• Błąd (26)
  • Błąd (42)

Górnik Polkowice: Szymański - Azikiewicz (84. Magdziak), Opałacz, Kowalski-Haberek, Fryzowicz (87. Radziemski), Wacławczyk, Terpiłowski (66. Baranowski), Żołądź, Sobków, Szuszkiewicz, Baszak (84. Borkowski).

GKS Katowice: Mrozek - Wojciechowski, Jędrych, Kołodziejski, Rogala - Woźniak, Stefanowicz (63. Urynowicz), Jaroszek, Błąd (89. Gałecki), Sanocki (73. Kiebzak) - Kozłowski (89. Kurbiel).

GieKSa wróciła na wyjazdowy szlak. Tym razem gracze trenera Rafała Góraka stanęli przed naprawdę sporym wyzwaniem, bo w Polkowicach mierzyli się z miejscowym Górnikiem, który na swoim terenie prezentuje się szczególnie dobrze. GieKSa na boisko wyszła taką samą jedenastką, co w zwycięskim starciu z Lechem II Poznań. Pierwszy fragment był dla obu ekip rozpoznaniem, bowiem groziła zarówno GieKSa, jak i Górnik, chociaż to gospodarze byli częściej przy piłce, grożąc zwłaszcza akcjami z lewej strony boiska. Jedno z dośrodkowań skończyło się poprzeczką Mariusza Szuszkiewicza, który próbował zaskoczyć Bartosza Mrozka precyzyjnym strzałem głową.

Katowiczanie czekali na okazję z kontrataku i doczekali się w 26. minucie, gdy sędzia puścił grę po faulu na Macieju Stefanowiczu w polu karnym i Adrian Błąd idealnie przymierzył dając nam prowadzenie. Podopieczni trenera Janusza Niedźwiedzia rzucili się do odrabiania strat. Obrona GieKSy pozostała jednak zdyscyplinowana. Konsekwencja po tej stronie boiska przyniosła kolejną okazję w 43. minucie spotkania. Błąd dostrzegł opadającą przed pole karne piłkę i bez zastanowienia przymierzył z pierwszej piłki. Jakub Szymański nie miał żadnych szans, trafienie stadiony świata. Na przerwę goście schodzili z dwubramkowym prowadzeniem.

Górnik wyszedł ambitnie, od początku szukając bramki kontaktowej. Trener Górak miał sporo pretensji do swoich zawodników za niektóre zachowania w defensywie. GKS się cofnął i znów czekał na błędy rywala w rozegraniu. W 70. minucie Michał Kołodziejski znalazł piłkę na 10 metrze po odegraniu kolegi. Doszedł do strzału, ale futbolówka przeleciała wysoko nad poprzeczką. Po zawodnikach gospodarzy widać było ogromne zmęczenie, ale GieKSa musiała zachować w obronie czujność. W końcówce katowiczanie całą jedenastką bronili na własnej połowie i doprowadzili mecz do końca nie tracąc żadnej bramki.

• 90+5 min

KONIEC! TRZY PUNKTY JADĄ DO KATOWIC!

GKS kontroluje rywala dokładną grą w obronie.

Jędrych blokuje próbę rywala w polu karnym.

Rogala wyprowadził kontrę, ale zagrywał prosto w ręce Szymańskiego.

Mrozek łapie strzał z ostrego kąta, mogła go ta próba zaskoczyć.

Doliczone aż 5 minut.

Przed nami ostatnie minuty spotkania.

Kurbiel za Kozłowskiego i Gałecki za Błąda.

Górnik domagał się karnego po wejściu Mrozka, ale gwizdek sędziego milczy.

Za Fryzowicza wszedł Radziemski.

Będzie rzut rożny dla Górnika.

GieKSa całą jedenastką na własnej połowie.

Dwie zmiany Górnika. Baszaka zastąpił Borkowski, a Azikiewicza Magdziak.

i... jeszcze jeden rożny.

Jeszcze raz spróbuje Adrian Błąd.

Drugi z rzędu rzut rożny dla GKS-u, staramy się utrzymać na połowie rywala.

Woźniak wystawił piłkę Urynowiczowi, jego strzał jednak zatrzymał się na nodze defensora.

Rogala już na nogach, wszystko wskazuje na to, że będzie kontynuował grę.

Znów bardzo groźnie po dośrodkowaniu Azikiewicza. Ostatecznie Mrozek wybija, ucierpiał jednak w tym zamieszaniu Rogala.

Niebezpieczne podanie Kołodziejskiego do Mrozka, ten na wszelki wypadek wybija na rzut rożny.

Po zawodnikach gospodarzy widać zmęczenie, ale nie możemy tracić czujności w obronie.

Doskonała sytuacja dla gospodarzy po dośrodkowaniu w pole karne. Piłka po strzale przelatuje jednak nad poprzeczką.

Kiebzak melduje się za Sanockiego.

Błąd skończył kontrę strzałem, ale tylko boczna siatka.

Strzał Baszaka mija bramkę Mrozka.

Kołodziejski znalazł piłkę na jedenastym metrze, potężnie uderzył, ale futbolówka przelatuje nad poprzezką.

Żółta kartka dla Kowalskiego-Haberka za faul na Kozłowskim.

Błąd w kontrze, niestety tuż przed strzałem stracił równowagę, szkoda tego kontrataku.

Za Terpiłowskiego wchodzi Baranowski.

Kontra Kozłowskiego, ale dobra interwencja defensora.

Sanocki zatrzymuje bardzo groźną kontrę po tym, jak spędziliśmy chwilę w polu karnym Górnika.

