Stal Rzeszów

• Reiman (9)

GKS Katowice: Królczyk - Wojciechowski (74. Grychtolik), Jędrych, Janiszewski, Pavlas - Kościelniak (83. Szwedzik), Błąd (66. Urynowicz), Jaroszek (74. Gałecki), Figiel, Sanocki - Woźniak (74. Kurbiel).

Stal Rzeszów: Bieszczad - Kostkowski, Reiman (81. Szczepanek), Sylwestrzak (46. Marczuk), Kotwica, Kłos (81. Sławek), Góra, Olejarka, Głowacki, Wolski (67. Mustafajew), Michalik (67. Maciejewski).

W ciepły i słoneczny poniedziałkowy wieczór GKS Katowice w ramach 37. kolejki spotkań eWinner 2. ligi podejmował przy Bukowej Stal Rzeszów. Obie ekipy walczyły o konkretny cel, co zapowiadało naprawdę emocjonujące starcie. W składzie GKS-u dwie zmiany względem poprzedniego spotkania. Do pierwszego składu zameldowali się Grzegorz Janiszewski, Arkadiusz Woźniak oraz Krystian Sanocki. Już pierwsze minuty zapowiadały ogromne emocje. Adrian Błąd pokonał Gerara Bieszczada po podaniu Arkadiusza Woźniaka i bardzo szybko otworzył wynik spotkania. Na odpowiedź Stali nie musieliśmy długo czekać. Wojciech Reiman przymierzył z 25 metrów bezpośrednio z rzutu wolnego i doprowadził do wyrównania. Kolejne fragmenty wyraźnie należały do Stali.

W 19. minucie znakomitym refleksem popisał się Patryk Królczyk zatrzymując strzał z 7 metrów po groźnej akcji rzeszowian w naszym polu karnym. GieKSa musiała się szybko otrząsnąć i ta sztuka na szczęście się nam udała. Katowiczanie po chwili odzyskali inicjatywę. Szukaliśmy swoich szans lewą stroną boiska i w 44. minucie gospodarze popisali się koronkową akcją, którą celnym strzałem na bramkę zakończył Arkadiusz Woźniak. Bieszczad nie miał szans obronić tej próby i na przerwę GKS schodził z prowadzeniem 2:1. Stal udowodniła już, że wie jak odrabiać straty, więc GieKSa musiała pozostać czujna w trakcie drugich 45 minut.

Katowiczanom udało się podwyższyć prowadzenie już w 49. minucie. Arkadiusz Woźniak po kontrze uderzył z bardzo ostrego kąta i całkowicie siłą swojego strzału zaskoczył Bieszczada. Woźniakowi było jednak mało. W 55. minucie Adrian Błąd dośrodkował spod samej lini - piłka zmierzała prosto na głowę jego kolegi i ten precyzyjnym strzałem przypieczętował hat-tricka. Potrzebował na to zaledwie jedenastu minut. Było jasne, że Stal postawi wszystko na jedną kartę. W 77. minucie po strzale z rzutu wolnego rywala piłka zatrzymała się na słupku bramki strzeżonej przez Królczyka. Nic więcej w tym meczu się nie wydarzyło. GKS Katowice awansował do Fortuna 1 ligi!

GKS KATOWICE AWANSOWAŁ DO FORTUNA 1 LIGI!!!!!!

Zagramy trzy minuty dłużej.

Przed nami ostatnie minuty meczu. GieKSa szczelnie w obronie.

Żółta kartka dla Kostkowskiego.

Szwedzik zmieni Kościelniaka.

Fantastyczna interwencja Janiszewskiego ratuje nas przed akcją jeden na jeden.

Szczepanek za Reimana i Sławek za Kłosa.

Uderzenie prosto w mur.

Będzie groźnie, rzut wolny z 20 metrów dla Stali.

Strzał Kurbiela w kontrze, łapie Bieszczad.

GieKSa stara się uspokoić grę i porozgrywać odrobinę z linii obrony.

Ratuje nas słupek po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego.

Faul przed naszym polem karnym, szansa na groźne dośrodkowanie dla gości.

Gałecki za Jaroszka, Kurbiel za Woźniaka i Grychtolik za Wojciechowskiego.

Strzał Kłosa po błędzie Figla, ale daleko od bramki.

Problem Wojciechowskiego, niewykluczone, że będzie potrzebna zmiana.

Rzut rożny dla gości.

Strzał Mustafajewa nad poprzeczką.

Kościelniak zderzył się z rywalem, obaj ucierpieli, ale kontynuujemy grę.

Mustafajew za Wolskiego i Maciejewski za Michalika.

Urynowicz zmieni Błąda.

