21 kolejka, Fortuna 1 Liga
Widzów: 1410

0-0

Sandecja Nowy Sącz

GKS Katowice: Baran - Tabiś, Lisowski, Remisz, Wawrzyniak, Mączyński - Błąd (67. Anon), Piesio, Łyszczarz, Puchacz - Śpiączka (66. Woźniak).

Sandecja Nowy Sącz: Kozioł - Basta, Piter-Bucko, Szufryn - Dudzic, Chmiel, Małkowski, Kasprzak, Kałahur - Flaszka (90. Baran), Klichowicz (76. Gabrych).

GieKSa piłkarski rok 2018 kończyła domowym meczem 21. kolejki Fortuna 1 liga z walczącą w czołówce tabeli Sandecją Nowy Sącz. W składzie gospodarzy względem poprzedniego meczu nastąpiła jedna zmiana. Z powodu żółtych kartek zagrać nie mógł Adrian Frańczak i jego miejsce zajął Wojciech Lisowski. To właśnie on stanął przed szansą w 16 minucie, gdy dostał na głowę doskonałe podanie od Adriana Łyszczarza. Strzelił jednak prosto w bramkarza gości. 10 minut później Tymoteusz Puchacz znakomicie ograł jednego z rywali i znalazł się sam na sam z Markiem Koziołem. Strzał w nogi nie zaskoczył bramkarza i choć Adrian Łyszczarz poprawiał, bramkarz Sandecji popisał się kolejną dobrą interwencją oddalając zagrożenie.

W 30. minucie przed szansą otworzenia wyniku stanął Adrian Błąd, który wykonywał rzut karny po zagraniu ręką obrońcy gości. Niestety znakomicie spisujący się w tym spotkaniu Kozioł wyczuł jego intencję i zatrzymał strzał. GieKSa nie przestawała atakować, głównie grożąc lewą stroną boiska, gdzie bardzo aktywni byli Mateusz Mączyński i Tymoteusz Puchacz. Przed przerwą wynik nie uległ mimo wszystko zmianie i schodziliśmy z bezbramkowym remisem. Na początku drugiej części GKS starał się kontrolować piłkę i rozgrywać akcję na połowie Sandecji. Cały czas brakowało jednak dogodnej sytuacji.

W 64. minucie to Sandecja wyprowadziła groźną kontrę zakończoną dwoma próbami. Pierwsza została zablokowana przez naszą obronę, a dobitka przeleciała nad poprzeczką. Był to dla katowiczan sygnał ostrzegawczy. Chwilę później Mateusz Klichowicz strzelał głową z 5 metrów. Szczęśliwie dla GKS-u źle obliczył tor lotu piłki. W kolejnej akcji GieKSy znakomitym dryblingiem popisał się David Anon odgrywając piłkę do nabiegającego Łyszczarza. Strzał młodzieżowego reprezentanta Polski został jednak obroniony przez Kozioła. Ataki gospodarzy ostatecznie nie przyniosły skutku i mecz skończył się bez bramek.

Koniec meczu, kolejny remis na Bukowej.

Zatrzymujemy przed polem karnym groźnie szarżującego rywala.

Doliczone trzy minuty.

Baran zastępuje Flaszkę.

Strzał Łyszczarza! Kozioł pewnie łapie piłkę lecącą po ziemi.

Puchacz cały czas szuka miejsca z lewej strony boiska.

Dogranie w pole karnego do Woźniaka, który zgrywa głową. Niestety nie miał obok siebie gracza gotowego wykończyć akcję.

Został cztery minuty plus czas doliczony, walczymy do końca!

Żółta kartka dla Kałahura za powstrzymywanie kontry.

Strzał Woźniaka sprzed szesnastki, ale piłka przelatuje obok słupka.

Tabiś zatrzymuje kontrę gości wybiciem na aut.

Od razu żółta kartka dla Gabrycha za wysoko podniesioną nogę.

Przed momentem doskonały drybling Anona i dogranie do Łyszczarza. Kozioł broni jego strzał.

Gabrych zmienia Klichowicza.

Groźne dośrodkowanie na głowę Klichowicza, ale ten szczęśliwie dla nas źle przymierzył.

Spalony po groźnym dośrodkowaniu Sandecji.

Znów zakotłowało się pod bramką Sandecji! Oddaliśmy dwa strzały, ale oba trafiają w obrońców.

Teraz David Anon w miejsce Adriana Błąda.

Świetna akcja Tabisia z Łyszczarzem. Ten dogrywał w szesnastkę, ale obrońca uprzedził Woźniaka.

Arkadiusz Woźniak zastąpi Bartosza Śpiączkę.

