• Gach (12)
  • Biliński (21)

GKS Katowice: Kudła - Wojciechowski (81. Woźniak), Jędrych, Kołodziejski, Rogala (64. Sanocki) - Kościelniak (77. Kozłowski), Błąd, Jaroszek (64. Repka), Figiel, Pavlas - Szymczak (71. Samiec-Talar).

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Pesković - Kowalski-Haberek, Frelek (56. Bieroński), Biliński, Gach (66. Milasius), Roman (66. Merebaszwili), Scalet, Rodriguez, Gutowski, Mikołajewski, Roginić (88. Polkowski).

Pierwszy wieczorny mecz tego sezonu GieKSa rozegrała przy Bukowej mierząc się z Podbeskidziem Bielsko-Biała w ramach 3. kolejki Fortuna 1 Ligi. Dla katowiczan to pierwsze starcie z serii trzech z rzędu, które podopieczni Rafała Góraka rozegrają przed własną publicznością. W składzie dwie zmiany względem poprzedniego meczu - od pierwszej minuty zagrali Grzegorz Rogala i Michał Kołodziejski. Spotkanie rozpoczęło się od kilku gorących momentów. GKS miał dobrą okazję na to, by objąć prowadzenie w 8. minucie, gdy Filip Szymczak przymierzył prosto w poprzeczkę. Niestety po tej sytuacji, kolejne minuty należały już do gości z Bielska-Białej.

Po dobrze rozegranej akcji i podaniu otwierającym drogę do bramki, korzystną pozycję strzelecką wykorzystał Kacper Gach otwierając w 12. minucie wynik spotkania. Podopieczni trenera Piotra Jawnego nie chcieli się zatrzymywać. Kolejne groźne akcje testowały czujność Dawida Kudły. W 21. minucie Kamil Biliński znalazł się z piłką w polu karnym - dobrym dryblingiem zrobił odpowiednio dużo miejsca i pewnym strzałem pokonał Kudłę, który musiał ponownie wyciągać piłkę z siatki. Sytuacja dla katowiczan była naprawdę trudna. Nadzieja na to, by odmienić losy meczu przyszła w 33. minucie, gdy Adrian Błąd dobijał piłkę odbitą przez Michala Peskovicia i było tylko 1:2.

Z takim wynikiem zespoły schodziły na przerwę. W 58. minucie dobrą piłkę otrzymał Dominik Kościelniak. Był już oko w oko z bramkarzem, lecz przeszkadzał mu skutecznie obrońca i Pesković zatrzymał strzał. Kolejną dogodną okazję w 73. minucie miał Filip Kozłowski. Znakomicie w pole karne dograł mu Adrian Błąd, lecz strzał Kozłowskiego nie zmirzał niestety w światło bramki, choć nasz napastnik wypracował bardzo dobrą pozycję. Cały czas szukaliśmy drugiej bramki, będąc często dziesięcioma zawodnikami na połowie Podbeskidzia i w końcu w ostatnich fragmentach Błąd podał na głowę Arkadiusza Woźniaka i ten strzelił fantastyczną bramkę na remis. To oznaczało kolejny podział punktów przy Bukowej.

• 90+3 min

Koniec meczu, brawo GIEKSA za walkę!

• 90+2 min

Faulowany Kołodziejski.

• 90+1 min

Jeszcze walczymy!

• 90 min

GOOOOOOOL! WOŹNIAK!

• 90 min

Doliczone 4 minuty.

• 88 min

Polkowski za Roginicia.

• 88 min

Strzał Merebaszwiliego, ale niegroźny.

• 87 min

Główka Kozłowskiego, ale nie mogła zaskoczyć bramkarza Podbeskidzia.

• 87 min

Błąd szukał wchodzącego w pole karne Woźniaka, przerywa jednak obrońca.

• 85 min

Dwóch graczy Podbeskidzia leży na boisku...

• 85 min

Zamieszanie w polu karnym gości, niestety nie udało się go wykorzystać.

• 84 min

Żółta kartka dla Roginicia. Szansa dla GKS-u z rzutu wolnego.

• 83 min

Żółta kartka dla Pavlasa.

• 82 min

Kontra Podbeskidzia, ale strzał daleko od bramki Kudły.

• 81 min

Woźniak zastąpi Wojciechowskiego.

• 81 min

Gościom udaje się oddalić zagrożenie.

• 80 min

Rzut rożny po próbie dogrania Błąda.

• 79 min

Sanocki z dystansu, lecz daleko od celu.

• 77 min

Dobra akcja prawą stroną Błąda i Wojciechowskiego, niestety ten drugi faulował w wyścigu o piłkę.

• 76 min

Dogranie Błąda, lecz Kozłowski faulował w walce o piłkę.

• 75 min

Rzut rożny dla GKS-u po szybkiej akcji prawą stroną.

• 73 min

Znakomite podanie Błąda do Kozłowskiego... ten niestety nie trafia w światło bramki.

