• Radwanek (56)
1-0

Garbarnia Kraków: Kozioł - Klimek, Laskoś (90. Kardas), Serafin (84. Górecki), Masiuda, Radwanek (79. Małek), Kuczak, Marszalik, Kołbon, Nakrosius, Kowalski.

GKS Katowice: Frankowski - Wojciechowski, Jędrych, Kołodziejski (46. Dejmek), Rogala - Kościelniak (70. Szwedzik), Urynowicz (70. Stefanowicz), Gałecki, Błąd, Woźniak (65. Pavlas) - Kozłowski.

W pierwszym meczu o stawkę sezonu 2020/2021, GKS Katowice na boisku przy Rydlówce rozegrał mecz 1/32 Fortuna Pucharu Polski z Garbarnią Kraków. W składzie GieKSy kilku debiutantów - Michał Kołodziejski, Dominik Kościelniak oraz Filip Kozłowski. Był to także pierwszy mecz w roli kapitana dla Arkadiusza Jędrycha. Wynik meczu katowiczanie mogli otworzyć już w 9. minucie, gdy Adrian Błąd próbował przekierować strzał zza pola karnego Marcina Urynowicza. Pomocnikowi GKS-u zabrakło centymetrów. Garbarnia cierpliwie czekała i od 15. minuty to gospodarze przejęli inicjatywę. Jedna z wrzutek w nasze pole karne wylądowała na nogach atakującego, tylko przytomna interwencja Arkadiusza Jędrycha uratowała nas przed stratą bramki.

Podopieczni trenera Rafała Góraka po nerwowych kilku minutach starali się uspokoić rytm meczu i spokojnie rozgrywać od linii obrony. Jedno z przyspieszeń zakończyło się podaniem Błąda wzdłuż bramki. Jego kolegom zabrakło centymetrów, by skierować piłkę do siatki rywala. Na przerwę zespoły schodziły ostatecznie z bezbramkowym remisem. GieKSa przed powrotem do gry dokonała jednej zmiany, za Michała Kołodziejskiego na środku obrony zameldował się Radek Dejmek.

W 56. minucie, po długim fragmencie dominacji Garbarni, Błażej Radwanek wykorzystał dogranie w pole karne i głową pokonał Szymona Frankowskiego dając gospodarzom prowadzenie. W 65. minucie odpowiedzieć mógł Marcin Urynowicz, który dostał dobre podanie w pole karne, ale nie był w stanie złożyć się odpowiednio do strzału. W 84. minucie do siatki Garbarni trafił Filip Kozłowski, bramka niestety została nieuznana, bo sędzia dopatrzył się spalonego. Ostatnią szansę miał Patryk Szwedzik, jego główka po dośrodkowaniu Zbigniewa Wojciechowskiego przeleciała centymetry obok słupka.

GKS Katowice przegrał w Krakowie i odpadł z rozgrywek Fortuna Pucharu Polski.

• 90+5 min

Jeszcze żółta kartka dla Wojciechowskiego.

Szwedzik... jego główka minimalnie obok słupka bramki gospodarzy.

Żółta kartka dla Kowalskiego.

Za Laskosia wszedł Kardas.

Sędzia doliczył 4 minuty, walczymy GIEKSA!

Żółta kartka dla Błąda za przerwanie kontry.

Długa piłka Stefanowicza do Kozłowskiego, ale ten nie był w stanie dotrzeć do podania.

Danian wrzucał, ale piłka zmierzała w kierunku bramki i mogła Kozioła zaskoczyć. Ostatecznie przelatuje obok słupka bramki.

Za Serafina wejdzie Górecki.

Piłka w siatce... ale ponownie spalony. Wielka szkoda, strzelał Kozłowski.

Garbarnia ustawiona głęboko, szukamy przestrzeni do gry.

Tym razem Kozłowski na minimalnym spalonym po podaniu ze skrzydła.

Szwedzik wywalczył piłkę, Błąd szukał miejsca dla Kozłowskiego, ale rywal przerwał kluczowe podanie.

Za Radwanka wejdzie Małek.

Błąd szukał ścinającego Szwedzika, ten niestety złapany na pozycji spalonej.

Sędzia zarządził przerwę na wodę.

Długie podanie Jędrycha do Błąda... odrobinę za długie, bo piłka wylądowała poza boiskiem.

Rogala przewrócił się po starciu z rywalem, ale sędzie niczego się nie dopatrzył.

Rogala dostał dobrą piłkę od Błąda, znalazł się przed bramkarzem, ale w porę interweniował obrońca Garbarni.

Za Urynowicza wszedł Stefanowicz, za Kościelniaka natomiast Szwedzik.

GKS cały czas na połowie gospodarzy. Szukamy możliwości dogrania w pole karne.

Danian Pavlas zastąpił Arkadiusza Woźniaka.

Urynowicz z piłką w polu karnym, nie potrafił jednak zebrać się do strzału w dogodnej okazji.

