• Rogalski (9)
  • Dejmek (24)

Resovia Rzeszów: Daniel - Mikulec, Kubowicz, Płatek (77. Adamski), Kaliniec, Dziubiński, Krykun, Geniec, Zalepa, Świderski, Feret.

GKS Katowice: Mrozek - Michalski, Jędrych, Dejmek, Rogala - Kiebzak, Gałecki, Stefanowicz (86. Habusta), Błąd (77. Urynowicz), Woźniak (52. Wroński) - Rogalski (90. Grychtolik).

Pierwsze takie starcie od ponad 40 lat. GKS Katowice wznowił rywalizację z Resovią Rzeszów na boisku przy ulicy Wyspiańskiego 22. Trener Rafał Górak kierując się zasadą, iż zwycięskiej jedenastki się nie zmienia, do gry desygnował tych samych piłkarzy, co w wygranym starciu ze Stalą Stalowa Wola. Mecz na szczycie drugoligowej tabeli zapowiadał się wyjątkowo ciekawie i długo nie musieliśmy czekać na potwierdzenie tego założenia. Już w 9. minucie GKS na prowadzenie wyprowadził Dawid Rogalski. Nasz napastnik znalazł się z piłką na 10 metrze i uderzył tak, że Wojciech Daniel musiał wyciągać piłkę z siatki. To jednak był dopiero początek prawdziwego festiwalu strzałów i okazji.

Resovia już minutę po pierwszym golu katowiczan mogła doprowadzić do remisu. Strzał głową Świderskiego o centymetry minął słupek bramki. Wojciech Daniel i Bartosz Mrozek mieli naprawdę sporo pracy. Bardzo aktywny był Adrian Błąd, co chwilę próbując strzałów zza pola karnego. Jedna z sytuacji przyniosła GieKSie rzut rożny z prawej strony boiska. Błąd doskonale dograł piłkę na głowę wychodzącego Radka Dejmka i ten w 24. minucie podwyższył prowadzenie gości. Jednak przed końcem pierwszej połowy mogliśmy prowadzić znacznie wyżej. Rogalski miał dwie okazje, by ponownie wpisać się na listę strzelców, ale dwukrotnie dobrze w bramce zachował się Daniel.

Tuż przed końcem pierwszych 45 minut doskonale na głowę Arkadiusza Woźniaka dogrywał Kacper Michalski. Woźniak przymierzył bardzo dobrze, ale na linii bramkowej nogą próbę zatrzymał golkiper Resovii. Sekundy później piłka znalazła się w siatce po strzale z 16 metrów Macieja Stefanowicza. Sędzia asystent dopatrzył się jednak spalonego. Do szatni podopieczni trenera Góraka schodzili z dwubramkowym prowadzeniem. Jednak już w 54. minucie gol kontaktowy dla Resovii po faulu w jedenastce Adriana Błąda. Rzut karny wykorzystał Kamil Radulj. GKS potrzebował odpowiedzieć na przewagę, jaką rywal wykreował w pierwszych minutach drugiej części starcia.

De facto już w 62. minucie mógł być remis. Szymon Kaliniec przymierzył z 16 metrów z piłki sytuacyjnej i ta o centymetry minęła słupek naszej bramki. Gra toczyła się na połowie katowiczan. Cały czas próbowaliśmy odeprzeć atak pozycyjny gospodarzy i wyprowadzić w odpowiedzi szybki atak. Kilka razy rywale testowali czujność Bartosza Mrozka po rzutach rożnych. Nasz bramkarz pewnie wyciągał kolejne strzały. Niestety w ostatniej minucie sędzia po raz kolejny pokazał na jedenasty metr w polu karnym gości. W ostatnim strzale meczu Radulj doprowadził do wyrównania. Z Rzeszowa zabieramy punkt.

• 90+5 min

Remis.

Żółta kartka dla Mrozka za dyskusje.

Rzut karny dla gospodarzy.

Doliczone aż 5 minut.

Grychtolik zmienił Rogalskiego.

Kontra GieKSy, strzelał Kiebzak, ale piłka odbita na rzut rożny.

Daniel z dużym trudem wyciąga strzał Urynowicza.

Żółta kartka dla Adamskiego za faul na Wrońskim, 20 metrów do bramki Daniela.

Jakub Habusta zmienił Macieja Stefanowicza.

Żółta kartka dla Kacpra Michalskiego.

Mrozek łapie piłkę po rzucie rożnym zakończonym strzałem głową.

Wszystko wskazuje na to, że przed nami bardzo nerwowa końcówka tego meczu.

Wcześniej przerywamy kontrę lewą stroną Resovii.

Żółta kartka dla Rogalskiego.

Dobra akcja GieKSy w środku pola. Wroński szukał wchodzącego w jedenastkę Kiebzaka, ale interwencja obrońcy wybija futbolówkę na rzut rożny.

Kolejna próba Krykuna, ale bardzo niecelna.

Zatrzymujemy groźny szybki atak rywala.

W drużynie gospodarzy Radosław Adamski zmienił Grzegorza Płatka.

Marcin Urynowicz zastąpi Adriana Błąda.

Gra toczy się na naszej połowie, próbujemy odeprzeć atak pozycyjny Resovii.

Seria błędów GieKSy w wyprowadzaniu piłki.

