Ruch Chorzów

• Szczepan (74)

GKS Katowice: Szczuka - Wasielewski, Jaroszek (88. Urynowicz), Jędrych, Kołodziejski (84. Janiszewski), Rogala (46. Wojciechowski) - Arak (72. Kościelniak), Kozubal, Repka, Błąd - Bergier (72. Roginić).

Ruch Chorzów: Bielecki - Wójtowicz (81. Kasolik), Piątek (46. Foszmańczyk), Sikora, Sedlak, Feliks (46. Moneta), Sadlok, Baranowski (68. Pląskowski), Michalski, Szywacz, Szczepan.

Derbowe spotkania zawsze wzbudzają wiele emocji zarówno na boisku, jak i na trybunach. W meczu 33. kolejki Fortuna 1 Ligi katowiczanie przy Bukowej gościli Ruch Chorzów. Dla gości był to bardzo ważny mecz w kontekście walki o awans. W składzie GKS-u doszło do jednej znaczącej zmiany, w bramce kontuzjowanego Dawida Kudłę zastąpił Patryk Szczuka, a na ławce w charakterze drugiego golkipera zameldował się zawodnik akademii “Młoda GieKSa” - Marcel Potoczny.

Obie drużyny zaczęły z dużym animuszem. Już w 9. minucie Jakub Bielecki obronił strzał Sebastiana Bergiera po podaniu Bartosza Jaroszka. Głośny doping z trybun wyraźnie GKS niósł. W 20. minucie Marcin Wasielewski wygrał w polu karnym wyścig po piłkę i uderzył w kierunku długiego słupka. Futbolówka minęła słupek bramki Bieleckiego o centymetry.

Dwanaście minut później GieKSa była już skuteczniejsza. Oskar Repka świetnie podał do wbiegającego w pole karne Grzegorza Rogali, ten przytomnie dostrzegł Sebastiana Bergiera i napastnik GieKSy nie pomylił się w akcji sam na sam dając katowiczanom prowadzenie. W ostatnich minutach chorzowianie przez moment zadomowili się przed naszym polem karnym. To nie przyniosło im jednak żadnej dogodnej sytuacji. W samej końcówce wynik podwyższyć mógł Jakub Arak. Dopadł do piłki w polu karnym, obrócił się i uderzył pod poprzeczkę. Bielecki dobrze jednak zareagował i wybił piłkę na rzut rożny. Wynik przed zakończeniem pierwszych 45 minut nie uległ zmianie i na kolejną część wracaliśmy z jednobramkowym prowadzeniem.

W drużynie GKS-u konieczna była zmiana. Grzegorza Rogalę zastąpił Zbigniew Wojciechowski. W 57. minucie katowiczanie ruszyli z szybką akcją. Piłka była już w polu karnym, ale Bergier musiał ją wycofać na 20 metr do Antoniego Kozubala, którego strzał złapał Bielecki. Od 60. minuty to chorzowianie byli częściej przy piłce, szukając dogrania w nasze pole karne. W 70. minucie znakomitą interwencją popisał się Szczuka, zatrzymując groźne uderzenie głową jednego z rywali. W 74. minucie już pomyłki nie było i Daniel Szczepan doprowadził do remisu po rajdzie w polu karnym. Odpowiedź GKS-u mogła przyjść dwie minuty później, gdy Marko Roginić zagrywał w pole karne do Dominika Kościelniaka i ten trafił tylko w boczną siatkę. Chwilę później centrostrzał Wasielewskiego zatrzymał się na poprzeczce.

GKS walczył do końca i to przyniosło jej zwycięstwo, bo decydujący cios zadał Dominik Kościelniak w 90. minucie spotkania! Katowiczanie wygrali w derbach, wyrywając trzy punkty w samej końcówce meczu!

KONIEC! GIEKSA WYGRYWA DERBY!

Jeszcze łapie Szczuka.

Znakomicie Kościelniak zamyka podanie i daje GKS-owi prowadzenie!

GOOOOOOOOOL! DOMINIK KOŚCIELNIAK!

Wojciechowski na 5 metr, ale Ruch wybija.

Doliczone 3 minuty.

Żółta kartka dla trenera Tomasza Włodarka.

Urynowicz za Jaroszka.

Oddalamy grę na połowę rywala.

Żółta kartka dla Jaroszka.

Aut dla Ruchu na wysokości naszego pola karnego.

Michalski brzydko potraktował Wasielewskiego, ale bez żółtej kartki.

Jędrych uderzał w polu karnym, ale jego strzał mija słupek bramki.

Janiszewski za Kołodziejskiego.

Obrońca Ruchu zdjął piłkę z nogi Kościelniaka!

Kasolik z Wójtowicza.

Foszmańczyk w polu karnym, ale był na spalonym.

Błąd na głowę Kościelniaka, ale ten faulował w walce o piłkę.

Centrostrzał Wasielewskiego... tylko poprzeczka.

Roginić do Kościelniaka, temu niewiele zabrakło, by skierować piłkę do bramki Bieleckiego.

Szczepan doprowadza do remisu.

Roginić za Bergiera i Kościelniak za Araka.

SZCZUKA! Fantastyczna interwencja naszego bramkarza ratuje nas przed utratą gola.

Pląskowski za Baranowskiego.

Wasielewski wybija piłkę z naszego pola karnego.

Rzut rożny dla gości.

Przez chwilę leżał na boisku Bergier, ale podnosi się i kontynuuje grę.

Trwa ofensywa gości, którzy od kilku minut próbują dograć w nasze pole karne.

Jędrych zatrzymał szarżującego Wójtowicza.

Faulowany w polu karnym Kołodziejski, zacznie Szczuka.

