Rusza sezon 2020/2021 Ekstraligi kobiet

07.08.2020 10:58

Przed drużyną GKS-u Katowice trzeci sezon na najwyższym szczeblu rozgrywkowym.

Jako kolejność zespołów w końcowej tabeli rozgrywek Ekstraligi kobiet w sezonie 2019/2020, przerwanych przez pandemię koronawirusa, przyjęto kolejność drużyn w tabeli po rozegraniu meczów 12. kolejki, tj. po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. To oznacza, że GKS Katowice zakończył swój drugi sezon w elicie na 6. miejscu w tabeli. Warto jednak podkreślić, że rywalizacja w czołówce była zacięta, o czym świadczy fakt, że do wicelidera GieKSa straciła zaledwie 3 punkty. 

Przed drużyną trenera Witolda Zająca kolejny rok zmagań w najwyższej klasie. W stawce znalazło się dwanaście drużyn, w tym Akademia Piłkarska LG Gdańsk oraz TS ROW Rybnik w charakterze beniaminków. Dołączyła także wielka marka z Wrocławia, ponieważ zespół z Dolnego Śląska od kolejnych rozgrywek będzie występował pod szyldem Śląska Wrocław, a nie AZS-u jak miało to miejsce do tej pory.

Zakończyła się już budowa składu drużyny z Katowic. Do zespołu dołączyły pomocniczki Aleksandra Drąg, Weronika Kłoda, Aleksandra Lizoń, Klaudia Łasicka, Anita Turkiewicz oraz napastniczka Klaudia Maciążka. W składzie pierwszej drużyny znalazła się także podopieczna Wielosekcyjnej Akademii “Młoda GieKSa” Oliwia Grzegorczyk. Pełna kadra drużyny TUTAJ

Start sezonu poprzedziły dla katowiczanek trzy mecze kontrolne. W pierwszym piłkarki pokonały ROW Rybnik aż 5:0. Sparing odbył się na zakończenie obozu przygotowawczego w Kamieniu. Kolejna okazja na sprawdzenie formy to wyjazdowe spotkanie z SMS-em Łódź i w tym wypadku piłkarki GKS-u musiały uznać wyższość rywala przegrywając nieznacznie 0:1. Ostatni test to sparingowy mecz z czeskim 1. FC Slovacko, który katowiczanki wygrały 2:0 po golach wracającej do zdrowia Nicoli Brzęczek i Zofii Buszewskiej. 

Przed naszym zespołem 22. ligowe kolejki. Rozpoczynamy już w najbliższy weekend wyjazdowym meczem z Medykiem Konin (transmisja w TVP Sport 8 sierpnia o godz. 11:45). Natomiast po raz pierwszy na boisku Podlesianki, gdzie GKS będzie rozgrywał swoje domowe mecze, spotkamy się 16 sierpnia, gdy podejmiemy beniaminka z Rybnika. Warto wspomnieć, że Telewizja Polska zawarła umowę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, na mocy której w najbliższych trzech sezonach (2020/21 - 2022/23) na antenie TVP Sport, stronie TVPSPORT.PL i w aplikacji mobilnej będzie można zobaczyć jedno spotkanie każdej kolejki Ekstraligi piłkarek.

Terminarz na sezon 2020/2021 TUTAJ.Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Główny sponsor klubu
Partner
Złoty
Partner srebrny
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partnerzy