Jaroszek głową po wrzutce, ale piłka jeszcze odbiła się od jednego z rywali.

Urynowicz zmieni Stefanowicza.

Teraz pewny chwyt Mrozka zatrzymuje niebezpieczne podanie.

Wrzutka ze stałego fragmentu Błąda, ale piłka przelatuje nad głowami naszych zawodników.

Strzał Terpiłowskiego, ale wysoko nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Mrozka.

Zakotłowało się w naszym polu karnym, na szczęści zatrzymujemy kolejne próby.

Kozłowski wpadł w pole karne, rywal go powstrzymał, ale zgodnie z przepisami.

Szuszkiewicz w polu karnym, na moment oddalamy zagrożenie, ale szkoda, że nie próbowaliśmy wyprowadzić z tego kontrataku.

Wrzutka Błąda i strzał Woźniaka, ale za lekki by zaskoczyć bramkarza.

Długie podanie Rogali, ale obrońca odprowadza piłkę i Szymański zacznie z piątki.

Szansa na wrzutkę w szesnastkę Górnika po faulu na Kozłowskim.

Była szansa na kontrę, ale zabrakło precyzji w podaniu Jaroszka.

Górnikowi będzie się spieszyć, GKS stara się grać cierpliwie.

Górnik wjechał w nasze pole karne, zdecydowanie za łatwo. Ostatecznie Mrozek rozpocznie z piątki.

Wracamy do gry, przed nami jeszcze 45 minut walki.

Znów groźnie w naszym polu karnym, szczęśliwie rywal nie trafił czysto w piłkę.

Fantastycznie złożył się do strzału nasz zawodnik i podwyższył prowadzenie GieKSy.

BŁĄD!!!! CO ZA UDERZENIE!

Wysoki pressing rywala zmusza nas do grania długich podań.

Dobra akcja GKS-u w polu karnym, zakończona strzałem Woźniaka. Niestety piłka przelatuje wysoko nad poprzeczką.

Znów niebezpiecznie w naszej szesnastce, blokujemy kolejną próbę rywala. GieKSa teraz wyraźnie nastawiona na kontry.

Błąd szukał w kontrze podania do ścinającego Woźniaka, ale ten na spalonym.

Strzał Stefanowicza po chaotycznej akcji GieKSy w szesnastce Górnika. Szymański wypuszcza piłkę, ale Kozłowski nie zdążył jej dobić.

GKS ma problem z utrzymaniem się przy piłce.

Piłka o centymetry mija słupek naszej bramki po główce jednego z rywali.

Kolejny faul Bartoszka, szansa dla Górnika na wrzutkę w pole karne.

Bomba z 35 metrów, ale prosto w Mrozka.

Żółta kartka dla Bartosza Jaroszka za atak na rywala.

Musimy szczególnie uważać na akcje prowadzone przez Górnik lewą stroną.

Wojciechowski zatrzymuje groźną kontrę.

Piłka w nasze pole karne, ale pewnie chwyta Mrozek.

Mógł być karny po faulu na Stefanowiczu, sędzia puścił grę i Błąd pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

GOOOOOL! ADRIAN BŁĄD DAJE NAM PROWADZENIE!

Kołodziejski wybija piłką po kolejnej akcji kombinacyjnej Górnika w polu karnym.

Niebezpieczne momenty przed naszym polem karnym, ale ostatecznie Mrozek łapie próbę wrzutki.

Kombinacyjna gra gospodarzy w naszym polu karnym, Jędrych na moment oddala zagrożenie.

Żółta kartka dla Błąda za próbę wymuszenia rzutu karnego.

Poprzeczka po strzale głową Szuszkiewicza.

Wrzutka Błąda ze stałego fragmentu, ale Szymański zacznie z piątki.

Żółta kartka dla Wacławczyka za ścięcie Kozłowskiego.

Rogala zagrywał długą piłkę na głowę Kołodziejskiego, ale ten za lekko uderzał, by zaskoczyć bramkarza.

Strzał Baszaka, ale pewnie łapie Mrozek.

Teraz Rogala ścinał w szesnastkę, lecz za mocno dogrywał mu Wojciechowski, który w ferworze akcji zmienił stronę boiska.

Sanocki w kontrze, ale podawał za plecy Błąda, szkoda bardzo dobrej okazji.

Błąd mógł uruchomić kontrę, obrońca przeczytał jego zamiar i przerwał podanie do Kozłowskiego.

Dogranie w nasze pole karne, rywal na nasze szczęście źle przyjmuje piłkę.

Dwie wrzutki Błąda obie przerwane, w odpowiedzi kontra Górnika, ale przerywamy tuż przed strzałem.

Woźniak odgrywał do Błąda, ten strzelał, ale piłka odbija się od nóg obrony i pierwszy w tym meczu rzut rożny.

Akcja GKS-u w polu karnym rywala zakończona dośrodkowaniem Rogali, które jednak wybija obrona.

Wrzutka Kozłowskiego, ale Szymański pewnie łapie piłkę.

Bardzo cicho na stadionie przy Kopalnianej, słychać wyłącznie komendy piłkarzy.

• Piłkarze GKS-u już na boisku, za moment rozpoczynamy spotkanie.

• Trener Rafał Górak desygnował do gry taką samą jedenastkę, jaka reprezentowała GKS w zwycięskim meczu z Lechem II Poznań. Spotkanie 4. kolejki w Polkowicach rozpoczynamy o 18:15. Bezpłatna transmisja na kanale YouTube Łączy Nas Piłka.