Stal Stalowa Wola

• Dadok (90)

GKS Katowice: Mrozek - Michalski, Jędrych, Dejmek, Rogala - Kiebzak (83. Wroński), Gałecki, Stefanowicz, Błąd (81. Urynowicz), Woźniak - Rogalski (70. Rumin).

Stal Stalowa Wola: Kalinowski - Waszkiewicz (73. Michalik), Płonka, Dadok, Mroziński (66. Stelmach), Jopek (66. Pietras), Fidziukiewicz (66. Ciepiela), Sobotka, Jarosz, Witasik, Kiercz.

Po spotkaniu w rozgrywkach Pucharu Polski, tym razem GKS Katowice i Stal Stalowa Wola zmierzyły się przy Bukowej. Dla podopiecznych trenera Rafała Góraka była to szansa na umocnienie swojej pozycji w czołówce, natomiast dla Stalówki na opuszczenie strefy spadkowej. Po jednomeczowej pauzie do składu ekipy z Katowic wrócił Michał Gałecki. Gospodarze w pierwszym fragmencie narzucili własne warunki i w 15. minucie Adrian Błąd znalazł drogę do bramki gości po podaniu Dawida Rogalskiego, niestety sędzia dopatrzył się spalonego. W kolejnych minutach to goście doszli do głosu i aktywnie szukali dośrodkowania w pole karne Bartosza Mrozka. W bezpośrednie pojedynki z Kacprem Michalskim wdawał się wychowanek GieKSy - Bartosz Sobotka.

Pressing Stali skutecznie utrudniał nam skonstruowanie akcji. Dopiero strzał Szymona Kiebzaka z 35. minuty meczu zmusił Krystiana Kalinowskiego do sparowania piłki na rzut rożny. W końcówce katowiczanie odzyskali inicjatywę, ale nie przełożyło się to na pierwszą bramkę i do szatni zespoły schodziły z bezbramkowym remisem. Jednak już w 48. minucie dobra akcja GKS-u, zakończona głębokim podaniem Grzegorza Rogali do Dawida Rogalskiego, skończyła się pierwszą bramką. Napastnik GKS-u otrzymał doskonałą piłkę i wystarczyło wpakować ją do siatki.

W 61. minucie wynik dla GKS-u podwyższyć mógł Rogala, ale w akcji sam na sam znakomicie zachował się Kalinowski zatrzymując strzał nogą. Rywale grozili szybkimi atakami, ale nie potrafili znaleźć podania otwierającego drogi do bramki GKS-u. W 76. minucie z piłką w polu karnym znalazł się Daniel Rumin. Niestety nie zdołał jej opanować i w porę zainterweniowali obrońcy. Goście byli w coraz większej desperacji, więc obrona GieKSy musiała się mieć na baczności. W 85. minucie strzał z rzutu wolnego Sobotki o centymetry minął słupek bramki naszego zespołu.

Końcówka miała szalony przebieg. Drugiego gola dla GieKSy strzelił Kacper Michalski i wydawało się, że jest po wszystkim, ale zaledwie minutę później pięknego gola kontaktowego zdobył Łukasz Pietras. Strzał z 20 metrów nie dał Bartoszowi Mrozkowi szans. Szczęśliwie nie pozwoliliśmy na to, by rywal doprowadził do remisu i kolejne 3 punkty zostają przy Bukowej!

• 90+5 min

Koniec! 3 punkty zostają w domu!

2:1. Gol Pietrasa.

GOOOL! Kacper Michalski dobija!

Akcja Wrońskiego, ale bez dobrego wykończenia.

Doliczone aż 5 minut.

Żółta kartka dla Pietrasa, rzut wolny dla GKS-u.

Strzał głową w kierunku bramki Mrozka, ale ten łapie bez problemów.

Arek odrobinę oszołomiony, ale kontynuuje grę.

Leży Arkadiusz Woźniak, mamy nadzieję, że z naszym pomocnikiem wszystko w porządku.

Sobotka minimalnie obok słupka z rzutu wolnego. Uff.

Żółta kartka dla Urynowicza, 25 metrów do naszej bramki po faulu.

Łukasz Wroński wszedł za Szymona Kiebzaka.

Spalony w naszym polu karnym, Stal w coraz większej desperacji, musimy uważać.

Marcin Urynowicz wejdzie za Adriana Błąda.

Przez chwilę groźnie w naszej szesnastce. Szczęśliwie zawodnik Stali nie zdołał opanować mocno zagranej piłki.