• 71 min

Samiec-Talar za Szymczaka i Kozłowski za Kościelniaka.

• 71 min

Sanocki z piłką w polu karnym, tylko boczna siatka.

• 70 min

Żółta kartka dla trenera Piotra Jawnego.

• 67 min

Nieudana próba strzału Milasiusa po groźnej akcji przed naszym polem karnym.

• 66 min

Milasius zmieni Gacha i Merebaszwili za Romana.

• 65 min

Nieudane dogranie w pole karne Pavlasa, szkoda tej sytuacji.

• 64 min

Sanocki za Rogalę i Repka za Jaroszka.

• 64 min

Faulowany Kościelniak, szansa na wrzutkę w pole karne.

• 62 min

Błąd szukał podaniem Figla, ale za mocne dogranie w pole karne.

Dobra akcja GKS-u, zabrakło wykończenia Kościelniaka, który był oko w oko z bramkarzem, lecz przeszkadzał mu obrońca.

GKS cała jedenastką na połowie rywala, szukamy drogi do bramki.

Bieroński zmienia Frelka.

Żółta kartka dla Frelka za faul na Jaroszku.

Nie udało się zaskoczyć rywala. Łapie Pesković.

Kontra GKS-u, dobra reakcja defensywy Podbeskidzia, będzie jednak rzut wolny dla katowiczan.

Mecz przy Bukowej ogląda 2291 osób.

Dużo niedokładności po obu stronach.

Żółta kartka dla Zbigniewa Wojciechowskiego.

Wracamy i walczymy!

• 45+1 min

Koniec pierwszej części.

• 45+1 min

Jeszcze będzie rzut rożny dla GieKSy po akcji prawą stroną.

Sędzia doliczył minutę.

Znów Błąd szukał Szymczaka, tym razem jednak posłał piłkę za mocno.

Błąd w kontrze podawał do Szymczaka, niestety próba przerwana przez obrońcę, szkoda...

Rzut z autu dla Podbeskidzia na wysokości naszego pola karnego.

W ostatnich minutach dużo walki w środku pola.

Uff, groźna kontra Podbeskidzia, na szczęście rywal źle trafia w piłkę i łapie Kudła.

Teraz Podbeskidzie przed naszą szesnastką.

GOL! Łapiemy kontakt po trafieniu Adriana Błąda.

Roginić w naszym polu karnym, na całe szczęście źle trafił w piłkę.

Kudła broni groźny strzał sprzed pola karnego.

Jędrych zdecydował się na strzał z 30 metrów... bez szans powodzenia.

Figiel szukał Szymczaka, ale ten na spalonym.

Inicjatywa wyraźnie należy do gości, próbujemy odpierać ich ataki.

Rzut rożny dla gości po akcji Roginicia.

GieKSa na tym etapie bez pomysłu sforsowania obrony gości.

Biliński na 2:0

Groźny strzał o centymetry mija słupek naszej bramki.

Nieudany strzał Roginica, piłka wysoko nad naszą bramką.

Pavlas indywidualnie, ale stracił piłkę i faulował rywala.

Pavlas próbował uderzać po dograniu Rogali. Piłka spadła przed bramkarza, ale pierwszy dopadł do niej obrońca.

GKS na wysokości pola karnego Podbeskidzia.

Niestety tracimy bramkę. Strzelcem Gach.

Dogranie w pole karne do Błąda, ten faulował w walce o piłkę. Gorący początek tego spotkania.

Jeden z naszych rywali faulował w polu karnym, zacznie Kudła.

Teraz KUDŁA! Fantastyczna interwencja ratuje nas przed utratą gola...

Szymczak w poprzeczkę!

Szymczak z ostrego kąta, Pesković broni.

Bardzo groźnie... piłka przeszła na długi słupek i rywal strzelał z dogodnej pozycji, na szczęście dla nas się pomylił.

Mocne podanie w nasze pole karne. Jaroszek razem z Kołodziejskim wybili na rzut rożny.

Wybijamy piłkę z pola karnego i zaczniemy po faulu jednego z rywali.

Dawid Kudła zatrzymuje groźny strzał z ostrego kąta. Rzut rożny dla Podbeskidzia.

Zatrzymujemy groźną kontrę lewą stroną.

Od razu rzut rożny dla GKS-u, ale goście oddalają zagrożenie.

• Obie drużyny już na murawie. Tuż przed rozpoczęciem spotkania nastąpi przekazanie pucharu, który GieKSa otrzymała za wywalczenie awansu do Fortuna 1 Ligi.

• W składzie GKS-u Katowice dwie zmiany względem jedenastki, jaka wyszła na ostatnie spotkanie. Na boisku od pierwszych minut zameldują się Michał Kołodziejski oraz Grzegorz Rogala. Dla tego drugiego to debiut w tym sezonie Fortuna 1 Ligi. Zaczynamy o godz. 20:30!