Stomil Olsztyn

• Siemaszko (68)

GKS Katowice: Nowak - Frańczak, Kamiński, Midzierski, Mączyński - Zejdler, Sulek - Skrzecz, Kędziora, Plizga - Prokić.

Stomil Olsztyn: Skiba - Ziemann, Lech, Fernandez, Siemaszko, Sołowiej, Bucholc, Baranowski, Gamakov, Karankiewicz, Biedrzycki.

W zaległym meczu 12. kolejki Nice 1 Ligi GKS Katowice wygrał ze Stomilem Olsztyn 3:1.

Obie drużyny z początku ostrożnie operowały piłką i ich głównym zadaniem było nie stracić bramki. Mimo to GKS przeważał i miał dogodniejsze okazje do strzelenia bramki. W  14. minucie Oktawian Skrzecz stanął oko w oko z Piotrem Skibą, jednak jego strzał przy prawym słupku z ostrego kąta został obroniony.

Dwie minuty później do piłki przy narożniku pola karnego podszedł Dawid Plizga, lecz jego techniczny strzał ugrzązł w bocznej siatce. W 22. minucie celną próbę na bramkę olsztynian oddał Andreja Prokić, ale była zbyt lekka, by zaskoczyć Skibę. Olsztynianie oddawali nieliczne strzały z dystansu, ale były niecelne lub blokowane przez trójkolorową defensywę. Szkoda po stronie GKS-u także okazji Plizgi z 40. minuty, kiedy po stałym fragmencie posłał futbolówkę metr nad spojeniem.

Gdy wydawało się, że często przerywana faulami i niedokładnością gra w końcówce I połowy nie przyniesie trafień, gola do szatni zdobył w 44. minucie Mateusz Mączyński, który z lewej strony uderzył w obrębie „szesnastki” mocno w środek bramki, a piłka odbiła się jeszcze od Skiby i wpadła pod poprzeczkę. W doliczonym czasie gry w pierwszej odsłonie prowadzenie mógł podwyższyć jeszcze Wojciech Kędziora, lecz minimalnie przestrzelił obok bramki.

Po zmianie stron GKS nie rezygnował z dążenia do zdobycia kolejnych bramek, jednak strzał Łukasza Zejdlera „szczupakiem” minął bramkę nad poprzeczką, a Plizga trafił w bramkarza. W 62. minucie było już jednak 2:0 po tym, jak Prokić otrzymał długie, prostopadłe podanie i urwał się obrońcom, a potem popisał się efektownym lobem nad bramkarzem.

Olsztynianie nie dawali jednak za wygraną. W 68. minucie po zagraniu piłki ręką przez Tomasza Midzierskiego rzut karny płaskim strzałem w lewy róg. GKS mógł szybko odpowiedzieć trzecią bramką, jednak Adrian Frańczak najpierw trafił w polu karnym z półobrotu w słupek, a jego dobitkę wybronił na linii bramkowej Skiba. Znakomitą szansę miał też Skrzecz, który wykorzystał błąd obrony i przejął piłkę, ale trafił bramkarza z najbliższej odległości w klatkę piersiową.

GKS w końcówce  nie spuszczał z tonu i powiększył zdobycz bramkową w 82. min. W polu karnym Lukas Klemenz zachował najwięcej sprytu i bramką z główki zapewnił GieKSie trzy punkty. Również Oktawian Skrzecz mógł wpisać się na listę strzelców, jednak w końcówce nie wykorzystał sytuacji sam na sam i spudłował obok bramki. Ostatecznie GKS pewnie wygrał ze Stomilem i w dobrych nastrojach pożegnał się w środowy wieczór z kibicami.

W kolejnym spotkaniu GKS Katowice zagra w gorących derbach Śląska z Ruchem Chorzów. Początek 22 października o 17:45. To będzie pamiętna niedziela, spotkamy się z chorzowianami w lidze po 14 latach.

• 93 min

• 92 min

GKS utrzymuje piłkę i nie pozwala dominować Stomilowi.

• 91 min

Kartka dla Daniela Ramireza Fernandeza.

Sędzia doliczył 3 minuty.

Mandrysz za Skrzecza.

Skrzecz tuż obok prawego słupka sam na sam! Jak to nie wpadło!?

Karankiewicza zmienia Zając.

Klemenz strzela głową w polu karnym i spotkanie wydaje się być rozstrzygnięte!

Gooool dla GieKSy!

Frańczak z główki w polu karnym tuż nad bramką!

Kalinkowski fauluje taktycznie rywala i dostaje kartkę.

Wielka szkoda okazji GKS-u, to spotkanie powinno być już rozstrzygnięte po stuprocentowych okazjach!

Plizga z rzutu wolnego tuż obok prawego słupka!

Skrzecz wykorzystuje błąd obrońcy i z najbliższej odległości strzela, ale trafia bramkarza w klatkę piersiową!

Zahorski za Lecha.

Ćerimagić za Prokicia.

Frańczak z woleja w słupek, jego dobitka już celna, ale rozpaczliwą interwencją wybija piłkę z linii bramkarz!

Siemaszko płasko przy prawym słupku daje Stomilowi bramkę kontaktową.

Siemaszko podchodzi do piłki.

Midzierski blokuje strzał olsztynian ręką w polu karnym, goście mają jedenastkę.

Skrzecz dostaje podanie w polu karnym od Prokicia, jednak uderza po ziemi w środek bramki zbyt lekko.

Prokić otrzymuje długie, prostopadłe podanie, wychodzi sam na sam i lobuje wychodzącego Skibę!

Goool dla GKS-u!

Strzał z dystansu Fernandeza łapie pewnie Nowak.

Stomil teraz liczy na stałe fragmenty, jednak Klemenz czujnie zablokował rywala we własnym polu karnym.

