1-0

Olimpia Grudziądz

GKS Katowice: Mrozek - Wojciechowski, Jędrych, Kołodziejski, Rogala - Woźniak (71. Sanocki), Błąd (71. Kościelniak), Gałecki (83. Jaroszek), Figiel (71. Urynowicz), Kiebzak - Kozłowski (62. Kurbiel).

Olimpia Grudziądz: Sujecki - Widejko, Gabor, Criciuma, Popalzay (68. Romero), Leszczyński (68. Zawada), Jarosz, Płatek (88. Kalenik), Ciechanowski (88. Kruczkowski), Obst (83. Gulczyński), Witasik.

W Wielką Sobotę przyszło GKS-owi Katowice walczyć o kolejne trzy punkty. W meczu 25. kolejki podopieczni trenera Rafała Góraka podejmowali przy Bukowej Olimpię Grudziądz, która stara się uciekać przed strefą spadkową. W składzie katowiczan jedna zmiana względem poprzedniego meczu. Arkadiusz Woźniak zastąpił na skrzydle Krystiana Sanockiego. GieKSa w pierwszych fragmentach podkreśliła, że chce prowadzić grę. W 8. minucie Rafał Figiel próbował podawać w polu karnym. Piłka odbiła od pleców obrońcy i niewiele brakowało, by wpadła do bramki strzeżonej przez Nikodema Sujeckiego. Figiel próbował raz jeszcze w 26. minucie. Tym razem jego bomba sprzed szesnastki o centymetry minęła słupek bramki.

Goście z Grudziądza szukali swoich szans w kontratakach, jednak dobrze reagowała defensywa GieKSy. W gruncie rzeczy Olimpia nie stworzyła w pierwszej części meczu żadnej okazji bramkowej, ale cały czas czyhali na nasze błędy w rozegraniu, a te się niestety zdarzały. Cała pierwsza połowa stała pod znakiem niedokładnej gry obu ekip. Na drugie 45 minut wracaliśmy więc z bezbramkowym remisem. W 50. minucie wynik otworzyć mógł Filip Kozłowski. Dobrze odnalazł się z piłką w polu karnym, ale obrońca Olimpii zablokował uderzenie, które mogło sprawić Sujeckiego ogromne problemy.

W kolejnych minutach to goście doszli do głosu i wyprowadzili dwie groźne kontry, które skończyły się strzałami nad poprzeczką bramki Bartosza Mrozka. W 57. minucie Arkadiusz Woźniak wpadł w pole karne po dobrym podaniu Szymona Kiebzaka. Jego strzał był jednak za lekki i nie zaskoczył bramkarza. Gospodarze nacisnęli, co przejawiało się w kolejnych szansach z rzutów rożnych. Po jednym bramkarz musiał sparować piłkę na słupek, gdy miejsca szukał Woźniak. Obliczę meczu miała zmienić potrójna zmiana, gdy na boisku zameldowali się Krystian Sanocki, Marcin Urynowicz i Dominik Kościelniak. W końcu w 86. minucie Urynowicz otrzymał doskonałe podanie na głowę i w końcu piłka wpadła do siatki! Więcej bramek nie padło, to będą Wesołe Święta w Katowicach.

KONIEC! TRZY PUNKTY DLA GKS-U!

Żółta kartka dla Witasika za agresywny faul na Kurbielu.

Olimpia przed naszym polem karnym, staramy się oddalić zagrożenie.

Doliczone 4 minuty.

Niebezpieczna wrzutka w naszą szesnastkę, na moment oddalamy zagrożenie.

Kruczkowski za Ciechanowskiego i Kalenik za Płatka.

Ale to jeszcze nie koniec spotkania...

Urynowicz pięknym strzałem wykończył dośrodkowanie kolegi.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! MARCIN URYNOWICZ!

Gulczyński za Obsta w drużynie gości.

Jaroszek zmienił Gałeckiego.

Kontra GKS-u, Jędrych źle podawał do uciekającego Kiebzaka, znów szkoda.

Rzut rożny dla gości.

Szansa na kontrę Kiebzaka... niestety za daleko sobie nasz pomocnik wyrzucił piłkę.

Za głęboka wrzutka naszego zawodnika ze stałego fragmentu.

Żółta kartka dla Szymona Jarosza.

Oddalamy zagrożenie.

Kontra Olimpii, rywal wywalczył rzut rożny.

Wrzutka w pole karne Kościelniaka, próbował strzelać Kiebzak, ale rywal mu przeszkodził i Sujecki zacznie z piątki.

Rywal próbował dośrodkowania z obu stron, ale żadne z nich nie stworzyło zagrożenia pod naszą bramką.

Potrójna zmiana w GKS-ie. Urynowicz za Figla, Sanocki za Woźniaka i Kościelniak za Błąda.

Woźniak wrzucał do Kurbiela, jego uderzenie głową zbyt lekkie.

Zawada za Leszczyńskiego i Romero za Popalzaya.

Żółta kartka dla Gałeckiego.

Witasik zdjął Kołodziejskiemu z nogi strzał niemal do pustej bramki...

Woźniak! Było blisko, bramkarz sparował i niestety ucierpiał po tym, jak wpadł na słupek.

