5-0

Błękitni Stargard

GKS Katowice: Mrozek - Wojciechowski, Jędrych, Kołodziejski, Rogala - Sanocki (56. Kościelniak), Urynowicz (72. Kurbiel), Gałecki, Błąd (66. Stefanowicz), Kiebzak (66. Pavlas) - Kozłowski (72. Szwedzik).

Błękitni Stargard: Rzepecki - Krawczun, Polkowski (81. Rajch), Sitkowski, Brzeziański (81. Cywiński), Theus, Starzycki (46. Mosakowski), Kaczmarek (60. Karmański), Bochniak (78. Ryk), Kujawa, Ostrowski.

W deszczowy piątek GKS Katowice na własnym stadionie podejmował Błękitnych Stargard. Było to zaległe spotkanie 9. kolejki, które nie zostało rozegrane w pierwotnym terminie z uwagi na przypadki zakażeń wirusem COVID-19 w drużynie gości. Trener Rafał Górak dokonał dwóch zmian w składzie względem poprzedniego meczu. Do wyjściowej jedenastki wrócili Michał Gałecki oraz Krystian Sanocki. Spotkanie mogło się otworzyć dla gospodarzy perfekcyjnie, bo w 3. minucie faulowany w polu karnym był Filip Kozłowski. Do piłki podszedł Marcin Urynowicz i niestety trafił w słupek. Dobijać próbował jeszcze Krystian Sanocki, ale jego strzał z samej linii wyciągnął bramkarz Mariusz Rzepecki.

Nie dało się mimo wszystko zaprzeczyć rosnącej przewadze GKS-u. W 10. minucie Adrian Błąd miał sporo miejsca przed polem karnym, zdecydował się na dośrodkowanie i po ogromnym zamieszaniu piłkę do bramki skierował Filip Kozłowski. Katowiczanie nie odpuszczali, cały czas szukając akcji skrzydłami. W efekcie Marcin Urynowicz zrehabilitował się za przestrzelony karny i w 25. minucie skutecznie wykończył podanie na piąty metr. Błękitni nie mając za wiele do stracenia, zaczęli grać mocniejszym pressingiem. W kilku przypadkach kończyło się to strzałami na bramkę Mrozka sprzed szesnastki, ale żaden z nich nie zagroził naszemu golkiperowi.

Katowiczanie wykorzystywali swoją skuteczną grę skrzydłami. W 43. minucie wyprowadzili akcję, w której Adrian Błąd po podaniu Szymona Kiebzaka skutecznie strzelał na bramkę gości i zapisał trzecią bramkę na konto gospodarzy. Już po przerwie na listę strzelców mógł wpisać się Krystian Sanocki, ale w stuprocentowej sytuacji strzelił tuż obok słupka. Kropkę nad i w 62. minucie postawił Filip Kozłowski, który znakomicie wykończył kontrę GieKSy i na tablicy wyników było już 4:0. W 74. minucie wejście smoka mógł zaliczyć Patryk Szwedzik, niestety bramkarz Błękitnych wyczuł jego intencje parując groźny strzał. Szwedzik przed końcem miał jeszcze jedną okazje, ale piłka po błędzie bramkarza niefortunnie odbiła się od nogi naszego napastnika i o centymetry minęła słupek.

Błękitni mecz kończyli w dziewiątkę po kartkach dla Jakuba Ostrowskiego i Filipa Karmańskiego, a w 87. minucie dobił ich Dominik Kościelniak golem numer pięć. Koniec końców GieKSa kontrolowała spotkanie od 1. do 90. minuty i dopisuje trzy bardzo ważne punkty.

Koniec spotkania, pewne zwycięstwo GKS-u!

Doliczone dwie minuty.

Pełna kontrola wydarzeń.

Gol numer pięć! Pierwsza bramka dla GKS-u Dominika Kościelniaka.

Szwedzik... nie udało mu się wykorzystać błędu Rzepeckiego.

Strzał Stefanowicza z rzutu wolnego bardzo niecelny.

Druga żółta w konsekwencji czerwona kartka dla Filipa Karmańskiego.

Rogala dogrywał w szesnastkę, ale nie znalazł adresata.

Dwie zmiany w ekipie gości. Rajch zastąpił Polkowskiego, a Cywiński za Brzeziańskiego.

Strzał Kurbiela, ale Rzepecki pewnie łapie.

Ryk zmienia Bochniaka.

To mogło być wejście smoka! Szwedzik strzelał w dogodnej sytuacji, ale dobrze interweniuje bramkarz Błękitnych.

Kolejna podwójna zmiana. Kurbiel za Urynowicza, a Szwedzik za Kozłowskiego.

Urynowicz huknął z rzutu wolnego! Minimalnie obok słupka bramki Rzepeckiego.

Druga żółta w konsekwencji czerwona kartka dla kapitana Jakuba Ostrowskiego.

Stefanowicz za Błąda natomiast za Kiebzaka wejdzie Pavlas.

Potężne uderzenie z rzutu wolnego, Mrozek zmylony rykoszetem wybija przed siebie, ale dobra interwencja naszej defensywy!

Rzut wolny dla Błękitnych po faulu w środkowej strefie.

Filip Kozłowski doskonale wykańcza kontrę GKS-u!

Jędrych wybija piłkę zagrywaną w pole karne.

