• Urynowicz (29)
  • Jędrych (83)

Olimpia Elbląg: Przybysz - Sarnowski, Lewandowski, Wenger, Sedlewski - Kamiński (88. Sobiecki), Zyska, Ressel (84. Tkachuk), Falon, Kordykiewicz (71. Poliński) - Bawolik (85. Milanowski).

GKS Katowice: Mrozek - Wojciechowski, Jędrych, Kołodziejski, Rogala - Sanocki (59. Woźniak), Urynowicz, Jaroszek, Błąd, Kiebzak (71. Kościelniak) - Kozłowski (78. Kurbiel).

GieKSa ponownie na wyjazdowym szlaku i tym razem w Elblągu zmierzyła się z miejscową Olimpią w deszczową sobotę. Rywal jest w trudnej sytuacji, dlatego szukał przełamania na własnym boisku. Katowiczanie z kolei chcieli odkuć się po remisie ze Zniczem Pruszków. W składzie trener Rafał Górak dokonał kilku roszad, do pierwszej jedenastki wrócili Krystian Sanocki oraz Bartosz Jaroszek. Natomiast Adrian Błąd obchodził okrągły i okazały jubileusz. Nasz zawodnik wystąpił bowiem w swoim setnym meczu dla GieKSy! Nic jednak nie zapowiadało świętowania. Nad Elblągiem bardzo niepewna pogoda, która zwiastowała wiele boiskowych trudności.

Olimpia od początku oddała GKS-owi inicjatywę, co oznaczało, że katowiczanie musieli uważać na błędy w rozegraniu, bowiem rywal był gotowy wyprowadzić szybką kontrę. Zarysowała się jednak przewaga naszego zespołu i w 28. minucie Krystian Sanocki rozprowadzając szybki atak zdecydował się na strzał zza pola karnego. Bramkarz Olimpii wybił próbę przed siebie i do piłki dopadł Marcin Urynowicz z dużym spokojem ładując futbolówkę do bramki. Nie było wątpliwości, że od tego momentu gospodarze zaczną grać odważniej. W 33. minucie Marcin Bawolik wygrał pojedynek jeden na jeden z Arkadiuszem Jędrychem i oko w oko z Bartoszem Mrozkiem doprowadził do remisu.

Wynik przed przerwą nie uległ zmianie, mimo że obie drużyny miały okazję do objęcia prowadzenia. W 53. minucie Adrian Błąd potężnie uderzył z rzutu wolnego, ale bramkarz Olimpii z wielkim trudem sparował strzał. Niecałe 10 minut później było blisko bramki samobójczej gospodarzy, gdy gracze tego samego zespołu próbowali wybić piłkę zmierzającą na piąty metr, zabrakło centymetrów. W końcu w 83. minucie Arkadiusz Jędrych uderzył głową po dośrodkowaniu Adriana Błąda i odzyskał dla GieKSy prowadzenie. Jeszcze w 90. minucie Bartosz Mrozek złapał strzał, który rykoszetem odbił się od rywala. Więcej szans nie było, GieKSa wygrywa mecz.

KONIEC! RYWAL NIE STRZELA NAM BRAMKI W KOŃCÓWCE! WYGRYWAMY!

Błąd w polu karnym! Minimalnie nad poprzeczką.

Mrozek łapie strzał, który rykoszetem odbił się jeszcze od rywala.

Olimpia w naszym polu karnym, wybijamy na aut.

Groźna wrzutka Błąda, Przybysz niepewnie.

Teraz faul na Woźniaku, pozostajemy na połowie gospodarzy.

Faulowany Jaroszek, szansa na wrzutkę w pole karne Olimpii.

Kurbiel szukał podania w pole karne, ale przerywa obrońca.

Mrozek wybija, ale piłka ląduje na aucie, potrzebujemy koncentracji!

Jędrych blokuje rywala i zacznie Mrozek.

Nasz obrońca przymierzył głową i odzyskał dla GKS-u prowadzenie, walczymy, bo to jeszcze nie koniec.

GOOOOOL! ARKADIUSZ JĘDRYCH!

I jeszcze jedna szansa dla GKS-u z rzutu rożnego.

Rzut rożny dla katowiczan.

Znów otworzyło się niebo nad Elblągiem.

Żółta kartka dla Kolodziejskiego za przerwanie kontry.

Kurbiel zmieni Kozłowskiego.

Kozłowski w polu karnym, szukał miejsca między trójką obrońców i niestety go nie znalazł.

Piłkarze GKS-u domagali się ręki po strzale głową Kościelniaka, ale sędzia puszcza grę.

Spalony po podaniu w pole karne Woźniaka.

Zakotłowało się w naszym polu karnym, oddala Woźniak.

Akcja Olimpii, Wojciechowski ratuje się wybiciem na aut.

Poliński za Kordykiewicza.

Kościelniak zmieni Kiebzaka.

Jaroszek oddala zagrożenie.

Kołodziejski wybija na rzut rożny mocną wrzutkę.

A teraz Rogala przerywa bardzo groźnie zapowiadającą się kontrę gospodarzy.

Teraz Rogala wywalczył rzut rożny.

Dogranie Rogali, ale obrona oddala zagrożenie.

Urynowicz złożył się do strzału po podaniu Woźniaka, w ostatniej chwili blokuje go obrońca.

Kozłowski podawał w pole karne, niestety nie znalazł adresata.

Bardzo blisko bramki samobójczej Olimpii, piłka jednak przelatuje obok słupka.

Woźniak za Sanockiego.

Niedokładna wrzutka Sanockiego i jeszcze gorsza próba głową Kiebzaka.

Groźne wejście Kiebzaka w szesnastkę, szukał kolegi, ale rywal wcisnął nogę i dobrze interweniował nabijając naszego zawodnika.

