• Makuch (38)
1-0

Miedź Legnica: Lenarcik – Matuszek, Garuch, Dominguez, Drzazga (69. Zapolnik), Aurtenetxe, Carolina, Mijusković, Lehaire (61. Tront), Śliwa (82. Stróżyński), Makuch (82. Bednarski).

GKS Katowice: Kudła - Wojciechowski (71. Samiec-Talar), Jędrych, Janiszewski (46. Kołodziejski), Pavlas - Woźniak, Błąd, Jaroszek (83. Repka), Figiel (82. Sanocki), Kościelniak - Szymczak (71. Kozłowski).

W kolejne sobotnie popołudnie GKS Katowice otworzył rozdział z meczami wyjazdowymi w sezonie 2021/22. W Legnicy, po czterech latach od ostatniego meczu GieKSy w tym miejscu, mierzyliśmy się z tutejszą Miedzią. W składzie katowiczan doszło do jednej zmiany względem poprzedniego meczu - Arkadiusz Woźniak zastąpił na boku pomocy Krystiana Sanockiego. W trakcie pierwszych minut oba zespoły wyraźnie sprawdzały, jaki przeciwnik przygotował na ten mecz plan. W 13. minucie pierwszy groźny strzał oddał Maxime Dominguez, ale Dawid Kudła był na posterunku zatrzymując jego próbę. Wkrótce do głosu doszedł GKS. Dośrodkowanie Woźniaka na bramkę po ekwilibrystycznym strzale mógł zamienić Filip Szymczak, ale piłka zatrzymała się na słupku.

W trakcie ostatnich 15 minut pierwszej części do głosu doszli gospodarze. Mocne przerzuty otwierały Miedzi dużo przestrzeni. Rywale znajdowali luki w naszych blokach, ale nie potrafili sobie otworzyć drogi do bramki. W 35. minucie sędzia wskazał na jedenastkę po faulu w naszym polu karnym. Jednak po wideoweryfikacji swoją decyzję cofnął. Podrażniona Miedź nie ustępowała i już minutę później na listę strzelców jako pierwszy wpisał się Patryk Makuch, który wykorzystał dobre podanie kolegi na 5 metr i szczupakiem wpakował piłkę do naszej bramki. GieKSa szukała wyrównania przed przerwą i w dobrej sytuacji był Arkadiusz Woźniak, lecz tuż po przyjęciu piłki od Adriana Błąda, sędzia podniósł chorągiewkę sygnalizując spalonego.

Na drugą połowę katowiczanie wracali więc z jedną bramką straty. Grzegorza Janiszewskiego zastąpił Michał Kołodziejski. Już na początku w dobrej sytuacji znalazł się Błąd, gdy po podaniu Zbigniewa Wojciechowskiego oddał bezpośredni strzał będąc kilka metrów przed bramką. Futbolówka niestety zatrzymała się na defensorze Miedzi. W 62. minucie kosztowny błąd mógł popełnić Paweł Lenarcik przy wyścigu o piłkę z Woźniakiem. Przez chwilę bramka była pusta, ale piłka za daleko odskoczyła naszemu zawodnikowi i nie miał możliwości oddania strzału. Chwilę później dwie kolejne próby naszego pomocnika, druga szczególnie groźna, ale Lenarcik końcówką palców sparował próbę na rzut rożny.

W 73. minucie po wrzutce Dominika Kościelniaka i zamieszaniu w polu karnym spowodowanym przez podanie Bartosza Jaroszka, Miedź mogła strzelić bramkę samobójczą. Rywal w ostatniej chwili wybijał piłkę z linii bramkowej. Przez długi fragment spotkania gospodarze bronili się przed kolejnymi atakami pozycyjnymi GKS-u, ale w 80. minucie refleksem popisał się Dawid Kudła zatrzymując strzał głową, który mógł dać Miedzi podwyższenie prowadzenia. Wynik się nie zmienił. GieKSa musiała uznać wyższość Miedzi.

• 90+5 min

Koniec spotkania.

Kozłowski mógł strzelać po podaniu z autu Woźniaka... niewiele zabrakło!

Bomba Zapolnika nad poprzeczką.

Sędzia doliczył cztery minuty.

Jeszcze wrzutka Pavlasa, ale pewnie łapie Lenarcik.

Sanocki mógł wyprowadzić kontrę, ale za późno zdecydował się na podanie.

Kolejny rzut rożny dla Miedzi po akcji lewą stroną.

Żółta kartka dla Repki za powstrzymywanie kontry.

Repka zmienił Jaroszka.

Stróżyński za Śliwę i Bednarski za Makucha.

Sanocki zmieni Figla.

Fantastyczna interwencja Kudły. Rzut rożny dla Miedzi, ale golkiper GKS-u ratuje nas przed utratą gola.

Rywal cofnięty, pozwala nam kreować kolejne akcje.

Niestety nieudane dośrodkowanie Błąda.

Faulowany Kozłowski, szansa dla GKS-u na wrzutkę w pole karne.

Kontra Miedzi zakończona strzałem, ale bez zagrożenia naszej bramce.

Błąd próbował strzelać z 20 metrów, ale trafił prosto w przeciwnika.

To mogła być bramka samobójcza... Miedź wybija piłkę z linii bramkowej.

Podwójna zmiana w GKS-ie. Kozłowski za Szymczaka i Samiec-Talar za Wojciechowskiego.

Zapolnik zmieni Drzazgę.

