Marcin Urynowicz: Chcemy zacząć z dobrą energią

15.02.2021 11:03

Po sparingu GieKSy z pierwszoligową Koroną Kielce zamieniliśmy kilka słów z Marcinem Urynowiczem.

Jak ocenisz naszą grę w sobotnim sparingu? 

To był bardzo dobry przeciwnik - moim zdaniem najlepszy, z jakim mierzyliśmy się w tym okresie przygotowawczym. Grali solidnie w ataku i w obronie. Dla nas bardzo dobra jednostka treningowa, która na pewno wskaże nam elementy, które wymagają dalszej pracy. Mieliśmy swoje sytuacje, głównie z kontrataku, ale rywal był naprawdę dobrze zorganizowany. Czasami trudno nam się było połapać w swojej grze. Korona jest tydzień przed ligą, więc zagrała w optymalnym składzie. 

Dobrze było zagrać na naturalnej nawierzchni… 

Jak najbardziej i dało się w naszej grze zauważyć, że dopiero co przeskoczyliśmy na naturalną nawierzchnię. Przy okazji dowiedzieliśmy się, co należy poprawić, ale jestem optymistą. Czuję już podekscytowanie zbliżającą się rundą i nie mogę się doczekać walki w lidze. 

Jak się czujesz fizycznie na tym etapie przygotowań? 

Bardzo dobrze, przeciwko Koronie grałem pełne 90 minut. Na naturalnej murawie gra się inaczej niż na sztucznej i dało się to od razu odczuć, więc w końcówce widoczne było zmęczenie. Nie zmienia to faktu, że cieszę się z gry od początku do końca, bo to ważny sprawdzian, który pokazuje w jakiej naprawdę jesteś formie. 

Pozostał jeden sparing…

Dokładnie tak, gramy jeszcze ze Stalą Brzeg i potem koncentrujemy się na pierwszym przeciwniku. Mamy doświadczoną drużynę i jesteśmy pewni siebie. Pozostały niecałe dwa tygodnie, więc musimy złapać trochę świeżości, by rozpocząć rundę z odpowiednią energią. Zniecierpliwieni czekamy już na 27 lutego.

Klub współfinansowany z budżetu miasta Katowice
Główny sponsor klubu
Partner
Złoty
Partner srebrny
Partner motoryzacyjny
Partner techniczny
Partnerzy