0-0

Sandecja Nowy Sącz

GKS Katowice: Kudła - Woźniak, Jędrych, Kołodziejski, Rogala - Kościelniak (74. Sanocki), Błąd (83. Urynowicz), Jaroszek (74. Repka), Figiel, Pavlas (62. Kozłowski) - Szymczak (62. Szwedzik).

Sandecja Nowy Sącz: Pietrzkiewicz - Janicki, Sovsić, Błanik, Walski, Rudol, Zych (61. Szczepanek), Słaby, Wolny (61. Dikov), Kobryń, Boczek.

W pochmurny czwartkowy wieczór GKS Katowice stanął do walki o swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie 2021/22 Fortuna 1 Ligi. Naszym rywalem była Sandecja Nowy Sącz prowadzona przez Dariusza Dudka, byłego szkoleniowca GieKSy. W wyjściowej jedenastce GKS-u jedna zmiana względem poprzedniego spotkania - na prawej obronie Zbigniewa Wojciechowskiego zastąpił Arkadiusz Woźniak. W pierwszych fragmentach goście z Nowego Sącza próbowali narzucić własne warunki, często rozgrywając na połowie GKS-u. Jednak po kilkunastu minutach to GieKSa zaczęła i angażować cały zespół i konstruować swoje akcje.

W 25. minucie Dominik Kościelniak mógł wykorzystać dobre podanie po kontrze lewą stroną od Grzegorza Rogali, lecz jego strzał trafił prosto w nogi wracającego obrońcy. Był to jednak sygnał wskazujący na to, że to katowiczanie zaczynają budować przewagę. W 33. minucie ponownie próbował Kościelniak. Dobrze zmylił rywala w szesnastce, lecz jego strzał był zbyt lekki, by zaskoczyć czujnego w bramce Dawida Pietrzkiewicza. Jeszcze przed zejściem do szatni dwie okazji miał Adrian Błąd, lecz najpierw tuż przed strzałem zablokował go rywal, a w kolejnej akcji bramkarz gości zdołał wybić jego strzał. Chwilę potem nad poprzeczką strzelał Rafał Figiel, lecz to nie przyniosło otwarcia wyniku.

Na drugą połowę wracaliśmy więc z remisem 0:0. W 53. minucie swoją najlepszą sytuację do tej pory meczu miała Sandecja, gdy Dawid Błanik wykorzystał nasz błąd w rozegraniu i po strzale z pola karnego piłka o centymetry minęła światło bramki. W kolejnych fragmentach inicjatywę przejęła GieKSa, lecz miała problem z przełożeniem tego na bramkę. Po rzucie rożnym uderzał groźnie Kościelniak, lecz piłka leciała prosto w ręce bramkarza. Przed końcem dobrą okazję miał Grzegorz Rogala po podaniu Krystiana Sanockiego. Jego strzałowi brakowało jednak jakości. Ostatecznie w czwartkowy wieczór bramek nie oglądaliśmy.

• 90+3 min

Koniec spotkania. Kolejny podział punktów.

• 90 min

Doliczone trzy minuty.

• 90 min

Repka szukał Szwedzika wchodzącego w pole karne, bramkarz przechwycił.

• 87 min

Teraz strzał Sanockiego... niestety obok słupka.

• 86 min

Głową Kozłowski, lecz nieudany strzał.

• 85 min

Rogala strzelał po dograniu Sanockiego, niestety nie była to najlepsza próba naszego obrońcy.

• 85 min

Zatrzymujemy Błanika pędzącego lewą stroną.

• 83 min

Żółta kartka także dla Tomasza Boczka.

• 83 min

Żółta kartka dla Filipa Kozłowskiego.

• 83 min

Urynowicz zmienił Błąda.

• 81 min

Błąd zatrzymuje potencjalnie groźną kontrę.

• 79 min

Groźne dośrodkowanie Woźniaka. Przewracany Kozłowski, lecz sędzia znów niczego się nie dopatrzył. Rzut rożny dla GKS-u.

• 78 min

Strzał Woźniaka z rzutu wolnego, lecz zbyt lekki.

• 77 min

Żółta kartka dla Sovsicia.

• 75 min

Groźna wrzutka przed bramkę Kudły, na moment oddalamy zagrożenie.

• 74 min

Sanocki zmieni Kościelniaka i Repka wejdzie za Jaroszka.

• 73 min

Sandecja szuka swoich szans lewą stroną boiska.

• 70 min

Wrzutka Błąda odrobinę za głęboka.

• 69 min

Faulowany Kozłowski, szansa dla GKS-u na wrzutkę w pole karne.

• 68 min

Strzał Kościelniaka! Niestety prosto w bramkarza Sandecji.

