3-1

• Stefanowicz (72)

Olimpia Elbląg: Madejski - Lewandowski, Wenger, Brychlik, Miller (74. Kiełtyka), Kuczałek, Sedlewski, Balewski, Prytuliak, Krasa, Demaniuk (90. Morys).

GKS Katowice: Mrozek - Michalski, Jędrych, Broda (45. Janiszewski), Dampc - Wroński (79. Kurbiel), Stefanowicz, Gałecki, Błąd, Rogala - Urynowicz.

Pierwszy wiosenny wyjazd przypadł dla GKS-u na starcie z Olimpią Elbląg. W składzie katowiczan doszło do kilku zmian względem poprzedniego meczu. Z powodu choroby na boisko nie mógł wybiec Arkadiusz Woźniak. Poza grą byli także leczący urazy Szymon Kiebzak oraz Dawid Rogalski. Starcie czwartej z piątą drużyną w tabeli zapowiadał się więc interesująco. Grząskie boisko w Elblągu utrudniało grę obu ekipom. GKS miał spore problemy w rozgrywaniu piłki. Najlepszą sytuację w pierwszej części miał Marcin Urynowicz, gdy uderzał głową po dośrodkowaniu Macieja Dampca. Piłka jednak przeleciała wysoko nad poprzeczką.

Gospodarze grozili ze stałych fragmentów i kontrataków. Aż trzech graczy z Katowic otrzymało w pierwszej połowie żółte kartki za powstrzymywanie szybkich akcji przeciwnika. Uważać musieli Maciej Stefanowicz, Michał Gałecki i Kacper Michalski. Najlepszą okazję przed przerwą miała Olimpia, gdy po groźnym dośrodkowaniu napastnikowi gospodarzy zabrakło centymetrów, by skierować piłkę do siatki. Niestety przed przerwą otrzymaliśmy jeszcze jedną złą informację, gdyż boisko z kontuzją kolana opuścił Mateusz Broda. W jego miejsce pojawił się Grzegorz Janiszewski.

W 57. minucie GieKSa miała doskonałą okazję na objęcie prowadzenie. Po dobrze rozegranej kontrze Grzegorz Rogala uderzył w słupek. Zgodnie z powiedzeniem, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, w 66. minucie to gospodarze zorganizowali szybki atak, który pewnym strzałem zakończył Przemysław Brychlik dając Olimpii prowadzenie. Nie musieliśmy jednak długo czekać na wyrównanie. Faulowany w polu karnym był bowiem Łukasz Wroński i w 72. minucie jedenastkę wykorzystał Stefanowicz. Niestety 10 minut później przed taką samą szansą stanęli gospodarze po faulu Kacpra Michalskiego. Oleksii Prytuliak drugi raz w tym meczu dał miejscowym prowadzenie. Jeszcze przed końcem ten sam zawodnik dołożył bramkę numer trzy po kolejnej kontrze. GieKSa przegrywa w Elblągu.

• 90+3 min

Koniec meczu.

• 90 min

Za Demaniuka wejdzie Morys.

• 90 min

Doliczone 3 minuty.

• 88 min

Prytuliak strzela trzeciego gola dla Olimpii.

• 86 min

Faul Jędrycha i szansa ze stałego fragmentu dla gospodarzy.

• 84 min

Zostało 7 minut, by spróbować odrobić straty.

• 84 min

Prytuliak wykorzystuje.

• 82 min

Niestety rzut karny dla gospodarzy.

• 81 min

Wcześniej Kurbiel z piłką w polu karnym, ale nie miał jak jej uderzyć.

• 81 min

Kontra Olimpii. Wrzutka w pole karne, ale Mrozek kontrolował jej lot.

• 80 min

Długie dośrodkowanie Błąda, ale Olimpia skutecznie oddala.

• 79 min

Kurbiel zastąpi Wrońskiego.

• 77 min

Błąd starał się teraz doprowadzić do porządku Michalskiego.

• 76 min

Długa wymiana podań w powietrzu między oba zespołami.

• 75 min

Jędrych oddala zagrożenie po dośrodkowaniu w nasze pole karne.

• 74 min

Za Millera wchodzi Kiełtyka.

• 72 min

GOL! Maciej Stefanowicz doprowadza do wyrównania.

• 70 min

Rzut karny dla GKS-u. Faulowany Wroński.

• 70 min

Rogala z okazją na dośrodkowanie, ale ostatecznie źle podawał do Błąda.

• 68 min

Błąd bramkarza Olimpii, ale nie byliśmy w stanie go wykorzystać.

• 67 min

Olimpia wykorzystała szansę z kontrataku.

• 66 min

Gol Brychlika.

• 64 min

Po raz kolejny Jędrych do Rogali, ale podanie zdecydowanie za głębokie.

• 63 min

Madejski łapie piłkę, choć ta przeszła w polu karnym obok kilku zawodników.

• 62 min

Jędrych szukał Rogali, wywalczyliśmy aut na wysokości pola karnego Olimpii.

Olimpia w ataku, czyścimy nasze pole karne z kilku groźnie zagrywanych piłek.

Teraz Mrozek dobra reakcja w bramce. Wybija na rzut rożny po przekierowanym strzale.

Rogala faulował Sedlewskiego. Rzut wolny dla gospodarzy.

Zabrakło niewiele, by dobić ten strzał.

Słupek po strzale Rogali!

W odpowiedzi kontra Olimpii, ale piłka po strzale daleko mija jej słupek.

Strzał Urynowicza z 30 metrów, Madejski łapie, dobra próba naszego zawodnika.

Żółta kartka dla Millera za powstrzymywanie Urynowicza.

Groźnie w naszym polu karnym. Rywal strzelał i piłka zatrzymuje się na twarzy Gałeckiego.

