10. kolejka, eWinner 2. Liga

Skra Częstochowa

• Nocoń (90)
1-0

Skra Częstochowa: Biegański - Mesjasz, Holik, Brusiło, Napora, Gołębiowski (83. Kazimierowicz), Zieliński (78. Pietraszkiewicz), Niedbała, Nocoń, Olejnik, Wojtyra.

GKS Katowice: Mrozek - Wojciechowski, Jędrych, Kołodziejski, Rogala - Woźniak (71. Pavlas), Urynowicz (77. Stefanowicz), Jaroszek (57. Gałecki), Błąd, Kiebzak (57. Sanocki) - Kozłowski (77. Kurbiel).

Po dwóch tygodniach przerwy od ligowego grania, GKS Katowice wrócił do walki w Częstochowie, gdzie zmierzył się z miejscową Skrą, jedynym zespołem w 2 lidze, który swoje mecze rozgrywa na sztucznej nawierzchni. Trener Rafał Górak zdecydował się na jedną zmianę względem poprzedniego meczu. Krystiana Sanockiego w pierwszym składzie zastąpił Arkadiusz Woźniak. I to właśnie doświadczony pomocnik miał pierwszą szansą na otworzenie wyniku, gdy w 10. minucie zmusił Mikołaja Biegańskiego do trudnej interwencji. Była to jednak najlepsza okazja GieKSy w pierwszej połowie.

Skra była w stanie narzucić własne reguły i w kilku  sytuacjach bardzo groźnie dogrywała w pole karne gości. Jeden ze strzałów po zamieszaniu na 10 metrze zatrzymał się na nogach Bartosza Mrozka. Katowiczanie próbowali długich piłek, ale mieli wyraźny problem z utrzymaniem futbolówki i przeniesieniem gry na połowę gospodarzy. Pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem. W 50. minucie GieKSa wyszła z kontrą i po podaniu Filipa Kozłowskiego bardzo blisko był Szymon Kiebzak, w ostatnim momencie uprzedził go bramkarz.

W 54. minucie Skra domagała się karnego po faulu na Kamilu Wojtyrze, ale gwizdek sędziego szczęśliwie dla GKS-u milczał. Pierwsze fragmenty drugiej części toczyły się głównie na połowie Skry. Katowiczanie nie potrafili jednak znaleźć drogi do bramki. W 71. minucie bohaterem GKS-u był za to Mrozek zatrzymując groźny strzał Gołębiowskiego, który znalazł się sam z piłką w polu karnym. W końcówce dobrze przed bramką gospodarzy zachował się Piotr Kubiel, oddał strzał po obrocie i piłka przeleciała tuż obok słupka. Skuteczne uderzenie przyszło w 92. minucie meczu, gdy Piotr Nocoń pokonał Mrozka strzałem głową, GKS przegrał w Częstochowie.

Tracimy bramkę. Strzelcem Nocoń.

Kurbiel głową, ale nad poprzeczką.

Trzy minuty doliczone.

Wrzutka Wojciechowskiego, Skra oddala zagrożenie.

Błąd Stefanowicza, na szczęście dla GieKSy bez konsekwencji.

Biegański wyprzedził w wyścigu o piłkę Kurbiela.

Mrozek łapie lekki strzał głową.

Za Gołębiowskiego wszedł Kazimierowicz.

Żółta kartka dla Kołodziejskiego.

Ładnie Kurbiel w polu karnym, minimalnie obok słupka...

Błąd z 20 metrów, niestety prosto w bramkarza Skry.

Za Zielińskiego wejdzie Pietraszkiewicz.

Stefanowicz za Urynowicza, Kurbiel za Kozłowskiego.

Strzał Urynowicza sprzed szesnastki, pewnie łapie Biegański.

Kołodziejski wybija na rzut rożny po groźnej akcji lewą stroną.

Skra doszła do głosu, głęboko cofnięta GieKSa stara się opanować sytuację.

Mrozek! Znakomita interwencja naszego bramkarza.

Zamieszanie na naszej szesnastce, blokujemy kilka prób strzału.

Woźniaka zastąpi Danian Pavlas.

Strzał Woźniaka, ale bardzo niecelna próba.

Strzał Urynowicza prosto w mur.