Michalski wjeżdżał w pole karne, ale w ostatnim momencie przerywa obrońca.

Jeden z zawodników gospodarzy leży na boisku po ostrym starciu w polu karnym.

Mrozek wyciąga strzał głową.

Groźna kontra Krykuna, który znalazł miejsce na strzał, ale posłał go nad poprzeczką.

Dejmek głową po rzucie rożnym, niewiele zabrakło.

Kiebzak wszedł w pole karne, wrzucił piłkę na głowę, ale nikt podania nie zamknął.

Piłka o centymetry mija słupek naszej bramki po strzale Kalinieca.

Wcześniej Łukasz Wroński zmienił Arkadiusza Woźniaka.

Resovia szuka dograń w nasze pole karne, jesteśmy w pełnej defensywie.

GieKSa musi odpowiedzieć na przewagę gospodarzy, jaka wykreowała się w pierwszych minutach drugiej części.

Gol kontaktowy dla gospodarzy. Gol Kamil Radulijego.

Rzut karny dla gospodarzy po faulu Błąda.

Arek Woźniak przez chwilę leżał na boisku, gra przerwana.

Kontra GKS-u, ale Błąd źle podaje do uciekającego Michalskiego.

Rywal dogrywał piłkę z autu i ta po strzale głową zatrzymała się na naszej poprzeczce, pierwsze ostrzeżenie.

Poprzeczka! Mamy sporo szczęścia...

Wracamy i walczymy dalej!

Koniec pierwszej połowy meczu, bardzo dobrej dla GKS-u.

Kiebzak z 20 metrów z woleja, ale bardzo niecelnie.

Wcześniej znakomita główka Woźniaka zatrzymana nogą przez Daniela na linii bramkowej.

Piłka w siatce po strzale Stefanowicza, ale sędzia pokazuje spalonego. Niestety...

Spalony w naszym polu karnym, oddalamy zagrożenie.

Krykun rajdem lewą stroną wywalczył rzut rożny.

Świetne uderzenie w kontrze Błąda! Daniel z ogromnym trudem wybija na rzut rożny.

Stefanowicz szukał Błąda po błędzie defensywy Resovii, ale niestety nieprecyzyjne podanie i obrońcy naprawili swój błąd.

Żółta kartka dla Zalepy, wcześniej groźny strzał w kontrze Woźniaka kończy się na bocznej siatce.

100% sytuacja Rogalskiego! Praktycznie sam na sam strzela prosto w Daniela.

Słupek ratuje nas przed utratą gola, bo bardzo szybkiej akcji gospodarzy.

Próba Błąda po kontrataku GKS-u, ale Daniel pewnie łapie.

Akcja gospodarzy z lewej strony, dobrze zachowuje się Michalski zmuszając rywala do faulu.

Żółta kartka za faul na Błądzie.

GOOOOOOOL! RADEK DEJMEK! Kończy dośrodkowanie pięknym strzałem głową.

Rywal przewracał się w polu karnym. Sędzia nie użył gwizdka.

Mrozek piąstkuje po rzucie rożnym.

Murawa po deszczu nie jest w najlepszym stanie, więc w wielu sytuacjach może decydować przypadek.

Błąd z 20 metrów, Daniel wybił przed siebie i dobijający Rogalski był na spalonym.

Rogalski z doskonałą szansą na drugiego gola! W ostatnim momencie obrońca zatrzymuje strzał.

Błąd z piłką na 16 metrze, próbował technicznie, ale Daniel łapie.

Dziubiński minimalnie nad poprzeczką!

Teraz bardzo groźny strzał Woźniaka, szybko nam się mecz rozkręca.

Mogła być bardzo szybka odpowiedź. Piłka po strzale głową o centymetry mija słupek bramki Mrozka.

GOOOOOOL! Dawid Rogalski otwiera wynik.

Mocno faulowany Rogalski. Tym razem jednak sędzia nie wyciąga kartonika.

Szymon Kiebzak już na początku meczu ukarany żółtą kartką.

Blisko bramki dla Resovii, Michalski w ostatnim momencie wybija piłkę spod nóg napastnika po długo prowadzonej akcji zakończonej na 5 metrze.

Głęboka wrzutka Błąda ze stałego fragmentu, łapie Daniel.

Błąd znalazł się z piłką na 20 metrze, ale dobrze interweniował jeden z obrońców gospodarzy.

• Obie jedenastki już na boisku, za moment rozpoczynamy spotkanie.

• Resovia w sezonie 2019/2020 zanotowała 10 zwycięstw, w tym pięć na własnym stadionie. GieKSa z kolei na wyjazdach wygrywała 4-krotnie. Zespoły w ligowej tabeli dzieli tylko punkt, więc wygrany tego spotkania będzie liderem na półmetku rozgrywek.

• Ostatni raz zespoły mierzyły się ze sobą w sezonie 1977/1978. W pierwszym meczu przy Bukowej GKS wygrał 3:0, a na wyjeździe bezbramkowo zremisował.

• Skład GKS-u bez zmian względem poprzedniego spotkania. Na ławkę po jednomeczowej absencji wraca Jakub Habusta. Przed nami spotkanie drużyn z pierwszego i drugiego miejsca w tabeli, więc emocje gwarantowane.