Żółta kartka dla Mączyńskiego.

Bardzo groźna kontra nowosączan. Nasza obrona blokuje pierwszy strzał, a dobitka przelatuje nad poprzeczką.

Puchacz świetnie ograł obrońcę, ale za daleko wypuścił sobie piłkę przy dryblingu i ta opuściła boisko.

Niestety za mocne dośrodkowanie Puchacza.

Świetny rajd Tabisia, faulowany przed polem karnym, szansa na wrzutkę w pole karne dla GieKSy.

Staramy się długo rozgrywać piłkę na połowie rywala, ale na razie bez efektu w postaci dogodnej sytuacji.

Baran wybija piłkę z szesnastki po groźnej wrzutce z prawej strony.

Teraz Sandecja z okazją na wykorzystanie rzutu wolnego po faulu przy linii bocznej.

Błąd próbował efektownie piętką otworzyć miejsce na lewej stronie, ale trafił w nogi rywala.

Baran łapie piłkę, która skozłowała tuż przed nim.

Niestety nie wykorzystujemy szansy.

Znowu ręką rywala, tym razem tuż przed polem karnym. Szansa na dośrodkowanie.

Zaczynamy drugą część meczu. Do boju GKS!

Sędzia niczego nie doliczył, schodzimy na przerwę z bezbramkowym remisem.

Cały czas szukamy luki w obronie Sandecji. Brakuje jednak ostatniego dokładnego podania.

Rajd Adriana Łyszczarza. Niestety źle podaje.

Długie podanie Wawrzyniaka do Śpiączki, ale piłka przelatuje nad głową naszego napastnika.

Cały czas szukamy swoich szans lewą stroną boiska.

Żółta kartka dla Kasprzaka.

Piesio szukał długiego podania do Błąda, ale próba za mocna.

Puchacz szukał dośrodkowaniem Śpiączkę. Obrońca ubiega naszego napastnika.

Niestety, Kozioł łapie strzał Błąda.

Karny dla GKS-u, rywal zagrywa ręką.

Bardo groźna kontra nowosączan. Ostatecznie rywal strzela w boczną siatkę bramki Krzysztofa Barana.

Świetna okazja GKS-u! Puchacz ogrywa rywala i z bliskiej odległości strzela w dobrze interweniującego Kozioła, poprawia Łyszczarz, ale piłka znów trafia w bramkarza gości.

Podania Sandecji na naszej połowie, ale obrona GieKSy zmusza rywala do błędu.

Żółta kartka dla Śpiączki.

Strzał Piesia z 20 metrów, niestety zabrakło metra, by próba leciała w światło bramki.

Szansa na dośrodkowanie w pole karne Sandecji po faulu na Puchaczu.

Mączyński znakomicie zatrzymuje kontrę Sandecji pewnym odbiorem piłki.

Mączyński szukał wrzutki, nabił obrońcę, kolejny rzut rożny gospodarzy.

Ataki GKS-u, szukamy dośrodkowań z lewej strony boiska.

Znakomita szansa Lisowskiego po wrzutce Łyszczarza! Strzelał głową, ale prosto w Kozioła.

Kolejna szansa z rzutu rożnego.

Wawrzyniak na spalonym po zamieszaniu w polu karnym.

Kontra Puchacza, dogrywa w szesnastkę, ale nikt nie wykończył. Pierwszy w tym meczu rzut rożny dla GKS-u.

Sandecja stara się rozgrywać piłkę i szuka luki w naszym ustawieniu.

Niedokładna próba, Sandecja oddala zagrożenie.

Faulowany Błąd, szansa na wrzutkę w pole karne gości.

Lisowski zatrzymuje wślizgiem groźną kontrę rywala.

Pewny chwyt Barana po dośrodkowaniu Sandecji ze stałego fragmentu.

Wawrzyniak świetnie podaje do Śpiączki, ale ten źle przyjmuje piłkę i Kozioł wybije z piątki.

Strzał Błąda z 20 metrów, ale bardzo niecelny.

Dobre podanie Błąda do Puchacza wychodzącego w kontrze. Tymoteusz źle przyjmuje i obrona rywala oddala zagrożenie.

Do boju GieKSa!

• Obie jedenastki już na boisku, za moment rozpoczynamy spotkanie!

• Tymczasem nasi hokeiści po pierwszej tercji meczu z Cracovią prowadzą 2:1.

• W składzie GKS-u jedna zmiana w porównaniu z poprzednim meczem. W miejsce Adriana Frańczaka (nadmierna liczba kartek) wskakuje Wojciech Lisowski.