• Kozłowski (46)
  • Urynowicz (90)

Hutnik Kraków: Smug - Jaklik, Kędziora, Drąg, Świątek, Sobala (86. Zając), Ozimek, Terych (55. Hajduk), Stawarczyk, Kieliś, Hafez (25. Antoniak, 55. Olszewski).

GKS Katowice: Mrozek - Wojciechowski, Jędrych, Dejmek, Rogala (46. Pavlas) - Sanocki (46. Woźniak), Stefanowicz (46. Urynowicz), Jaroszek (83. Kurbiel), Błąd, Kiebzak (66. Szwedzik) - Kozłowski.

Na inaugurację GieKSa wróciła do Krakowa, gdzie ponownie zagrała przy Rydlówce. Tym razem naszym rywalem był beniaminek 2 ligi Hutnik Kraków. W składzie zespołu z Bukowej debiutowali Krystian Sanocki oraz Bartosz Jaroszek. Spotkanie pomiędzy drużynami zamykało 1. kolejkę sezonu 2020/21. Pierwsza połowa potoczyła się dla katowiczan tragicznie. Już w 1. minucie sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Piotr Stawarczyk. Drugi gol dla gospodarzy to niefortunne trafienie sambójcze Radka Dejmka. Kolejny cios w GKS przyszedł pod koniec pierwszej części, gdy Przemysław Antoniak wykorzystał podanie na piąty metr i podwyższył prowadzenie Hutnika.

GieKSa na drugą połowę wracała ze stratą trzech goli. Jedną bramkę udało się odrobić już na początku, gdy drogę do bramki Hutnika znalazł Filip Kozłowski po podaniu Adriana Błąda. Chwilę później piłka ponownie znalazła się w siatce Hutnika i ponownie po strzale Kozłowskiego, ale tym razem sędzia dopatrzył się spalonego. W 65. minucie niezwykle groźny kontratak wyprowadzili gospodarze. GieKSę przed utratą gola uratował Zbigniew Wojciechowski wybijając piłkę zmierzającą do pustej bramki.

Katowiczanie próbowali przebić się przez defensywny mur postawiony przez krakowian, ale byli w stanie strzelić jeszcze tylko jedną bramkę, gdy w 90. minucie na listę strzelców wpisał się Marcin Urynowicz. Zespół z Katowic czeka dwa tygodnie przerwy, ponieważ pauzuje w 2. kolejce spotkań 2 ligi.

Pavlas wywalczył rzut rożny.

Dośrodkowanie Pavlasa, ale bardzo niedokładne.

Sędzia doliczył trzy minuty.

Od razu odpowiedź Hutnika, który wywalczył rzut rożny.

Gol kontaktowy, Marcin Urynowicz, jeszcze walczymy!

Najpierw dośrodkowanie Błąda ze stałego fragmentu, ale obrona wybija, potem próba Wojciechowskiego, ale nikt nie dopadł do piłki.

Sobalę zastąpił Zając.

Urynowicz szukał Wojciechowskiego na prawej stronie, ale jego podanie odrobinę za mocne.

Zdecydowanie za mocne podanie Błąda ze stałego fragmentu.

Kurbiel za Jaroszka.

Faulowany Urynowicz, szansa na dogranie w pole karne.

Pavlas podawał w pole karne, ale obrońca oddala zagrożenie.

Dośrodkowanie Błąda, problem polegał na tym, że trudno powiedzieć, kto był jego adresatem.

Dwie wrzutki w pole karne gospodarzy, ale w obu przypadkach dobra interwencja obrony i bramkarza.

Przerwa na wodę.

Wojciechowski szukał urywającego się Urynowicza, ale podanie za mocne.

Wrzutka zatrzymuje się na pierwszym zawodniku, Pavlas przerywa groźny kontratak.

Kozłowski próbował odgrywać w polu karnym do Urynowicza, ale przerwał obrońca. Następnie przewracany Jaroszek i szansa ze stałego fragmentu dla GieKSy.

Nieudana wrzutka Woźniaka z lewej strony boiska.

Szwedzik na spalonym po podaniu Błąda.

Szwedzik zastąpi Kiebzaka.

Hutnik zmarnował setkę, Wojciechowski wybija piłkę zmierzającą do pustej bramki.

Urynowicz wywalczył rzut rożny.

Pavlas znalazł Kiebzaka w polu karnym, ale piłka przeleciała nad jego głową, niewiele brakowało.

Kozłowski ścigał się po piłkę z bramkarzem, ten jednak dobrze się zachował wycofując grę do pola karnego i łapiąc futbolówkę.

