• Woźniak (3)
  • Błąd (49)

Sokół Ostróda: Niezgoda - Wicki, Dobosz, Brzuzy (77. Rugowski), Żwir, Siemaszko (67. Czajkowski), Zalewski, Więcek (90. Mozler), Maj, Zimmer, Wolny (Okuniewicz).

GKS Katowice: Królczyk - Grychtolik, Jędrych, Janiszewski (79. Broda), Pavlas - Kościelniak, Błąd (67. Rogala), Figiel (79. Wojciechowski), Urynowicz (67. Gałecki), Sanocki, Woźniak (46. Szwedzik).

Już bez konieczności walki o wielkie cele, GKS przystąpił do wyjazdowej rywalizacji z Sokołem Ostróda w ramach ostatniej kolejki spotkań sezonu 2020/21 eWinner 2. ligi. W pierwszej jedenastce katowiczan dwie zmiany względem poprzedniego meczu. Trener Rafał Górak uwzględnił w wyjściowym składzie Marcina Urynowicza oraz Patryka Grychtolika. GieKSa po raz pierwszy w historii grała na stadionie w Ostródzie i przywitała się z nim golem w 3. minucie, gdy Krystian Sanocki znalazł dobrym podaniem Arkadiusza Woźniaka i ten pewnym strzałem wykończył akcję dając gościom prowadzenie.

GKS chciał kontrolować mecz rozgrywając piłkę w środkowej strefie i uruchamiając skrzydła. Sokół skupił się na grze z kontrataku. Nasi rywale cały czas czekali na nasze błędy. Kilka takich niestety się przydarzyło. W 29. minucie byliśmy zmuszeni faulować rywala przed naszym polem karnym, gdy ten wyszedł na dobrą pozycję strzelecką po nieudanej próbie GKS-u wyjścia spod własnej bramki. Do piłki podszedł Dawid Wolny i pięknym strzałem doprowadził do remisu. Obraz gry się nie zmienił. GKS chciał rozgrywać, a Sokół pozostawał czujny w defensywie. Na przerwę schodziliśmy z wynikiem 1:1.

W przerwie GKS dokonał jednej zmiany. Arkadiusza Woźniaka zastąpił Patryk Szwedzik. Druga połowa rozpoczęła się dla katowiczan podobnie jak pierwsza. Adrian Błąd dostał podanie od Szwedzika przed polem karnym i postanowił uderzyć. Błażej Niezgoda robił co mógł, ale mógł tylko obserwować, jak futbolówka wpada do siatki. Chwilę później na listę strzelców mógł się wpisać sam Szwedzik, ale po dynamicznej akcji uderzył w boczną siatkę. Niestety kolejne dwa uderzenia wyprowadził Sokół. W 67. minucie Adam Dobosz wykorzystał zamieszanie w polu karnym, a w 73. minucie prowadzenie Sokołowi dał Karol Żwir po sprawnej akcji lewą stroną. Więcej bramek nie padło.

Koniec spotkania. Sokół wygrywa, co nie zmienia faktu, że AWANS JEST NASZ!

Szansa Kościelniaka na koniec, ale przegrał pojedynek z obrońcą.

Doliczone dwie minuty.

Mozler za Więcka.

Tym razem bomba posłana nad naszą poprzeczką.

Nasz błąd przy wyprowadzaniu piłki, Królczyk łapie strzał.

Żółta kartka dla Brody.

Akcja GKS-u lewą stroną, Pavlas faulował w walce o piłkę.

Broda zmienia Janiszewskiego, natomiast Wojciechowski wejdzie za Figla.

Rugowski za Brzuzego.

Kolejny strzał na naszą bramkę, Królczyk łapie.

Szybka akcja Sokoła lewą stroną i po strzale Żwira miejscowi obejmują prowadzenie.

Sanocki na spalonym po długiej akcji GKS-u.

Królczyk łapie po strzale głową rywala.

Królczyk broni strzał zmierzający pod poprzeczkę. Inicjatywa należy teraz do gospodarzy.

Zamieszanie pod naszym polem karnym. Dobosz doprowadza do wyrównania.

Gałecki za Urynowicza i Rogala za Błąda.