Rumin w polu karnym, niestety nie zdołał opanować piłki.

Żółta kartka dla Daniela Rumina za dyskusję z sędzią.

Michalik zastąpi Waszkiewicza.

Żółta kartka dla Ciepiela za faul na Rogali.

Daniel Rumin zastępuje Dawida Rogalskiego.

Żółta kartka dla Waszkiewicza.

Groźna kontra Stali, ale zła decyzja Ciepieli. Kontrą odpowiada GKS, ale tym razem nieprecyzyjnie Rogala.

Trzy zmiany w drużynie gości. Wchodzą Ciepiela, Stelmach i Pietras.

Ogromne zamieszanie w naszym polu karnym, strzał z rykoszetem, ale szczęśliwie nie leciał w światło bramki Mrozka.

Rogala sam na sam! Fantastyczna interwencja nogą Kalinowskiego.

Rajd Woźniaka, niestety dwa podania nie dotarły do żadnego z kolegów.

Problemy rywala na środku boiska, wraca jednak do gry.

Strzał Błąda z 25 metrów, lecz bez zagrożenia.

Kiebzak wbiegł w pole karne, ale źle zagrywał do Rogalskiego, szkoda.

Sporo szczęścia, strzał w polu karnym Mrozka przelatuje nad poprzeczką.

Dobra wrzutka w pole karne rywala, ale obrońcy wybijają.

Rogala podawał głęboko w pole karne i Rogalski zamknął strzałem do pustej bramki.

GOOOOL! DAWID ROGALSKI!

Wracamy, walczymy!

Kończymy pierwszą część. Na koniec jeszcze rzut rożny, ale główka Kiebzaka wybita przez obrońców.

Doliczona minuta.

Niestety rzut rożny zamienił się w kontrę Stali przerwaną przez Błąda.

Kiebzak w polu karnym, wywalczył jedynie rzut rożny.

Akcja Stali w naszym polu karnym, Dejmek wybija na aut.

Odpowiadamy podaniem na dobieg do Rogalskiego! Zabrakło centymetrów.

Dobra interwencja Mrozka ratuje nas przed sytuacją sam na sam.

Rogalski znów sam na sam z bramkarzem i znów podniesiona chorągiewka sędziego asystenta.

Dobry strzał Kiebzaka z dystansu, Kalinowski sparował na rzut rożny.

Pressing Stali na razie nie pozwala nam wyprowadzić dobrze skonstruowanej akcji.

Proste błędy GKS-u w wyprowadzaniu piłki.

Teraz to goście aktywnie na naszej połowie szukają dośrodkowań w pole karne Bartka Mrozka.

Stal przed naszym polem karnym, lecz niedokładna próba dogrania w szesnastkę kończy akcję.

Strzał Kiebzaka z 20 metrów wysoko nad poprzeczką.

Mrozek łapie piłkę po rzucie rożnym Stali.

Rogalski sam na sam, strzela w bramkarza, ale sędzia znów dopatrzył się spalonego.

Dejmek głową po wrzutce z wolnego, ale piłka mija słupek bramki.

Żółta kartka dla Jarosza za faul na Michalskim w kontrze.

Piłka w bramce Stali, ale... Adrian Błąd na spalonym.

Strzały Michalskiego i Błąda, ale oba zatrzymały się na pierwszym obrońcy.

Byliśmy już pod polem karnym, ale brak możliwości podania otwierającego drogę do bramki zmusił nas do wycofania gry.

Krótka przerwa, awaria chorągiewki sędziego asystenta.

Kontra GKS-u, Kacper Michalski z ostrego kąta próbował przelobować bramkarza, ale ten zatrzymał próbę.

Było groźnie pod naszym polem karnym, szczęśliwie oddalamy zagrożenie po kilku dośrodkowaniach.

Zamieszanie przed bramką Stali, ale nie udaje nam się wyprowadzić strzału.

GKS próbuje szybko narzucić swoje warunki kontrolując piłkę w środku pola.

• Obie jedenastki już na boisku, za moment rozpoczynamy spotkanie 16. kolejki 2 ligi.

• Trener Rafał Górak postanowił wrócić do ligowego składu. Z uwagi na zawieszenie poza grą jest Jakub Habusta. Do jedenastki wraca więc Michał Gałecki. Ostatni mecz przy Bukowej między tymi drużynami odbył się 10 lat temu. Wówczas doszło do podziału punktów.