Kołodziejski przerywa dośrodkowanie w nasze pole karne.

W tym momencie przewaga GKS-u, szkoda, że nie udało się jej udokumentować golem.

Znów Woźniak! Lenarcik znów zatrzymuje, ale tym razem z problemami, rzut rożny dla GKS-u.

Strzał Woźniaka, ale Lenarcik łapie.

Żółta kartka dla Adriana Błąda.

Błąd bramkarza Miedzi, mógł go wykorzystać Woźniak, ale piłka mu za mocno odskoczyła...

Tron zmienił Lehaire.

Jędrych głową i niewiele zabrakło.

Problemy jednego z zawodników Miedzi po starciu w polu karnym.

Rzut rożny dla GKS-u po zablokowanym strzale.

Strzał Garucha nad naszą bramką.

Kontra Miedzi, na szczęście rywal za mocno podawał do kolegi i na moment oddalamy zagrożenie.

Groźnie pod naszą bramką, rywal domagał się rzutu karnego, ale sędzia niczego się nie dopatrzył.

Żółta kartka dla Śliwy za powstrzymywanie Pavlasa.

Podanie Wojciechowskiego prosto na nogę Błąda. Ten uderzał, lecz trafił w obrońcę.

Żółta kartka dla Kołodziejskiego za podcięcie bramkarza.

Michał Kołodziejski zmieni Grzegorza Janiszewskiego.

Walczymy do końca GieKSa!

• Z takim wsparciem musimy dać radę!

Rywal przerywa dośrodkowanie.

Faulowany w środku pola Kościelniak, jeszcze będzie szansa na dogranie w szesnastkę.

Doliczone dwie minuty.

Woźniak na spalonym po podaniu Błąda, szkoda, bo była okazja na bramkę dającą remis.

GKS nie potrafi opanować i utrzymać się przy piłce. Próbujemy długich podań, ale one nie przynoszą zagrożenia bramce rywala.

Mogło być 2:0... rywal przestrzelił w dogodnej sytuacji.

Walczymy dalej, chociaż to Miedź przejęła teraz inicjatywę.

Niestety, gol Makucha i Miedź wychodzi na prowadzenie.

Rozpocznie Dawid Kudła.

Nie ma rzutu karnego!

Sytuację sprawdzi jeszcze VAR.

Rzut karny dla gospodarzy.

Janiszewski blokuje strzał Śliwy, rzut rożny dla Miedzi. Rywal stosuje coraz groźniejsze przerzuty, z którymi mamy problem.

To mogła być świetna okazja na kontrę, niestety po raz kolejny źle podaje Pavlas.

Piłka przeleciała przed naszą bramką. Nikt jej nie dotknął i Wojciechowski dla bezpieczeństwa wybija na aut.

Pavlas uruchomił kontrę, ale ostatecznie nie udało mu się podać do żadnego z kolegów.

Akcja przeniosła się przed naszą bramkę. Rywal powstrzymywany po tym, jak wpadł w pole karne.

Faulowany Figiel, Miedź długo kreowała akcję, ostatecznie bez próby strzału.

Drobne nieporozumienie GKS-u, które mogło skończyć się posiadaniem piłki rywala w naszym polu karnym, dopisało nam w tej sytuacji trochę szczęścia.

Teraz Błąd szukał uciekającego Woźniaka, przytomnie przerwał Lenarcik.

Rywal zdjął piłkę z nogi Woźniaka tuż przed próbą strzału naszego zawodnika.

Błąd za mocno, za chwilę próba wrzutki Pavlasa, ale przerwana przez defensora.

Rzut rożny dla GieKSy.

Wrzutka Błąda, łapie Lenarcik.

To mogła być fantastyczna bramka Szymczaka! Trafia w słupek po ekwilibrystycznym strzale.

Woźniak faulowany w walce o piłkę, teraz szansa na to, by GKS zagrał na połowie rywala.

Groźny strzał Domingueza, dobrze broni Kudła.

Próba długiego podania Jędrycha do Pavlasa, ale nasz obrońca włożył w podanie za dużo siły.

Rywalom udaje się oddalić zagrożenie.

Próba dośrodkowania Figla, wywalczył rzut rożny dla GKS-u.

Makuch przyjął, obrócił się i strzelił, ale na całe szczęście prosto w nogi naszego defensora.

Próba dwójkowej gry Woźniaka z Pavlasem, odrobinę za mocne podanie tego pierwszego i aut dla gospodarzy.

Figiel przerywa dobrze rozwijającą się akcję rywala prawą stroną.

Próba uderzenia przez rywala zablokowana przez Arkadiusza Jędrycha.

Nieudane dośrodkowanie, ale brak komunikacji w GKS-ie i rzut rożny dla gospodarzy.

Faulował Janiszewski, szansa dla Miedzi na dośrodkowanie.

Gra od razu przeniosła się pod naszą bramkę, ale Rafał Figiel opanował sytuację.

• Drobne opóźnienie spowodowane problemami technicznymi sędziów.

• Piłkarze obu drużyn już na boisku, za moment rozpoczynamy spotkanie. Z trybun głośny doping licznie zebranej grupy kibiców GieKSy.

• Jedna zmiana w składzie GKS-u względem poprzedniego spotkania. Krystiana Sanockiego na boku pomocy zastąpił Arkadiusz Woźniak. Przed nami spotkanie 2. kolejki. Zaczynamy o 12:40, transmisja w Polsat Sport.