Świetny rajd Dampca. Szukał dośrodkowania wyszedł strzał i piłka o centymetry mija poprzeczkę.

Michalski ze Stefanowiczem wymienili kilka podań w obronie i stracili piłkę.

Michalski blokuje próbę podania. Rzut rożny dla miejscowych.

Dampc dośrodkowuje w pole karne, ale wysoko nad głowami swoich kolegów.

Demaniuk z piłką w polu karnym, oddał strzał po obrocie, ale nie zaskoczył Mrozka.

Rogala szukał Błąda w polu karnym, ten niestety się poślizgnął.

Przy faulu Błąda sędzia już zagwizdał...

Dampc otrzymał cios z łokcia... mimo wszystko sędzie nawet nie zareagował.

Wracamy na drugą część. Do boju GKS!

• 45+4 min

Koniec pierwszej części spotkania.

Żółta kartka dla trenera Rafała Góraka.

Na boisku melduje się Grzegorz Janiszewski.

• 45+3 min

Błąd szukał Michalskiego, ale znów niedokładne podanie.

• 45+2 min

Broda opuszcza boisku, towarzyszy mu wyraźny ból.

• 45+1 min

Niestety będzie potrzebna zmiana...

• 45+1 min

Leży Broda, chwycił się natychmiast za kolano.

Doliczone dwie minuty.

Dośrodkowanie w nasze pole karne. Rywalowi zabrakło centymetrów, zdecydowanie najgroźniejsza akcja tego spotkania.

Problemy Wrońskiego, ale podnosi się i gramy dalej.

Szukaliśmy dośrodkowania z prawego skrzydła, ale zdecydowanie za długo i Rogala traci piłkę.

Rzut z autu dla Olimpii na wysokości naszego pola karnego.

Błąd szukał Jędrycha po stałym fragmencie, ale ten faulował rywala w walce o piłkę.

Stefanowicz strzelał sprzed szesnastki, ale Madejski bez problemu łapie. Uruchomił kontrę, ale Mrozek przechwytuje.

Faulowany Urynowicz, szansa na wrzutkę dla GieKSy.

Mocny strzał z dystansu miejscowych, ale bardzo niecelny.

Zablokowana kontra gospodarzy i kolejny rzut rożny.

Cały czas ogromne problemy GKS-u z rozegraniem piłki.

Michalski faulowany w polu karnym GKS-u przy próbie wrzutki Olimpii.

Żółta kartka dla Michalskiego za powstrzymanie kontry.

Rogala w polu karnym. Strzelał, jednak piłka zatrzymana na nodze rywala.

W odpowiedzi bardzo groźna akcja gospodarzy. Domagali się rzutu karnego, ale gwizdek sędziego milczy.

Próby na bramkę Stefanowicza i Błąda, ale pierwszy zablokowany, a drugi bardzo niecelny.

Głębokie dośrodkowanie Stefanowicza... za głębokie.

Bardzo długa akcja GKS-u zakończona wywalczeniem rzutu rożnego.

Jeden z graczy Olimpii otrzymał niezamierzony cios w twarz w rywalizacji z Brodą.

Mrozek łapie strzał rywala, który wyprowadził kontrę po fatalnie rozegranym rożnym przez GKS.

Rzut rożny dla GieKSy, pierwszy w tym meczu.

Na szczęście dla nas kontry gospodarzy jak na razie bardzo niedokładne.

Rogala był już pod polem karnym, ale wycofał do obrony, bo nie miał z kim grać.

Mamy problem z dobrym rozegraniem piłki na połowie rywala. Dużo prostych błędów graczy GKS-u.

Jędrych szukał długim podaniem Dampca, ale piłka wylądowała na aucie.

Rogala faulowany w naszym polu karnym.

Niebezpiecznie w naszym polu karnym. Rywal doszedł do strzału, ale skutecznie wybijamy.

Mrozek wybija na rzut rożny po technicznym strzale rywala.

Złe wieści - żółta kartka dla Gałeckiego, 25 metrów do bramki Mrozka.

Główka Urynowicza po dośrodkowaniu Dampca, jednak piłka wysoko nad poprzeczką.

Broda niedokładnie do Błąda, na szczęście unikamy kontry rywala.

Błąd szukał Stefanowicza przed szesnastką, ten próbował odgrywać z powrotem do Błąda, ale obrońca przerwał.

Składna akcja Olimpii na prawej stronie, Mrozek łapie piłkę po dośrodkowaniu w pole karne.

Na moment oddalamy zagrożenie, ale Olimpia cały czas na naszej połowie.

Faul Wrońskiego, będzie dośrodkowanie w nasze pole karne.

Urynowicz szukał Michalskiego, złe podanie na skrzydło i gospodarze przejmują piłkę.

Strata Stefanowicza i powstrzymywał rywala przekraczając przepisy.

Jędrych zatrzymuje akcję rywala w polu karnym. Jeden z pomocników Olimpii próbował sforsować naszą defensywę rajdem.

Próbujemy cierpliwie rozgrywać, Olimpia w średnim pressingu.

• Piłkarze obu drużyn już na boisku, za moment rozpoczynamy spotkanie 22. kolejki.

• Poza składem dla GKS-u Szymon Kiebzak, który leczy uraz. Nieobecny jest także Arkadiusz Woźniak, który zachorował. Z urazem ściegna Achillesa jeszcze nie uporał się Dawid Rogalski.

• Przed nami spotkanie 22. kolejki. W Elblągu zmierzymy się z 5. w tabeli Olimpią. Przed nami interesująca walka o 3 punkty. To pierwszy wyjazdowy mecz GKS-u w rundzie wiosennej bieżącego sezonu. Zaczynamy o godzinie 17:00.