Czajkowski za Siemaszko i Okuniewicz za Wolnego.

Teraz podanie Błąda do Szwedzika... ten przepychał się z rywalem i nie był w stanie przygotować się do strzału głową.

Błąd szukał podaniem na skrzydle Kościelniaka, lecz podanie odrobinę za mocne.

Błąd szukał Szwedzika, ale uprzedził naszego napastnika bramkarz.

Dobra akcja GKS-u, Kościelniak podciął piłkę tuż przed bramkarzem, lecz trafił prosto w niego.

Groźnie przed bramką Królczyka, ale rywal faulował jednego z naszych zawodników.

Rzut rożny dla Sokoła.

Strzał Sanockiego, lecz Niezgoda na posterunku.

Dynamiczna akcja Szwedzika! Piłka po jego strzale ląduje jednak w bocznej siatce.

Sokół w naszym polu karnym, ale na moment oddalamy zagrożenie.

ADRIAN BŁĄD! Fantastyczne uderzenie naszego pomocnika.

Pavlas podawał w pole karne szukając Szwedzika. Obrońca jednak przerwał.

Jedna zmiana w naszym składzie. Patryk Szwedzik zastąpił Arkadiusza Woźniaka.

Walczymy GieKSa!

Kościelniak blokuje potencjalnie groźny strzał Wolnego.

Żółta kartka dla Urynowicza za zagranie ręką.

Siemaszko wychodził dobrą akcją w naszej połowie, ale walecznie Pavlas i odebrał rywalowi piłkę.

Kościelniak podawał do Błąda, ten za daleko odrzucił sobie piłkę po przyjęciu i nie zdołał oddać strzału.

Zablokowana próba strzału Woźniaka po dobrej akcji prawą stroną boiska.

Strzał Żwira z 30 metrów, ale bez zagrożenia dla bramki Królczyka.

Kontra Sokoła przerwana przez wybicie Jędrycha.

Tym razem żółty kartonik dla Pavlasa, który przerwał kontrę.

Żółta kartka dla Dobosza.

Faulowany Błąd wyprowadzający kontrę. Szansa na dośrodkowanie w pole karne.

Piękny strzał Wolnego i mamy remis.

Kolejna strata i faul przed polem karnym, szansa z rzutu wolnego dla Sokoła.

Strzał Żwira w kontrze. Minimalnie obok słupka, dopisało nam szczęście.

Dużo gry w środku pola, obie drużyny bardzo mocno walczą o odebranie piłki.

Dobra akcja GKS-u rozprowadzona przez Błąda. Błąd także kończył strzałem, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Strzał z 20 metrów wybity przed jednego z naszych obrońców. Rzut rożny dla gospodarzy.

Kontra GieKSy trzech na trzech, Błąd niestety źle podawał do Woźniaka.

Zaskakująca bomba Kościelniaka. Uderzenie odrobinę za mocne i piłka przeleciała nad bramką.

Jeden z naszych zawodników faulował w walce o piłkę i zacznie z piątki Niezgoda.

Kolejny rzut rożny po rajdzie lewą stroną Pavlasa.

Strzał Woźniaka wysoko nad poprzeczką. Oberwanie chmury nad stadionem w Ostródzie.

Strzał głową Woźniaka po zamieszaniu w polu karnym. Uderzenie nad poprzeczką bramki Sokoła.

Wolny wpadł w pole karne, na nasze szczęście źle podawał.

Niezgoda przerywa podanie Błąda, który szukał w polu bramkowym Woźniak.

Mocny pressing Sokoła. Królczyk odważnie z piłką przy nodze, postanowił zmylić rywala.

GOL! Arkadiusz Woźniak po podaniu Krystiana Sanockiego.

GKS stara się kontrolować grę w środkowej strefie.

• Obie ekipy już na murawie, za moment rozpoczynamy spotkanie.

• Miła niespodzianka od gospodarzy, którzy postanowili zrobić dla GieKSy szpaler. Dziękujemy!

• W Ostródzie zagramy o 12:00. Transmisja ostatniego meczu sezonu 2020/21 eWinner 2. ligi na sportize.pl oraz w aplikacji eWinner .