• Gałecki (62)
  • Woźniak (76)

Bytovia Bytów: Kapsa - Deleu, Bąk, Kawula, Liberacki, Kwiatkowski, Feruga, Lech, Szela (69. Wolski), Czubak, Giel.

GKS Katowice: Mrozek - Michalski, Jędrych, Janiszewski, Rogala - Kiebzak, Błąd (90. Szwedzik), Gałecki, Stefanowicz (75, Grychtolik), Wroński (53. Woźniak) - Rogalski (64. Urynowicz).

Ostatni mecz roku przypadł GieKSie na wyjazdowe spotkanie z Bytovią Bytów. Dla graczy trenera Rafała Góraka była to szansa na rewanż za porażkę przy Bukowej z początku sezonu. W składzie doszło do jednej zmiany, mianowicie nieobecnego Radka Dejmka zastąpił w pierwszej jedenastce Grzegorz Janiszewski. Od początku to gospodarze narzucili swój styl gry i znacznie częściej zagrażali bramce. W 27. minucie nieudany kontratak GKS-u zmienił się w groźną kontrę przeciwnika. Bartosz Mrozek po strzale wybił piłkę przed siebie i dopadł do niej Karol Czubak otwierając wynik spotkania.

GKS próbował odpowiedzieć, ale w grze gości brakowało dokładności. W 36. minucie Pawła Kapsę próbował zaskoczyć Maciej Stefanowicz, jednak jego strzał z 16 metrów został sparowany na rzut rożny. Jeszcze w ostatnich akcjach pierwszej połowy do remisu starali się doprowadzić Szymon Kiebzak i ponownie Stefanowicz. Obie próby jednak mijały o centymetry słupek bramki gospodarzy. Przed zakończeniem pierwszej części GKS-owi nie udało się zmienić wyniku, wobec czego w szatni padło kilka mocnych słów.

Pierwszą zmianą trenera Góraka było wprowadzenie na boisku Arkadiusza Woźniaka w miejsce Łukasza Wrońskiego. Ta decyzja okazała się później kluczowa. W końcu w 63. minucie Michał Gałecki dostał piłkę sytuacyjną na 20 metrze i huknął z prawej nogi doprowadzając do remisu. Mecz zaczynał układać się po myśli katowiczan. W 76. minucie Szymon Kiebzak dogrywał w pole karne z lewej strony. Piłkę przyjął Woźniak, miał dużo czasu by się obrócić i oddać strzał. Paweł Kapsa nie miał szans na zatrzymanie bomby naszego zawodnika. GieKSa objęła prowadzenie i od tego momentu musiała pilnować dyscypliny w obronie.

Przed doskonałą szansą na doprowadzenie do remisu stanął Daniel Feruga. Sam znalazł się z piłką na 10 metrze, ale szczęśliwie dla nas strzał mu kompletnie nie wyszedł i piłka trafiła w ręce Bartosza Mrozka. W ostatnim strzale bytowian piłka trafiła w słupek… Gdy sędzia zagwizdał wszyscy odetchnęli z ulgą. Trzy punkty dla GieKSy!

KONIEC!

Ratuje nas słupek...

Żółta kartka dla Michalskiego.

Doliczone 3 minuty.

Szwedzik za Błąda.

Trzy razy wybijamy piłkę z naszego pola karnego. Ogromne problemy.

Rzut rożny dla gospodarzy.

GieKSa w obronie.

Zamieszanie w naszym polu karnym, Rogala daleko wybija.

Żółta kartka dla Gałeckiego.

Bytovia przed doskonałą szansą... mamy sporo szczęścia.

Bytovia w wyraźnym pośpiechu, staramy się unikać błędów w obronie.

Strzał Błąda wysoko nad bramką rywala.

Żółta kartka dla Kawuli. 20 metrów do bramki Kapsy.

Przed nami bardzo interesująca końcówka tego spotkania.

Woźniak obrócił się z piłką w polu karnym i doskonałym strzałem wykończył akcję.

GOOOOOOL! ARKADIUSZ WOŹNIAK!

Stefanowicza zmienił Grychtolik.

