• Woźniak (78)
  • Woźniak (83)

Lech II Poznań: Bąkowski - Nawrocki, Onsorge, Dejewski, Palacz - Kozubal, Marchwiński (60. Laskowski), Krivets (89. Yatsenko) - Szramowski, Szymczak (60. Kryg), Karbownik (89. Ławrynowicz).

GKS Katowice: Mrozek - Wojciechowski, Janiszewski, Kołodziejski, Rogala - Sanocki (65. Kościelniak), Błąd, Gałecki (90. Jaroszek), Urynowicz (65. Figiel), Kiebzak (65. Woźniak) - Kozłowski (73. Kurbiel).

Po dziesięciu dniach przerwy GieKSa wróciła do gry. Mecz we Wronkach był pierwszym wyjazdowym starciem rundy wiosennej dla podopiecznych trenera Rafała Góraka. Ci chcieli się odkuć za porażkę z Hutnikiem Kraków, ale postawione przed nimi zadanie było bardzo trudne. Poza grą z powodu nadmiaru żółtych kartek był kapitan Arkadiusz Jędrych, którego w pierwszym składzie zastąpił Grzegorz Janiszewski. Spotkanie zaczęło się dla GKS-u bardzo źle. W 2. minucie Bartosza Mrozka pokonał Łukasz Szramowski i katowiczanie od początku musieli gonić wynik. Pierwsze fragmenty wyraźnie należały do gospodarzy, którzy kontrolowali grę i podchodzili pod pole karne GKS-u.

Dopiero po kilkunastu minutach GieKSa zmieniła nastawienie i zaczęła podchodzić znacznie wyżej, zmuszając Lech do kilku błędów. Przełożyło się to na okazję do strzały. W 36. minucie potężną bombę sprzed pola karnego posłał Grzegorz Rogala. Krzysztof Bąkowski stanął jednak na wysokości zadania parując strzał na rzut rożny. Chwilę później jego czujność przetestował Marcin Urynowicz, ale znów świetnie w bramce golkiper gospodarzy. GieKSa przejęła inicjatywę, prowadząc grę na połowie przeciwnika. To niestety nie przełożyło się na trafienie doprowadzającego do wyrównania i na drugą połowę wracaliśmy przegrywając jedną bramką.

GKS spędzał na połowie Lecha bardzo dużo czasu, ale nie przekładało się to na okazje bramkowe. Gospodarze tym razem skupili się na grze z kontrataku. W 66. minucie dobrą szansę miał Filip Kozłowski. Wpadł z piłką w pole karne i szukał uderzenia na długi róg, lecz ponownie świetną interwencją popisał się Bąkowski. W międzyczasie na boisku zameldowali się Arkadiusz Woźniak, Rafał Figiel oraz Dominik Kościelniak. Chwilę później bramkarza mogła zaskoczyć główka Michała Kołodziejskiego, GieKSa była coraz bliżej. W końcu w 78. minucie Woźniak pokonał bramkarza pewnym uderzeniem głową. Pięć minut później dołożył drugie trafienie, gdy piłka odbiła się od poprzeczki i spadła pod jego nogi. To była znakomita zmiana naszego pomocnika. Więcej goli nie padło, GKS zdobył trzy punkty!

KONIEC! GIEKSA WYGRYWA MECZ!

Mrozek łapie wrzutkę.

Doliczone trzy minuty.

Jaroszek zastąpi Gałeckiego.

Yatsenko za Krivetsa oraz Ławrynowicz za Karbownika.

Dośrodkowanie w szesnastkę Lecha, łapie Bąkowski.

Kolejny rzut rożny dla katowiczan.

Lech się obudził, musimy być czujni.

Dublet naszego pomocnika, co za zmiana! Ale to jeszcze nie koniec...

GOOOOOL! WOŹNIAK!

Kołodziejski blokuje groźny strzał po kontrze Lecha.

Błąd z 20 metrów... nad poprzeczką.

Walczymy do końca GieKSa!

GOL! WOŹNIAK!

Wojciechowski w pole karne, podanie zatrzymane przez defensora.

