• Gałecki (31)
  • Sylwestrzak (62)

GKS Katowice: Mrozek - Woźniak, Jędrych, Dejmek, Rogala - Pavlas (65. Pavlas), Stefanowicz (57. Urynowicz), Gałecki, Błąd, Kiebzak - Kurbiel (65. Szwedzik).

Stal Rzeszów: Kaczorowski - Kostkowski, Reiman, Sylwestrzak (66. Trznadel), Pląskowski, Kotwica, Goncerz (71. Pieczara), Szeliga, Głowacki, Michalik (70. Jarecki), Plewka.

Zaledwie kilka dni po ostatnim meczu sezonu zasadniczego, GKS Katowice przystąpił do baraży o awans na zaplecze Ekstraklasy. Zespół trenera Rafała Góraka przy Bukowej podejmował Stal Rzeszów. Drużyna z Podkarpacia w ostatnich meczach prezentowała wysoką formę, co zwiastowało interesujący wieczór przy Bukowej. Z powodu nadmiaru żółtych kartek w drugim meczu z rzędu pauzował Kacper Michalski. Pierwsze fragmenty spotkania bez wątpienia należały do GKS-u, który zdołał rozgrywać piłkę na połowie Stali. Już w 7. minucie Adrian Błąd przymierzył zza pola karnego i futbolówka o centymetry minęła poprzeczkę bramki gości.

Ekipa z Rzeszowa przygotowała się na grę z kontrataku i jedna z takich akcji zakończyła się uderzeniem Damiana Michalika prosto w słupek. Tym razem Bartosz Mrozek miał sporo szczęścia, niestety w 31. minucie kolejna próba Michalika odbiła się jeszcze od nogi jednego z naszych obrońców i kompletnie zmyliła Mrozka, który skapitulował. GieKSa miała szansę na doprowadzenie do remisu dwie minuty później, lecz Piotr Kurbiel choć minął bramkarza i miał pustą bramkę, tuż przed strzałem się poślizgnął. Powodem tego była ogromna ulewa, która w przeciągu paru minut zalała boisko przy Bukowej. Przed przerwą katowiczanom nie udało się doprowadzić do wyrównania, a to Stal mogła podwyższyć, gdy w samej końcówce Damian Kostkowski przymierzył głową po kontrze swojego zespołu i piłka przeleciała tuż obok słupka.

Na drugą połowę GKS wracał więc z bardzo trudnym zadaniem. Jednak od wyjścia z szatni gracze trenera Rafała Góraka bardzo aktywnie szukali wyrównania i to oni stwarzali więcej zagrożenia na połowie przeciwnika. Ponownie jednak to Stal wykorzystała swoją sytuację. W 62. minucie Radosław Sylwestrzak dołożył nogę do wrzutki po stałym fragmencie i podwyższył prowadzenie gości. Gospodarze rzucili się do szalonych, momentami desperackich ataków. Niestety nic nie przynosiło rezultatu. W 82. minucie doskonałym refleksem popisał się Wiktor Kaczorowski, gdy na linii zatrzymał strzał głową jednego z naszych zawodników. GKS nie zdołał zmienić wyniku i na sezon 2020/2021 zostaje w 2 lidze.

Koniec spotkania. GKS kończy sezon.

Doliczone 4 minuty.

Piłka w polu karnym Stali, próbowaliśmy oddać strzał, ale niestety zabrakło precyzji.

Jędrych z daleka, ale piłka mija światło bramki.

GKS próbuje do końca.

Stal zadomowiła się przez chwilę na naszej połowie.

Kaczorowski doskonale broni strzał głową, to była najlepsza sytuacja GKS-u w tej połowie.

Kiebzak próbował dokręcić, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

Woźniak próbował dogrywać w pole karne, piłka odbiła się od nogi obrońcy i wypadła na aut.

Tym razem Wroński na spalonym po podaniu Błąda.

Błąd w pole karne, przyjął Urynowicz, ale natychmiast otoczony dwójką obrońców.

Rogala wrzucał, ale nie znalazł w polu karnym żadnego z kolegów.

Wroński uderzał zza pola karnego, ale ta próba nie mogła zagrozić bramce Stali.

Szwedzik szukał Błąda przed polem karnym, niewiele zabrakło, ostatecznie rywal przerywa podanie.

Za Goncerza wejdzie Pieczara.

Jarecki zastąpi Michalika.

Urynowicz wpadł w pole karne, nie dogadał się z Rogalą i Stal oddaliła zagrożenie.

Błąd wrzucał w pole karne, piłka zatrzymała się na nodze defensora.

Strata Jędrycha, Stal na szczęście nie wykorzystuje kontry 3 na 3.

Trznadel zastąpi Sylwestrzaka.

Kurbiela zmieni Szwedzik.

Wroński zastąpił Pavlasa.

Ucierpiał także jeden z rywali i on będzie potrzebował zmiany.

Piotr Kurbiel leży na boisku po starciu z rywalem.

Druga bramka dla Stali po stałym fragmencie gry. Strzelcem Sylwestrzak.

Strzał Grzegorza Rogali, nieprzyjemny, ale jednak Kaczorowski sobie radzi.

GKS na połowie Stali, szukamy drogi do bramki.

Urynowicz zastąpił Stefanowicza.

Kiebzak znalazł piłkę w polu karnym, ale otoczony trzema obrońcami kopnął jednego w nogę i sędzia uznał, że faulował.