Żółta kartka dla Mesjasza.

Faul na Sanockim, szansa dla GKS-u na strzał z rzutu wolnego.

Kołodziejski głową, ale strzał nad poprzeczką.

Ataki GKS-u, po dośrodkowaniu kolejna szansa z rzutu rożnego.

Sanocki za Kiebzaka. Gałecki za Jaroszka.

Biegański łapie po zamieszaniu w polu karnym.

Indywidualnie Kiebzak, rzut rożny dla GKS-u.

Biegański łapie dośrodkowanie Wojciechowskiego.

Wojtyra przewracany w polu karnym przez Jędrycha, gwizdek sędziego szczęśliwie dla nas milczy.

Kontra GieKSy, Rogala wywalczył aut.

Kontra GKS-u, Kozłowski szukał Kiebzaka, ale Biegański go ubiegł.

Kiebzak oddala zagrożenie po rzucie wolnym.

Żółta kartka dla Jaroszka.

Skra wywalczyła rzut rożny po akcji indywidualnej prawą stroną.

Strzał Wojtyry, ale niegroźny.

Wracamy na drugą połowę, do boju GKS!

Kołodziejski oddala, ale faul Błąda i Skra znów będzie wrzucać.

Niestety jeden z naszych graczy na spalonym.

Błąd będzie wrzucał w pole karne.

Strzał Noconia, ale niegroźny.

Faul Błąda, szansa na dośrodkowanie w nasze pole karne dla gospodarzy.

Spalony Kozłowskiego po długim podaniu Urynowicza.

Długa akcja Skry na naszej połowie, w walce o piłkę faulowany Urynowicz.

Rogala wrzucał w pole karne, Kozłowskiego ubiegł obrońca.

Skra przejęła inicjatywę, GKS ma problem z utrzymaniem się przy piłce.

Teraz przerwana kontra Skry przez Kołodziejskiego.

Mesjasz głową, piłka tuż obok słupka.

Próba z dystansu Gołębiowskiego, Mrozek wybija na rzut rożny.

Kozłowski w starciu z Biegańskim, zabrakło centymetrów by sięgnął piłkę.

Długie podanie do Kiebzaka, ale Biegański dobrze wybiegł.

Urynowicz z piłką w środkowej strefie, źle jednak podawał w kluczowym momencie.

Złe przyjęcie Wojciechowskiego, na szczęście naprawia błąd. W odpowiedzi kontra GKS-u i próba strzału Urynowicza zakończona niestety faulem.

Urynowicz myślał, że jego kolega wbiega w szesnastkę, tak się jednak nie stało i łatwa strata przy dobrej szansie na wyprowadzenie strzału.

Mrozek broni bardzo groźny strzał z bliskiej odległości po zamieszaniu w polu karnym.

Kontra Skry, strzał zatrzymany na nodze Urynowicza.

Wrzutka Woźniaka, popychany Kozłowski, ale bez decyzji o jedenastce dla GKS-u.

Biegański łapie piłkę.

Faulowany Kiebzak, szansa na wrzutkę w szesnastkę.

Dobry strzał Woźniaka, Biegański wybija jednak piłkę w bok. Dopada do niej Kiebzak i sędzia odgwizduje spalonego.

Teraz Urynowicz wywalczył rzut rożny po wejściu w pole karne.

Urynowicz odzyskał piłkę przed szesnastką, ale sędzia zdecydował, że faulował.

Dobra akcja GKS-u prawą stroną, niestety Kiebzak podjął złą decyzję i Skra zatrzymała grę.

Kiebzak szukał przedłużenia podania do uciekającego Błąda, ale piłka wypadła poza boisko.

Woźniak szukał prostopadłego podania do Kozłowskiego, nie zrozumieli się.

Jaroszek faulował przy odbiorze, tym razem mu się upiekło...

• Oba zespoły już na boisku, za moment rozpoczynamy mecz 10. kolejki.

• Do pierwszej jedenastki na mecz ze Skrą Częstochowa wraca Arkadiusz Woźniak. To jedyna zmiana względem poprzedniego spotkania GKS-u. Zaczynamy o 14:15, transmisja z tego meczu na oficjalnym kanale YouTube Łączy Nas Piłka.