Mariusz Polak: Chcemy walczyć z czołówką

10.01.2019 10:45

Piłkarki GKS-u Katowice wysoko zawiesiły sobie poprzeczkę przed rundą wiosenną.

Podopieczne trenera Witolda Zająca rozgrywają swój pierwszy sezon w Ekstralidze. Po rundzie jesiennej GKS zajmuje 7. miejsce w tabeli z dorobkiem 17 punktów. Ambicje drużyny sięgają walki o pierwszą szóstkę, więc przed zespołem ważny zimowy okres przygotowawczy. O planach na kolejne tygodnie opowiedział Mariusz Polak, menedżer sekcji. 

- 10 stycznia odbędzie się pierwszy wspólny trening naszej drużyny. Zima to trudny okres, jeśli chodzi o pozyskiwanie nowych piłkarek, ale rozmawiamy z jedną zawodniczką z Niemiec. Szukamy także na rynku białoruskim. Natomiast nasz obóz odbędzie się w Katowicach i będziemy korzystać z obiektów AWF-u i obiektów MOSIR-u. Po udanej pierwszej rundzie, chcielibyśmy wskoczyć do szóstki, by w rundzie finałowej mierzyć się już z najlepszymi. To zaprocentuje doświadczeniem na kolejny sezon - mówi Mariusz Polak. 

W międzyczasie trzy piłkarki GKS-u - Anna Konkol, Wiktoria Nowak oraz Kinga Kozak otrzymały powołania na zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 17. Odbędzie się ono w Białej Podlaskiej w dniach 17-19 stycznia. Dziewczynom gratulujemy i życzymy powodzenia. 

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Główny sponsor klubu
Partner
platynowy
Partner
Złoty
Partner srebrny
Przyjaciel
GieKSy
Partnerzy techniczni
Partner medialny
Partnerzy