Woźniak szukał Kościelniaka... zabrakło centymetrów, by nasz pomocnik wyszedł jeden na jeden z bramkarzem.

Janiszewski wybija na rzut rożny po kombinacyjnej akcji prawą stroną Stali.

Próba Sanockiego i jeszcze jeden rzut rożny dla GieKSy.

Adrian Błąd sam na dwóch i... wywalczył rzut rożny.

Stal odważnie na naszej połowie, musimy się mieć na baczności.

Zamieszanie w naszym polu karnym, Królczyk zacznie z piątki, ale musimy uważać na takie chaotyczne zagrania w szesnastce.

Oddalamy zagrożenie.

Rzut rożny dla Stali.

Wrzutka Błąda i fantastyczny strzał Arkadiusza Woźniaka.

TRZECI GOL WOŹNIAKA!!!!!!!!!

Centrostrzał Figla... szkoda, że Bieszczad się zorientował. Rzut rożny dla GKS-u.

Świetna interwencja Sanockiego. Zacznie Królczyk z piątki.

Królczyk łapie po szarży jednego z rywali i nie do końca udanym strzale.

Fantastyczny strzał z bardzo ostrego kąta.

GOOOL GOOOOL GOOOL! WOŹNIAK!

Strzał Michalika, daleko od bramki.

Sylwestrzaka zastąpił Marczuk.

Wracamy do gry. Do boju GKS!

Jędrych wybija próbę groźnego podania w pole karne.

Doliczona minuta.

Doskonała akcja GKS-u lewą stroną i fantastyczne wykończenie Woźniaka.

GOOOOL! ARKADIUSZ WOŹNIAK!

Pavlas odgrywał w polu karnym do Figla, niestety bardzo złe podanie naszego zawodnika. Wyszła kontra Stali, ale zatrzymujemy.

Błąd szukał podania w pole karne, piłka zatrzymała się jednak na defensorze.

Woźniak walczył z dwójką rywali, próbował ambitnie wywalczyć rzut rożny, lecz piłka ostatnia odbiła się od jego nogi.

Błąd szukał wrzutką Jaroszka, odrobinę za mocno.

Tym razem żółta kartka dla Jaroszka.

Żółta kartka dla Sylwestrzaka za faul na Kościelniaku.

Dobra akcja środkiem pola GKS-u, niestety Sanocki na pozycji spalonej.

Jaroszek kasuje potencjalną kontrę.

Woźniak próbował sprzed pola karnego, niestety nie trafił w światło bramki.

Strzał Wolskiego, wcześniej niepewnie nasi obrońcy w polu karnym, na szczęście do piłki nie dopadł żaden rywal.

Wrzutka Wojciechowskiego, lecz zdecydowanie za mocna.

Jędrych blokuje strzał Reimana.

Jaroszek uderzał głową, lecz przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Pierwszy w tym meczu rzut rożny dla GieKSy.

Katowiczanie domagali się faulu na Sanockim w polu karnym, lecz sędzia niczego się nie dopatrzył.

Błąd naszej obrony, ratuje Janiszewski.

Królczyk ratuje nas przed utratą gola po dobrej akcji Stali w naszym polu karnym.

Kolejny rzut rożny dla gości po dynamicznej akcji prawą stroną.

Teraz to Stal częściej na naszej połowie.

Arkadiusz Woźniak oddala zagrożenie, ale tylko na chwilę. Potem interwencja Królczyka, którego zaskoczyło dośrodkowanie.

Rzut rożny dla Stali po akcji prawą stroną boiska.

Żółta kartka dla Olejarki za faul na Figlu.

Bardzo gorący początek tego meczu, trwa naprawdę zacięta walka o każdą piłkę.

Reiman doprowadza do remisu potężnym strzałem z rzutu wolnego.

Faul przed naszym polem karnym, 25 metrów do bramki Królczyka.

Podanie Woźniaka przed bramkę i kończy strzałem Błąd.

GOOOOOOL! ADRIAN BŁĄD!

Z daleka Figiel, lecz piłka nad poprzeczką bramki Stali.

Woźniak szukał uciekającego Kościelniaka, w ostatnim momencie przerwał obrońca.

• Obie drużyny już na boisku, za moment rozpoczynamy mecz.

• Trzy zmiany względem poprzedniego meczu. Do pierwszej jedenastki wracają Grzegorz Janiszewski, Krystian Sanocki oraz Arkadiusz Woźniak.

• Przed GKS-em Katowice spotkanie 37. kolejki eWinner 2. ligi. Przy Bukowej zmierzymy się ze Stalą Rzeszów. Trwa sprzedaż biletów dla osób, które zostały zaszczepione przeciwko COVID-19. Więcej informacji na naszej stronie. Transmisja spotkania o godz. 20:25 na TVP Sport.