Janiszewski wybija na aut zatrzymując potencjalny kontratak Lecha.

Kurbiel zmienił Kozłowskiego.

Rzut rożny dla Lecha po dobrze wyprowadzonej kontrze.

Kołodziejski głową... znów bardzo blisko.

Strzał Figiela, niestety zablokowany przez obrońcę, rzut rożny dla GKS-u.

Bąkowski broni strzał Kozłowskiego, najlepsza okazja GieKSy w tej połowie.

Kościelniak za Sanockiego, Woźniak za Kiebzaka i Figiel za Urynowicza.

GKS cały czas na połowie Lecha, brakuje jednak pozycji do strzałów.

Kryg i Laskowski za Szymczaka i Marchwińskiego.

Rogala próbował wejść w pole karne. Podanie przerwane jednak przez defensora.

Dwie wrzutki GKS-u, ale w obu przypadkach nie było pozycji do strzału.

Mrozek rozpocznie z piątki.

Błąd faulował w kontrze, szansa dla Lecha na wrzutkę w nasze pole karne.

Zza płotu ogradzającego teren stadionu dochodzą odgłosy dopingu kibiców z... Katowic.

Głęboka wrzutka w pole karne Lecha, gospodarze oddalają zagrożenie.

Wrzutka Błąda ze stałego fragmentu. Niestety przeleciała nad głowami wszystkich.

Strzał na bramkę Mrozka, niegroźny, ale płka podskoczyła w polu karnym.

Wracamy, walczymy GKS!

Doliczona minuta.

Błąd do Urynowicza na 7 metr, ten niestety nie przymierzył czysto w piłkę.

Urynowicz faulował w walce o piłkę.

Kolejna szansa ze stałego fragmentu dla GKS-u.

Żółta kartka dla Marchwińskiego.

Bomba Rogali, bramkarz z ogromnymi problemami. Potem strzał Urynowicza, znów dobrze Bąkowski.

Sanocki strzelał po podaniu Kozłowskiego, znów blisko... rzut rożny dla GieKSy.

Katowiczanie przejęli inicjatywę, jednak dobrze reaguje defensywa gospodarzy.

GKS w polu karnym rywala. Sanocki oddał strzał, ale ten odbity od rywala.

Żółta kartka dla Urynowicza za faul w polu karnym Lecha.

Zmusiliśmy rywala do błędu i mamy rzut rożny.

Kozłowski wpadł w pole karne, niestety tuż przed podaniem piłka opuściła boisko, szkoda kolejnej szansy.

Krystian Sanocki na spalonym po podaniu Błąda.

Długa piłka Mrozka na Kozłowskiego, ale przegrywamy walkę w powietrzu.

Lech wywalczył trzeci w tym meczu rzut rożny.

Błąd zagrywał w pole karne, Kołodziejski chciał dograć przed bramkę, ale podanie z powietrza wypadło poza boisko.

Rogala zagrywał na głowę Urynowicza, niewiele zabrakło.

Szansa na wrzutkę po faulu na Kozłowskim.

Uderzenie Błąda z 20 metrów, niestety efekt podobny jak w przypadku strzału Sanockiego.

Żółta kartka dla Janiszewskiego za przerwanie kontry.

Sporo strat GKS-u, to napędza grę przeciwnika.

Mocny pressing rywala, GKS na ten moment w defensywie.

Sanocki wpadł w pole karne... jego strzał jednak nad poprzeczką.

Kolejny rzut rożny dla gospodarzy.

Lech spokojnie rozgrywa szukając gry skrzydłami.

Niestety tracimy bramkę. Strzelcem Szramowski.

Rzut rożny dla gospodarzy po groźnej wrzutce z lewej strony.

• Drużyny już na boisku, za moment rozpoczynamy mecz.

• Przed GKS-em Katowice mecz 22. kolejki 2 ligi, w którym zmierzymy się na wyjeździe z Lechem II Poznań. Katowiczanie wracają do gry po dziesięciu dniach przerwy od ostatniego spotkania. Liczymy na wiele emocji i pozytywne zakończenie! Zaczynamy o godz. 18:00, transmisja na TVP Sport.