0-1

• Kiebzak (80)

Górnik Polkowice: Kopaniecki - Kowalski-Haberek, Mucha (82. Karmelita), Radziemski (88. Magdziak), Szuszkiewicz, Bednarski (70. Sobków), Fryzowicz, Baranowski (89. Mazurowski), Wacławczyk, Azikiewicz, Opałacz.

GKS Katowice: Mrozek - Wojciechowski, Dejmek, Jędrych, Rogala - Kiebzak, Habusta, Stefanowicz (77. Grychtolik), Błąd (84. Tabiś), Woźniak - Urynowicz (67. Rumin).

Spotkanie w Polkowicach było pierwszym październikowym sprawdzianem formy GieKSy. W Katowicach wszyscy marzyli o podtrzymaniu imponującej dyspozycji z września. Seria zwycięstw sprawiła, że piłkarze GKS-u mogli podejść do meczu pewni swoich umiejętności.

W porównaniu do ostatniego spotkania w składzie naszego zespołu doszło do trzech zmian. W wyjściowej jedenastce znaleźli się Jakub Habusta, Zbigniew Wojciechowski i Marcin Urynowicz. GieKSa rozpoczęła spotkanie w dobrym stylu. Szybko wypracowaliśmy sobie niezłą okazję bramkową. Pojedynek z bramkarzem gospodarzy przegrał jednak Szymon Kiebzak. Z każdą minutą Górnik był coraz groźniejszy. Po kilku ich akcjach zakotłowało się pod naszą bramką. Najbliższy zdobycia gola był Maciej Kowalski-Haberek, który trafił z rzutu wolnego w poprzeczkę naszej bramki. Pod koniec pierwszej części znów poderwał się nasz zespół. Tym razem w wymarzonej sytuacji znalazł się Grzegorz Rogala. Lewy obrońca GKS-u posłał jednak piłkę obok bramki.

Od początku drugiej połowy sporo pracy miał Bartosz Mrozek. Bramkarz GKS-u musiał często wykazywać się refleksem, bo Górnik bardzo często dochodził do sytuacji bramkowych. Kilkukrotnie dopisało nam też szczęście. Gospodarze pudłowali bowiem nawet z kilku metrów.

Gdy wydawało się, że w Polkowicach możemy osiągnąć najwyżej remis, nasz zespół przeprowadził decydującą akcję meczu. Po szybkiej akcji Kiebzak znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, którą tym razem pewnie wykorzystał. Tym samym zapewnił GieKSie cenną wyjazdową wygraną.

W następnej kolejce GieKSa zmierzy się przy Bukowej z Elaną Toruń. Bilety na to spotkanie już w sprzedaży.