Mrozek łapie piłkę zagrywaną w pole karne po stałym fragmencie.

Rywal minął trzech naszych graczy i zagrywał groźnie w szesnastkę. Na szczęście nikt nie zakończył tego strzałem.

Zmiana w drużynie gospodarzy. Wolski zmienił Szelę.

Gałecki szukał uciekającego Woźniaka, niestety zagrał prosto w nogi obrońcy.

Urynowicz z piłką w polu karnym, ale nie opanował.

Urynowicz zmienił Rogalskiego.

Fantastyczne uderzenie naszego pomocnika, walczymy dalej!

GOOOOOL! Michał Gałecki doprowadza do remisu.

Strzał Kwiatkowskiego po groźnej kontrze, mamy sporo szczęścia. Piłka w bocznej siatce.

Błąd szukał Woźniaka, ten przegrał jednak wyścig do piłki z bramkarzem.

Groźna sytuacja w naszym polu karnym. Czubak przed szansą, lecz w ostatnim momencie zatrzymali go obrońcy.

Strzał Woźniaka, ale próba nie mogła zaskoczyć Kapsy.

Woźniak zmienia Wrońskiego.

Akcja Rogalskiego z Michalskim na prawym skrzydle, ale bez dośrodkowania.

Bytovia szybko zamyka nam możliwości gry.

Kapsa łapie wysokie podanie Błąda.

Faul na Błądzie, szansa na wrzucenie piłki w pole karne.

Wracamy i walczymy!

Stefanowicz w polu karnym! Niewiele zabrakło. Koniec pierwszej połowy.

Dobry strzał Kiebzaka, minimalnie obok słupka.

Doliczona minuta.

Staramy się prowadzić grę, ale Bytovia bardzo dobrze asekuruje.

Faul GKS-u po rzucie rożnym.

Bytovia po zdobyciu bramki wyraźnie się cofnęła i czeka na kontry.

Dobry strzał Stefanowiczy sparowany na rzut rożny.

Faulowany Kiebzak, 30 metrów do bramki Kapsy.

W grze GieKSy brakuje dokładności.

Dwa rzuty rożne GKS-u, ale w obu przypadkach górą obrona gospodarzy.

Tracimy bramkę po kontrze, a wcześniej doskonałą szansę miał Wroński. Niestety stracił piłkę w ostatnim momencie, tuż przed strzałem.

Czubak dobija strzał odbity przez Mrozka.

Bytovia jak na razie dobrze reaguje na nasze próby gry w ataku pozycyjnym.

Żółta kartka dla Błąda za przerwanie kontry.

Mrozek łapie strzał Szela, który próbował przelobować naszego bramkarza.

Bardzo nieprecyzyjna próba Błąda.

Faulowany Rogalski, szansa dla GKS-u na wrzutkę w pole karne rywala.

Szukamy prostopadłego dogrania, ale obrona Bytovii skutecznie przerywa.

Staramy się teraz oddalić zagrożenie.

Śmiała próba Szeli, ale piłka daleko od naszej bramki.

Michalski miał okazję na dośrodkowanie, ale odrobinę przekombinował.

Kiebzak przegrał wyścig o piłkę, mogła być doskonała okazja.

Próba z dystansu rywala, ale Mrozek kontrolował lot piłki.

Pierwszy w tym meczu rzut rożny, Bytovia przed szansą na wrzutkę w nasze pole karne.

Mrozek łapie strzał.

Janiszewski fauluje na 30 metrów przed bramką Mrozka. Okazja dla gospodarzy.

• Obie jedenastki już na boisku, za moment rozpoczynamy spotkanie.

• Względem poprzedniego spotkania w składzie GKS-u doszło do jednej zmiany. W linii obrony Grzegorz Janiszewski zastąpił Radka Dejmka.

• Przed nami spotkanie 20. kolejki 2 ligi. Na stadionie w Bytowie GKS Katowice zakończy piłkarskie zmagania tego roku. W pierwszym meczu sezonu Bytovia wygrała przy Bukowej 2:1, więc dziś katowiczanie mają szansę do rewanżu.