Sytuacja wyjaśniona, piłka wybita na stronę Stomilu.

Kędziora ekspediuje piłkę głową na kolejny róg.

Lech uderza technicznie, Nowak paruje piłkę na rzut rożny.

Rzut wolny dla Stomilu kilka metrów od pola karnego GKS-u.

Głowacki za Biedrzyckiego.

GKS ruszył na rywali, chce ich zaskoczyć już na początku 2. partii.

Plizga uderza w polu karnym, prosto w bramkarza! Szkoda!

Strzał Zejdlera szczupakiem nad bramką!

Gramy po przerwie!

Koniec I połowy.

Kędziora uderza w polu karnym tuż obok prawego słupka!

Sędzia doliczył 2 minuty.

Maczyński strzela mocno w polu karnym, piłka jeszcze odbija się od bramkarza i grzęźnie w górnej siatce!

Gol dla GieKSy!

Sporo niedokładności i szarpanej gry, przerywanej faulami.

Skrzecz powstrzymany czystym wślizgiem tuż przed polem karnym przez ostatniego obrońcę!

Niewiele oglądamy strzałów w pierwszej połowie, obie ekipy skupiają się na tym, by nie tracić bramek.

Plizga technicznie metr nad spojeniem!

Obok piłki stoją Plizga i Zejdler.

Prokić wywalczył rzut wolny w okolicach 25. metra. Będzie dobra okazja do strzału.

Tak GieKSa walczy o zdobycz punktową.

Mączyński z lewej nogi tuż przed polem karnym uderza daleko obok bramki.

Katowiczanie wychodzą we trzech na czterech defensorów, jednak podanie Zejdlera do kolegów przeczytane i notujemy stratę.

Stomil nastawia się na kontry skrzydłami, GKS musi uważać na piłki zagrywane na 17-18. metr.

Akcja Skrzecza prawym skrzydłem zablokowana.

Piłkę ustawia Plizga.

Kędziora faulowany na połowie rywali, mamy kolejny stały fragment gry.

Prokić uderza głową w polu karnym, jednak jego lekki strzał łapie Skiba. Wcześniej uderzał na bramkę GieKSy Ziemann, ale został zablokowany.

GKS dłużej utrzymuje się przy piłce, częściej bywa na połowie rywali.

Na razie GieKSa była bliższa objęcia prowadzenia po strzałach Plizgi i Skrzecza, Stomil nie zagroził poważnie Nowakowi.

Kartka dla Mączyńskiego.

Plizga decyduje się na strzał bezpośrednio z rzutu wolnego przy narożniku pola karnego, piłka w bocznej siatce!

Kalinkowski za Suleka.

Skrzecz w polu karnym z ostrego kąta przy prawym słupku, broni to Skiba.

Sulek niestety musi ostatecznie opuścić boisko na noszach, wejdzie za niego Kalinkowski.

Skrzecz na prawym skrzydle dostaje idealne podanie od Zejdlera, jednak piłka kierowana przez naszego skrzydłowego do Kędziory na linię szesnastki minimalnie za wysoka.

Sulek już na boisku.

Sulek opatrywany przez fizjoterapeutów, chwila przerwy.

Kędziora decyduje się na próbę z dystansu, jednak płasko bita piłka uderza w ogrodzenie za bramką Stomilu.

Olsztynianie starają się jak najszybciej przerywać akcje gospodarzy, głównie faulami już na wysokości linii środkowej.

Stomil przeważnie kieruje piłki na lewe skrzydło, ale tam Frańczak czujnie czyta akcje gości.

Frańczak wygrywa pojedynek z boku własnego pola karnego.

Kędziora naciska na Skibę, który ratuje się dalekim wybiciem poza pole karne.

Sulek z dystansu, wślizgiem blokuje to zawodnik zespołu gości.

Dużo fauli teraz w środku pola, wynika to z gry krótkimi podaniami olsztynian.

Skrzecz fauluje rywala po prawej stornie boiska, piłka dla Stomilu.

Czas start!

• Drużyny wychodzą na boisko, GieKSa na żółto-czarno, Stomil w biało-błękitnych strojach.

• Piłkarze obu ekip udają się do szatni, za chwilę wrócą na boisko na oficjalną prezentację.

• GieKSa grzeje się na murawie, zaczynamy za 11 minut.

• Jeśli GKS dzisiaj wygra, zrówna się punktami z zespołami z miejsc 5-8. Bardzo ważny mecz przed podopiecznymi trenera Piotra Mandrysza.

• Na korzyść Trójkolorowych przemawia także fakt, że nie przegrali od trzech spotkań.

• GKS nie przegrał ze Stomilem w lidze przy B1 od kwietnia 1998 roku.

• Dzisiaj do pierwszego składu wskakują: Zejdler, Skrzecz, Klemenz i Prokić.

• Na ławce GieKSy zasiądą: Wierzbicki, Garbacik, Kalinkowski, Goncerz, Foszmańczyk, Ćerimagić, Mandrysz.

• Spotkanie poprowadzi arbiter główny Konrad Gąsiorowski.

• Na ławce rezerwowych Stomilu były zawodnik GieKSy Tomasz Zahorski.

• W poprzednim meczu przy Bukowej było 2:2.

• W tej chwili Stomil wraz z Zagłębiem mają w lidze niechlubną statystykę na wyjazdach - 0 zwycięstw.

• Cztery ostatnie spotkania w lidze obu ekip kończyły się remisem.

• GieKSa zmierzy się przy Bukowej tym razem z szóstym w tabeli przed tą kolejką Stomilem.

• Gratulujemy naszym siatkarzom środowego zwycięstwa z MKS-em Będzin!