Sportis KKP Bydgoszcz - GKS Katowice [ZAPOWIEDŹ]

24.09.2022 18:24

Przed naszymi piłkarkami szansa na przedłużenie imponującej serii zwycięstw. W niedzielę 25 września zagramy o trzy punkty w Bydgoszczy.

Katowiczanki rozpoczęły sezon od porażki w Krakowie, ale w kolejnych czterech meczach nie straciły żadnej bramki i do Bydgoszczy pojechały, by zwycięską serię przedłużyć do pięciu meczów. Spotkanie 6. kolejki Ekstraligi pomiędzy GKS-em Katowice a Sportisem KKP Bydgoszcz odbędzie się w niedzielę 25 września o godz. 12:00. W poprzedniej kolejce podopieczne trener Karoliny Koch podejmowały przy Bukowej AP ORLEN Gdańsk. Starcie zakończyło się wynikiem 1:0 dla GieKSy po golu w 6. minucie meczu Anny Konkol. To oznacza, że katowiczanki po pięciu meczach mają na swoim koncie 12 punktów, a ewentualna wygrana w niedzielę pozwoli im zrównać się dorobkiem punktowym z drugim w tabeli AZS-em UJ Kraków. 

Naszym rywalem będzie Sportis KKP Bydgoszcz. Zespół prowadzony przez trenera Adama Górala notuje rozczarowujący początek sezonu. W pięciu dotychczasowych meczach Sportis przegrał czterokrotnie, w tym oba spotkania, które bydgoszczanki rozegrały na własnym boisku. W niedzielę z całą pewnością będą próbowały przełamać niemoc ostatnich kolejek, w których przegrywały z AZS-em UJ Kraków, Medykiem Konin, Śląskiem Wrocław i SMS-em Łódź. Swoje jedyne zwycięstwo Sportis zanotował na starcie rozgrywek, gdy na wyjeździe pokonał Pogoń Tczew 3:1. W drużynie z Bydgoszczy występuje była piłkarka GKS-u - Matylda Bujak. 

Sędzią głównym niedzielnego meczu będzie Kinga Damps z Luzina. Na liniach natomiast staną Kinga Kwitowska i Aleksandra Mostowska. W poprzednim sezonie GieKSa na wyjeździe pokonała Sportis 2:1 po golach Klaudii Maciążki oraz Kasandry Rybaczuk. Natomiast spotkanie przy Bukowej zakończyło się remisem 3:3, mimo tego, że katowiczanki po pierwszej połowie prowadziły różnicą trzech goli. W niedzielę czekają nas kolejne emocje. 

Partner strategiczny
Partner Kluczowy
Partner Wiodący
Klub Biznesu
Partner techniczny
Partnerzy
Fortuna 1 Liga