Kurbiel zastąpi Kozłowskiego.

Rogala lewą stroną, kolejny rzut rożny dla katowiczan.

Woźniak miał piłkę na rozprowadzenie dobrej akcji, niestety w kluczowym momencie źle podawał.

Dopadł do piłki Woźniak, ale źle uderzał głową.

Kiebzak wywalczył rzut rożny.

Woźniak wpadł w pole karne po podaniu Kiebzaka, strzał jednak za lekki, by zaskoczyć Sujeckiego. Szkoda, bo to była najlepsza okazja GKS-u w tym meczu.

Gałecki przerywa kontrę rywala.

Mamy problem z wyjściem z własnej połowy. Dobry pressing rywala.

Ogromne zamieszanie w naszym polu karnym. Rywal próbował z przewrotki, Mrozek ostatecznie zacznie z piątki. Olimpia coraz groźniejsza w swoich kontrach.

Kontra gości. Strzał Gabora, ale przelatuje nad poprzeczką bramki Mrozka.

Kozłowski strzelał z 11 metrów, trafił jednak prosto w obrońcę. potem głową Jędrych, ale łapie Sujecki.

Rzut rożny dla GKS-u po strzale Błąda.

Wracamy na drugą połowę, walczymy GIEKSA!

Koniec pierwszej części meczu.

Na koniec pierwszej połowy próba Leszczyńskiego, ale daleko od bramki.

Figiel próbował się urwać, ale skutecznie powstrzymany przez defensora.

Figiel z 30 metrów, ale Sujecki bez problemów łapie.

Dużo niedokładności w grze katowiczan. Woźniak mógł wyprowadzić groźną akcję, ale źle podawał do Kozłowskiego.

Wrzutka na bramkę Mrozka, ale piłka przelatuje nad poprzeczką i nasz bramkarz znów zacznie z piątki.

Błąd wyprowadził akcję, Kiebzak dopadł do piłki, ale nie był w stanie jej opanować.

Kontra Olimpii, na szczęście rywal popełnia błąd przy rozegraniu piłki w naszym polu karnym. Mrozek zacznie z piątki.

Niefortunne wybicie Wojciechowskiego, łapie Mrozek na całe szczęście.

Figiel faulował przy walce o piłkę, gdy GieKSa rozgrywała akcję na prawej flance.

Strzał z dystansu na bramkę strzeżoną przez Mrozka, ale nie stworzył zagrożenia.

Dobre podanie Jędrycha do Błąda, ten wpadł w pole karne, przygotował piłkę na strzał, jednak ta przeleciała daleko od bramki.

Jędrych blokuje strzał rywala, któremu udało się wyprowadzić kontratak.

Zamieszanie pod naszą bramką, rywal wpadł w szesnastkę, ale nie zdołał doprowadzić do sytuacji bramkowej.

Bomba Figla! Piłka mija jednak słupek bramki Olimpii.

Kozłowski sam na dwóch, nie był w stanie oddać strzału, podał przed szesnastkę, ale uderzenie Woźniaka bardzo nieudane.

Błąd szukał podania przez linię obrony, wyszedł z tego kontratak, ale tuż przed strzałem odzyskujemy piłkę.

Gałecki przerywa groźną akcję rywala prowadzoną środkiem boiska.

Główka Woźniaka, ale Sujecki łapie.

Faul na Gałeckim, szansa na wrzutkę w pole karne Olimpii.

Wrzutka Wojciechowskiego, Woźniak przyjmował w polu karnym, ale nie opanował futbolówki.

W ostatnich minutach oddaliśmy inicjatywę rywalowi i czekamy na jego błędy.

Żółta kartka dla Popalzaya za faul na Błądzie.

Kiebzak wpadł w pole karne, próbował dograć na piąty metr, ale obrońca przerwał.

Wrzutka Błąda, zgrywał Kołodziejski, ale Sujecki łapie.

Rzut wolny dla GieKSy po faulu na Figlu. Możemy próbować bezpośredniego strzału.

Strzał głową Kozłowskiego, jednak nasz napastnik przymierzył daleko obok słupka.

Rykoszet po wrzutce Figla... niewiele zabrakło, by piłka wpadła do siatki. Tym razem rzut rożny dla GKS-u.

Rzut rożny dla gości po akcji lewą stroną.

Wrzutka Rogali, ale nie znalazła adresata.

GieKSa w ataku pozycyjnym.

Piłka w naszym polu karnym, ale Kołodziejski oddala.

Kozłowski próbował się przedrzeć prawą stroną, ale powstrzymany przez obrońcę.

• Obie drużyny już na murawie. Przed rozpoczęciem spotkania minuta ciszy dla Alojzego Łyski.

• Przed nami spotkanie 25. kolejki. GieKSa przy Bukowej gości Olimpię Grudziądz. Mecz rundy jesiennej tych ekip zakończył się zwycięstwem GKS-u 3:1. W składzie naszego zespołu jedna zmiana względem poprzedniego meczu - Arkadiusz Woźniak zastąpił Krystiana Sanockiego. Zaczynamy o godzinie 17:00.