Pavlas wpadł w pole karne, dogrywał, ale obrońca Stali wybił. Piłka trafiła pod nogi Woźniaka, ten obsłużył Błąda, ale strzał mija bramkę Stali.

Woźniak wybija piłkę po dośrodkowaniu przed bramkę Mrozka.

Dejmek nie dogadał się z Mrozkiem i wybił na aut.

Od wyjścia z szatni to GKS aktywniejszy na połowie Stali, brakuje jednak precyzji.

Kontra GKS-u, Pavlas próbował podawać do Błąda, ale ten na wyraźnej pozycji spalonej.

Rogala dostał piłkę na przedpole, ale odskoczyła mu przy przyjęciu.

Żółta kartka dla Reimana.

Wracamy na drugą część, do boju GKS!

• GKS ma jeszcze 45 minut na odwrócenie losów tego spotkania. Po pierwszej części przegrywamy 0:1 po golu Damiana Michalika.

Koniec pierwszej połowy meczu.

Kontra Stali, główkował Kostkowski i piłka o centymetry mija słupek bramki.

Woźniak zagrywał przed pole karne, rywal odbił piłkę i ta mogła spaść pod nogi Kiebzaka, ale nie był w stanie jej dosięgnąć.

Kiebzak dostał piłkę na 16 metrze, ale bardzo źle przymierzył w dogodnej sytuacji.

Pavlas dogrywał w pole karne, piłka odbiła się od pleców obrońcy i łapie Kaczorowski.

Błąd znalazł na lewej stronie Rogalę, ale ten próbował podawać z pierwszej piłki i skiksował.

Odpieramy ataki rywala na naszej połowie. Mrozek łapie strzał zza szesnastki. Piłka wyślizgnęła mu się z rąk, ale zdołał ją opanować.

Nad Bukową cały czas ulewa, nieco aktywniej teraz Stal.

Kurbiel miał pustą bramkę i... poślizgnął się przed strzałem, wielka szkoda, bo mogliśmy szybko doprowadzić do wyrównania.

Gol dla Stali. Piłka zmyliła Mrozka. Strzelcem Michalik.

Kiebzak wpadł w pole karne! Próbował podawać, ale bramkarz nogą wybił na rzut rożny.

Rogala z 30 metrów, piłka odbiła się jeszcze od rywala, ale nie zmyliła Kaczorowskiego, ten pewnie łapie.

Blisko bramki dla GieKSy! Kaczorowski w ostatnim momencie wybija na rzut rożny.

Potężna ulewa nad stadionem.

Rzut rożny dla GKS-u po próbie wrzutki Woźniaka.

Kolejna wrzutka z autu w pole karne Stali, rywal oddala zagrożenie.

Kontra GKS-u, strzelał Kiebzak, ale nabił rywala. W międzyczasie ucierpiał Adrian Błąd, który wykreował świetną okazję z kontrataku.

Gałecki głową po zgraniu Kurbiela, piłka o centymetry mija słupek bramki gości.

Wrzutka Błąda, rywal wybija na aut po niepewnej interwencji głową.

Pavlas wbiegł w pole karne, ale dobra interwencja obrońcy przerywa akcję i zacznie Kaczorowski.

Piłka na głowie Pavlasa po dośrodkowaniu Stefanowicza, ale nie był w stanie precyzyjnie skierować piłki w stronę bramki Stali.

Goście przejmują inicjatywę i zaczynają zagrażać nam w okolicach pola karnego.

Głowacki wpadł w nasze pole karne po długim podaniu, ale źle przyjął piłkę i Mrozek zacznie z piątki.

Kontra Stali, Michalik sam na 16 metrze i uderza w słupek. Tym razem nie najlepsze zachowanie defensywy GKS-u.

Szukamy długich podań na Kiebzaka i Kurbiela.

GieKSa jak dotąd skutecznie w obronie, odcinamy rywali od ataku pozycyjnego.

Piłka po wybiciu z pola karnego trafiła pod nogę Stefanowicza, ale ten przymierzył zdecydowanie za wysoko.

Błąd zza pola karnego, piłka minimalnie nad poprzeczką.

Dobra akcja GKS-u prawą stroną, Kurbiel wywalczył aut na wysokości pola karnego.

Strata GKS-u, Jędrych ratuje wybiciem na aut.

Pierwszy w tym meczu rzut rożny dla GKS-u wywalczony przez Arkadiusza Woźniaka.

Błąd zmieniał stronę i zdecydował się na długie podanie do Woźniaka, niestety odrobinę za mocne.

• Zawodnicy obu drużyn już na boisku, za moment zaczynamy spotkanie w Katowicach.

• Resovia wygrywa serię rzutów karnych i jest pierwszym finalistą.

• Ze względu na rzuty karne w meczu Bytovii z Resovią, spotkanie w Katowicach nieco się opóźni.

• Do wyjściowego składu wrócili Bartosz Mrozek, Grzegorz Rogala oraz Piotr Kurbiel, którzy pauzowali w meczu z Resovią z powodu nadmiaru żółtych kartek. Drugi mecz kary odbywa Kacper Michalski. W składzie rywala kilku byłych GieKSiarzy - Grzegorz Goncerz, Damian Michalik oraz Radosław Sylwestrzak. Spotkanie ze Stalą Rzeszów zaczynamy o godz. 20:15.