• Jaroch (74)
  • Komor (90)

GKS Katowice: Kudła - Wojciechowski (79. Gierach), Jędrych, Janiszewski, Pavlas - Kościelniak (79. Kiebzak), Błąd, Jaroszek, Figiel (71. Urynowicz), Sanocki (74. Woźniak) - Szymczak (79. Kozłowski).

Resovia Rzeszów: Pindroch - Wasiluk, Hilbrycht (65. Antonik), Wróbel (55. Hebel), Soljić (55. Mróz), Adamski (55. Twardowski), Podhorin, Komor, Jaroch, Eizenchart, Strózik.

Inauguracja sezonu 2021/22 odbyła się przy Bukowej. GKS Katowice podejmował Resovię Rzeszów. W pierwszej jedenastce gospodarzy dwa debiuty - na bramce Dawid Kudła, natomiast w ataku Filip Szymczak. Zagrać nie mógł Oskar Repka z uwagi na czerwoną kartkę otrzymaną w ostatnim meczu poprzedniego sezonu. GieKSa zaczęła ostrożnie, wpuszczając Resovię na własną połowę. Czekaliśmy na błędy rywala, by wyprowadzić szybką akcję. W 18. minucie Rafał Figiel doskonale obsłużył Adriana Błąda. Ten zmylił obrońcę i znalazł się oko w oko z bramkarze nie dając mu szans na obronę. GieKSa objęła prowadzenie.

Widowisko było wyrównane. Resovia często gościła na naszej połowie, ale nie była w stanie stworzyć realnego zagrożenia, ponieważ dobrze reagowała defensywa GKS-u. Jeszcze przed końcem pierwszej części wynik mógł podwyższyć Błąd, lecz jego strzał w kontrze zatrzymał się w rękach Branislava Pindrocha. Do szatni schodziliśmy z prowadzeniem 1:0. Po rozpoczęciu drugiej części widowisko wyglądało bardzo podobnie, obie drużyny chciały narzucić własne warunki.

Jednak w 52. minucie Filip Szymczak znalazł się z piłką przed polem karnym i postanowił oddać strzał. Szczęśliwie dla niego piłka odbiła się od defensora i całkowicie zaskoczyła Pindrocha wpadając do bramki. Katowiczanie prowadzili już 2:0. To jednak nie oznaczało, że podopieczni Rafała Góraka mogli się rozluźnić. W 60. minucie Resovia mogła złapać kontakt, gdy arbiter wskazał na jedenastkę. VAR zmienił tę decyzję na rzut wolny tuż sprzed pola karnego i rywal uderzał tuż nad poprzeczką.

Na 15 minut przed końcem zrobiło się jednak nerwowo, bo po pięknym uderzeniu sprzed pola karnego Bartosza Jarocha Resovia złapała kontakt. Dobrą szanse na trzeciego gola dla GKS-u miał Filip Kozłowski, gdy po samodzielnym rajdzie wpadł w pole karne. Niestety jego strzał nie był już tak dobry jak decyzja o wejściu w szesnastkę. Niestety w jednej z ostatnich akcji Aleksander Komor wykorzystał podanie kolegi w pole karne i strzelił dla Resovii gola wyrównującego. Jeszcze przed końcem Jaroch potężną bomba obił słupek. Wynik nie uległ zmianie, przy Bukowej podział punktów.

Koniec spotkania.

• 90+7 min

Jaroch w słupek...

• 90+7 min

Próbował Urynowicz, ale nie przedarł się przez obronę.

Niestety tracimy bramkę. Gol Komora.

Znów akcja w naszym polu karnym. Piłka nad głową Kudły, ale na szczęście opuściła boisko.

Błąd nad poprzeczką po wejściu w pole karne.

Groźna wrzutka w nasze pole karne. Piłka w rękach Kudły, ale było bardzo niebezpiecznie.

Dośrodkowanie bardzo nieudane.

Sędzia doliczył aż 6 minut.

Rzut rożny dla gości.

Znów szansa Kozłowskiego po kontrze, niestety przy strzale trafił w plecy bramkarza.

Akcja Kozłowskiego, wszedł w piłką z pole karne, ale nie był w stanie wykończyć dobrym strzałem. Szkoda.

Rywal długo mierzył z ostrego kąta, ale piłka daleko od bramki.

Rzut wolny dla Resovii, szansa na wrzutkę w pole karne GKS-u.

Janiszewski doszedł do piłki, ale jego uderzenie nie zagroziło bramce gości.

Rzut rożny dla GKS-u po dynamicznej akcji prawą stroną.

Kozłowski za Szymczaka, Kiebzak za Kościelniaka i Gierach za Wojciechowskiego.

Dużo szczęścia GKS-u. Kudła odbija kolanem strzał tuż sprzed bramki...