Chaotyczna akcja przed polem karnym Olimpii, Błąd strzelał, ale nabił rywala i zaczniemy z autu.

Bomba Błąda, ale bramkarz paruje strzał.

Żółta kartka dla Lewandowskiego.

Faulowany Kozłowski, 25 metrów do bramki Przybysza.

Groźna akcja w naszej szesnastce, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej.

W kluczowym momencie indywidualnej akcji Kiebzak zepsuł podanie.

Kozłowski próbował zabrać się z piłką w pole karne, źle jednak przyjął, szkoda.

Za mocne dośrodkowanie, zacznie Mrozek.

Ręka Jędrycha, szansa na groźną wrzutkę w nasze pole karne.

Rogala próbował dograć do Błąda na 16 metr, jednak podanie przerywa defensor.

W składzie GKS-u bez zmian, walczymy!

Koniec pierwszej połowy spotkania.

Techniczny strzał Sanockiego, ale Przybysz łapie.

Faulowany Rogala, jeszcze szansa dla katowiczan na dośrodkowanie w pole karne Olimpii.

Kiebzak nie opanował piłki przy szansie na szybką akcją prawą stroną.

Strzał głową Kołodziejskiego, ale nie mógł zaskoczyć Przybysza.

Szansa dla GieKSy z rzutu rożnego.

Kiebzak próbował strzału, ale tylko nabił obrońcę.

W grę GKS-u zaczyna wkradać się dużo niedokładności.

Niebezpieczne podanie na piąty metr, rywal szczęśliwie dla nas nie zdołał dobiec do piłki.

Kołodziejski zagrał ręką, szansa dla gospodarzy na wrzutkę.

Szarża Kiebzaka, podawał w polu karnym do Kozłowskiego, ale ten nie opanował piłki.

Sanocki szukał podania w pole karne, odrobinę za mocno i Olimpia przerywa wybiciem na aut.

Walczymy dalej GieKSa!

Wyrównanie po kontrze. Strzelcem bramki Bawolik.

Piłka zmierzała na głowę Kozłowskiego, niewiele zabrakło.

Kołodziejski wybija groźną wrzutkę.

Blisko kolejnej groźnej kontry GieKSy, ale dobrze interweniuje boczny obrońca Olimpii.

GOL! Marcin Urynowicz dobija strzał Sanockiego.

Piłka przy podaniu z rożnego wyszła za linię boczną i zacznie Mrozek.

Kołodziejski blokuje strzał, rzut rożny dla Olimpii.

Olimpia próbuje dojść do głosu rozgrywając od linii obrony.

Kontra GKS-u rozprowadzona przez Kiebzaka, niestety podanie przerywa obrońca i rozpoczyna kontrę gospodarzy.

Mocna wrzutka w nasze pole karne ze stałego fragmentu, ale Mrozek przechwytuje piłkę.

Kozłowski dostał piłkę na piąty metr, ale zamiast strzelać próbował podawać i piłka daleko obok słupka.

A teraz faulowany Sanocki i jeszcze raz do piłki podejdzie Błąd.

Błąd za głęboko, będzie jeszcze rzut rożny.

Faulowany Błąd, szansa na wrzutkę w pole karne gospodarzy.

Jaroszek powalczył z rywalem i nabił go przy linii bocznej, Mrozek z piątki.

Błąd Rogali, mógł być bardzo kosztowny, ale GKS zacznie z autu.

Kozłowski wszedł w pole karne, podawał przed bramkę, ale obrońca przerywa.

Pewny chwyt Bartka Mrozka po dośrodkowaniu w pole karne GieKSy.

Wojciechowski szukał podania do wchodzącego w pole karne Błąda, ale podanie za mocne.

Olimpia groźnie wchodzi w nasze pole karne. Udaje nam się jednak oddalić zagrożenie.

Groźna akcja w polu karnym Olimpii, Kiebzak domagał się faulu, ale gwizdek sędziego milczy.

Gospodarze próbowali wyjść z kontrą, jednak dobrze interweniował Wojciechowski.

Niefortunne wybicie jednego z obrońców Olimpii, pierwszy rzut rożny GKS-u w tym meczu.

Rywal wyraźnie oddał nam inicjatywę, więc musimy być bardzo ostrożni.

Olimpia całą jedenastką na własnej połowie, czeka na błąd GieKSy w rozegraniu piłki.

Jędrych wybijał na aut groźnie podanie przed pole karne, ale przy tym był faulowany, zacznie GKS.

Sanocki szukał dośrodkowania, ale jego próba przerwana przez defensora.

Próba Jaroszka, ale bardzo niecelna.

Akcja Kiebzaka z Rogalą, ale ten pierwszy żle podał. Rywal ratował się wybiciem na aut.

• Obie ekipy na boisku, za moment rozpoczynamy spotkanie 8. kolejki.

• Tymczasem Iga Świątek wygrywa French Open, ogromne gratulacje dla naszej tenisistki!

• Poza tym do pierwszej jedenastki wrócili Bartosz Jaroszek oraz Krystian Sanocki. Spotkanie 8. kolejki rozpoczynamy o godzinie 17:00. Nad Elblągiem ulewa...

• Mecz w Elblągu będzie setnym rozgrywanym przez Adriana Błąda w barwach GKS-u Katowice!

• Informujemy, że nadal prowadzona jest sprzedaż biletów na mecz GKS Katowice - Błękitni Stargard, a także karnetów na rundę jesienną oraz cały sezon. Zgodnie z planowanym wprowadzeniem tzw. żółtej strefy na obszarze całego kraju, pojemność Stadionu Miejskiego zostanie jednak ograniczona do 25 proc. dostępnych miejsc. Mecze na obiekcie będzie mogło obserwować maksymalnie 1760 osób.