:2, gdy Filip Szymczak rozpoczął akcję i zamknął uderzeniem tuż obok słupka po podaniu Woźniaka. W kolejnych fragmentach to goście doszli do głosu i byli znacznie bliżej strzelenia bramki. W 73. minucie jeden ze strzałów zatrzymał się na naszej poprzeczce. Jednak w 81. minucie to GKS wyprowadził uderzenie! Marcin Urynowicz wpadł w pole karne i po jego strzale piłka odbiła się od rywala i wpadła do bramki. Zagłębie do samego końca mocno naciskało, ale zmęczona GieKSa wytrzymała i wygrała pierwszy mecz w sezonie 2021/22!

• 90+5 min

KONIEC! KONIEC! WYGRYWAMY!

Kozłowski z szansą! Obok słupka...

Groźny i zaskakujący strzał rywala, na całe szczęście mija słupek naszej bramki. Zaskoczył jednak Kudłę.

Doliczone 5 minut.

Zagłębie na naszej połowie. Rzut rożny po zablokowanej próbie podania przez Pavlasa.

Kudła zacznie z bramki po groźnej wrzutce.

Kudła pewnie wygrywa pojedynek w powietrzu i łapie piłkę.

Faul Wojciechowskiego, szansa na wrzutkę dla gości.

Machała za Galcia, Troć za Seedorfa a Oliviera za Kamińskiego.

Problemy Szymczaka, na boisku leży także Błąd. Mamy nadzieję, że z naszymi piłkarzami wszystko w porządku.

Przed nami jeszcze co najmniej 10 minut gry.

GOL GOL GOL GOL! URYNOWICZ!

Kozłowski zmienia Rogalę.

Teraz mamy problem z opuszczeniem własnej połowy.

Szymczak z ostrego kąta... niestety obok słupka.

Żółta kartka dla Kamińskiego.

Kudła broni strzał Seedorfa.

Repka zmieni Jaroszka.

Zablokowany strzał Błąda, ale wcześniej Sanocki był na pozycji spalonej.

Wojciechowski zmieni Woźniaka.

Teraz ratuje nas poprzeczka... w ostatnich minutach dominacja Zagłębia.

Rzut rożny dla gości.

Sporo szczęścia GieKSy. Rywal ładnie pograł z prawej strony i w ostatnim momencie źle podawał na nasze szczęście.

Banaszewski zmieni Bryłę.

Sanocki miał sporo miejsca z lewej strony, lecz jego wrzutka nieudana.

Żółta kartka dla Bryły za faul na Pavlasie.

Groźna akcja rywala lewą stroną. Jaroszek przerywa wybijając na rzut rożny.

Teraz dużo walki w środku pola.

Kudła łapie dośrodkowanie.

To nie koniec emocji... walczymy dalej.

GOOOOOOOOL! SZYMCZAK! 2:2

Tanque za Sobczaka.

Strzał Sobczaka mija światło bramki.

Przerywamy bardzo groźną kontrę, tym razem rzut rożny dla gości.

Sanocki przewracany w polu karnym, sędzia nie dopatrzył się faulu.

Woźniak dobrze zamknął dośrodkowanie z lewej strony.

GOL! ARKADIUSZ WOŹNIAK!

Bielikow broni strzał Sanockiego.

Żółta kartka dla Sobczaka.

Janiszewski blokuje groźny strzał.

Uderzenie Urynowicza prosto w mur.

Rzut wolny dla GKS-u. 20 metrów do bramki Bielikowa.

Urynowicz zmienił Figla, a Sanocki wszedł za Kiebzaka.

Walczymy do końca GKS!

• Na trybunach przy Bukowej 3593 widzów.

• 45+5 min

Przerwa.

• 45+5 min

Błąd głową... niewiele zabrakło.

• 45+4 min

Pavlas w polu karnym Zagłębia, rywal zdołał jednak wybić na aut.

Gol Szumilasa.

Podanie z autu w pole karne Zagłębia, lecz rywal był w stanie wybić piłkę.

