• Kitliński (13)
  • Sobala (90)

GKS Katowice: Mrozek - Wojciechowski, Jędrych, Kołodziejski, Rogala - Kiebzak (40, Sanocki, 80. Pavlas) Jaroszek (61. Urynowicz), Figiel, Błąd, Woźniak (61. Kościelniak) - Kozłowski (80. Kurbiel)

Hutnik Kraków: Smug - Ozimek, Kędziora, Stawarczyk, Wojcinowicz, Zmorzyński - Świątek (90+1 Jaklik), Drąg, Linca (65. Jodłowski) - Hafez, Kitliński (65. Sobala).

W meczu 20. kolejki GKS Katowice zmierzył się przy Bukowej z Hutnikiem Kraków. Starcie pierwszego z ostatnim zespołem w tabeli miało oczywiście swego zdecydowanego faworyta. W pamięci mieliśmy jednak pierwsze spotkanie pomiędzy tymi drużynami, które zakończyło się sensacyjną wygraną Hutnika.

W porównaniu do pierwszego wiosennego spotkania w składzie GKS-u zaszły dwie zmiany. Obie w środku pomocy. Pauzującego za kartki Michała Gałeckiego oraz Marcina Urynowicza zastąpili Bartosz Jaroszek oraz Rafał Figiel.

Pomimo bolesnego doświadczenia z Krakowa, GieKSa znowu źle rozpoczęła mecz z Hutnikiem. Już w 13. minucie gola dla gości zdobył strzałem głową Michał Kitliński. Katowiczanie starali się odrobić stratę, ale wypracowywanie dobrych okazji bramkowych przychodziło im z wielkim trudem. Hutnik był bardzo dobrze zorganizowany w defensywie i właściwie nie dopuszczał nas w swoje pole karne.

Przełomowa mogła okazać się sytuacja z 52. minuty. Hafez starł się wówczas z Kołodziejskim. W efekcie gracz Hutnika został ukarany czerwoną kartką. Gra z przewagą jednego zawodnika wcale nie ułatwiła GKS-owi zadania. Gości grali po prostu jeszcze uważniej w obronie. Najlepszą okazję do wyrównania miał Krystian Sanocki. Skrzydłowy GKS-u nie trafił jednak z bliska do praktycznie pustej bramki.

Choć ostatnie minuty meczu upłynęły pod znakiem olbrzymiej przewagi GKS-u to sposobu na sforsowanie bramki rywali nie znaleźliśmy do samego końca. Co więcej, w ostatniej akcji meczu Kamil Sobala wykorzystał fatalny błąd naszej obrony i wpakował bramkę do pustej bramki. W efekcie GieKSa doznała niespodziewanej porażki przy Bukowej.

Koniec meczu. Porazka GKS-u z Hutnikiem.

Sobala wykorzystuje nasz błąd w obronie.

Sobala nie trafia z bliska do naszej bramki.

Jaklik za Świątka.

Kartka dla Pavlasa.

Doliczone cztery minuty.

Jeszcze jedna szybka akcja, ale zakończona niecelnym strzałem.

Znowu było blisko. Ofiarnie interweniuje Smug.

Olbrzymia przewaga GKS-u. Gra toczy się na połowie rywali.

Kartka dla Jodłowskiego.

Wchodzą Pavlas i Kurbiel. Z boiska zeszli Sanocki (uraz) i Kozłowski.

Teraz ostro fauluje Kołodziejski. Na szczęście nie ma drugiej żółtej kartki.

Kartka dla Jędrycha za faul na środku boiska.

Kędziora świetnie uderza z dystansu, ale piłka przelatuje obok słupka.

Mocny strzał Jędrycha z dystansu, ale bramkarz pewnie broni.

Sobala fauluje Rogalę i otrzymuje żółtą kartkę.

Sanocki nie trafia do pustej bramki z kilku metrów. Najlepsza okazja GKS-u.

Sobala kończy kontrę fatalnym strzałem z dystansu.

Podwójna zmiana w Hutniku. Wchodzą Jodłowski i Sobala, schodzą Linca i Kitliński.

Kościelniak od razu wywalczył rzut rożny, ale złe dośrodkowanie Błąda.

Schodzą Woźniak i Jaroszek. Na boisku Kościelniak i Urynowicz.

Smug wyłapuje dośrodkowanie Rogali.

Sanocki ładnie likwiduje kontrę gości.

Spięcie między Hafezen i Kołodziejskim. Czerwona kartka dla zawodnika Hutnika i żółta dla Kołodziejskiego.

Podanie Rogali w pole karne, ale nikt nie sięgnął piłki.

Mocne ataki GKS-u od początku. Jednak bez celnych strzałów.

Początek drugiej połowy.

Jaroszek bliski wpakowania piłki do braki rywali.

Linca strzela, ale Mrozek pewnie broni.

Stawarczyk upomniany żółktą kartką za faul na Kozłowskim.

Sporo emocji po kilku ostrych wejściach. Sędzia upomina trenera gości.

Sanocki za Kiebzaka. Wymuszona zmiana w GKS-ie.

Kiebzak opatrywany przez fizjoterapeutów.

Ładna akcja GKS-u zatrzymana przez obrońców Hutnika.

Bardzo niecelny strzał Kiebzaka.

Żółta kartka dla Figla za próbę wymuszenia rzutu karnego.

Wybijamy piłkę po wrzutce z wolnego.

Jaorszek fauluje Hafeza 20 m przed naszą bramką.

Stawarczyk bliski zdobycia gola. Jego strzał jednak niecelny.

Figiel uderza z powietrza, ale Smug łatwo łapie piłkę.

Zablokowany strzał Rogali, a po chwili efektowna szarża Kiebzaka lewym skrzydłem.

Kozłowski fauluje w polu karnym gości.

Za mocne dośrodkowanie Błąda.

Kitliński pokonuje strzałem głową Mrozka.

Linca wrzucał piłkę w pole karne. Będzie rzut rożny.

Hafez dryblował w naszym polu karnym. Nieskutecznie.

Dobra sytuacja Kędziory, ale strzał bardzo niecelny.

Akcja Kiebzaka prawym skrzydłem. Jego dośrodkowanie wyłapuje bramkarz.

Wrzutka Błąda z rzutu wolnego. Bramkarz wybija na rzut rożny.

Błąd faulowany w środku pola.

• W składzie GKS-u dwie zmiany w porównaniu do poprzedniego spotkania. Za kartki pauzuje Michał Gałecki, a na ławce znalazł się Marcin Urynowicz. W ich miejsce Rafał Figiel oraz Bartosz Jaroszek.

• W spotkaniu 20. kolejki 2 ligi GKS Katowice zmierzy się z Hutnikiem Kraków.