Wasielewski wybija na aut piłką zmierzającą na rzut rożny dla Ruchu.

Podanie Michalskiego w naszą szesnastkę, ale pewnie łapie Szczuka.

Repka w polu karnym, w ostatnim momencie wyprzedził go obrońca.

Dobra akcja GKS-u, którą musieliśmy wycofać na 20 metr. Kozubal uderzał, ale prosto w Bieleckiego.

Kołodziejski naprawia błąd Wasielewskiego i blokuje wrzutkę w pole karne.

Groźne dośrodkowanie Michalskiego, ale w polu karnym czujnie nasza defensywa.

Ostatnie minuty to głównie walka w powietrzu.

Szczuka łapie piłkę po wrzutce w pole karne.

Rzut rożny dla Ruchu.

Żółta kartka dla Kozubala.

Arak wybija dogranie w pole karne ze stałego fragmentu.

Zamieszanie w polu karnym Ruchu. Strzał Jaroszka, ale poza światłem bramki.

Foszmańczyk za Piątka i Moneta za Feliksa.

Zbigniew Wojciechowski zastępuje Grzegorza Rogalę.

Wracamy na drugą połowę, do boju GKS!

• 45+3 min

• 45+3 min

Repka próbował sprzed szesnastki, ale jego uderzenie mocno nieprecyzyjne.

Arak blisko podwyższenia! Z trudem Bielecki wybija na rzut rożny.

Nieudane dogranie w pole karne Kozubala.

Wasielewski wywalczył rzut rożny.

Doliczone trzy minuty.

Kozubal nie wykorzystał podania Bergiera na 11 metr. Bielecki mógł mieć z tym sporo problemów.

Przerzucone dośrodkowanie i zaczniemy z piątki.

Faul Wasielewskiego, Ruch z szansą na dośrodkowanie.

Ruch kombinacyjnie przed naszym polem karnym, ale we wszystkim połapał się Kołodziejski.

Jędrych zatrzymuje Szczepana, bardzo ważna interwencja naszego kapitana.

Ruch przed naszym polem karnym.

Jędrych blokuje strzał z 16 metrów rywala.

Żółta kartka dla Rogali.

Świetnie w polu karnym powalczył Jaroszek i nabił szarżującego rywala. Zacznie z piątki Szczuka.

Potrzebny opatrunek na głowę, ale będzie kontynuował grę.

Wasielewski leży na boisku, mamy nadzieję, że to nic poważnego.

Ajjj Błąd źle do uciekającego Rogali... Szkoda, bo Rogala mógł wyjść sam na sam.

Wrzutka Ruchu w nasze pole karne po stałym fragmencie. Kołodziejski wybija głową.

Znakomita akcja GKS-u po odbierze piłki. Repka do Rogali, ten do Bergiera i nasz napastnik wykańcza akcję sam na sam z Bieleckim.

GOOOOOOOOL! SEBASTIAN BERGIER!

Arak doszedł do podania i uderzył głową, ale za lekko, by zaskoczyć bramkarza Ruchu.

Aut dla GKS-u na wysokości pola karnego Ruchu.

Wasielewski pazernie, wszedł w pole karne i szukał miejsca na krótkim słupku. Nie trafił jednak w bramkę.

Dwa dośrodkowania, ale oba lądują na głowach obrońców z Chorzowa.

Faulowany Arak, szansa na dośrodkowanie w pole karne.

Wasielewski w pole karne po dobrym podaniu Błąda, czujnie w bramce Bielecki.

Zatrzymanie podanie w pole karne Błąda.

Marcin Wasielewski centymetry obok słupka bramki Bieleckiego!

Świetnie w środku boiska Arak powalczył o odzyskanie piłki. Rywal zmuszony do faulu.

Repka szukał wbiegającego w pole karne Kozubala, ten jednak dobrze blokowany przez obrońcę.

Kołodziejski w pole karne, ale bez adresata.

Szczepan w naszym polu karnym, ale zatrzymał go Jędrych.

Kontra Ruchu, podanie na 11 metr, ale dopada do niego Jaroszek.

Repka dopada do bezpańskiej piłki w polu karnym i oddal zagrożenie.

Teraz Jaroszek faulował i będzie szansa dla gości na wrzutkę w pole karne.

Jaroszek wyprzedził obrońcę i wybił na aut piłkę zagrywaną na lewe skrzydło.

Nie wiemy w jaki sposób, ale jakoś Bielecki obronił strzał Bergiera po błędzie obrony gości.

Bergier starł się z rywalem. Nie podobała mu się decyzja o braku faulu.

Próba dogrania w nasze pole karne, ale piłka w rękach Szczuki.

Obrońca GieKSy wraca do gry .

Nasi fizjoterapeuci starają się postawić na nogi Grzegorza Rogalę.

Przy linii bocznej ucierpiał jeden z naszych piłkarzy. Mamy nadzieje, że to nic poważnego.

• Obie ekipy na murawie, za moment rozpoczynamy DERBY!

• Na murawie trwa prezentacja drużyny, która 30 lat temu zdobyła dla GKS-u Puchar Polski. Panowie, dziękujemy za obecność!

• Derbowe spotkania zawsze wzbudzają wiele emocji zarówno na boisku, jak i na trybunach. W meczu 33. kolejki Fortuna 1 Ligi katowiczanie przy Bukowej goszczą Ruch Chorzów. W składzie GKS-u doszło do jednej znaczącej zmiany, w bramce kontuzjowanego Dawida Kudłę zastąpił Patryk Szczuka, a na ławce w charakterze drugiego golkipera zameldował się zawodnik akademii “Młoda GieKSa” - Marcel Potoczny. Transmisja spotkania od godz. 17:30 na Polsacie Sport.