• (17)
1-0

Korona Kielce:

GKS Katowice: Mrozek (64. Królczyk) - Wojciechowski (64. Grychtolik), Jędrych, Janiszewski (67. Broda), Rogala (75. Flak) - Woźniak (46. Pavlas), Figiel (46. Gałecki), Błąd (46. Kościelniak), Urynowicz, Sanocki - Kurbiel (46, Kozłowski).

Sparing w Kielcach był całkowicie zamknięty i odbywał się bez udziału mediów. Dla GieKSy był to przedostatni test przed rozpoczęciem ligi. Podopieczni trenera Rafała Góraka znów mieli okazję zmierzyć się z pierwszoligowcem, który ma aspirację związane z szybkim powrotem do Ekstraklasy. Naciski Korony przyniosły bramkę w 17. minucie spotkania po składnej akcji lewą stroną. GKS mógł doprowadzić do remisu w 36. minucie za sprawą Adriana Błąda, ale ten nie zdołał przełożyć dobrego podania kolegi na bramkę.

Na drugą połowę wracaliśmy więc przegrywając 0:1. Wraz z gwizdkiem rozpoczynającym drugą część, na boisku pojawili się Michał Gałecki, Dominik Kościelniak, Danian Pavlas oraz Filip Kozłowski. Mecz się wyrównał, GKS starał się grozić z kontrataków, a gospodarze próbowali długo rozgrywać. W 80. minucie doskonałe dośrodkowanie Pavlasa na bramkę mógł zamienić Gałecki. Bramkarz Korony popisał się jednak znakomitą interwencją wybijając futbolówkę na rzut rożny. Wynik spotkania ostatecznie nie uległ zmianie.