Piłka przeleciała nad głowami wszystkich, rzut z autu dla rzeszowian.

Woźniak zmienia Sanockiego.

Potężny strzał Jarocha i to jest bramka kontaktowa dla gości.

Strzał z 20 metrów, ale pewnie łapie Kudła.

Marcin Urynowicz zmienia Rafała Figla.

Problemy Arkadiusza Jedrycha, musi na chwilę opuścić boisko.

Potężne zamieszanie w polu karnym, wybija Jędrych.

Antonik za Hilbrychta.

Żółta kartka dla Kościelniaka.

Sanocki zdecydował się na strzał, tuż nad poprzeczką.

Nieudane dośrodkowanie Resovii, zacznie Kudła.

Pavlas sprzed pola karnego, łapie Pindroch.

Potężny strzał, ale nad poprzeczką.

Zamiast tego rzut wolny tuż sprzed pola karnego.

VAR wycofał karnego!

Rzut karny dla gości po faulu Figla.

Hebel za Wróbla, Mróz za Solijcia oraz Twardowski za Adamskiego.

GOOL! Szymczak strzelał, piłka odbiła się od obrońcy i wpadła do bramki!

Próbowaliśmy wyprowadzić kontratak, lecz Figiel źle podawał do uciekającego Sanockiego.

Resovia z szansą na wrzutkę w szesnastkę ze stałego fragmentu.

Zagranie w pole karne na głowę Janiszewskiego, ten nie zdołał jednak odegrać do kolegi.

Na Bukowej mecz GieKSy z Resovią ogląda 2067 widzów.

Wracamy na drugą część. Do boju GKS!

Rywal najpierw wybija piłkę, a potem niedokładne dośrodkowanie Wojciechowskiego.

Błąd kończył akcję strzałem, niestety prosto w bramkarza gości. Rzut rożny dla GKS-u.

Długo rozgrywaliśmy piłkę na połowie rywala, ostatecznie nieporozumienie przy podaniu na skrzydło i Resovia rozpocznie z autu.

Figiel faulowany w walce o piłkę.

Zablokowany strzał Strózika, jest jednak rzut rożny dla gości.

Kościelniak wpadł w pole karne, zdążył odebrać mu piłkę obrońca, strzelał Błąd, ale piłka wysoko nad bramką.

Kościelniak próbował wkręcać, ale piłka obok słupka.

Wrzutka Wojciechowskiego, niestety za głęboka.

Teraz to Resovia przed naszym polem karnym agresywnie naciska.

Strózik dopadł do piłki w polu karnym, jeden z naszych obrońców skutecznie mu przeszkadzał i piłka przeleciała nad poprzeczką.

GKS przed polem karnym, ale nie udało się wyprowadzić strzału.

Kościelniak wyprowadził kontrę, za późno jednak zareagował i obrońca zdążył go powstrzymać.

Wróbel na nasze szczęście źle przymierzył w piłkę.

Sanocki głową po wrzutce Kościelniaka, prosto w ręce Pindrocha.

Błąd w słupek! Szkoda dobrego stałego fragmentu GieKSy.

Żółta kartka dla Hilbrychta za faul na Wojciechowskim. Szansa dla GKS-u na wrzutkę.

GKS pozwala wejść w Resovii na naszą połowę i czeka na możliwość przeprowadzenia szybkiego ataku.

Podanie Figiela do Błąda, ten zmylił obrońcę i otwiera wynik spotkania!

GOOOOOL! ADRIAN BŁĄD!

Strzał prosto w ręce Kudły, najlepsza okazja Resovii.

Żółta kartka dla Soljicia za faul na Jaroszku.

Janiszewski głową, ale nad bramką.

Główką Szymczak, Pindroch z problemami, ostatecznie rzut rożny dla GKS-u.

Bez zagrożenia bramce GieKSy.

Figiel myślał, że Wojciechowski wejdzie w pole karne, panowie się jednak nie zrozumieli i piłka opuszcza boisko.

Groźna wrzutka w nasze pole karne, Wojciechowski zdołał wygrać pojedynek główkowy.

Zła próba dośrodkowania ze stałego fragmentu Resovii. Kudła zacznie z piątki.

Teraz Pavlas próbował się przebić ambitnie, ale powstrzymany przez obrońców.

Próba kontrataku GieKSy. Źle podawał Kościelniak do uciekającego po lewej stronie Pavlasa.

Rywal szukał podania w pole karne, ale piłkę łapie Kudła.

• Drużyny już na murawie. Przed rozpoczęciem spotkania minuta ciszy ku pamięci Powstańców Warszawskich.

• Przed GKS-em Katowice pierwszy mecz nowego sezonu Fortuna 1 Ligi. Przy Bukowej podejmujemy Resovię Rzeszów. Początek spotkania o godz. 12:40 - transmisja na Polsat Sport oraz w IPLI.