Karmański zmienia Kaczmarka.

Dwa rzuty rożne gości, ale koniec końców Mrozek zacznie z piątki.

Kontra Błękitnych, błąd w pojedynku jeden na jeden Kołodziejskiego, rzut rożny dla gości.

Szansa Urynowicza, ale strzela prosto w bramkarza.

Kościelniak zmieni Sanockiego.

Niepewna interwencja Rogali, Błękitni dograli w naszą szesnastkę, ale dobrze interweniujemy.

Groźnie w naszym polu karnym, ale rywal fauluje walczącego Urynowicza.

Błąd wchodził w pole karne, szukał dogrania, ale przerywa defensor gości.

Rogala wchodził w pole karne, ale skutecznie powstrzymywany przez rywala. Domagaliśmy się karnego, ale gwizdek sędziego milczy.

Sanocki zmarnował stuprocentową sytuację, szkoda.

Akcja Błękitnych, Wojciechowski szczęśliwie nabija rywala, Mrozek zacznie z piątki.

Mosakowski zmienił Starzyckiego.

Wracamy na drugą połowę spotkania. Walczymy dalej!

Jeszcze rzut rożny dla GieKSy.

ADRIAN BŁĄD! 3:0!

Dobrze wyprowadzona szybka akcja GieKSy, strzał Sanockiego, ale nie mógł zagrozić bramce strzeżonej przez Rzepeckiego.

Kolejne ostrzeżenie Błękitnych, tym razem strzał nad poprzeczką.

Akcja prawą stroną GKS-u, Błękitni na moment oddalają zagrożenie.

Groźnie w naszej szesnastce, trochę niefrasobliwości w obronie GKS-u, ale strzał z 25 metrów niegroźny dla bramki GieKSy.

Mrozek piąstkuje, aut dla gości.

Faul Sanockiego, tym razem to Błękitni będą wrzucać.

Próba dogrania w pole karne do wchodzącego Urynowicza, ale dobra interwencja obrońcy i łapie Rzepecki.

A teraz żółty kartonik dla Arkadiusza Jędrycha.

Żółta kartka dla Ostrowskiego.

Idealna okazja Sanockiego po podaniu Kozłowskiego! Niestety źle uderzył w piłkę.

Jędrych skutecznie wybija wrzutkę w szesnastkę, przy tym był faulowany.

Błąd z 20 metrów! Rzepecki z problemami, ale odbija.

Urynowicz nabił rywala i będzie rzut rożny.

Akcja Błękitnych, jeden z rywali strzelał sprzed szesnastki, ale piłka daleko od celu.

Nasz pomocnik świetnie odnalazł się przed bramką i dobił piłkę w idealnej sytuacji.

GOOL! MARCIN URYNOWICZ!

Jędrych głową po dograniu Błąda, ale daleko od celu.

Strzał Sanockiego! Rzepecki sparował na rzut rożny.

Było groźnie, Błękitni niemal całą jedenastką przed naszym polem karnym, ale uspokaja Mrozek.

Kontra gości, rywal wywalczył rzut rożny.

Złe podanie Kołodziejskiego, ale Błękitni odpowiadają tym samym i zacznie Mrozek.

Z rzutu wolnego wyszła kontra Błękitnych, ale skutecznie przerywamy.

Faulowany Kozłowski, szansa na wrzutkę w pole karne.

Groźne podanie w nasze pole karne, ale Mrozek dobrze wychodzi z bramki.

Kozłowski z piłką w polu karnym, ale źle przyjął futbolówkę.

Wojciechowski próbował z dystansu, ale bardzo źle przymierzył w piłkę.

Błąd Rzepeckiego, piłka pod nogami Błąda, ale ten nie zdecydował się na strzał.

Musimy uważać, Błękitni na naszej połowie, ale Mrozek uspokaja.

GOOOOL! Kozłowski lub bramka samobójcza.

Sanocki mógł otworzyć drogę do bramki Kozłowskiemu, obrońca przerywa podanie w ostatnim momencie.

Rogala sprzed szesnastki, piłka dobrze leciała, ale odbiła się jeszcze od obrońcy.

Mrozek oddal zagrożenie po krótkim zamieszaniu na naszej połowie.

Piłka minimalnie obok naszego słupka po wrzutce.

Próbę Urynowicza próbował dobić Sanocki, ale Rzepecki w ostatnim momencie zatrzymał piłkę.

Urynowicz nie wykorzystał rzutu karnego.

Rzut karny dla GKS-u, faul na Kozłowskim.

W odpowiedzi akcja GKS-u, rywal przerywa szarżę Kozłowskiego.

Kontra Błękitnych przerwana przez Michała Gałeckiego.

• Przed rozpoczęciem spotkania miła uroczystość, Adrian Błąd otrzymał pamiątkową koszulkę z okazji rozegrania stu meczów w barwach GieKSy.

• Obie drużyny już na murawie, za moment rozpoczynamy mecz.

• W składzie GKS-u Katowice dwie zmiany względem poprzedniego spotkania. Do pierwszej jedenastki wrócili Michał Gałecki oraz Krystian Sanocki. Przed nami zaległe spotkanie 9. kolejki 2 ligi. Początek meczu o 17:00. TRANSMISJA NA TV.GKSKATOWICE.EU