Stadion Ludowy w Sosnowcu
Sparing

Zagłębie Sosnowiec

  • Bryła (18)
  • Sobczak (65)
2-2

GKS Katowice

  • Szymczak (12)
  • Jaroszek (47)

Zagłębie Sosnowiec:

GKS Katowice: Pierwsza połowa: Królczyk - Wojciechowski, Jędrych, Janiszewski, Rogala - Sanocki, Błąd, Jaroszek, Urynowicz, Szwedzik - Szymczak. Druga połowa: Kudła - Gierach, Jędrych, Sadowski, Rogala (86. Pietrzyk) - Woźniak, Kościelniak, Jaroszek (80. Wodnicki), Figiel, Pavlas - Kozłowski.

W sobotni poranek spotkaliśmy się na Stadionie Ludowym w Sosnowcu, by rozegrać trzeci mecz sparingowy w ramach przygotowań do sezonu 2020/21. Podobnie jak w poprzednich spotkaniach, trener Rafał Górak przygotował dwa składy - na pierwszą oraz drugą połowę. Wynik w 12. minucie meczu otworzył Filip Szymczak, który wykorzystał w polu karnym niefrasobliwość defensywy i mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Szymona Frankowskiego. Taki stan meczu trwał sześć minut. Patryk Bryła po rzucie rożnym uderzył mocno głową i piłka od poprzeczki wpadła do bramki. Ponownie mieliśmy remis. 

GieKSa przed końcem pierwszej połowy obiła jeszcze słupek bramki gospodarzy po groźnej wrzutce z prawej strony, ale wynik nie uległ zmianie i na przerwę schodziliśmy z remisem. Rozpoczynają drugą połowę w składzie katowiczan z pierwszej części meczu pozostali Arkadiusz Jędrych, Grzegorz Rogala oraz Bartosz Jaroszek. Ten ostatni w 47. minucie wykorzystał dośrodkowanie kolegi i fantastycznym uderzeniem z głowy przywrócił GKS na prowadzenie. 

W 59. minucie przetestowany został za to Dawid Kudła. Rywal dobrze przymierzył z rzutu wolnego, ale parada naszego golkipera uratowała nas przed utratą gola. Chwilę później Zagłębie dopięło swego, gdy po podaniu z lewej strony futbolówka minęła naszych obrońców i Szymon Sobczak ponownie doprowadził do remisu będąc oko w oko z bramkarzem. Więcej goli nie padło i sparing w Sosnowcu zakończyliśmy remisem.

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Partner premium
Partner
Złoty
Partner srebrny
Partner motoryzacyjny
Partner techniczny
Partnerzy
Fortuna 1 Liga