Jaroszek wybija piłkę z szesnastki po zamieszaniu.

Ponownie bardzo groźnie w naszym polu karnym. Jeden z rywali wszedł w szesnastkę i szczęśliwie przerywamy wybiciem na rzut rożny.

Długa wrzutka ze stałego fragmentu Błąda, ale Smuga łapie.

Żółta kartka dla Drąga.

Teraz przenosimy się na naszą połowę, gdzie dośrodkowaniami grozi Hutnik.

Piłka w siatce Hutnika, ale Kozłowski strzelał ze spalonego.

Dwie zmiany w zespole z Hutnika. Antoniaka zastąpi Olszewski. Za Tetycha wejdzie Hajduk.

Kontra Hutnika, ale Pavlas faulowany przy walce o piłkę.

Kiebzak dostał piłkę na 16 metr, miał dużo czasu, ale strzał wysoko nad poprzeczką.

Piłka dotarła do Kiebzaka po podaniu Pavlasa. GKS domagał się karnego, ale gwizdek sędziego milczy.

Groźnie krakowianie, Jaroszek przerywa akcję w polu karnym wybiciem na rzut rożny. Wzmaga się wiatr.

Akcja Hutnika lewą stroną, przerywamy wybiciem na rzut rożny.

Gol Kozłowskiego.

Trzy zmiany w drużynie GKS-u. Woźniak za Sanockiego, Urynowicz za Stefanowicza i Pavlas za Rogalę.

Antoniak podwyższa.

Doliczone dwie minuty.

Błąd szukał Dejmka długim dośrodkowaniem, ale piłka przeleciała nad głową naszego obrońcy.

Kiebzak w kontrze strzelał na długi słupek, ale strzał bardzo nieprecyzyjny.

Jaroszek wybija na rzut rożny i kolejna szansa dla gospodarzy.

Długie podanie Jędrycha do Kiebzaka, niestety piłka zagrana za mocno.

Słupek po potężnym strzale z 25 metrów gracza gospodarzy.

Kozłowski głową, tuż nad poprzeczką...

Wojciechowski wrzucał z prawej strony, ale nikt nie zdołał dopaść do piłki.

Dejmek szukał Rogali w polu karnym, niestety ten na spalonym.

Sanocki szukał Kozłowskiego, ale ten nie zorientował się, że Krystian będzie próbował takiego rozwiązania.

Za Hafeza zameldował się Antoniak

Pierwszy w tym meczu rzut rożny dla GKS-u.

Zamieszanie w polu karnym Hutnika, ale Smug łapie piłkę.

Znów groźnie w naszym polu karnym, Hafez trafia w boczną siatkę.

Długie podanie Błąda do Rogali, ten nie opanował przy próbie podania.

Gol samobójczy Radka Dejmka.

Tym razem Wojciechowski przerywa akcję wybiciem na rzut rożny. Znów niebezpiecznie w polu karnym GKS-u.

Kontra Hutnika, Jędrych dobrze przerywa podanie w pole karne.

Kozłowski sam na sam! Niestety prosto w nogi Smuga... ładna składna akcja GieKSy.

Żółta kartka dla Tetycha za przerwanie kontry.

Rogala przerywa podanie wybiciem na rzut rożny.

Kozłowski w polu karnym, Hutnik przerywa podanie, ale wrzuca Wojciechowski. Piłka ląduje na nodze Błąda, ale ten nie mógł złożyć się do strzału.

Kiebzak z 20 metrów, ale piłka mija światło bramki.

Kiebzak szukał wrzutką Sanockiego, ale ten nie był w stanie dobiec do podania zagranego w szesnastkę.

Rogala faulowany w walce o piłkę prze Sobalę. GKS zacznie z własnego pola karnego.

Kontra Hutnika, Jędrych wybija wrzutkę z pola karnego.

GieKSa spróbuje uspokoić grę i kontrolować piłkę.

Wrzutka Błąda w pole karne, Stefanowicz nie był w stanie opanować piłki.

Pechowy początek, walczymy dalej GKS!

Gol Stawarczyka.

Źle rozpoczynamy, faul w polu karnym i karny dla Hutnika.

• Drużyny wychodzą już na boisko, za moment rozpoczynamy spotkanie 1. kolejki 2 ligi. GieKSa sezon zainauguruje w żółtych koszulkach.

• Skład GKS-u Katowice różni się od tego sprzed tygodnia. W barwach drużyny debiutują Krystian Sanocki oraz Bartosz Jaroszek, natomiast do wyjściowego składu wracają Maciej Stefanowicz i Szymon Kiebzak. Rozpoczynamy o 13:30!