Długa piłka Rogali w pole karne, ale bez adresata.

Mnożą się niestety błędy GKS-u przy rozegraniu piłki.

Kozłowski przytrzymał piłkę, szukał Błąda, ale ostatecznie źle podawał. W odpowiedzi kontra gospodarzy, Gałecki oddala zagrożenie.

Kołodziejski szukał Błąda, ale ten przegrał wyścig po piłkę.

GKS na połowie rywala, ale trudno nam stworzyć sytuację bramkową.

Tracimy bramkę. Strzelcem Radwanek.

Urynowicz blokuje strzał sprzed szesnastki, po chwili piąstkuje Frankowski.

Stratami napędzamy kolejne akcje Garbarni. Lepszy fragment gospodarzy.

Frankowski walczył o piłkę w polu karnym i był faulowany przez jednego z rywali.

Żółta kartka dla Kozłowskiego za wejście w nogi rywala przy próbie odzyskania piłki.

Stały fragment dla krakowian. Szansa na strzał bezpośrednio na bramkę lub dośrodkowanie.

Słupek, następnie główka obrońcy ratują nas przed utratą gola. Problemy GieKSy.

Rogala zgubił rywala, na szczęście naprawił swój błąd wybijając mu piłkę spod nóg.

Dobre dośrodkowanie Błąda, ale w odpowiedzi kontra Garbarni, skutecznie jednak przerywamy.

Radek Dejmek zmienił Michała Kołodziejskiego.

Wracamy do gry, do boju GKS!

Jeden z rywali faulowany podczas walki o piłkę i Garbarnia rozpocznie z "piątki".

Doliczone dwie minuty.

Kombinacyjnie GKS, rywal wybija piłkę spod nóg Rogali. Rzut rożny dla gości.

Niebezpiecznie pod naszą bramką, oddalamy jednak zagrożenie po dwóch wrzutkach.

Szybka akcja gospodarzy. Udało im się wywalczyć rzut rożny.

Główka Kozłowskiego po stałym fragmencie, niestety obok bramki.

Teraz to GKS częściej przy piłce i na połowie krakowian.

Spore szczęście GKS-u. Garbarnia popełnia błąd przy dobrze zapowiadającej się kontrze.

Kościelniak próbował sięgnąć wrzutki Błąda, zabrakło niewiele.

Żółta kartka dla Kościelniaka za ostre wejście w nogi rywala.

Błąd dogrywał w pole karne, rywal niepewnie wybija i kolejny rzut rożny dla katowiczan.

Przerwa na wodę. Moment nieuwagi Kołodziejskiego, na szczęście rywal fauluje naszego defensora w walce o piłkę.

Woźniak oszukał dwóch rywali, szukał w polu karnym Kozłowskiego, ale Kozioł pierwszy dopadł do piłki.

Błąd dogrywał przed bramkę, bardzo groźnie. Niestety żaden z naszych piłkarzy nie zdołał przeciąć podania i skierować piłkę do bramki.

Pierwszy w tym meczu rzut rożny dla GieKSy.

Frankowski łapie piłkę po zamieszaniu w szesnastce.

Jeden z rywali długo szukał miejsca w naszym polu karnym, blokujemy jego strzał, ale na połowie GKS-u coraz groźniej.

Wojciechowski przerywa dośrodkowanie wybiciem na rzut rożny.

Nieudane podanie Jędrycha do Wojciechowskiego, Kozioł rozpocznie z "piątki".

Frankowski łapie próbę po stałym fragmencie.

Piłka spadła rywalowi pod nogi tuż przed Frankowskim, szczęśliwie dobra interwencja Jędrycha i na moment oddalamy zagrożenie.

Gra od kilku minut toczy się na połowie GieKSy.

Teraz Garbarnia domagała się ręki po szybko rozegranym rzucie rożnym. Gwizdek sędziego jednak milczy.

Blokujemy strzał oddany z pola karnego. Pierwszy w tym meczu stały fragment dla gospodarzy.

Wrzutka Urynowicza, Kozioł z problemami na własne życzenie, ale ratuje sytuację.

Mecz wyrównany, obie drużyny chcą kontrolować grę i narzucić swój rytm.

Kościelniak w kontrze zagrywał w pole karne, niestety piłka spadła pod nogi obrońców. Za moment strzał Urynowicza, bliski przekierowania strzału Błąd, zabrakło centymetrów.

Kościelniak szukał w szesnastce Kozłowskiego, zagrał mu niestety za plecy.

Piłka w naszym polu karnym po zagraniu ze stałego fragmentu, ale Jędrych oddala zagrożenie.

Odważna próba na bramkę Frankowskiego, ale daleko od światła bramki.

Woźniak na spalonym po podaniu w pole karne Jędrycha.

Stały fragment dla GieKSy po faulu na Kozłowskim.

• Obie drużyny już na boisku, za moment rozpoczynamy spotkanie Fortuna Pucharu Polski.