Strzał Gojnego z ostrego kąta, lecz obok słupka naszej bramki.

Janiszewski zatrzymuje groźny strzał, rzut rożny dla Zagłębia.

Bomba za daleka. Kudła zatrzymuje.

Faulowany jeden z zawodników Zagłębia. Zółta kartka dla Woźniaka.

Woźniak zgrywał głową, ale podanie nie doleciało do żadnego z kolegów. W odpowiedzi kontra Zagłębia, ale dobre wyjście Kudły, który wybił piłkę na aut.

Rzut rożny dla GieKSy.

Figiel w boczną siatkę... Trybuny się ucieszyły, ale niestety piłka przeleciała obok słupka.

Faulowany Kiebzak, szansa na wrzutkę w pole karne rywala.

Żółta kartka dla Kudły za dyskusję z sędzią.

Walczymy dalej GKS!

Ambrosiewicz otwiera wynik.

Powtórka rzutu karnego... nie do końca rozumiemy decyzję sędziego.

Kudła broni, ale sędzia sprawdza na VARze, czy piłka przekroczyła linię bramkową.

Rzut karny dla Zagłębia.

Dogranie do Pavlasa, ten szukał podania do kolegi w polu karnym, ale ponownie rywal blokuje.

Kudla łapie i uruchamia Błąda, ten sam przeciwko obrońcy i jego próba niestety zablokowana.

Janiszewski blokuje uderzenie Sobczaka. Rzut rożny dla gości.

Próba z daleka Figla, ale Bielikow odprowadził piłkę wzrokiem.

Podanie w pole karne Pavlasa, lecz obrońca wybija.

Pavlas w dobrej sytuacji po podaniu Jędrycha, rywal wybił mu piłkę w ostatnim momencie. Nasz zawodnik był już przed bramkarzem.

Kudła zacznie po nieudanej próbie mocnego dośrodkowania.

Tym razem z rzutu rożnego spróbują goście. Wybijamy piłkę spod nóg rywala tuż przed strzałem.

Nieudana wrzutka Pavlasa, zacznie z piątki Bielikow.

Nie udało się zamknąć dośrodkowania. Piłka nadal na połowie gości.

Kolejna szansa z rzutu rożnego dla katowiczan.

Piłka leciała na głowę Szymczaka... ten nie był w stanie precyzyjnie uderzyć.

Kudła odbija strzał rywala.

Jędrych z 30 metrów... ale obok bramki.

Próba dośrodkowania Kiebzaka nieudana.

GieKSa próbuje sforsować szyki defensywne rywala.

Zablokowany strzał Szymczaka, intensywny początek meczu.

Figiel z rzutu rożnego, Zagłębie oddala zagrożenie.

Znów sporo szczęścia przed naszą bramką. Rywal źle przyjął i uciekła mu piłka. W odpowiedzi kontra GKS-u, ale Szymon Kiebzak nie znalazł adresata swojego podania, szkoda.

Zamieszanie w naszym polu karnym, ostatecznie zacznie Kudła, ale mogło być niebezpiecznie.

• Obie drużyny już na murawie. Za moment rozpoczynamy spotkanie 5. kolejki.

• W składzie dwie zmiany. Na środek obrony powraca Grzegorz Janiszewski, natomiast swój debiut w rozgrywkach 2021/22 zanotuje Szymon Kiebzak. Początek spotkania o godz. 12:40. Transmisję przeprowadzi Polsat Sport.

• W oczekiwaniu na mecz polecamy specjalny materiał wideo, którego bohaterem jest kierownik drużyny Jakub Kobyłka.

• Na Bukowej czekają na Was także stoiska gastronomiczne.

• Ci, którzy pojawią się na stadionie jako pierwsi mają szansę skorzystać z promocji "Blaszoka".

• Mecz 5. kolejki Fortuna 1 Ligi GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec o godz. 12.40. Bramy stadionu otwieramy już o godz. 11.10!