• 67 min

Rzut rożny dla GKS-u.

• 66 min

Rogala wpadł w pole karne, przewracany przez rywala, ale sędzia niczego się nie dopatrzył.

• 65 min

Szwedzik próbował się przebić, rywal dobrze jednak interweniował.

• 62 min

Szwedzik za Szymczaka i Kozłowski za Pavlasa.

• 61 min

Szczepanek za Zycha i Dikov za Wolnego.

• 61 min

Kołodziejski próbował uruchomić Rogalę, niewiele zabrakło, by zaskoczyć defensywę rywala.

Żółta kartka dla Jaroszka za przerwanie kontry.

Tym razem próbował podawać Rogala, nabił rywala i jeszcze jeden rzut rożny dla gospodarzy.

Pavlas wszedł w pole karne, niestety nie znalazł adresata swojego podania.

Najlepsza sytuacja Sandecji. Błanik strzelał, ale na nasze szczęście nie trafił w światło bramki.

Główka Woźniaka, lecz Pietrzkiewicz kontrolował lot piłki.

Rzut rożny po agresywnej akcji Pavlasa.

Sandecja na naszej połowie, przed groźną sytuacją ratuje nas złe podanie rywala.

Błąd wrzucał do Kościelniaka, ale uprzedził go obrońca.

Wracamy i walczymy dalej GIEKSA!

• 45+1 min

Koniec pierwszej części.

Doliczona jedna minuta.

Problemy jednego z zawodników Sandecji.

Jaroszek głową, minimalnie obok słupka...

Strzał Figla nad poprzeczką! Jeszcze rzut rożny dla GieKSy.

Akcja Szymczak - Błąd. Ten drugi strzelał po podaniu, ale Pietrzkiewicz na posterunku.

W odpowiedzi kontra GKS-u. Dobre podanie Figla do Błąda, ale ten tuż przed próbą strzału zatrzymany przez rywala.

Składna akcja Sandecji, dośrodkowanie prosto w ręce Kudły.

Szymczak miał przy sobie trzech graczy, zachował spokój i wywalczył faul.

Woźniak dogrywał przed bramkę, tam potężne zamieszanie, ale Sandecja ostatecznie oddala zagrożenie.

Teraz to GKS stara się rozgrywać na połowie gości. Brakuje jednak dokładności.

Nieprzyjemna próba Błanika. Piłka odbiła się tuż przed Kudłą, lecz ten bez problemów łapie.

Kościelniak wypracował pozycję na strzał, uderzył jednak za lekko i nie mógł zaskoczyć bramkarza gości.

Szymczak z piłką w polu karnym, ale otoczony przez obrońców nie miał jak oddać strzału lub podać.

Dośrodkowanie przed bramkarza Sandecji, rywal z trudem wybija po walce w powietrzu.

Żółta kartka dla Arkadiusza Woźniaka.

Kościelniak dostał podanie od Rogali po kontrze lewą stroną, niestety strzelił prosto w rywala.

Wybijamy piłkę z pola karnego, odrobinę niefrasobliwie, ale udaje się zażegnać niebezpieczeństwo.

Figiel zatrzymuje potencjalnie groźne dośrodkowanie. Rzut rożny dla Sandecji.

Pietrzkiewicz piąstkuje i wybija na aut.

Pavlas faulowany na skraju pola karnego, dogodna okazja dla GieKSy.

Kołodziejski wraca na boisko.

Problemy Kołodziejskiego, który kulejąc próbował opuścić boisko.

Pierwszy w tym meczu rzut rożny dla GieKSy.

Wrzutka Pavlasa, niestety przeleciała nad głowami wszystkich.

Figiel próbował uruchomić Błąda do kontry. Ten faulowany przez rywala.

Strzał Błąda, ale bardzo nieudany.

Sandecja aktywnie na naszej połowie.

Dużo walki w środkowej strefie, obie ekipy chcą kontrolować grę.

Kudła wybijał, do piłki dopadł rywal, ale jego podanie przed bramkę zatrzymane przez Jędrycha.

Groźnie w naszej szesnastce, rzut rożny dla Sandecji.

Kołodziejski faulował w środkowej strefie.

Rogala wpadł w pole karne po rajdzie, ale podanie zatrzymało się na nogach obrońcy.

• Piłkarze obu drużyn już na murawie. Za moment rozpoczynamy spotkanie 4. kolejki.

• W wyjściowej jedenastce GKS-u jedna zmiana względem poprzedniego spotkania. Na prawej obronie Zbigniewa Wojciechowskiego zastąpił Arkadiusz Woźniak. Początek meczu o godz. 20:30. Transmisja za pośrednictwem Polsat Sport News.